popularne tematy: porady

MINIX NEO J50C-4 MAX — mini komputer w sam raz do nauki zdalnej

Moje pierwsze starcie z marką MINIX miało miejsce siedem lat temu, kiedy to do domowego „test labu" trafił Androidowy NEO X7 mini — napędzany procesorem RockChip RK3188 i posiadający 2 GB RAM. MINIX przez ten czas powiększył swoje portfolio o urządzenia wyposażone także w procesory Intela, które umożliwiają działanie pod kontrolą systemu Microsoftu.

Z Mini PC jest różnie, jeśli zainwestujemy w rozwiązania typu NUC, które nie są tanie, to możemy je dowolnie skonfigurować: procesor, ram, dysk.

TicWatch Pro 3 GPS — taki zegarek z WearOS można polubić

W ubiegłym roku udało mi się przetestować TicWatch Pro 2020, który okazał się niezbyt udany. Model ten nie różnił się mocno od swojego poprzednika z 2018. Wszystkie elementy zegarka: obudowa, procesor, funkcje, a nawet pasek pozostały bez zmian. Zwiększono tylko pamięć wbudowaną i ram. To nie wystarczyło, aby taką mierną reedycją coś zwojować. Aktualnie nie można już go kupić, i dobrze. W jego miejsce zaś wskoczył TicWatch Pro 3

Reolink RLC-820A — kamera bezpieczeństwa PoE

Napisałem już kilka tekstów na temat produktów Reolink. Pod kilkoma z nich pojawiły się komentarze typu „łeee nie ma PoE więc ta kamerka nie ma sensu”. Dlatego też chciałbym się zrehabilitować i dzisiaj przedstawię model RLC-820A PoE.

Reolink RLC-820A to jeden z nowszych modeli w ofercie tego producenta. Kamera oferuje obraz w rozdzielczości 3840x2180 pikseli, czyli po prostu 4K, zachowując sabile 25 fps.

Haylou Solar Watch — nie SmartWatch tylko Watch

Recenzja tego zegarka miała pojawić się dużo, dużo wcześniej. Jednak przesyłka z Chin dość ostro zabłądziła i dotarła do mnie ze sporym poślizgiem. W Internetach pełno już wszelakich recenzji wytykających plusy i minusy gadżetu od Haylou.

Często Haylou zestawiany jest z Xiaomi, ponieważ firma jako chiński startup uzyskała finansowanie pierwszego produktu od chińskiego giganta, tym samy wchodząc w skład Xiaomi Ecological Chain. Dla konsumenta znaczy to jedno, że jakość produktu powinna być solidna.

yeedi 2 hybrid — bystry odkurzacz

W październiku na moją podłogę wjechał autonomiczny odkurzacz Yeedi K650i, sprzątał moje zakamarki jak mógł. Nie można było przyczepić się do pracy szczotek, ani mocy ssania, ponieważ każdy brud na jego drodze był niwelowany. Jednak K650i brakowało pewnej bystrości. Jego ułomność polegała na tak zwanym losowym algorytmie sprzątania, czyli trochę pojeździł w prawo, potem w lewo. A gdy już się najeździł, wracał do bazy, myśląc, że ogarnął mieszkanie…

Corsair //K60 RGB PRO — klawiatura z MX Viola na pokładzie

Korsarze z Fremont już nie raz udowodnili, że warto czekać na ich nowe produkty. Październik 2020 jest dla nich okresem prezentacji. Najpierw kozacka klawiatura K100, potem myszka KATAR ważąca zaledwie 69 gramów. A dzisiaj swoją premierę ma klawiatura K60 RGB PRO, która została wyposażona w totalnie nowe i ekskluzywne dla CORSAIR przełączniki Cherry MX Viola. Model ten od kilkunastu dni gości na moim biurku. Miałem okazję ze spokojem przyjrzeć się pracy tego urządzenia.

Logitech G733 LIGHTSPEED — takich słuchawek jeszcze nie było

Są na rynku takie firmy jak Logitech, które nieustannie przesuwają wytyczne przez siebie granice. Dobrym przykładem jest zestaw słuchawkowy G733 Lightspeed, który premierę miał niespełna dwa miesiące temu. Charakteryzuje się on nietuzinkową kolorystyką i wyglądem, a ponadto jest lekki i bezprzewodowy.

Headset jest dostępny aż w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, białym, bzowym i niebieskim.

XIDU PhilMac: Mini PC dobry do biura i domu

Już chyba każdy z nas ma po wyżej uszu Covid-19, koronawirusa, maseczek i ciągłych zmian i restrykcji. Aktualnie mieszkam w kraju, w którym władza podeszła do walki z tym niewidzialnym wrogiem z bardzo spotęgowany siłą nakładania na obywateli i firmy różnych — czasem absurdalnych nakazów. Przez co wszyscy pracownicy „mojego korpo”, teraz muszą pracować z domu, a jeśli chcesz wejść do biura, to musisz mieć pisemną zgodę… W budynku oczywiście maska, odkażanie na każdym kroku i ruch jednostronny.