Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: gry

Chińska bajka

Jedna z najbardziej dochodowych inwestycji w Afryce oraz na świecie, nazywana inwestycją stulecia, miała swój początek w zamiłowaniu do chińskiej żywności i literatury. Tak przynajmniej Jacobus Petrus Bekker, dyrektor generalny korporacji Naspers z Johannesburga - często nazywany Rupertem Murdochemem z Afryki - powiedział swojemu biografowi. 

W 2001 r. Bekker zainwestował w firmę Tencent, kupując 46,5% udziałów w spółce za 32 miliony dolarów.

Płynność i wydajność w monitorze dla graczy? Odpowiedź to BenQ ZOWIE XL2540 i 240 Hz!

Ponad rok temu recenzowałem na łamach bloga, monitor dla graczy marki BenQ. Tak się złożyło że tuż po opublikowaniu wpisu, postanowiłem go zakupić i cieszyć się z możliwości jakie oferuje. Sprzęt ten wybrałem w głównej mierze dzięki świetnej specyfikacji i odświeżaniu ekranu na poziomie 144 Hz. Przesiadka z 60 była ogromnym skokiem na przód! Monitor BenQ XL2430T

Salony gier, czyli jak się grało w latach osiemdziesiątych

Dzięki niesamowitym wpisom Krogulca, przypomniały mi się czasy mej zmarnowanej młodości, które przypadały na lata 80-te i 90-te ubiegłego wieku. Wróciły wspomnienia, zarówno te dobre, jak i te trochę mniej, ale tak to już bywa w takich przypadkach. Jak już wspominałem wcześniej, dorastałem w Poznaniu w dość ciekawej dzielnicy, o nieco szemranej opinii, czyli na Łazarzu.

Recenzja gry przygodowej studia Artifex Mundi. Endless Fables 2: Mroźny Szlak + KONKURS!

Prawie rok temu miałem możliwość zrecenzować grę Enigmatis 3: Cień Karkhali, studia Artifex Mundi. Od tego czasu grupa ta wydała masę nowych tytułów, postawionych za odkrywanie zawiłych historii i rozwiązywaniu zagadek. Z racji tego że na rynku rozrywek multimedialnych, mało jest gier postawionych na przygodę - wymagającą od gracza minimum myślenia przestrzennego, postanowiłem przyjrzeć się nowej grze studia.

Uwaga! Wyciek danych użytkowników platformy Ubisoftu - Uplay

Od kilku dni otrzymywałem dziwne zgłoszenia, aby zmienić hasło na Uplay. Po pierwszym mailu tak zrobiłem, jednak gdy pojawiły się kolejne zaczęło to wyglądać podejrzanie. Wówczas napisałem do Działu pomocy w tej sprawie i okazało się, że ktoś próbował dostać się do mojego konta (czyli tak jak myślałem). Długo nie myśląc zmieniłem ponownie hasło i aktywowałem logowanie dwustopniowe wykorzystujące Google Authenticator. Nawet wygodne swoją drogą. Kiedy wykonałem te czynności, zacząłem szperać po internecie czy gdzieś nie pojawia się mój email w połączeniu z kontem...

Klawiatura „mechaniczna" Force K85 od Gigabyte

Klawiatura Force K85 RGB z mechanicznymi przyciskami

Nie każdy ją lubi, większość użytkowników poleca przynajmniej dla graczy.

Wcześniej pisałem że wpadła mi w ręce taka klawiaturka, dzięki promocji w komputroniku. Niestety nie miałem czasu na opisanie, więc dziś nadrabiam.

Jest to wersja nisko budżetowa, kosztem zastosowania przełączników Kalih (do wyboru blue lub red). Została w produkowana w standardzie ANSI (ANSI-INCITS 154-1988) z układem klawiszy QWERTY (programisty pl)

Yakuza 0 — recenzja

Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że obok gier tworzonych na wyłączność na konsole PlayStation cenię wszystko to co wyłamuje się z mocno powielanych przez studia na całym świecie schematów a klimaty dalekiego wschodu czy to w kinie, czy właśnie w grach wręcz uwielbiam. Dlatego też nie mogłem przejść obojętnie wokół premiery Yakuzy 0, która wprowadza nas w świat opowiadany w poprzednich odsłonach. Przejście gry rozciągnęło mi się w czasie bardziej niż planowałem, ale w końcu ujrzałem napisy końcowe... Już bez dalszego przedłużania zapraszam do recenzji.

Recenzja profesjonalnej i niedrogiej myszki dla graczy. Genesis Krypton 400!

Od jakiegoś czasu zdarza mi się testować i recenzować przeróżne akcesoria dla graczy. Najczęstszym przedstawicielem takich sprzętów jest marka Genesis, która często wypuszcza na rynek coraz to nowsze modele. Charakteryzują się one niską ceną, ale za to wysoką jak na tę klasę - jakością. W dzisiejszej recenzji chciałbym się z wami podzielić wrażeniami z użytkowania gryzonia dla graczy, modelu Krypton 400.

Zaskakująca jakość

Marka Genesis przyzwyczaiła nas już do tego że wewnątrz opakowań swoich produktów, nie pakują niepotrzebnej papierologii.

Jak znaleźć inwestora, który sfinansuje stworzenie gry?

W środowisku inwestorów krąży powiedzenie, że pomysł jest wart złotówkę plus VAT. Dziś zajmę się kwestią zdobycia środków na jego realizację – opowiem, w jaki sposób przekonać do swojej koncepcji fundusz typu venture capital, czyli taki, który inwestuje w projekty znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju.

Pomysł to nie wszystko

Wielu twórców gier ma często gotowy prototyp gry i świetny pomysł na jej rozwijanie, jednak aby osiągnąć sukces, muszą poświęcić się pracy nad tytułem w 100%.

Wolfenstein II: New Colossus, czyli wielki powrót B.J Blaskowitza

Wolfenstein 3D to jedna z tych gier, które na zawsze odmieniła wirtualną rozrywkę. Trudno dziś znaleźć gracza, który nie znałby tego tytułu choćby ze słyszenia. Protoplasta współczesnych FPS gdzie mogliśmy wręcz na skalę przemysłową eksterminować całe hordy niemieckich nazistów. Przez kolejne lata, pojawiały się kolejne mniej lub bardziej udane gry z nazwą Wolfenstein w tytule, ale dopiero kilka lata temu gracze dostali do rąk coś całkowicie nowatorskiego.