popularne tematy: bezpieczeństwo

Co się może przydać na tzw. home office, czyli kilka słów o Kingston IronKey D300S

Dynamiczny rozwój technologii, usługi w chmurze oraz wciąż spadające ceny dysków SSD powoli, aczkolwiek nieubłaganie wypierają niegdyś tak popularne rozwiązanie jaki był pendrive. Owszem, może jeszcze nie zniknął z rynku tak gwałtownie jak napęd FDD czy coraz mniej popularne nagrywarki DVD, ale jednak coraz rzadziej sięgamy po takie klucze pamięci. Przy dzisiejszej przepustowości internetu i wielu bardziej lub mniej bezpiecznym schowka w chmurze, pendrive wydaje się być anachronizmem.

Naomi Wu — seksowna znawczyni Linuksa, która majsterkuje lepiej od MacGyver'a

Znana w szerszych kręgach jako SexyCyborg, chińska hakerka i projektantka na przestrzeni ostatnich kilku lat wielokrotnie zadziwiła publikę nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinach takich jak: moda, elektronika, technologia 3D oraz robotyka. To spowodowało, że ta wyglądająca prowokacyjnie dwudziestosześciolatka ma już całą armię fanów na wszystkich kontynentach. W sumie nic w tym dziwnego, bo Naomi Wu dzięki swoim sporym umiejętnościom potrafi tworzyć niesamowite wynalazki i złamać najlepsze zabezpieczenia. Nie przeszkadza jej w uskutecznianiu tych działań, że jest filigranową kobietą,

Marzec był miesiącem błędów w Linuksie. Od początku roku opisano ponad 40 poważnych podatności!

Marzec był niezwykle obfity w błędy znajdowane w Linuksie. Tylko w tym miesiącu sklasyfikowano 31 podatności pozwalających na destabilizację lub przejęcie kontroli nad systemem, który przez lata przedstawiano jako bezpieczny i stabilny. Sześć podatności ciągle czeka na klasyfikację.

Zobaczmy jakie atrakcje w marcu 2021 zafundował nam Linux:

Oto główny powód, dlaczego producenci telefonów mają kłopot z robieniem aktualizacji androida na nowszą wersję

W tym wpisie odpowiem na pytanie, dlaczego różne telefony dostają czasem aż trzy aktualizacje do nowszej wersji androida, a inne czasem żadnej takiej aktualizacji nie dostaną.

Są dwa takie powody. Pierwszy - najbardziej oczywisty - to niechęć producenta. Niektóre telefony mają celowo być gorsze od innych, dlatego nie dostają pewnych funkcjonalności. Dodanie USB-OTG do telefonu kosztuje bardzo mało, wystarczy odpowiedni MUIC (Micro-USB IC pełniący funkcję "switcha"), kontroler USB jest wewnątrz snapdragona.

Historia pewnego błędu

Zapewne nie raz słyszeliście opowieści o tym, jak stabilnym systemem jest Linux. Używają go w NASA, CIA i MOPSie. Ostatnio poleciał nawet na Marsa! Chcecie dowiedzieć się jaką porywającą przygodą może być używanie Linuksa tu, na ziemi, na waszych komputerach? No to przeczytajcie historię o tym jak przez pięć miesięcy użytkownicy Linuksa posiadający kartę NVIDII nie mogli normalnie korzystać ze swoich komputerów. Komedia drogie Panie!

RedHat usuwa kolejną serię groźnych błędów: aktualizacje dla RHEL 7 i CentOS 7

Użytkownicy Linuksa nie mają łatwego życia. Niemalże każdego dnia odkrywane są nowe poważne podatności zagrażające systemom opartym na Linuksie. RedHat wydał właśnie aktualizacje dla RHEL 7 i CentOS 7 usuwające 11 usterek umożliwiających destabilizację systemu lub eskalację uprawnień.

Zanim aktualizacje trafią na testy i produkcję, zobaczmy jakie niespodzianki miał dla Was Linux:

Masowa dystrybucja podatności, czyli jak pada mit bezpiecznego Linuksa

Jest taki system operacyjny, w którym krytyczne błędy pojawiają się kilka razy na... dzień. Tak, w ciągu jednego dnia odkrywa się tam kilka krytycznych błędów pozwalających na przejęcie lub zdestabilizowanie systemu. Panie i Panowie, oto Fedora!

Fedora to dystrybucja tworzona pod egidą Fedora Project, finansowana między innymi przez RedHata. Tak jak reszta systemów opartych na Linuksie, cieszy się opinią bezpiecznego.

Odkryto kolejne groźne luki w Linuksie. Eksperci potrzebowali 15 lat żeby dostrzec je w otwartym kodzie!

Kilka dni temu Linus Torvalds usunął poważny błąd zagrażający danym użytkowników Linuksa, ale nieco wcześniej odkryto trzy inne, jeszcze bardziej niebezpieczne luki, które mogą być użyte do podwyższenia uprawnień lokalnych użytkowników.

Luki zostały odnalezione w module SCSI, będącym częścią Linuksa i pozwalają zwykłym użytkownikom na uzyskanie uprawnień roota.

Linux dziurawy jak ser szwajcarski. Liczba odnajdywanych błędów szokuje.

Kiedy oczy całego świata były skupione na 30 użytkownikach Windows (z czego 10 to prawdopodobnie użytkownicy Linuksa) dotkniętych problemami z poprawką KB5000802, Linus Torvalds pośpiesznie usuwał błąd, który usuwał dane z dysków użytkowników Linuksa. Torvalds usunął jeden błąd, ale każdego dnia tych błędów w Linuksie znajduje się więcej, niż można w sensownym czasie naprawić.

Użytkownicy testujący RC1 dla jądra 5.12 dostali w prezencie nieoczekiwaną funkcjonalność: