popularne tematy: gry

Fury ThunderJet — tani zestaw 4 w 1 dla początkującego gracza komputerowego!

Chyba każdy gracz ma wbudowany taki dryg że jak trzeba zakupić nowe akcesorium do grania to musem jest przewertowanie czeluści internetu. Zazwyczaj skupiamy się na recenzjach portali technologicznych, czytamy obszerne specyfikacje techniczne lub nauczeni praktyką - wybieramy znane marki i linie sprzętowe. Są też tacy co z pieśnią na ustach są oddani zdaniu swoich ulubionych YouTuberów, ale na szczęście ten trend zanika.

[50 modeli] Jaką kupić najtańszą sensowną kartę do grania za 80-130 zł / 200-300-400 zł

Jaką kupić najtańszą sensowną kartę do grania

Hierarchia GPU w przedziale cenowym do 300 zł

Przedstawiam Wam kompletną listę WSZYSTKICH kart graficznych w przedziałach cenowych do dostania na aukcjach poczynając od 80 zł ceny końcowej, a nawet taniej, do ok. 130-150 zł (głównie 1GB), i do ok. 200 zł/300 zł/400 zł. 

Do 150 zł starałem się aby nie brakło ani jednego modelu, który byłby interesujący. 

Przeglądałem sporo testów kart z tamtego okresu.

Powiew pegasusowych emocji (część II)

Po dość długim czasie (i zdecydowanie dłuższym niż bym chciał) udało mi się stworzyć drugą część wpisu o grach na konsolę Pegasus (pierwsza część dostępna tutaj). Dodam, że tekst pierwszej części został przyjęty bardzo ciepło przez czytelników, co mnie cieszy, jednak mniej więcej w co drugim komentarzu pojawiał się zarzut, że bez Contry ten wpis jest niepełny.

Crysis - seria pierwszoosobowych strzelanek, która wymęczyła niejeden komputer PC

Ciekaw jestem ilu z Was - graczy, pamięta końcówkę 2007 roku i premierę gry komputerowej która na zawsze zmieniła oblicza branży elektronicznej rozrywki. Oczywiście mowa o Crysis - genialnej grze akcji z elementami strzelania, stworzonej przez studio Crytek, odpowiedzialne m.in za fenomenalnego Far Cry. Mimo prawie 11 lat od swojej głośnej premiery, tytuł ten wciąż może się szczycić świetną grywalnością oraz szatą graficzną której niewielki odsetek tytułów może podskoczyć.

Xiaomi dla graczy, czyli Mi Gaming Headset to dobry wybór?

Xiaomi jest niczym zabójcza hybryda Philipsa i Samsunga. W głowie ich prezesów świta tylko jeden pomysł: Zalać cały rynek produktami opatrzonym logo Mi, a później przejąć władzę nad światem.

Możecie się śmiać, ale jeszcze kilka lat temu nikt o Xiaomi nie słyszał, teraz myślę, że ona na tyle rozpoznawalna, że słyszał o niej każdy. Ja już od niej się uzależniłem. Między innymi mam już piąty telefon tej firmy, zegarek, kilka lampek, laptop, kamerkę i trzy powerbanki i jeszcze mógłbym wymienić kilka innych mniejszych pozycji. Wszystko tanie i genialnej jakości.

Cuphead — bajeczna platformówka dla masochistów

Niech was nie zmyli tak ponury i poruszający tytuł - ta gra naprawdę jest niesamowicie frustrująca, o tyle ile frustracja w tym wypadku wypada na spory plus. Przed państwem Cuphead - platformowa gra akcji od raczkującego StudioMDHR. Gdy w 2014 roku transmitowano materiał z E3 zobaczyłem cudo nad cudami - wymagającą grę platformową wyścieloną po całości animacjami rodem z lat 30 ubiegłego wieku. Twórcy ostro stanęli na głowie by po trzech latach produkcji wreszcie wydać swoją grę.

MasterMouse MM520 — subtelny gryzoń od Cooler Master

W każdym miesiącu moje portfolio przetestowanych gryzoni powiększa się. Praktycznie co dwa tygodnie ląduje na moim biurku nowy egzemplarz. Dzisiaj przyszedł czas na uzupełnienie zbioru o gryzonia mistrzów chłodzenia, czyli MasterMouse MM520.

Ważną cechą akcesoriów Cooler Master jest ich stonowany i niekrzykliwy design. Przesadnie nie świecą, nie błyszczą jak konkurencja, ale spełniają swoją podstawową funkcję perfekcyjnie.

Moonlighter — symulator walecznego sklepikarza

Na moich blogach niejednokrotnie recenzowałem produkcje lekko ocierające się o diablo-podobne klony i charakteryzujące się podobną mechaniką rozgrywki. Całkiem niedawno zetknąłem się z kolejną grą w podobnym schemacie ale posiadającą coś z czym się jeszcze nie spotkałem w tego typu grach - rozbudowany wątek ekonomiczny. Mam oczywiście na myśli tytułowy Moonlighther - rogalik RPG z elementami akcji osadzonej w świecie fantasy. I choć gra ta należy ściślej do gier spod znaku Indie, to im dłużej czasu z nią spędzałem - tym bardziej odnosiłem wrażenie że tak nie jest ...

Najlepsze gry strategiczne na Linuxa. Letnia wyprzedaż Steam

Wraz z rozpoczęciem wakacji na platformie Steam ruszyła wielka letnia wyprzedaż. Jest to świetna okazja do uzupełnienia biblioteki o wiele ciekawych tytułów. Do 5 lipca możemy kupić interesujące nas gry nawet za 10% ceny regularnej. W tym wpisie zwrócę uwagę na najlepsze w mojej opinii gry strategiczne z oficjalnym wsparciem dla dystrybucji linuxa. Każda z gier kosztuje poniżej 100 złotych i ma bardzo dobre opinie oraz recenzje(zrobiłem jeden wyjątek). Wobec przyjętych kryteriów na liście nie wspomnę np.

Genesis Xenon 200 optyczna myszka za mniej niż 8x10zł

Genesis to marka, która potrafi do siebie przekonać mniej zaawansowanych graczy. Jej produkty nie mają wygórowanej ceny, a jakość jest na dobrym poziomie. Niedawno miałem przyjemność testować myszkę Xenon 400 z sensorem optycznym PWN 3320.

A dzisiaj przyjrzę się wersji 200 z tej samej serii. Nie jest to świeży model, ale nadal będący w sprzedaży, choć już doczekał się następcy z numerkiem 210, w którym nie tylko poprawiono wygląd.