popularne tematy: gry

GNOG — interaktywne puzzle 3D dla każdego

Nie tak dawno na łamach sklepu GOG pojawiła się kolejna ciekawa pozycja, skierowana na komputery osobiste. Mowa o tytułowym GNOG, który w 2016 roku zawitał na konsolę giganta Sony. Jest to gra logiczno zręcznościowa stworzona przez studio KO_OP które wraz z inicjatywą Double Fine Presents wydało produkt na rynek konsol. Zamysłem twórców było stworzenie gry wspierającej wirtualną rzeczywistość, ale musiał minąć ponad rok by możliwe było jej uruchomienie bez specjalistycznych akcesoriów. 

RETRO-zjarany — czyli jak to z kolekcjonowaniem jest

Witam po długiej przerwie i z miejsca przepraszam za bierne podejście do wpisów jak i aktywności. Ale jak to w życiu… najpierw obowiązki a później przyjemności. Tym bardziej nie do końca wiem od czego dzisiaj zacząć, a właściwie od której strony pierwej ugryźć dzisiejszy temat.

Kilka aspektów bycia kolekcjonerem, czyli ahhh te wspomnienia…

Dla każdego kolekcjonera, zdobywanie coraz to kolejnych egzemplarzy czy to konsol, czy gier jest zajęciem niezwykle ekscytującym i przyjemnym.

Cooler Master Mouse S — godny reprezentant taniego segmentu

Cooler Master ciągle powiększa swoje portfolio akcesoriów komputerowych. Co kilka miesięcy na jego stronie pojawiają się nowe produkty z dopiskiem „New”. Jednak dzisiaj przyjrzymy się myszce Cooler Master MasterMouse S, która w ofercie mistrzów chłodzenia pojawiła się na początku ubiegłego roku, a jej cena jest niewygórowana.

Master MasterMouse S wyposażona jest w optyczny sensor PixArt PMW3330, oświetlenie RGB, przełączniki Omron, które zapewniają żywotność do 20 milionów kliknięć.

RetroGranie: Dragon's Lair Trilogy + konkurs!

Ciekaw jestem ile osób z zacnego grona moich czytelników, miało zaszczyt ponad 30 lat temu zagrać w pierwszą odsłonę Dragons' Lair na automacie w słynnych salonach gier. Pomysłodawcami nowego trendu rozgrywki był Rick Dyer który wraz z Don Bluth (dawny animator z wytwórni Walta Disneya) zabrali się za urzeczywistnienie swoich wizji. Ta, jedna z najbardziej rozpoznawalnych zręcznościówek miała swoją premierę w czerwcu 1983 roku

Hunt: Showdown — wyjątkowo straszna mieszanka od twórców Crysisa

Na wstępie zaznaczę - gra jest ciągle w fazie Early Access, a moje wrażenia z gry są na podstawie ledwie kilku godzin .

Każdy mniej lub bardziej zainteresowany grami kojarzy rewolucyjnego Crysisa oraz firmę Crytek? Studio zabłysnęło głównie dwoma hitami - FarCry oraz wspomnianą Crysis. Obie gry szczyciły się kapitalną i rewolucyjną w wielu aspektach grafiką jak na swoje czasy. Crysis do tej pory potrafi zawstydzić niejedną obecnie wydawaną grę. Następnie były sequele Crysisa - część druga oraz trzecia, graficznie były po prostu bardzo dobre, raczej ewolucyjne.

Corsair K70 RGB MK.2 — majstersztyk? To nie klawiatura, tylko instrument do grania!

Klawiatura Corsair K70 RGB przez lata (chyba cztery) była uważana za jedną z najlepszych na rynku. Na jej sukces składało się wiele czynników: jakość wykonania, niezawodność, przełączniki Cherry MX i (jak na tamte czasy) świetne, wielokolorowe podświetlenie.

Nie miałem okazji jej testować, ale słyszałem o niej wiele dobrego, dlatego nie dziwię się, że Corsair postanowił odświeżyć właśnie ten model.

Uzyskujemy lepszą jakość dźwięku i pozycjonowania w grach — wstrzykujemy OpenAL/HRTF przez dsound.dll

Biblioteki Creative Alchemy, dsoal, Inditect Sound, 3D SoundBack, Xear3D EX.

Czyli jak przywrócić efekty dawnej sprzętowej akceleracji audio nadal obecnej części składowej pakietu DirectX - DirectSound za pomocą bibliotek dsound.dll (i wstrzyknąć OpenAL/+HRTF) a także zasadność stosowania tych bibliotek w nowszych tytułach 

Przywracanie EAX w starszych grach + upgrade eax.dll do wersji 4.0 w dowolnym tytule z EAX wersji starszej). Do tego kilka słów o OpenAL, problemach z działaniem, a także odpalaniem HRTF.

Lioncast LM20 — gaming maus

Na początku przyznam, że o marce Lioncast nie słyszałem dużo. Trudno szukać jakichś konkretów o niej w Internecie. Maks co znalazłem to data założenia firmy (2008) i że jej siedziba znajduje się w stolicy Niemiec. Ta niewiedza oczywiście podsycała moją ciekawość, aby przyjrzeć się co “niemieccy inżynierowie” potrafią zaoferować graczom. Lioncast w swoim kraju posiada dość dużą konkurencję w postaci firmy z dzikim kotem w logo. Jednak to może być dobrym motorem do rywalizacji.

Przy okazji mojej małej akcji testowania sprzętu dla graczy, wpadła do mnie mysz 

Dream Alone — polskie Limbo z domieszką powtarzalności

Ciekaw jestem ilu z was miało możliwość zagrania w bardzo mroczną ale i również mocno wciągającą platformówkę - Limbo? Ten fenomenalny tytuł skradł serca graczy na całym świecie, unikalnym podejściem do rozgrywki oraz swoistym minimalizmem mechaniki. Od jego premiery minęło już prawie 8 lat, choć w między czasie pewne polskie studio pracowało nad podobnym projektem.

Mam na myśli WarSaw Games które na podczas 5 edycji festiwalu gier indie i retro Pixel Heaven odbywające się w maju 2017 roku, oficjalnie zaprezentowało swoją nową grę.