popularne tematy: oprogramowanie

Dell XPS 12 DUO - a na nim Zapalona Kotofretka

Pewnie zapytacie dlaczego "Zapalona Kotofretka "? Otóż jest to polskie tłumaczenie Ubuntu w wersji 13.04 (Raring Ringtail), które postanowiłem uruchomić na otrzymanym Ultrabooku. Szczerze mówiąc bardzo liczyłem, że ten system mnie nie zawiedzie, że wszystko w nim będzie hulać bez najmniejszego problemu. A dlaczego byłem/jestem tak tego pewny? Canonical i Dell ściśle ze sobą współpracują, nawet w swojej ofercie producent Ubuntu posiada

Dell XPS 12 Duo - TermoTEST

Jak w moim poprzednim wpisie wspomniałem, zauważyłem że podczas testów wydajności Ultrabook utrzymywał dość wysoką temperaturę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie funkcja tabletu, w której to przy dużym obciążeniu ową temperaturę można odczuć na własnej skórze. Nie będę go rozkręcał aby dowiedzieć się co tam jest nie tak, albowiem nie jestem tak zaawansowanym komputerowym chirurgiem jak

Dell XPS 12 Duo - testy wydajnościowe

Benchmarki, czyli test wydajnościowe, a dla mnie ogólne pojęte pocenie się podzespołów komputera. Moim zdaniem czynność zupełnie nie potrzebna, ale są ludzie, którzy tym się naprawdę rajcują i ten wpis jest oczywiście dla nich :) (pozdrawiam!)

Żeby wykonać testy poprawnie pierwszym moim krokiem było maksymalne naładowanie akumulatora (nie wiem czy było to konieczne) i zmiana ustawień oszczędności baterii - dokładnie pisząc wybrałem plan "Hight Performance" - myślę, że ten będzie odpowiedni :]

Na warsztat pobrałem pięć programów z działu

Malinowy wyświetlacz, czyli Raspberry Pi w małżeństwie z LCD Hitachi HD44780

Już na niejednej stronie o tym małżeństwie było, ale jakoś na blogach taki tekst jeszcze nie zawitał, dlatego też korzystając z chwili wolnego czasu podzielę się z Wami moim małym doświadczeniem jakim było pobratanie Raspberry Pi z wyświetlaczem LCD zgodnym ze standardem Hitachi HD44780.

Oczywiście pierwszym krokiem był wybór odpowiedniego wyświetlacza.

Robotium - raczk(test)ujemy

Jakiś czas temu zainteresował mnie temat automatycznego testowania aplikacji na system Android, więc nie czekając długo pośpieszyłem do wujka Googla, aby zadać mu ważne zapytanie "Jak testować Androida?". Wśród znalezionych wyników odnalazłem Robotium... W mej głowie zrodziło się pytanie: "Cóż to za twór? " i nie dłużej niż moment ciocia Wiki odpowiedziała: "Robotium to open-sourcowy test framework do pisania automatycznych testów czarnej skrzynki dla aplikacji na system Android."

Tyle lania wody, a teraz do rzeczy.

Windows Server 2012, a gdzie Windows Store?

Podczas instalacji Windows Server 2012, zastanawiałem się czy będzie możliwość skorzystania z Windows Store. W końcu Administrator też może mieć podczas swojej trochę czasu wolnego i musi go jakoś zabić, a sklep Microsoftu jak najbardziej się do tego nadaje, bo możemy znaleźć tam rozrywkowe aplikacje :)

Na dzień dobry Windows Store ani widu ani słychu, dlatego też zabrałem się za przeszukiwania pakietów i czym prędzej udałem się do Control Panel -> Programs and Features i uruchomiłem kreatora dodawania nowych funkcjonalności.

W sekcji Features

NEXTplus - testujemy (wpis informacyjny)

Od dzisiaj każdy użytkownik ma możliwość przetestowania usługi telewizji za pośrednictwem internetu, którą opisywała Xyrcon tydzień temu.Firma NextPlus zapraszamy do Beta Testów, aby w nich uczestniczyć należy ściągnąć aplikację i na owym urządzeniu zalogować się.

Login : nextplus@nextplus.plHasło: testujemy

W chwili obecnej Beta Test aplikacji dotyczy:

  • Smartphones: Android wersja 4.0.0 i wyżej.

iOS6 na iPhone 4S - szybkie spostrzeżenia użytkownika z doskoku

Dzisiaj chwytając iPhona do ręki, z którym jestem zmuszony (piszę zmuszony bo nie podoba mi się cały jabłkowy Os jaki i programy które są dostępne w markecie - więcej z nimi problemów niż pożytku) pracować, zobaczyłem popup z możliwością aktualizacji systemu telefonu do najnowszej 6 wersji. Po zaakceptowaniu warunków rozpoczął się proces pobierania nowego softu (waga: ~650 MB).

Po aktualizacji na dzień dobry uruchomił się kreator konfiguracji, przez którego przebrnąłem jak burza. Dalej no co dalej? dalej zobaczyłem pulpit z ikonkami aplikacji i tyle...