Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: internet

Cujo twoja inteligentna zapora sieciowa

Z Internetu korzystamy na co dzień, w pracy, w domu. Nie zawsze nasze dane są bezpieczne — szczególnie w naszych 4 ścianach, albowiem tu żaden Pan z IT nie trzyma pieczy nad porządkiem w sieci. Aby zacząć móc czuć się bezpiecznie musimy, powziąć pewne środki. Na pewno powinniśmy wyposażyć PC w podstawowy program antywirusowy, ale to nie zawsze wystarczy, aby nas uchronić przed cyfrowym zagrożeniem. Warto też zadbać o swoją całą domową sieć. Tylko jak?

Jednym z takich urządzeń, które może nam w tym pomóc jest, Cujo — Inteligentny Firewall. Jest to produkt, który został zaprojektowany, aby zapewnić ochronę sieci przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami i innymi zagrożeniami, które czyhają na nas w sieci. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, ile wrażliwych danych możemy stracić:

  • bankowości online: numery kont i transakcje
  • prywatne adresy e-mail i wiadomości
  • zdjęcia rodzinne
  • deklaracje podatkowe (rozliczyliście już swój PIT?)
  • danych do kont społecznościowych (loginy, hasła)
  • dodatkowo, wszelkie prywatne pliki, czy licencje na oprogramowanie

AlleWidget, ale gdzie on się podział? Starcie z Allegro webApi - wpis krótki

Jakiś dwa tygodnie temu zadzwonił do mnie mój przyjaciel i z przerażeniem w głosie rzekł, że z jego strony zniknął AlleWidget, który jego zdaniem bardzo pomagał w zwiększaniu sprzedaży. W związku z tym, że nie jest biegły w sprawach informatycznych poprosił mnie abym zbadał ten problem, a że ja kilka lat temu na jego stronie umieściłem owy widget to poczuwałem się do odpowiedzialności aby jemu w tym pomóc. Moje dochodzenie nie trwało zbytnio długo, aby odkryć dlaczego allegrowy gadżet zniknął z powierzchni jego strony. Na cafe.allegro.pl bardzo szybko uzyskałem odpowiedź, że serwis allewidget.pl został permanentnie wyłączony i nie będzie można już z niego korzystać (dowód tu).

Do szopy hej pasterze. Pomóżmy mniejszy operatorom telewizyjnym!

Grubo ponad miesiąc temu opisywałem na blogu usługę netvi.tv, dzięki której możemy, a raczej mogliśmy oglądać między innymi kanały must carry/must offer - do których zaliczają się TVP1, TVP2, TVP regionalna, TVN, Polsat, TV4 oraz TV Puls. Niedługo po mojej małej publikacji owe kanały zniknęły (nie miałem z tym nic wspólnego) z listy serwisów tego operatora i innych mu pokrewnych.

TVP złe, Polsat zły, a TVN niedobry

Okazuje się że nadawcą (właścicielom) owych stacji ani się śni współpracować z takimi operatorami i z decyzji KRRiT nic sobie nie robią.

Ale jest KRRiT !

Dlatego też Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji między innymi postanowiła bliżej przyjrzeć się tej sprawie i pragnie zasięgnąć opinii abonentów. I tu jest dobry moment żeby pomóc internetowym operatorom (IPTV).

Aby odpowiedzieć na owe pytanie (tylko dwa) musimy wejść na stronę KRRiT i oczywiście zapoznać się z nimi (pytania są na samym końcu). Adres:

netvi.tv | telewizja idealna ?

Jakiś czas temu Xyrcon na łamach naszego portalu pisała na temat telewizji internetowej NextPlus, która chwilowo zawiesiła swój rozwój na rzecz TV mobilnej w Play, ale ekipa zamierza wrócić w połowie 2014 kiedy to zakończą projekt dla operatora P4. NextPlus w swojej ofercie ma większość kanałów z naszego terestiala, aby je oglądać będziemy musieli w przyszłości zapłacić 9,90zł na miesiąc - z ofertą możecie zapoznać się pod linkiem o TU. <= to jest link :D

NEXTplus - testujemy (wpis informacyjny)

Od dzisiaj każdy użytkownik ma możliwość przetestowania usługi telewizji za pośrednictwem internetu, którą opisywała Xyrcon tydzień temu.Firma NextPlus zapraszamy do Beta Testów, aby w nich uczestniczyć należy ściągnąć aplikację i na owym urządzeniu zalogować się.

Login : nextplus@nextplus.plHasło: testujemy

W chwili obecnej Beta Test aplikacji dotyczy:

  • Smartphones: Android wersja 4.0.0 i wyżej.
  • Tablets : Android wersja 3.0.0 i wyżej.