popularne tematy: gry

Wings of Fury — gra retro, która ciągle cieszy

Kontynuując cykl poświęcony starym grom, w które warto zagrać nawet dziś, chciałem przybliżyć przedstawiciela nieco wymarłego gatunku gier — scrolling shooter.

Gatunek albo rodzaj gier scrolling shooter jest niemal tak stary, jak komputery. Ogólnie mówiąc, wszystkie gry tego rodzaj mają charakterystyczny, przesuwający się ekran, a gracz ma za zadanie zabić wszytko, co się pojawia na ekranie. Podobno pierwszą grą zaliczaną do tego gatunku była gra Spacewar!

Wsiąść do Pociągu: Niemcy - recenzja gry planszowej w 4 minuty

Wsiąść do Pociągu: Niemcy to ciekawa odsłona rodzinnego hitu o budowaniu kolejowych połączeń. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to samodzielna gra, do której nie jest wymagane posiadanie żadnej z poprzednich części serii. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć o tej grze czegoś więcej, zapraszam do recenzji na kanale Po prostu planszówki:

https://www.youtube.com/watch?v=I4C4nhifoVU

  

Najlepsze skórki M4A4, których potrzebujesz teraz

Jest to jeden z najpopularniejszych karabinów szturmowych w CS: GO. Jego pochodzenie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pojemność magazynka - 30/90. Główny odpowiednik AK-47. Wszystko to dotyczy najczęściej kupowanej broni antyterrorystycznej - M4A4.

M4A4, bardziej dokładny, ale mniej szkodliwy niż jego odpowiednik AK-47, jest w pełni automatycznym karabinem szturmowym wybranym dla CT. - oficjalny opis CS: GO.

Dzisiaj porozmawiamy o najlepszych skórkach M4A4. Sprawdź naszą listę najlepszych.

Rzut oka na Hideous Abomination - zapowiedź gry planszowej [Kickstarter]

Dziś na moim kanale pierwsza zapowiedź gry z Kickstartera. Hideous Abomination to interesująca imprezówka, która przykuwa uwagę świetnymi grafikami i nietypową tematyką - przywoływać tu będziemy bowiem do życia potwory niczym doktor Frankenstein! 

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć o niej czegoś więcej, zapraszam na kanał Po prostu planszówki:

https://www.youtube.com/watch?v=Ijq9NgHXhzM

 

Cannon Fodder — wojna nigdy nie była tak zabawna

W poprzednim wpisie przedstawiłem wam dość smutną grę wojenną Lost Patrol, skłaniająca bardziej do refleksji nad bezsensem konfliktów, a dziś będzie wojna na wesoło.

Cannon Fodder nie jest grą, od której powinienem przedstawiać wam studio Sensible Software, gdyż w zasadzie gra ta stanowi perłę w koronie, coś, co w 1993 roku zapierało dech w piersiach i sprawiało, że po uruchomieniu gry, czasem człowiek z wrażenia zapominał nacisnąć przycisk myszy, by z intra przejść dalej.

Test, druga próba mikrofonu - krótka recenzja Trust GXT Buzz

Nie uważam się za jakiegoś hiper-starego kolesia, ale jestem jeszcze z tego rocznika, który pamięta numer 202122, program bankrut do zliczania impulsów i napis „Można teraz bezpiecznie wyłączyć komputer”. Więc trochę lat już mam. Jak rzucę się w przeszłość, to widzę zamazany obraz mojego pierwszego PC wraz z wyposażeniem: klawiatura, myszka, mini głośniki, monitor z dupą i mikrofon podłączany na mini-Jacka. Wszystko pięknego (ni to białego, ni to szarego) koloru, który finalnie uwielbiał zżółknąć ;) Po prostu magia końcówki lat dziewięćdziesiątych.

Lost Patrol — najbardziej antywojenna gra wojenna.

Kilka dni temu, wraz z kilkoma znajomymi postanowiliśmy zrobić sobie wieczór retro grania. Każdy zabrał jakiś swój retro sprzęt, kilka ulubionych gier i tak nam zleciał wieczór. Przy okazji odbyła się całkiem ciekawa dyskusja na temat tego, jak rozwinął się świat gier, czym się różnią współczesne gry od starych i dlaczego ciągle lubimy niektóre stare gry, choć kuleją często grafiką czy innymi aspektami.

Kemet - recenzja gry planszowej w 4 minuty

Kemet to świetna gra typu area control, która moim zdaniem spokojnie może konkurować z takimi tytułami jak Blood Rage. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć tej grze czegoś więcej, zapraszam do obejrzenia nowej recenzji na kanale Po prostu planszówki:

 https://www.youtube.com/watch?v=CHDBT_qC9Rc

Zachęcam do lajkowania i subskrybowania. Będzie to ogromna pomoc dla tak małego kanału, jak mój!