popularne tematy: oprogramowanie

Przeglądarka Vivaldi – wciąż wersja testowa, ale sporo nowości

Czym się stała Opera po zmianie silnika wszyscy doskonale wiemy i nie ma sensu się nad tym dalej roztrząsać, tylko trzeba powoli szukać alternatyw. Jedną z nich może być Vivaldi - projekt założyciela Opery, Jóna S. von Tetzchnera. Przeglądarka z każdym buildem staje się, tym czym w sumie być powinna Opera bazująca od wersji 15 na silniku Chrome: oferującym sporo możliwości i opcji programem. Co więc nowego w ostatnich buildach?

Jeszcze więcej personalizacji

Już pierwsze wersje podglądowe pozwalały choćby na wybranie miejsca położenia paska kart (np.

Vivaldi — prawdziwy następca Opery?

Zresetowanie prac nad Operą i zrobienie z niej kolejnego na rynku klonu Chrome'a nie spotkało się z uznaniem skupionych wokół klasycznej Opery użytkowników. Nie będę ukrywał, mnie także się to nie spodobało. Powód, czy raczej powody są chyba każdemu znane, ale dla formalności przypomnę tylko, że rozchodzi się o funkcjonalność aplikacji. Opera na silniku Presto nie była wybierana z przypadku, a raczej z konkretnych potrzeb i oczekiwań.

Felieton: Windows 10 jeden do wszystkiego ale co z tego wynika?

Już od 30 września, gdy to Microsoft pokazał na specjalnej konferencji swój najnowszy system - Windows 10 zacząłem się zastanawiać do czego Microsoft zmierza. Z jednej strony ogłoszono szumnie jedność Windows bez względu na platformę - począwszy od smartfonów, phabletów na komputerach skończywszy ma zagościć ten sam Windows 10. Otrzymać mamy wspólny sklepik z aplikacjami... i to wszystko.... trochę mało a i z jednością to to wspólnego za wiele nie ma może poza upartym wciskaniem kafli wszędzie.

Windows 10 technical Preview — to ma być nowy system?

Lubię widzieć jak ewoluuje projekt do produktu finalnego. Dlatego też nie mogłem odpuścić sobie przetestowania najnowszego Windows w wersji technology preview ( jakby nie można tego nazwać po prostu alfą jak za dawnych lat(?)). Przystąpiłem więc do zalogowania się na stronie pobierania Windows Technical Preview i po krótkiej chwili przekopywania się dotarłem do linków z plikami ISO.

Australis na tablet?

Testując kilka dni temu testowy build Firefox'a 29. z nowym interfejsem Australis stwierdziłem, że Australis chyba przygotowali pod tablety- wyciągnąłem taki wniosek gdyż nowe GUI zajmuje stosunkowo dużo powierzchni ekranu na wysokość co na laptopie z ekranem 15,5" 1366x768 mnie trochę irytowało.

Hudway- nawigacja idealna?

Przeglądając Wykop.pl natrafiłem na link do eksperymentalnej nawigacji będącej póki co w stadium beta. Program pozwala nam wyświetlić trasę nie jak to zwykle jest tylko na ekranie urządzenia ale na szybie naszego samochodu- technologia przyszłości już jest? postanowiłem sprawdzić jak się ten program spisuje za dnia jak i wieczorem. W samochodzie mam półkę pod szybą więc miejsce na test jest ;)

krótki pokaz możliwości aplikacji na filmiku twórców:

Windows Phone 8.1- nadchodzi prawdziwa konkurencja dla androida? wszystko na to wskazuje

Choć całkiem niedawno zakupiłem nowy smartfon- opartą na Androidzie Sony Xperię Z1 to konkurencyjne platformy, a właściwie jedna- Windows Phone nie przestaje mnie interesować.Do tej pory jednak Windows Phone nie miał wielu "elementarnych" funkcji jakie android czy nawet iOS dawno mają. Teraz ma się to zmienić. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się więc nowościom WP8.1, które zostały przez fanów "wyciągnięte" z nowego SDK.

Pięć miesiący z "tableto-bookiem" SmartPC i Windows8- sensowne dwa w jednym

Nawet się nie obejrzałem a tu już ponad pięć miesięcy minęło od zakupu tabletu z Windows 8 i stacją dokującą- po połączeniu z tabletu robi się całkiem wygodny ultrabook i to właśnie o tym będzie głównie ten wpis.Na początek chciałbym Was (jeśli jeszcze nie czytaliście) skierować do mojego podsumowania tego sprzętu z grudnia 2013 gdyż ten wpis jest rozszerzeniem tamtego i nie chciałbym się powtarzać :)

Snote w praktyce czyli o notowaniu na tablecie XE500 Samsunga

W jednym z wpisów poświęconym zakupionemu już ponad miesiąc temu obiecałem, że zrobię mały pokaz możliwości autorskiej aplikacji Samsunga do notowania- tytułowej Snote.Z aplikacją wiąże się oczywiście dołączany do tabletu rysik oparty na technologii firmy Wacom- uznanego producenta tabletów graficznych.

Funkcje aplikacji Snote

Snote ma wiele funkcji, z których "czołowe" to:

z funkcji dodatkowych wymienić można wyszukiwanie rozwiązań formuł matematycznych np.