popularne tematy: Office

Dlaczego ODF jest bardziej istotny niż OpenXML? Dlaczego nadchodzi lepsze?

Zaledwie dwie doby temu świat obiegła mocno pozytywna informacja. Francis Maude, który w brytyjskim rządzie piastuje stanowisko ministra przy prezesie rady ministrów wydał oświadczenie informując o wyborze otwartych standardów służących do komunikacji między rządem, a obywatelami.

Po wdrożeniu owych standardów, skutkiem tej decyzji będzie:

  • *brak przymusu obywateli do wyboru specjalistycznego oprogramowania*, aby móc przetwarzać dokumenty rządowe.

Technologia informacyjna w edukacji

ColdZlot trwa w najlepsze, najwięksi blogowi wyjadacze zaoferowani spotkaniami na zamku, więc spróbuję swoich sił, gdy "konkurencja" zajęta. Temat nasunął mi się już początkiem roku, kiedy miałem przyjemność spotkać się z moją dobrą przyjaciółką która obecnie jest nauczycielką. Oczywiście naucza ona w jednej ze średnich szkół jakich w Polsce wiele przedmiotu szumnie nazywanego "Technologią Informacyjną". Czym jest ta cała technologia informacyjna? Według profesora Uniwersytetu Wrocławskiego Macieja M. Sysło

Mała firma a Office 2013

Jak to w życiu bywa wszystko co dobre w końcu się kończy. Przy składaniu kolejnego zamówienia usłyszałem magiczne "MSO2010 nie jest już dostępny - możliwe jest zamówienie MSO2013". Świat idzie do przodu, ludzie muszą się też przyzwyczaić.

Zamówienie zestawu poszło gładko, odbiór, instalacja i konfiguracja. Dołożenie firmowych programów i na końcu konfiguracja pakietu Microsoftu. OK... muszę założyć konto... ok... ale chwila.

Snote w praktyce czyli o notowaniu na tablecie XE500 Samsunga

W jednym z wpisów poświęconym zakupionemu już ponad miesiąc temu obiecałem, że zrobię mały pokaz możliwości autorskiej aplikacji Samsunga do notowania- tytułowej Snote.Z aplikacją wiąże się oczywiście dołączany do tabletu rysik oparty na technologii firmy Wacom- uznanego producenta tabletów graficznych.

Funkcje aplikacji Snote

Snote ma wiele funkcji, z których "czołowe" to:

z funkcji dodatkowych wymienić można wyszukiwanie rozwiązań formuł matematycznych np.

Wrażenia z użytkowania Office 365

Dzięki otrzymanemu od redakcji DP klucza mam możliwość przez rok korzystać z programów najnowszego Office 2013, które otrzymałem w ramach rocznej licencji office 365. W tym wpisie, jak już sugeruje tytuł podzielę się z Wami wrażeniami z użytkowania tego pakietu.

Ostatnią wersją pakietu jaką miałem do tej pory na stałe (i mam dalej) była wersja 2007. Przyznam szczerze, że nie odczułem nigdy potrzeby by wydać te ~300-400 PLN na nowszą wersję skoro na poprzedniej mam niemal to samo.

Rozstrzygamy akcję blogowania o Office 365!

Jeszcze przed HotZlotem wraz z polskim oddziałem firmy Microsoft zaprosiliśmy Was do udziału w ciekawej akcji blogowej. Rozdaliśmy zainteresowanym blogerom roczne licencje na Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych i jednocześnie prosiliśmy, aby na łamach prowadzonych u nas blogów podzielili się doświadczeniami z codziennej pracy.

Akcja została już zakończona jakiś czas temu, niestety jej rozstrzygnięcie "trochę" nam się opóźniło...

Onetastic dla OneNote 2013/2010 (bezpłatny dodatek)

Omer Atay, deweloper w zespole OneNote w Microsoft udostępnił na swojej (prywatnej) stronie bezpłatny dodatek, który zwiększa możliwości programu OneNote. Dodatek jest dostępny dla programu OneNote w wersjach 2013 oraz 2010.

Co zyskamy instalując ten dodatek? Przede wszystkim możliwości automatyzacji, dotychczas niedostępne w OneNote. Dodatkowo możemy tworzyć własne makra.