popularne tematy: hobby

Yakuza 0 — recenzja

Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że obok gier tworzonych na wyłączność na konsole PlayStation cenię wszystko to co wyłamuje się z mocno powielanych przez studia na całym świecie schematów a klimaty dalekiego wschodu czy to w kinie, czy właśnie w grach wręcz uwielbiam. Dlatego też nie mogłem przejść obojętnie wokół premiery Yakuzy 0, która wprowadza nas w świat opowiadany w poprzednich odsłonach. Przejście gry rozciągnęło mi się w czasie bardziej niż planowałem, ale w końcu ujrzałem napisy końcowe... Już bez dalszego przedłużania zapraszam do recenzji.

Wrażenia z bety Destiny 2 na PS4

W lipcu wszystkim zainteresowanym kolejną częścią DestIny Activivsion udostępniło do sprawdzenia niemal ukończony fragment tego, co znajdziemy na półkach sklepowych już na początku września. Co ciekawe na potrzeby testów obok trybów online udostępniono także krótki wycinek szykowanej opowieści. Czy warto zainteresować się Destiny2?

Garść informacji wstępnych

wersja beta była już w dużej części spolonizowana (dubbing)

Spóźnione wrażenia z bety trybu sieciowego Uncharted 4

W weekend między 4 a 7 marca bieżącego roku wszystkim zainteresowanym kolejną częścią przygód Nathana Drake'a Sony we współpracy z deweloperem gry udostępniło beta testy trybu multiplayer tego nadchodzącego hitu od Naughty Dog (inaczej być nie może biorąc pod uwagę dorobek tej ekipy w ostatnich latach). Choć oczywiście to tryb dla jednego gracza jest w tej serii najważniejszy, to jednak multplayer również jest tutaj pełnoprawnym elementem i nie powinno się go zupełnie ignorować.

Recenzja Dying Light

Już kończąc Battlefield: Hardline zacząłem szukać kolejnej ciekawej pozycji do przejścia na PS4. Jako, że nowych tytułów na wyłączność prawie nie ma, skierowałem się ku grom dostępnym na różne platformy. Wróciłem dość szybko do myśli, jaka krążyła za mną jeszcze w lutym - tytułowy Dying Light. Wtedy jednak jakoś czasu było mniej i miałem też w co grać ;). Zachęcony dobrymi opiniami postanowiłem jednak dać szansę tej grze. Jak już się z tytułu domyślić możecie wyszło to całkiem dobrze. Szczegóły już za moment;)

Recenzja InFamous: Second Son — liczy się radość z gry!

Jak już wiecie z różnych względów PS4 nabyłem dopiero jesienią ubiegłego roku. Mając w pamięci świetne InFamous 1 i 2 na PS3 zakup Second Son był naturalną koleją rzeczy. Spodziewałem się dobrej fabuły, przyjemnej mechaniki i co było wiadomo długo przed premierą samej gry, świetnej oprawy graficznej. Czy oczekiwania spełniły się? zapraszam do recenzji.

Wprowadzenie do gry

InFamous: Second Son to trzecia gra z serii. Dwie poprzednie zadebiutowały na PS3. Głównym bohaterem jest tym razem młody Delsin Rowe, który przypadkowo otrzymuje nadludzkie moce.

Life is Strange, część 1&2 — recenzja

Jeszcze za czasów PS3 polubiłem gry tworzone przez mniejsze, często niezależne studia deweloperskie, jeśli tylko twórcy przygotowali coś interesującego, z ciekawą historią do przekazania itd. Dlatego też ograłem takie genialne produkcje jak Journey (Podróż) czy polską Daturę. Na PS4 niestety tak immersyjnych gier jest tyle co nic, a wydawane gry indie to w większości tytuły godne PS2 czy ipada. Dlatego też informację o premierze Life is Strange przyjąłem z ogromnym zainteresowaniem.

Battlefield Hardline: recenzja edycji na PS4

Choć doświadczenia z Battlefield 3 jeszcze na PS3 nie zachęcały do zakupu jakiejkolwiek kolejnej gry z tej serii postanowiłem dać jednak szansę najnowszej propozycji EA i Visceral Games: Battlefield Hardline. Opublikowane przez wydawcę materiały wideo jak i wersja beta dawały nadzieję, że tym razem dostaniemy ciekawy produkt. Także fakt, że za grę nie odpowiada studio DICE tylko Visceral Games (twórcy świetnej serii gier Dead Space) jeszcze bardziej zachęcało. Jak wyszło? Zapraszam do recenzji ;)

Beyond: Dwie Dusze. Recenzja ostatniej ekskluzywnej gry AAA na PS3

Choć gra zadebiutowała w październiku 2013 roku to z powodu braku wersji cyfrowej na premierę oraz faktu, iż jesień 2013 minęła pod hasłem GTAV dopiero teraz udało mi się znaleźć czas aby przejść Beyond: Dwie Dusze (Two Souls)- ostatnią dużą produkcję ekskluzywną na PS3. Nie to, żebym przez te 10 miesięcy ogrywał tylko GTAV- co to, to nie- nie chciałem po prostu przechodzić tej gry kiedy to na głowie mam wiele różnych spraw i zapewne przechodziłbym ją "po trochu w weekendy" co w przypadku tej gry, gdzie kluczem jest wciągająca fabuła po prostu nie ma sensu i psuje zabawę :)

Wacom Intuos S- mobilny tablet graficzny- rozpakowanie i pierwsze wrażenia

W pierwszym po Hotzlocie wpisie chciałbym przedstawić Wam tablet firmy Wacom przeznaczony dla entuzjastów grafiki czyli model z serii Intuos. Opisywany dziś tablet to model Intuos S, który wygrałem na Hotzlocie ;)

Zestaw, opakowanie

Jak widać na filmie w zestawie obok tabletu znajdziemy rysik, płytkę z oprogramowaniem, podręcznik startowy (jest między innymi w polskiej wersji), kabel USB-USB mini, który niestety nie jest zbyt długi (~1m) oraz kartę gwarancyjną. Opcjonalnie dokupić można coś w rodzaju adaptera do podłączenia bezprzewodowo do komputera.

Kilka słów o Wiedźminie3 jako grze Gamescomu według blogerów DP

Tak, to właśnie gra polskiego studia zwyciężyła w "mini" wyborach gry targów, którą ogłosiłem kilka dni temu. Wybory trwały tak długi jak wpis był na pierwszej stronie bloga;)

Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył 7 głosów i tym samym zwyciężył.

Po jednym głosie zdobyły następujący tytuły:

Watch dogs

InFamous: Second Son

Wastelands 2

The Division

Jak widać powyżej, głosów nie było zbyt wiele.