Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: gry

Survival, crafting, zombiaki, tym razem bez ojca serii... To nie mogło się udać! Recenzja Metal Gear: Survive

Na samym początku muszę napisać że nie jestem wielkim wielbicielem serii MGS. Miałem przyjemność zagrać w pierwszą część dopiero po kilkunastu latach po premierze i bardzo pozytywnie przypadła mi do gustu postać Solid Snake'a. Pozostałe produkcje albo oglądałem w serwisach streamingowych lub jako widz u kolegi na kanapie. Z serią pożegnałem się w 2015 roku gdy studio Konami zwolniło ojca serii - Hideo Kojime. Od tego momentu wiedziałem, że nic już nie będzie takie samo.

Fuzja Titanfall, Pacific Rim oraz gry w warcaby? Tak! Przed wami recenzja Into the Breach

Wstęp może i nieco pretensjonalny ale w pełni oddający przesłanie z którym trzeba się mierzyć by podejść do tematu obiektywnie. Oczywiście mógłbym też dodać nawiązania do animacji japońskich w stylu Gundam Wing czy Neon Genesis Evangelion, ale myślę że w dzisiejszych czasach mało kto pamięta o wielkich robotach walczących z kosmitami. 

Na pewno wśród czytelników znajdzie się choćby jedna osoba która miała przyjemność zagrać w poprzednią grę, niewielkiego studia Subset Games - FTL: Faster Than Light.

#1 Magia nostalgii - Monster Inc. Scare Island

Wstęp

Witam was bardzo serdecznie, na moim blogu postaram się publikować wpisy dotyczące gier mojego dzieciństwa, ale też nie do końca. Zacznę od mojego pierwszego skojarzenia, jakim jest spolszczona kinowo w wersji na PC, gra oparta na Disney' owskiej produkcji Monster Inc.

Mike

Zabawna wyspa strachu

Tak jak w tytule, lądujemy na Wyspie Strachu, gdzie uczymy się zawodu straszaka.

Scam — czyli wyłudzanie na podstawie CS:GO

Definicja:

Scam (wym. ) – oszustwo polegające na wzbudzeniu u kogoś zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy lub innych składników majątku.

Tyle wstępem, a w realu?

W realu jest jeszcze ciekawiej. Grywam czasem w Counter-Strike: Global Offensive, idzie mi całkiem nieźle. Moja ranga oscyluje między Legendary Eagle Master a Master Guardian I.

Prosta konstrukcja i przystępna cena to cechy udanej myszki dla graczy. Na warsztacie Logitech G603!

Na platformie blogowej opisywałem już chyba wszystkie rodzaje akcesoriów skierowanych dla graczy. Najczęstszymi urządzeniami które przychodzi mi opisywać są myszki komputerowe. Być może jest to spowodowane niską jakością takich urządzeń na rynku i wzrastającą agresją u zawodników, wyładowujących stres na tych biednych zwierzaczkach. 

Na dzień dzisiejszy przez mój warsztat przewinęło się wiele gryzoni spod strzechy Logitech, a mam na myśli modele:

Recenzja bajecznej gry RPG skąpanej w nostalgicznych 16 bitach. Tangledeep pokazuje, że lochy są głębokie

Gdy kilka miesięcy temu przeglądałem warte uwagi projekty na stronie do wspierania inicjatyw, natknąłem się na projekt Tangledeep. Zakładał on - po zebraniu odpowiedniej kwoty - stworzenie gry bazującej na systemie RPG, jednocześnie określającej gatunek świetnie znany graczom w czasach panowania na rynku konsoli SNES.

Budując gamingowy PC, czyli teraz czas na AMD Ryzen 7

Po trzech latach użytkowania swojego komputera stwierdziłem, że czas już najwyższy nieco pójść do przodu i odrobinę go podrasować. Myślałem, by tylko zmienić kartę, bo na platformę Z97 lepszego procka niż mój i7-4790K nie ma, ale szybko zostałem sprowadzony na ziemię. Trzeba by również pomyśleć o przejściu na pamięć DDR4, która powoli, lecz nieubłaganie, wypiera starsze kości DDR3, dotąd królujące na rynku.

Wojny konsolowe, Blake J. Harris — recenzja książki (SEGA, Nintendo i batalia, która zdefiniowała pokolenie)

Nie ma co tu owijać w bawełnę i nudzić wstępem na siłę. Książka jest świetna i jeśli interesujesz się grami retro lub ogólnie historią przemysłu rozrywkowego, to jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Nawet więcej, warto znać omawianą książkę jako szersze spojrzenie na obecną branżę gier, a uwierzcie, że znajdziecie wiele analogii do obecnych poczynań tuz świata growego. 

Sega od środka

Książka nie jest cieniutką pozycją, a całkiem opasłym tomiskiem w twardych oprawach.