popularne tematy: porady

UserAgent Firefox w Linux Mint (i nie tylko)

Będąc użytkownikiem Linux Mint, trochę denerwował mnie fakt, że UserAgent Firefox'a rozpowiadał na prawo i lewo że korzystam z Ubuntu. Cóż, może i głupota ale jednak denerwująca sprawa. Jako że miałem trochę czasu postanowiłem poszperać w internecie i znalazłem pewne rozwiązanie. Po pierwsze należy udać się na stronę dowodzenia FF - about:config. Tam, na stronie z wartościami, klikamy prawy przycisk myszy i z menu wybieramy dodanie nowego klucza z wartością "łańcuch". Klucz nazywamy

general.useragent.override

Pozbycie się paska tytułu w Firefox na Linuxie

Od wczoraj jestem, znowu, szczęśliwym (jak na razie :P) użytkownikiem Linux Mint (w najnowszej, 18tej wersji, z pulpitem Cinnamon). Jako że sporo czasu poświęcam na pracę z przeglądarką a mam dość skromny ekran (14,1", 1280x800) to trochę przeszkadzał mi pasek tytułu, wyświetlający się zaraz na otwartymi kartami.

Jasne, że nie zabiera on zbyt dużo miejsca (raptem około pół centymetra), ale zastanawiałem się czy jest jakaś możliwość wyłączenia tegoż paska. I owszem, jest.Wystarczy ściągnąć mały dodatek do przeglądarki - Hide Caption Titlebar Plus (do pobrania

Analiza języka w czasopismach komputerowych

Od pewnego czasu porządkuję pliki, które mam w różnych lokalizacjach – zarówno zapisane lokalnie, jak i w chmurach. Znalazłem dzięki temu coś ciekawego – materiały do swojej prezentacji maturalnej na ustny egzaminu z języka polskiego (czyli sprzed dziesięciu lat ale cóż...). Wiem, że analiza tekstu jest czymś mało związanym z serwisem technologicznym. Zdecydowałem się to opublikować, ze względu na analizowany przeze mnie materiał – swoją pracę oparłem na czasopiśmie (słowo klucz – to nie gazeta :P. Kto pamięta ten wie :) ) CD-Action. Mam nadzieję, że wpis Was zainteresuje.

UOKiK bierze się za pre-paid'y

Natrafiłem dzisiaj na dość interesującą wiadomość - cóż interesującą dla posiadaczy telefonów na kartę.Do tej pory zmiana operatora (czy to przeniesienie numeru, czy kupno nowego startera w innej sieci) wiązało się z małym problemem. Mianowicie wszystkie środki, które zgromadziliśmy u dotychczasowego operatora i których nie wykorzystaliśmy przepadały nam. W czasach przed no-limits nie był to pewnie zbyt duży problem. Ale aktualnie wiele ofert pre-paid to tak na prawdę karty skarbonki.