popularne tematy: gry

Krótka historia o lokalizacji Final Fantasy V

Kiedyś, dawno dawno temu, zanim Internet stał się niewidzialną siłą łączącą ludzi z dowolnego miejsca na Ziemi, a gracze liczyli straty po I wojnie konsol, gry były wydawane albo po angielsku, albo z "krzaczkami". Nierzadko bariera językowa dla typowego uczniaka, który po szkole ślinił się do telewizora CRT do późnych godzin nocnych, była nie do przeskoczenia... lub tak mogłoby się wydawać.

Trzy to jeden, cztery to dwa, a sześć to trzy

Jest rok 1997. W Polsce najpopularniejszą konsolą na komunię jest PlayStation...

reklama

W oczekiwaniu na premierę gry Metro Exodus... ale jak to się wszystko zaczęło? (Uwaga - spoilery)

Z serią gier Metro jestem bardzo mocno związany, choć nie było mi jeszcze dane dokończyć czytania wszystkich książek. Za ojca serii odpowiada Dmitrij Głuchowski - rosyjski pisarz, radiowiec, korespondent wojenny. W 2005 roku wydał on książkę pod tytułem "Metro 2033" która wbijała się w ramy post-apokaliptycznej fantastyki. Jej premiera spotkała się z bardzo gorącym przyjęciem a autor zaczął myśleć nad kolejnymi częściami. W międzyczasie studio 4A Games uzyskało zgodę na stworzenie gry komputerowej opartej stricte na książce, pod bacznym okiem samego twórcy.

Dwudziestoletnie demo gry Pokémon Gold w końcu odnalezione! Właściciel zmarł

Świat graczy ekscytuje się obecnie nowymi informacjami promocyjnymi na temat nadchodzących gier Pokemon Let’s GO! Jest to dla mnie szczególnie frustrujące odkąd mój 3DS postanowił dostać raka baterii i rozłączać się przy każdym silniejszym przemieszczeniu. Obecnie, jeżeli działa na niego siła inna niż mg, postanawia resetować zegar i po chwili ciemności powracać do ekranu startowego. Z utraconym sejwem. 

Test Corsair HS70 Wireless – opłacalne słuchawki bezprzewodowe?

Corsair HS70 Wireless to bezprzewodowe słuchawki gamingowe bazujące na modelu HS50, które mają pozwolić nawet na 16 godzin grania. Amerykański producent obiecuje świetne wykonanie, nienaganny komfort oraz wysokiej jakości brzmienie w trybie stereo lub 7.1. Udało się?

Specyfikacja Corsair HS70

  • interfejs: USB typu A/radiowy 2,4 GHz
  • przetworniki: dynamiczne, 50 mm
  • pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz
  • impedancja: 32 Ohm@1 kHz
  • skuteczność: 111 dB (+/- 3 dB)
  • mikrofon: kierunkowy (2,2 kOhm, 100 Hz-10 kHz, -40 dB)
reklama

Test iChiLL GTX 1070 Ti – gdy Full HD przestaje wystarczać

Z biegiem czasu również GeForce GTX 1070 doczekał się „wzmocnionej” wersji. Dlatego warto sprawdzić, jak wypada autorska konstrukcja Inno3D - model iChiLL GTX 1070 Ti.

Pierwszymi układami z rodziny Pascal były karty graficzne GTX 1080 i GTX 1070. Z upływem następnych miesięcy Nvidia uzupełniała ofertę o kolejne modele, gdzie wersje z oznaczeniem „Ti” zajmują specjalne miejsce w hierarchii, rozpalając przede wszystkim wyobraźnię graczy.

Specyfikacja GeForce GTX 1070 Ti

Nex Machina — zręcznościowy powrót do korzeni

Prawie rok temu swoją premierę miała nowa gra studia Housemarque, odpowiedzialnego między innymi za takie klasyki jak Outland, Alienation, Resogun czy Dead Nation. Nex Machina to produkcja czerpiąca garściami pomysły z legendarnych gier zręcznościowych na automaty, w których to nasz cel był jasny - eksterminować wszystkich wrogów by zdobyć jak najwyższy wynik. Dodatkowego smaczku nabiera świadomość że w produkcji, swoje trzy grosze dodał Eugene Jarvis - znany projektant z branży gier, mający na swoim koncie takie klasyki jak

reklama

Genesis Oxid 250 — tania i podświetlana podstawka chłodząca pod laptopa

Marka Genesis dodała do swojego portfolio kolejny produkt. Tym razem to nie kolejny gryzoń czy klawiatura mechaniczna, a ... podstawka chłodząca pod laptopa. Generalnie większość graczy korzysta z komputerów stacjonarnych choć zdarzają się i tacy którzy w komputerach mobilnych widzą większy sens i możliwości, ale nagminnym problemem zawsze było odprowadzanie ciepła. Co prawda wiele laptopów posiada stosowne układy chłodzące, ale co gdy takowe nie działają wydajnie? Dla takich problemów stworzona została podstawka chłodząca Genesis Oxid 250