popularne tematy: windows

Modern UI na laptopie Dell XPS 15 Touch

Wiele osób narzeka na aplikacje Modern UI, które występują w systemach Windows 8 i Windows 8.1. Twierdzą, że są one niewygodne i nie przynoszą większych korzyści podczas korzystania z komputera. Mając do dyspozycji dotykowego laptopa Dell XPS 15 Touch postaram się sprawdzić, czy Modern UI jest rzeczywiście "nieznośny", a także przetestuję podstawowe dotykowe funkcje Windows 8.1.

Pogoda

Dotykowo obsługiwana aplikacja Pogoda w Windows 8.1 jest bardzo wygodna. Można przeglądać temperatury i opady przesuwając ekran między kierunkami prawo - lewo.

Dell XPS 15 Touch. Czas podsumowań cz. 2

W poprzednim wpisie opisałem główne zalety laptopa Dell XPS 15 Touch. Jednakże są jeszcze wady tego urządzenia. Teraz czas na wady.

Marzenia senne

Jest kilka takich cech, które są na pewno dość dużymi wadami urządzenia. Jest ich na pewno mniej niż zalet, ale jednak istnieją.

Brak stacji dysków może nie jest bardzo uciążliwy, jednakże w moim przypadku przeszkadza w codziennych zajęciach. Jeszcze dużo rzeczy jest przenoszone na płytach. Zapewne są osoby, którym nagrywarka nie będzie zupełnie potrzebna, ale mnie jest.

Dell XPS 15 Touch. Czas podsumowań cz. 1

Dzięki temu, że zostałem wybrany do testów Intela, mam okazję testować laptopa Dell XPS 15 Touch. Odsyłka sprzętu zbliża się wielkimi krokami. Tak więc, mimo że powstanie zapewne jeszcze jakiś wpis dotyczący możliwości laptopa, czas przejść do podsumowania. Zapraszam na lekturę pierwszej części cyklu podsumowującego moje testy.

Nowe technologie

W laptopie zastosowano czterordzeniowy (ośmiowątkowy) procesor Intel Core i7. Chciałbym w związku z tym poinformować.

Intel Core i7-4702HQ - zabawy z procesorem w laptopie Dell XPS 15 Touch

Mam możliwość przetestowania procesora Intel Core i7 (4 rdzenie/8 wątków). Nie mógłbym takiej okazji zmarnować. Zobaczę więc co potrafi taki mobilny procesor. :)

Testowany przeze mnie procesor ma zegar o częstotliwości 2,2 GHz, który może pracować w trybie Turbo Boost z częstotliwością 3,2 GHz. Posiada on także zintegrowaną grafikę Intel HD Graphics 4600.

Super PI

Dość popularnym testem (szczególnie na forum dobrychprogramów) jest Super PI.

O dużych rozdzielczościach słów kilka - Dell XPS 15 Touch

Dzięki testom Intela mam możliwość pobawić się laptopem Dell XPS 15 Touch. Początkowo wydawało mi się, iż dotykowy ekran o takiej rozdzielczości zapewni wspaniałą jakość multimedialnej rozrywki i zabawy, ale zobaczcie czy rzeczywiście takie duże zagęszczenie pikseli ma sens.

Wiele osób myśli, że można zagęszczać piksele w nieskończoność, a przez to jakość zabawy, oglądania filmów i ogólnie wszystkich zajęć na komputerze będzie lepsza. Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Na otrzymanym przeze mnie laptopie na okres 2 tygodni domyślnie ustawiona jest rozdzielczość ekranu...

Dell XPS 15 Touch cz. 1: Niesforna grafika

Trzecia tura testów Intela nadeszła. Otrzymałem laptopa Dell XPS 15 Touch na 2 tygodnie. Jako, że jeden z blogerów miał problemy z wydajnością karty graficznej, postanowiłem sprawdzić to w pierwszej kolejności.

Oto, jaki potencjał drzemie w tym laptopie i odpowiada za grafikę:

  • Intel HD Graphics 4600;
  • NVIDIA GeForce GT 750M.

CatZilla

Oto opinia programu Catzilla o grafice tego laptopa (test wykonany w trybie 1080p):

Jest to wynik benchmarku przy użyciu zintegrowanej grafiki Intela.

WebSite X5 Evolution 10 - czy warto używać kreatora www?

Wśród wielu metod projektowania stron internetowych, najprostszym sposobem jest użycie kreatora. Takie narzędzia dzielimy na dwie grupy:

  • programowe - działające na komputerze klienta;
  • webowe - dostępne przez przeglądarkę, działające na serwerze usługodawcy.

Kluczowa różnica

Gdy używamy kreatora webowego, nie ważne z jakiego systemu korzystamy - czy to Linuks, czy Windows, rozwiązanie będzie działało.

PowerArchiver - nie tylko "paker"

Czy ktokolwiek, kto używa komputera, nie spotkał się z plikiem o końcówce .zip, .rar? Takie rozszerzenia świadczą, iż ten plik to archiwum zawierające inne pliki lub foldery. Wiele osób korzysta z wbudowanego w system modułu, pozwalającego na rozpakowanie takiego pliku. Istnieją jednak specjalne programy, przeznaczone do zarządzania takimi archiwami i do ich tworzenia. Sprawdźmy, czy PowerArchiver 2013 jest programem wartym uwagi.

Wygląd

Program prezentuje się bardzo czytelnie.