popularne tematy: inne

[IDF 2012] Obsługa aplikacji desktopowych na tablecie Lenovo z Windows 8

Jeśli interesuje Was, jak wygląda obsługa aplikacji desktopowych pod Windows 8 na tablecie, to poniżej filmik z zabawy urządzeniem Lenovo (podpisanym tajemniczo jako Lenovo Thinkpad2 - Next Generation Intel Atom Processor Based Tablet):

Po krótkiej chwili zabawy muszę powiedzieć, że jest lepiej, niż się spodziewałem. Tym samym doczekaliśmy się tabletowego interfejsu na desktopach i desktopowego interfejsu na tabletach... viva Microsoft! ;)

 

[IDF 2012] Ile można zyskać dzięki oszczędniejszej pamięci?

Na parterze Moscone Center znajduje się Technology Showcase, gdzie przy niezliczonych stoiskach swoje technologie prezentują partnerzy Intela. Wejście do tej strefy otwiera Samsung, a konkretnie jego dział zajmujący się pamięciami. Niby nic porywającego, a jednak daje do myślenia - wystawiono tu dwa serwery, które różnią się tylko dyskami (SSD vstradycyjne HDD 15k RPM), pamięcią (RDIMM 50nm 1,50V vs RDIM 20nm 1,35V) oraz zastsowaniem technologii Samsung Green Memory.

[IDF 2012] Obecne i przyszłe technologie produkcji układów scalonych, czyli grafen i 5 nm

Kiepsko widać, ale ciekawy slajd porządkujący poprzednie, obecnie stosowane w produkcji i planowane technologie produkcji układów scalonych. Widać na nich, że Intel planuje z wyprzedzeniem około 10 lat do przodu i obecnie trwają prace nad układami w technologii 5 nm, między innymi w oparciu o grafen.

Właśnie o grafen padło najwięcej pytań od obecnych na sali dziennikarzy, na które Mark Bohr (Intel Senior Fellow) odpowiadał jeszcze bez większych szczegółów.

[IDF 2012] Sterowanie komputerem przy pomocy głosu - stare? A może jednak...

Bez dwóch zdań, tematykę Intel Developer Conference dominują problemy nowych sposobów interakcji z komputerem. Creative Gesture Camera opisana w poprzednim poście to właśnie jedna z takich technologii. Naturalnie jednak, jednym z podstawowych sposób sterowania komputerem może być głos. Może, ponieważ nie jest to żadna nowość i mimo upływu czasu w zasadzie nic poza Siri nie zdobyło póki co serc (lub języków) przeciętnych konsumentów. Intel ma nadzieję to zmienić, do czego przekonuje demonstracją z sesji otwierającej...

 

[IDF 2012] Sterowanie komputerem przy pomocy gestów to wcale nie science fiction

Urządzenie na zdjęciu to Creative Interactive Gesture Camera prezentowana podczas Intel Developer Forum w strefie z różnymi gadżetami. Przypomina Kinecta, jest jednak znacznie mniejsze i służy do rozpoznawania dużo bliższego otoczenia - nie dalej, niż metr od urządzenia. W odróżnieniu więc od Kinecta (który skanuje całą sylwetkę w odległości kilku metrów) nadaje się do rozpoznawania subtelnych gestów, takich jak gesty dłoni, palców czy mimika twarzy.

Ideą jest operowanie interfejsem komputera mniej więcej tak, jak robił to Tom Cruise w Raporcie mniejszości.

[IDF 2012] Jak działa smartfon z Androidem na Atomie?

Jeśli ciekawi Was, jak responsywny jest smartfon z Androidem i procesorem Intel Atom (w tym konkretnym przypadku Atom Z2460), poniżej krótkie wideo:

Trzeba przyznać, że wygląda całkiem nieźle - może dlatego, że nie miałem dużych oczekiwań i Atom pozytywnie mnie zaskoczył. Poniżej kilka innych prototypów smartfonów pracujących pod kontrolą Atomów, które można zobaczyć na Intel Developer Forum:

 

[IDF 2012] Mobilność o różnych kształtach i formach

Poniżej kilka przykładów gadżetów, które według Intela wyznaczają obecne kierunki rozwoju urządzeń mobilnych. Wydaje się, że jest to trend zupełnie odwrotny, niż prostota, na którą stawia Apple - na stole po keynocie został przekrój sprzętu, którym możnaby wypełnić plan Gwiezdnych Wojen. Pytanie, czy taka różnorodność form i kształtów jest tym, czego faktycznie oczekują użytkownicy... co sądzicie?

 

[IDF 2012] Display without Borders na żywo

Tak wygląda w praktyce demonstracja technologii, którą Intel przedstawia jako Display without Borders. W tle Doug Carmean z Intel Labs tłumaczy, jak to działa.

W dużym skrócie, technologia wykorzystuje skomplikowane algorytmy do przekształcenia dowolnej powierzchni w domu lub w pracy w interaktywny wyświetlacz.