popularne tematy: inne

O Scrumie słów kilka...

Jak kiedyś tworzyło się oprogramowanie? Firma dostała dokument z wymaganiami klienta, wyceniała, po akceptacji zabierała się do pracy, po np. roku dostarczała gotowe rozwiązanie które rzadko było tym czego oczekiwał klient. Można temu jakoś zapobiec? Tak, można wytwarzać oprogramowanie przy pomocy technik zwinnych, np Scruma.

Na czym to wszystko polega?

Praca w Scrumie polega na powtarzających się sprintach (iteracjach) podczas których zespół skupia się na zadaniach, które zostały zaplanowany na dany okres.

Nadchodzące recenzje sprzętu

W najbliższym czasie na moim blogu pojawi się kilka recenzji sprzętu, który wpadł mi ostatnio w ręce. Mam nadzieję, że uwinę się z tym w przeciągu 2-3 miesięcy. Pomyślałem, że warto by było napisać o każdym produkcie kilka zdań wstępu i posłuchać waszych sugestii na opis. Może ktoś z was będzie zainteresowany szczególnie jakąś opcją czy rozwiązaniem i chciałby zwrócić na to moją uwagę.

Nie ma co dłużej czekać, więc zaczynamy ;)

Samsung Wireless Audio Dock DA-E750

iGlove po raz drugi...

Dziś ponownie o iGlove, wiem że zima już ostatecznie się skończyła kilka tygodni temu ale chciałem dokończyć temat. Pierwszy raz o iGlove pisałem na początku grudnia lecz okazało się że posiadany przeze mnie towar to podróbka. Ale po kolei.

Dzięki rękawiczkom iGlove możemy wygodnie obsługiwać sprzęt dotykowy nie narażając się na odmrożenia w chłodne dni.

Uzyskanie dofinansowania na otwarcie firmy część 2

Od mojego poprzedniego wpisu na temat dofinansowania minęły już prawie 3 miesiące, więc postanowiłem opisać kolejnych kilka wydarzeń.

Słowem przypomnienia, staram się o dofinansowanie na otwarcie własnej firmy z Powiatowego Urzędu Pracy. Więcej w pierwszym wpisie.

Ranking

Jak jak było w planie na początku marca zebrała się komisja oceniające wstępne deklaracje. Dnia 12 marca została udostępniona lista rankingowa według której:

Uzyskanie dofinansowania na otwarcie firmy

We wrześniu 2012 zwolniłem się z pracy ze względów na małą możliwość rozwoju w dziedzinach które mnie interesują i zrzucanie na mnie mniej ciekawszych obowiązków. Skupiłem się na zakończeniu studiów i w grudniu uzyskałem tytuł magazyniera.

W między czasie zacząłem pracować prywatnie wykonując strony internetowe i podobne rzeczy na umowę zlecenie.

Jako że aktualnie nie posiadam żony ani kredytu, jeszcze bokiem mieszkam u rodziców zdecydowałem się spróbować sił jako przedsiębiorca.

iGlove - po dwóch tygodniach użytkowania

Aktualizacja:

W dniu dzisiejszym tj 13.02.13 odbyłem rozmowę z Panem Pawłem Cieplińskim właścicielem firmy IP-PRO wyłącznego dystrybutora marki iGlove na Polskę. Pan Paweł stwierdził że rękawiczki na temat których jest poniższy wpis to podróbki (co podejrzewałem). Zaproponował wymianę ich na produkt oryginalny. Po otrzymaniu i przetestowaniu ich napiszę nową recenzję.