popularne tematy: urządzenia mobilne

Nokia Lumia 520 — po dwóch latach służby odchodzi jako weteran poszkodowany

Miałem już przygotowany inny wpis. Na temat jaki to rynek smartfonów nie jest zły i w żaden sposób nie odpowiada moim oczekiwaniom. Trochę narzekania, trochę nostalgii, ale także wybór nowego telefonu, kiedy tylko Microsoft pokaże światu Windows 10 w wersji mobilnej (tablety i smartfony). Jednak przestał być aktualny, za co odpowiedzialne są kamienne schody w moim liceum. I nie mówcie, że zwalam na nie winę, bo tak nie jest, gdyby Lumia upadła na ziemię, nic by się nie stało, tak jak dziesiątki (jak nie setki razy wcześniej). Jak się okazało wystarczył ten jedyny.

Co w Skype piszczy?

Na rynku komunikatorów, zarówno na desktopy, jak i urządzenia mobilne trwa ciągła walka - nieustannie, co dla użytkownika końcowego jest bez wątpienia lepsze niż «tyrania» jednego programu (aplikacji). Jednym z największych i zdaniem wielu najlepszy Skype, którego producentem jest Microsoft ciągle się rozwija - może nie tak szybko i efektywnie jakbyśmy tego po nim oczekiwali, ale ten miesiąc, według mnie, zdecydowanie należał do niego.

Opera Mini beta — Windows Phone

Chciałbym napisać krótki tekst dotyczący nowo wydanej Opery Mini na platformę Windows Phone. Na czas pisania tego wpisu znajduje się ona w wersji beta oznaczonej numerkiem 0.9.05 i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że częste aktualizacje ze strony norweskich programistów szybko przybliżają przeglądarkę do uwolnienia się z kokonu wersji dla deweloperów. Miejmy nadzieję, że Norwedzy nie zamrożą tych upodate’ów, tak jak to się stało w pewnym momencie z oficjalną aplikacją Instagrama.