popularne tematy: gry

Wiecie, dlaczego gry kiedyś były lepsze?

Bo robili je z serca, a nie dla pieniędzy.

Przykładem może być gra Ratchet & Clank z 2002 roku - była to naprawdę fajna gra. Na jej podstawie powstało kilkanaście kolejnych gier, ale z czasem (po oryginalnej trylogii) zainteresowanie spadło, gdyż goniąc za pieniędzmi, zaczęto je robić niemalże taśmowo.

W 2016 roku zrobiono remake oryginału, ale nowi twórcy wycięli połowę planet i zmienili finałowego bossa, nie przejmując się historią z oryginału, żeby dopasować grę do filmu.

Death Gambit — metroidvania w Dark Soulsowym sosie

Prawie rok temu miałem możliwość zagrania w nowoczesną wersję osławionej serii metroidvanii - Dead Cells. Tytuł ten był przez wiele lat prężnie rozwijany a na początku sierpnia doczekał się nareszcie oficjalnej premiery. Mimo ciekawego podejścia do mechaniki oraz postawienia na znaczną zręczność u gracza, wielu zarzucało że ten "rouglike" niewiele ma wspólnego z pierwowzorem.

GENESIS Krypton 770 — świetna myszka nie tylko dla gracza!

Hot Zlot to naprawdę fantastyczna impreza. Nie tylko dlatego, że dzięki niej można w realnym świecie poznać wielu fantastycznych ludzi, wymienić się z nimi poglądami, poznać Redakcję i portal "od kuchni" czy po prostu rozmawiać z najwytrwalszymi zlotowiczami przez całą noc... Czasami nawet do wschodu słońca. To także możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem dzięki obecności sponsorów i prelegentów, którzy najczęściej przyjeżdżają z całymi samochodami nowinek technicznych.

Acer Predator Helios 500 - potężny laptop z Intel Core i9, GTX 1070 i 144 Hz (podgląd HotZlotowy)

HotZlot już za nami. Były rozmowy, sok jabłkowy i wiele ciekawych sprzętów do zapoznania się. Jednym z nich był wypasiony na maksa laptop od Acera - Predator Helios 500. Poniższy wpis proszę nie traktować, jako recenzję, a raczej jako szybki podgląd z kilku godzin grania. Zapraszam do mini wpisu!

Laptop od Acera, jak na sprzęt gamingowy, nie jest wcale krzykliwy. Posiada on oczywiście podświetlaną klawiaturę, ale nie świeci ona mocno, więc nie oślepia podczas używania (i można je przyciemnić lub całkowicie wyłączyć).

Laptopy gamingowe — rzut oka przy okazji Hot Zlotu 2018

Do niedawna laptop gamingowy był dla mnie bytem czysto teoretycznym. Owszem, wiedziałem, że takie istnieją, ale sam nie miałem z żadnym do czynienia. Zmieniło się to podczas Hot Zlotu 2018, na którym, dzięki firmie Intel, można było osobiście testować następujący sprzęt:

  • Acer Nitro 5 (i5-8300H, 4GB, GTX1050TI);
  • Acer Predator Helios 500 (i9-8950, 32GB, GTX1070);
  • Dell Alienware 15 R3 (i7-7820HK, 16GB, GTX1080);
  • Dell Inspiron 7570 (i5-8250U, 8GB, 940MX);
  • Dell Inspiron 15-7577 (i5-7300HQ, 8GB, GTX1050);
  • HP Spectre 13 (i7 8550U, 8GB HD620);

Piekło zamarzło - CD-Action bez płyty

Lata świetlne temu, kiedy byłem jeszcze gówniakiem, biegało się do kiosku po nowy si-di-ekszyn z dwiema płytami CD! Oj, co to było za cudo, nie dość, że dostawało się pełną wersję gry to jeszcze dema, w które młuciło się godzinami, bo hajsu na pełne wersje nie było. No a potem były jeszcze e-ziny i śmieszne obrazki dodawane na płycie, a nawet tapety! Wyobrażasz to sobie? Kupujesz czasopismo o grach a tam dają na płycie zestaw tapet i nagle twój Windows 98 SE (albo 95) nabiera nowego stylu.

We Happy Few — dystopia w barwach sztucznego szczęścia

W szeroko pojętej kulturze można bez problemu znaleźć dzieła literackie lub filmowe, ukazujące z pozoru, doskonałe społeczeństwa. Pod warstwą szczęścia i dobrobytu, zawsze znajduje się smutek oraz pewne ograniczenia, narzucane przez samych twórców. Z myślą tej idei przychodzi mi na myśl fenomenalny Fahrenheit 451 z 1966 roku gdzie każdy przejaw kontaktu z literaturą, kończył się wezwaniem "strażaków

Test inno3D GTX 1050 Ti — budżetowiec dla zaciętych graczy

Zapotrzebowanie na moc obliczeniową nie jest obce żadnemu graczowi. W przypadku ograniczonego budżetu staje się to jednak dość znaczącym wyzwaniem. Czy GeForce GTX 1050 Ti w wykonaniu Inno3D stanowi odpowiedź na ten nietypowy problem?

Dzielisz pasję do gier wraz z dziesiątkami podobnych Ci osób na całym świecie? Niestety z rożnych powodów pozostałeś w technologicznym ogonie a twoja karta graficzna pamiętająca kilka generacji wstecz już na samą myśl o odpaleniu jakiejś nowej pozycji ma wyzionąć ducha? Wtenczas przy ograniczonym budżecie należy dokonać trudnego wyboru.

Samsung C49J89 — ultra panoramiczny monitor dla szerokich biurek

Dotychczas miałem na warsztacie kilka monitorów dla graczy oraz nowoczesnych telewizorów. Zazwyczaj były to modele charakteryzujące się futurystycznym podejściem do tematu wyświetlanych treści lub posiadały po prostu bardzo przystępną specyfikację. Na początku marca tego roku miałem przyjemność przetestować zakrzywiony monitor dla graczy marki Samsung.