popularne tematy: urządzenia mobilne

Nagrody w ramach akcji z testami sprzętu Intela wędrują do...

Nieco później niż planowaliśmy, ale w końcu się udało - wspólnie z Intelem wyłoniliśmy blogerów, którzy opublikowali najciekawsze teksty w ramach akcji testowania sprzętu.

Wszystkie opublikowane teksty dostępne są na profilu Intela. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej aktywności i trzeba przyznać, że wybór nie był prosty. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że główna nagroda - smartfon ZTE Grand X IN - powędruje do

Windows 8 i wyświetlacze o dużej gęstości pikseli (PPI)

Trend we wszelkiej maści wyświetlaczach to oczywista oczywistość - rosną rozdzielczości i jednocześnie maleją przekątne ekranu. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń o bardzo dużych, jak na swoje rozmiary rozdzielczościach. Przykładem są ultrabooki z 1080p na 13" - praca na czymś takim bez mikroskopu to prawdziwe wyzwanie.

Od dawna irytował mnie ten problem, bo Windows z takimi wyświetlaczami radzi sobie fatalnie. Można zwiększyć skalowanie fontów np. do 125%, wtedy jednak Windows zaczyna przypominać GNOME albo inne paskudztwo.

O tym, jak Nokia wymieniła telefon na gwarancji

Jak wyleczyć się z fanboystwa? To proste, wystarczy kupić najnowszy, topowy model biznesowy Nokii i spróbować skorzystać z gwarancji.. leczy skuteczniej niż antybiotyk.

Kiedy na rynku pojawiła się Nokia E71, jako wieloletni miłośnik marki i wyrozumiały posiadacz poprzednich, niezbyt udanych telefonów z biznesowej serii E uznałem - w końcu Nokia wydała urządzenie niemal idealne. Zwarta klawiatura QWERTY, duża bateria, solidne wykonanie i bezproblemowy, dość wydajny system.