Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: programowanie

Android - Launcher naprawdę Smart

Koniec weekendu majowego już ostro za nami. wojtekadams już wypoczęty i zrelaksowany byczeniem się w ogródku ;) Teraz swobodnie można wrócić do rzeczy, które naprawdę sprawiają jemu ogromną przyjemność...

W tymże wpisie chciałbym wam przedstawić jedno z moich ciekawszych odkryć w Android Markecie (znaczy się w Google Play - jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tej nazwy), którym jest Smart Launcher. Po kilkunastu minutach użytkowania wiedziałem już, że będzie mi ciężko rozstać się z tym Lanucherem - no i tak też się stało, albowiem używam go do dziś i chciałbym was przekonać do wypróbowania tej aplikacji.

Smart Launcher charakteryzuje:

  • duży minimalizm, który zarazem nie wyklucza estetyki
  • niskie zużycie pamięci Ram
  • interfejs konfiguracyjny, który jest bardzo przyjazny nawet dla mało zaawansowanego użytkownika
Po instalacji aplikacja przeprowadza nas przez kreatora konfiguracji, gdzie wybieramy domyślne aplikacje (odtwarzacz muzyki, przeglądarka, czy klient e-mail).

Robotium - raczk(test)ujemy

Jakiś czas temu zainteresował mnie temat automatycznego testowania aplikacji na system Android, więc nie czekając długo pośpieszyłem do wujka Googla, aby zadać mu ważne zapytanie "Jak testować Androida?". Wśród znalezionych wyników odnalazłem Robotium... W mej głowie zrodziło się pytanie: "Cóż to za twór? " i nie dłużej niż moment ciocia Wiki odpowiedziała: "Robotium to open-sourcowy test framework do pisania automatycznych testów czarnej skrzynki dla aplikacji na system Android."

Tyle lania wody, a teraz do rzeczy. Jak w wstępie wspomniałem Robotium to narzędzie wspomagające testowanie funkcjonalne aplikacji Androidowych. Takie test zwane są testami czarnej skrzynki (black-box tests) lub testami wyjścia/wejścia. Polegają one na sprawdzeniu poprawnego działania funkcji programu/urządzenia opisanych w dokumentacji dostarczonych przez twórcę. Owe testy mogą tylko opierać się na danych wejściowych i analizie danych wyjściowych, które otrzymujemy. W przypadku jakiejkolwiek braku implementacji funkcji wymaganych przez założenia, testy funkcjonalne wykryją błąd, a Robotium pomoże nam takie testy zautomatyzować.

Nowy mks_vir, a mks.com.pl

Po przeczytaniu minirecenzji cabisa na temat "nowego" mks_vira, męczył mnie temat odnośnie strony domowej tego programu antywirusowego (co zresztą widać w komentarzach). Nie podobało mi się, że firma ArcaBit stworzyła nowego antywirusa, ale nie zadbała, aby stara witryna przestała istnieć lub po prostu przekierowywała ją na nowy adres.

Mniej zaawansowani użytkownicy mogą się nie zorientować podczas poszukiwań nowej odsłony mks_vira i wejść na stronę (pierwsza i druga pozycja w Google), z której można pobrać program w wersji 9.0, która nie jest produktem programistów z ArcaBita, tylko starych pracowników firmy mks (proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie). Dzisiaj po południu wysłałem zapytanie do działu marketingu firmy ArcaBit :

Witam,od kilku dni nurtuje mnie pewne pytanie jeśli "przejęliście" markę mks_vir i wydajecie nową wersje tego programu. To dlaczego nie ściągnęliście strony mks.com.pl, która tak naprawdę wprowadza w błąd użytkowników bo przekierowuje do zupełnie innej - starej aplikacji.Pozdrawiam