Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: bezpieczeństwo

Czytnik linii papilarnych na USB - czy warto ?

Niedawno testowałem czytnik linii papilarnych E-NIGMA od Media-Tech, który jest urządzeniem współpracującym z Windows HELLO, czyli możliwe jest zalogowanie się do systemu Windows 10 za pomocą tego czytnika biometrycznego.

Do czytnika otrzymujemy dodatkowo oprogramowanie Smart-ID, które umożliwia zarządzanie odciskami palców, stworzenie zabezpieczonego folderu, w którym wszystko jest szyfrowane, a także zarządzanie kontami do różnych stron w różnych aplikacjach, np. w przeglądarce internetowej. Np.

Jak utworzyć i przywrócić Obraz Systemu Windows 10 ? Informatyka

Czynność jest niezwykle prosta i dzięki niej możesz zabezpieczyć w pełni partycję systemową, na wypadek awarii komputera, systemu, zawirusowania, zaszyfrowania, w razie potrzeby, wkładasz płytkę lub pendrive z Windows lub płytę ratunkową i gotowe, pyk pyk i przywracasz.

Zobacz! i Korzystaj, warto mieć obraz systemu na wszelki wypadek, szczególnie przy obecnych zagrożeniach z Internetu płynących.

Tworzysz kopie zapasowe w postaci obrazów systemu lub dysku na swoim komputerze ?  

Scam — czyli wyłudzanie na podstawie CS:GO

Definicja:

Scam (wym. ) – oszustwo polegające na wzbudzeniu u kogoś zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy lub innych składników majątku.

Tyle wstępem, a w realu?

W realu jest jeszcze ciekawiej. Grywam czasem w Counter-Strike: Global Offensive, idzie mi całkiem nieźle. Moja ranga oscyluje między Legendary Eagle Master a Master Guardian I.

Jak otworzyć drzwi bez klucza ? Ostrzeżenie! Wkładka bębenkowa

Zobacz, jak łatwo można wyłamać wkładkę bębenkową zamka w drzwiach, gdy jest niepoprawnie zamontowana, czyli wystaje na więcej niż 2-3 milimetry. Wystarczy klucz nastawny, chwycić i wyłamać, to jest niewiarygodne, ale prawdziwe. Wkładka GERDA w ciągu sekundy jest wyłamana i można otwierać drzwi. Jeżeli masz tak zamontowaną wkładkę, niezgodnie z instrukcją obsługi, natychmiast zainteresuj się jej wymianą na dokładnie dopasowaną i zabezpieczoną przed takim łatwym złamaniem!!! Jeżeli masz źle zamontowaną wkładkę, możesz w razie włamania nie otrzymać z ubezpieczeni odszkodowania!

Jak wymienić wkładkę zamek w drzwiach ? Zasady bezpiecznego montażu

Zobacz, jak wymienić wkładkę bębenkową zamka w drzwiach. Wkładka od zewnętrznej strony nie może wystawiać więcej niż Max 2-3mm, ponieważ możliwe jest jest wyłamanie za pomocą klucza nastawnego.

Zawsze przeczytaj instrukcję instalacji, jaką dostajesz w opakowaniu z nową wkładką i stosuj się do tam przedstawionych wytycznych!

Są do kupienia wkładki, które mają specjalne wzmocnienie w miejscu gwintu na śrubę mocująca wkładkę do zamka.

Jak wyjąć złamany klucz z zamka drzwi ? 2 sposoby

Zobacz, jak wyciągnąć złamany klucz z zamka (wkładki bębenkowej).Sam klucz i bębenek wkładki możemy obracać za pomocą np. nożyczek, by ustawić go do pozycji umożliwiającej wyjęcie klucza bez problemu.Najważniejsze podczas wyjmowania to ustabilizowanie klucza w pionie z dwóch stron, stąd poradnik może się przydać w awaryjnej sytuacji.

1 sposób, to skorzystanie z narzędzi.

Ciągła walka o prywatność — PRISM, ECHELON, SORM

PRISM, ECHELON, SORM. Myślę, że przynajmniej każdy raz w życiu słyszał jedną z tych nazw. Systemy inwigilacji obywatela nie są niczym nowym i we „współczesnej” formie zaczynały powstawać w latach 90. Cel takich systemów zawsze był taki sam, walka z terroryzmem (podejrzewam, że oficjalnie zawsze będzie taki sam). Jednak podstawowym problemem takich systemów jest to, że aby wykryć „terrorystów” i inne osoby zagrażające danemu państwu, potrzebna jest całkowita inwigilacja wszystkich. Każdego człowieka który podłączony jest do sieci Internet.