popularne tematy: inne

WiFi Calling podczas lotu?

Od pewnego czasu szukam jakiś informacji o możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych, na pokładzie samolotu, z wykorzystaniem sieci WIFI. W końcu coraz więcej linii lotniczych udostępnia łączność bezprzewodową podczas lotów.Co więcej, obecne przepisy nie precyzują możliwości wykorzystania WiFi w celu wykonania połączenia głosowego. Zabrania się tylko wykonywania takich połączeń z wykorzystaniem sieci komórkowych.Podczas szukania informacji trafiłem na dość ciekawą informację (artykuł w języku angielskim dostępny jest

Gdzie w Polsce można pływać na silniku spalinowym?

I znowu z innej beczki. Obecnie chciałbym powrócić na chwilę do tematu poruszonego już przeze mnie jakiś czas temu - żegluga motorowa/pływanie łodziami silnikowymi. Opisałem wtedy kilka ciekawostek, znalezionych przeze mnie podczas nauki do egzaminu na sternika motorowodnego (niestety wpis nie okazał się zbyt interesujący dla społeczności naszego serwisu, co nawet rozumiem - trochę w tym temacie mało elektroniki :P).

Zacznę od powodu, czemu wracam do tego tematu.

Linux (i nie tylko) na wesoło v3

Mijają kolejne dni, pogoda robi się coraz bardziej kiepska. Być może przyda się Wam kilka (suchych) kawałów na poprawę humoru.-----

-----Z instrukcji oprogramowania: "Opis konfiguracji obejmuje tylko system Windows, ponieważ użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Macintoshy przywykli do tego, że wszyscy ich olewają"

-----

Linux na wesoło

Idąc tropem @Shaki81, chciałbym przedstawić kilka żartów z użytkowników Linuksa (no, nie tylko :P).

Cechy zadeklarowanego Linux'owca:

-Gdy widzi w ZOO antylopę GNU zastanawia się gdzie jest jej kod żródłowy i dlaczego spakowano ją w formacie ZOO, a nie w tar.gz.-Gdy idzie do łóżka z dziewczyną czyta wcześniej HOWTO.

Łodzie motorowe w Polsce - ciekawostki po kursie na patent sternika :P

Wiem, wiem. Jest to portal związany, głównie, z tematyką nowych technologii, komputerów itp. Jednak człowiek nie żyje tylko komputerami prawda? Chciałem dzisiaj sypnąć Wam garścią ciekawostek na temat poruszania się na wodach śródlądowych w Polsce. Z tematem tym jestem na świeżo, gdyż przygotowuję się do egzaminu na sternika motorowodnego. Jest to najniższy z patentów, który można zdobyć, by pływać trochę mocniejszymi motorówkami po polskich wodach.Więc do dzieła.

Historii z zasięgiem LTE ciąg dalszy

Chciałbym na chwilę (no - troszkę przydługą chwilę) powrócić do opisywanego przeze mnie wcześniej problemu, jaki mam z siecią Play/RedBull mobile.

Niestety cały czas użeram się z siecią, o odbieranie połączeń podczas korzystania z zasięgu LTE. W skrócie - podczas gdy jestem w zasięgu LTE nie dochodzi do mnie część połączeń przychodzących.

Analiza języka w czasopismach komputerowych

Od pewnego czasu porządkuję pliki, które mam w różnych lokalizacjach – zarówno zapisane lokalnie, jak i w chmurach. Znalazłem dzięki temu coś ciekawego – materiały do swojej prezentacji maturalnej na ustny egzaminu z języka polskiego (czyli sprzed dziesięciu lat ale cóż...). Wiem, że analiza tekstu jest czymś mało związanym z serwisem technologicznym. Zdecydowałem się to opublikować, ze względu na analizowany przeze mnie materiał – swoją pracę oparłem na czasopiśmie (słowo klucz – to nie gazeta :P. Kto pamięta ten wie :) ) CD-Action. Mam nadzieję, że wpis Was zainteresuje.

UOKiK bierze się za pre-paid'y

Natrafiłem dzisiaj na dość interesującą wiadomość - cóż interesującą dla posiadaczy telefonów na kartę.Do tej pory zmiana operatora (czy to przeniesienie numeru, czy kupno nowego startera w innej sieci) wiązało się z małym problemem. Mianowicie wszystkie środki, które zgromadziliśmy u dotychczasowego operatora i których nie wykorzystaliśmy przepadały nam. W czasach przed no-limits nie był to pewnie zbyt duży problem. Ale aktualnie wiele ofert pre-paid to tak na prawdę karty skarbonki.

Problematyczny zasięg LTE w Play

Wpis z cyklu gorzkich żali :P

Przez dość długi czas posiadałem telefony bez łączności LTE. I mówiąc szczerze nie bardzo się do tej technologii paliłem. Fakt, myślałem sobie że fajnie byłoby mieć możliwość szybszego przesyłania plików itp. Ale zarówno w robocie jak i w domu mam wifi więc brak tej technologii w telefonie nie był aż tak uciążliwy.Ale niedawno przyszedł czas na zmianę telefonu (o czym szerzej pisałem tutaj i