popularne tematy: oprogramowanie

Modern UI na laptopie Dell XPS 15 Touch

Wiele osób narzeka na aplikacje Modern UI, które występują w systemach Windows 8 i Windows 8.1. Twierdzą, że są one niewygodne i nie przynoszą większych korzyści podczas korzystania z komputera. Mając do dyspozycji dotykowego laptopa Dell XPS 15 Touch postaram się sprawdzić, czy Modern UI jest rzeczywiście "nieznośny", a także przetestuję podstawowe dotykowe funkcje Windows 8.1.

Pogoda

Dotykowo obsługiwana aplikacja Pogoda w Windows 8.1 jest bardzo wygodna. Można przeglądać temperatury i opady przesuwając ekran między kierunkami prawo - lewo.

Dell XPS 15 Touch. Czas podsumowań cz. 2

W poprzednim wpisie opisałem główne zalety laptopa Dell XPS 15 Touch. Jednakże są jeszcze wady tego urządzenia. Teraz czas na wady.

Marzenia senne

Jest kilka takich cech, które są na pewno dość dużymi wadami urządzenia. Jest ich na pewno mniej niż zalet, ale jednak istnieją.

Brak stacji dysków może nie jest bardzo uciążliwy, jednakże w moim przypadku przeszkadza w codziennych zajęciach. Jeszcze dużo rzeczy jest przenoszone na płytach. Zapewne są osoby, którym nagrywarka nie będzie zupełnie potrzebna, ale mnie jest.

Dell XPS 15 Touch. Czas podsumowań cz. 1

Dzięki temu, że zostałem wybrany do testów Intela, mam okazję testować laptopa Dell XPS 15 Touch. Odsyłka sprzętu zbliża się wielkimi krokami. Tak więc, mimo że powstanie zapewne jeszcze jakiś wpis dotyczący możliwości laptopa, czas przejść do podsumowania. Zapraszam na lekturę pierwszej części cyklu podsumowującego moje testy.

Nowe technologie

W laptopie zastosowano czterordzeniowy (ośmiowątkowy) procesor Intel Core i7. Chciałbym w związku z tym poinformować.

O dużych rozdzielczościach słów kilka - Dell XPS 15 Touch

Dzięki testom Intela mam możliwość pobawić się laptopem Dell XPS 15 Touch. Początkowo wydawało mi się, iż dotykowy ekran o takiej rozdzielczości zapewni wspaniałą jakość multimedialnej rozrywki i zabawy, ale zobaczcie czy rzeczywiście takie duże zagęszczenie pikseli ma sens.

Wiele osób myśli, że można zagęszczać piksele w nieskończoność, a przez to jakość zabawy, oglądania filmów i ogólnie wszystkich zajęć na komputerze będzie lepsza. Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Na otrzymanym przeze mnie laptopie na okres 2 tygodni domyślnie ustawiona jest rozdzielczość ekranu...

WebSite X5 Evolution 10 - czy warto używać kreatora www?

Wśród wielu metod projektowania stron internetowych, najprostszym sposobem jest użycie kreatora. Takie narzędzia dzielimy na dwie grupy:

  • programowe - działające na komputerze klienta;
  • webowe - dostępne przez przeglądarkę, działające na serwerze usługodawcy.

Kluczowa różnica

Gdy używamy kreatora webowego, nie ważne z jakiego systemu korzystamy - czy to Linuks, czy Windows, rozwiązanie będzie działało.

CMS inaczej, czyli czy warto używać kreatora www

W jednym z moich poprzednich wpisów, dość obszernie opisałem instalacje kilku najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Jednakże to nie jest jedyna droga ku stworzeniu naszej własnej strony internetowej bez znajomości języka HTML. Możemy skorzystać z kreatora.

O kreatorze stron www słów kilka

Kreator stron internetowych to narzędzie, służące do stworzenia naszej witryny "prowadząc nas za rękę". Jego użycie jest bardzo łatwe i prawie całkowicie ogranicza się do klikania "dalej" :)

PowerArchiver - nie tylko "paker"

Czy ktokolwiek, kto używa komputera, nie spotkał się z plikiem o końcówce .zip, .rar? Takie rozszerzenia świadczą, iż ten plik to archiwum zawierające inne pliki lub foldery. Wiele osób korzysta z wbudowanego w system modułu, pozwalającego na rozpakowanie takiego pliku. Istnieją jednak specjalne programy, przeznaczone do zarządzania takimi archiwami i do ich tworzenia. Sprawdźmy, czy PowerArchiver 2013 jest programem wartym uwagi.

Wygląd

Program prezentuje się bardzo czytelnie.

SkyDrive: 5 przydatnych funkcji, ukrytych w gąszczu możliwości

SkyDrive to dysk internetowy oferujący 7 GB bezpłatnej przestrzeni. Jednak osoby, które posiadają aktywną subskrypcję Office 365 otrzymują dodatkowo 20 GB przestrzeni dyskowej (łącznie z bezpłatnym miejscem - 27 GB). Warto przyjrzeć się kilku ciekawym funkcjom tej usługi, które mogą znacznie ułatwić korzystanie z tego dysku internetowego, gdyż nie jest on miejscem służącym tylko do przechowywania danych - daje dużo więcej możliwości.