popularne tematy: windows

Ultrabook 2w1 z Windows — dobry wybór?

Od kilku lat na rynku pojawia się coraz więcej mobilnych komputerów, które w zależności od chwilowej potrzeby mogą być tabletem lub pełnoprawnym komputerem przenośnym. Laptop 2w1 to domena w dużej mierze producentów ultrabooków z Windows i w mniejszym stopniu z Androidem. Jedynie Apple, nie licząc oczywiście iPada Pro, konsekwentnie wzbrania się przed zaprezentowaniem światu takiego urządzenia. Z tego też powodu wiele osób zastanawia się nad sensem takich urządzeń.

Recenzja Intel Compute Stick

Przez ostatnie 14 dni testowałem mini komputer od firmy Intel - tytułowy Compute Stick. Czy pomimo początkowych wątpliwości jest to warty uwagi sprzęt? Czy spełnia on pokładane w nim oczekiwania? Czy faktycznie da się zrobić dobrze działający sprzęt w tak małej obudowie? Między innymi na te pytania odpowiem w dzisiejszej recenzji.

Specyfikacja

Procesor Intel Atom Z3735F (4 rdzenie, 1.83 GHz, 2 MB cache)RAM 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1333 MHz)Karta graficzna: Intel HD z pamięcią współdzielonąPamięć: 32 GB eMMC

Intel Compute Stick — pierwsze wrażenia

Miniaturyzacja sprzętu, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej wydajności od dawna mnie interesuje, a każdy krok ku zmniejszeniu wielkości urządzeń uważam za warty prób. Z tego też względu moją uwagę zwrócił już jakiś czas temu Intel Compute Stick - komputer ukryty w obudowie zbliżonej do pamięci USB. Dlatego też gdy na portalu ogłoszono III edycję testów sprzętu Intela z listy sprzętu wybrałem właśnie Compute Stick. Paczka z mini komputerem dotarła do mnie wczoraj (poniedziałek), stąd też dziś relacja z pierwszych wrażeń.

Zestaw

Felieton: Windows 10 jeden do wszystkiego ale co z tego wynika?

Już od 30 września, gdy to Microsoft pokazał na specjalnej konferencji swój najnowszy system - Windows 10 zacząłem się zastanawiać do czego Microsoft zmierza. Z jednej strony ogłoszono szumnie jedność Windows bez względu na platformę - począwszy od smartfonów, phabletów na komputerach skończywszy ma zagościć ten sam Windows 10. Otrzymać mamy wspólny sklepik z aplikacjami... i to wszystko.... trochę mało a i z jednością to to wspólnego za wiele nie ma może poza upartym wciskaniem kafli wszędzie.

Windows 10 technical Preview — to ma być nowy system?

Lubię widzieć jak ewoluuje projekt do produktu finalnego. Dlatego też nie mogłem odpuścić sobie przetestowania najnowszego Windows w wersji technology preview ( jakby nie można tego nazwać po prostu alfą jak za dawnych lat(?)). Przystąpiłem więc do zalogowania się na stronie pobierania Windows Technical Preview i po krótkiej chwili przekopywania się dotarłem do linków z plikami ISO.

Tablet Samsunga z Windows 8.1 po 10 miesiącach- dobra inwestycja?

Właśnie mija 10 miesięcy odkąd mam tablet z najnowszym Windows 8.1. Dziś odpowiem na pytanie czy jest to dobry wybór czy może lepiej było wziąć choćby iPada.Dla przypomnienia posiadam tablet SmartPC XE500 Samsunga o specyfikacji:

Procesor Intel Atom Z2760

2GB RAM

64GB pamięć e.MMC

Windows8 32bit (po aktualizacji 8.1)

Łączność: WiFi i Bluetooth

Stacja dokująca z klawiaturą

reszta

Australis na tablet?

Testując kilka dni temu testowy build Firefox'a 29. z nowym interfejsem Australis stwierdziłem, że Australis chyba przygotowali pod tablety- wyciągnąłem taki wniosek gdyż nowe GUI zajmuje stosunkowo dużo powierzchni ekranu na wysokość co na laptopie z ekranem 15,5" 1366x768 mnie trochę irytowało.

Windows 8.1 Update 1 - GUI dalej nie jest tak wygodne jakby być mogło ale jest lepiej

Ostatnia aktualizacja do Update 1 do Windows 8.1 wnosi kilka całkiem przydatnych usprawnień jak choćby dodanie do aplikacji modern paska z przyciskami zamykania okien czy wyświetlanie aplikacji modern na pasku zadań. Dziś omówię jednak przede wszystkim to co nadal "kuleje" lub czego nie ma a dawno być powinno. Wpis powstaje w oparciu system na tablecie Samsunga ze stacją dokującą.