popularne tematy: oprogramowanie

Test prędkości odczytu/zapisu pamięci typu Pendrive

Mając dłuższą chwilę...

... zgromadziłem w jednym miejscu wszystkie pamięci przenośne, które walały się w okół mojej osoby i poddałem je wykańczającym testom odczytu i zapisu. Oto rezultaty mojej "uporczywej pracy". Peny zostały posegregowane od największej pojemności (32GB) do najmniejszej (8GB), zaś program, którego użyłem do badania to Disk Utility v.2.30.1 - linuxowy tool. Testy były wykonywane tylko raz na danym sticku - aby zbytnio się nie zmęczył ;) Wyniki zostawiam do Waszej oceny :)

Lista ciekawych applet'ów dla Ubuntu - #2

Wojtek obietnic dotrzymuje i dzisiaj publikuje "GNOME Indicator applets" część II :) W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę: Netspeed, Timer-Applet,Sensors Applet

Netspeed

Aplet ten pokazuje aktualną prędkość (DL/UP) naszego połączenia internetowego.Aplet także potrafi wyświetlić kilka szczegółów na temat wybranego urządzenia sieciowego, które aktualnie monitoruje.

Instalacja:Po prostu wpisujemy poniższe polecenie w terminalu:sudo apt-get install netspeed

Lista ciekawych applet'ów dla Ubuntu - #1

Idąc za ciosem pierwszego "publica" chciałbym zaprezentować kilkanaście appletów, których używam w codziennej pracy. Applety oczywiście dotyczą komputera z zainstalowanym Ubuntu i środowiskiem graficznym GNOME.

Ejecter

Na pierwszy ogień wezmę applet "Ejecter" - "wyrzucacz" :) Owy applecik spełnia bardzo przydatną funkcję, albowiem potrafi od-montować zewnętrzne urządzenia peryferyjne: dysk twardy, tackę napędu optycznego, czy pen'a. Może to nic nadzwyczajnego, ale takiej funkcjonalności brakuje w pasku Gnoma.