popularne tematy: bezpieczeństwo

Twitter. Początek końca. WIDEO

Idea

Twitter. Współczesna agora. Miejsce wolności słowa w którym każdy może swobodnie wyrazić swój pogląd, powiadomić o swoich zamierzeniach, podzielić się myślami. To od czytelnika zależy które profile obserwuje, które tematy i którzy autorzy go interesują.

Piękna idea prawda? To już przeszłość.

Ustami prezesa, Twitter rezygnuje z wolności słowa na rzecz promocji wartości które sam wyznaje. Rezygnuje zatem z bycia agorą, a rezygnując z fundamentu, podejmuje (być może nieświadomą) decyzję o własnym upadku.

Wprowadzenie

Zmierzch WhatsAppa. Zmieniając komunikator nie wpadnij z deszczu pod rynnę - dlaczego Telegram NIE JEST prywatny i bezpieczny

Od kilku dni temat komunikatorów jest na topie wśród technologicznych blogów i serwisów, a nagły wybuch niezadowolenia związany z nową polityką prywatności WhatsAppa (notabene niewiele zmieniającą) przed jaką postawił Facebook swoich użytkowników doprowadziły do bezprecedensowego wzrostu liczby nowych rejestracji u dwóch głównych rywali - Signala i Telegrama. O ile pierwsza opcja jest zdecydowanie najrozsądniejszym

Signal jest "Top Trending" aplikacją na połowie globu. Jak to się stało? Musk, Trump na Gadu-Gadu i "pomoc" Facebooka

Signal - bezpieczny i szyfrowany komunikator od kilkudziesięciu godzin w lawinowym tempie zdobywa nowych użytkowników. Popularność aplikacji od kilku dni rośnie tak szybko, że niektórzy europejscy operatorzy mają w tej chwili problemy z dostarczaniem SMS rejestracyjnych, a użytkownicy na Twitterze donoszą o kolejnych krajach, gdzie Signal wspiął się na szczyt kategorii Top Trending

Manifest społecznościowy

  1. Usługi społecznościowe, które swym zasięgiem obejmują więcej aniżeli dziesiątą cześć ludności danego terytorium traktuje się jako usługi powszechne.
  2. Serwis społecznościowy to ten, który dostarcza usług społecznościowych. Nie może on w żaden sposób ograniczać swobody publikacji lub dostępu do treści z innego powodu niż ostateczny, prawomocny wyrok sądu właściwego dla terytorium zamieszkania autora tych treści.
  3. Agregator społecznościowy to ten, który wyświetla dane z serwisów społecznościowych.

Dyski zewnętrzne (2) - Toshiba Stor.e Basics 1 TB

Dziś druga część moich wspomnień retro i zarazem podróży w czasie. W poprzednim odcinku była mowa o dysku zewnętrznym Western Digital typu My Book (HDD, 320 GB). Wydawało mi się wtedy, że wystarczy mi on na długie lata. Ale życie zweryfikowało te prognozy i to dość szybko.

„Winowajcą” okazał się YouTube, a dokładnie - jego oferta w zakresie wideoklipów muzycznych i filmów.

Też lubiłem WhatsAppa. Kiedyś. Krótka historia sprzedaży prywatności oraz jak i dlaczego zastąpić WhatsApp/Messenger/Telegram

Nieco ponad dekadę temu, w czasie gdy smartfony zaczęły masowo pojawiać się w rękach użytkowników, WhatsApp zapoczątkował rewolucję wśród komunikatorów internetowych. Niespotykana wcześniej prostota użytkowania, lekkość (w tamtym czasie ważył kilka megabajtów) i przejrzystość samej aplikacji sprawiły, że w wielu krajach WhatsApp szybko stał się de facto standardem komunikacyjnym, zastępując SMS. W tej chwili WhatsApp jest najpopularniejszym komunikatorem na świecie z ponad 2 miliardami użytkowników. Trochę za nim jest Messenger.

Recenzja nowej blokady aplikacji - aplikacji Secure Folder Vault dla smartfonów z systemem Android

Witajcie przyjaciele, dzisiaj przeglądam nową blokadę aplikacji, która jest niezawodna, bezpieczna i zawiera znacznie bardziej przydatne funkcje, które pomagają nam w codziennym życiu. Android to najpopularniejszy system operacyjny dla smartfonów. Posiada wiele funkcji i można go dostosować do potrzeb użytkowników. Chociaż Android jest uważany za bardzo bezpieczny system operacyjny, w kilku aspektach pozostaje w tyle.

Dyski zewnętrzne (1) - Western Digital My Book

Do napisania tekstu poświęconego dyskom zewnętrznym i zarazem bezpieczeństwu danych skłoniły mnie osobiste doświadczenia sprzed wielu lat. Truizmem jest stwierdzenie, że pliki osobiste trzeba zabezpieczać przed ich przypadkową utratą poprzez ich okresowe kopiowanie na niezależne, zewnętrzne nośniki. Niby oczywiste, ale człowiek nie myśli o tym, dopóki jakaś nieprzyjemna niespodzianka nie dopadnie pewnego dnia jego samego. Mnie dopadła ponad 13 lat temu, w czasach Windowsa XP, którego użytkownikiem wtedy byłem.

Ying Cracker — urokliwa strażniczka bezpieczeństwa cybernetycznego z mroczną przeszłością

Bohaterka tej biografii to piękna kobieta pochodząca z Chin, która mimo młodego wieku swoje już przeżyła. I jak to mówią: „z niejednego pieca chleb jadła”. Ying do tego jest bardzo tajemniczą osobą, która bardzo strzeże swojej prywatności. Życiorysy takich nieszablonowych postaci są natomiast najciekawsze w czytaniu. Zatem bez zbędnych ceregieli zapraszam Was do kilkuminutowej lektury.

Początki

Chinka urodziła się w 1990 roku w Szanghaju. Jej pseudonim występuje w trzech formach piśmienniczych, takich jak: Ying Cracker, YingCracker i Ying Kracker.