popularne tematy: gry

Genesis Seaborg 400 - kierownica wyścigowa dla wszechstronnego gracza

Nigdy nie byłem entuzjastą grania na innej konfiguracji aniżeli myszką i klawiaturą. W młodości zjadłem zęby grając na padach ale od momentu zakupu komputera do domu, stałem się dumnym graczem PC, odrzucając zdecydowaną większość akcesoriów dodatkowych. Nigdy nie czułem się dobrze, sterując za pomocą padów, joysticków, o kontrolerach wirtualnej rzeczywistości, nie zapominając. To samo tyczy się kierownic wyścigowych, które zawsze zastępuję wygodną klawiaturą.

Pomimo tych odstępstw,

Dobra klawiatura na długie godziny grania – Genesis Rhod 500 RGB

Klawiatura Genesis to pierwsza rzecz, która wpadła mi w ręce do testów, długo testowałam, długo zastanawiałam się, na co zwrócić szczególną uwagę i jak to wszystko ubrać w słowa. Pisanie recenzji będąc laikiem w świecie elektroniki i do tego dziewczyną - można powiedzieć w męskiej dziedzinie świata nie jest łatwe. Mam nadzieję, że każda kolejna recenzja będzie lepsza, bardziej profesjonalna oraz że będę czuła się swobodniej w ich pisaniu. Moje zainteresowanie elektroniką pojawiło się w momencie gdy odkryłam jaką świetną rozrywką są gry komputerowe.

Visage - gra horror, na którą nie byliśmy gotowi i jak z tymi straszakami do tej pory bywało (recenzja PS4)

W ostatnich latach gry, które faktycznie przerażały klimatem, a nie tylko tanimi jump scare'ami, było jak na lekarstwo. Bardzo łatwo wzdrygnąć się, gdy nagle w ciszy jakiś wysoki dźwięk zaskoczy niespodziewającego się gracza. Czy takie gry, które "straszą" jedynie głośnym, nagłym "łomotem" można nazwać prawdziwymi interaktywnymi horrorami? Nie sądzę. Takie tanie sztuczki spowodowane są najczęściej brakiem klimatu i pomysłu na rozgrywkę. Co więcej, od dawna wiadomo, że najlepiej straszy to, co nieznane, niedopowiedziane.

Cyberpunk 2077 to naprawdę dobra, choć nie do końca dopracowana gra. Opinia po 60 godzinach

Mimo iż początkowo miałem sobie darować pisanie jakiejkolwiek recenzji lub pierwszych wrażeń związanych z grą, tym bardziej że w mediach aż huczy od wszelakiej ilości błędów oraz niedopatrzeń związanych z procesem produkcyjnym, postanowiłem jednak coś od siebie dorzucić. Prace nad grą śledziłem z wielkim zainteresowaniem, a każda możliwa wzmianka napawała mnie optymizmem i nadzieją, że CD Project Red ponownie stworzy arcydzieło pokroju trzeciego Wiedźmina. Po niezwykłej prezentacji zarysu fabularnego gry i przedstawienia głównego bohatera oraz jego "wirtualnego koleżki

Cyberpunk 2077 i otoczka jego premiery jedno mi uświadomiły

Recenzje gier nie mają żadnego sensu, serio. Nie jeśli branża nie dojrzeje i nie zacznie dostrzegać faktów zamiast emocji. 

Tak, wiem, że dziennikarze tworzący premierowe publikacje nie dostali wersji konsolowej, czyli tej gorszej, a jedynie pecetową. Wiem również, że mieli relatywnie niewiele czasu i spoceni jak mysz w połogu przebiegali przez fabułę, byleby zdążyć przed deadline'em. Ale na litość boską, ludzie, jakie 10/10?! 

Jasne, nakręcony został kosmiczny hype, głupio było zostawać wywrotowcem i stało się.

Zakładaj białe rękawiczki i wpadaj na imprezę RTX-em 3080 od Palita

Czego brakuje ci do codziennego szczęścia? Do pełni satysfakcji w życiu? Do zaspokojenia najgłębszych potrzeb? Jeśli odpowiedzią jest za*ebiście świecąca karta graficzna, to Palit ma dla ciebie idealny produkt.

Karta graficzna RTX 3080 Palit GameRock 10GB OC została stworzona dla tych, którzy patrzą na świecące się kości RAM, świecące obudowy dysków SSD, świecące wiatraki, kable i taśmy LED i myślą: cholera coś mało mi się komputer świeci.

Specjalnie dla nich Palit przygotował najbardziej "rockową" kartę graficzną RTX 3080.

Ruskie gierki, czyli jak sowieckie kieszonsolki wypromowały przenośne granie w Polsce

Tę serię konsol gier wideo na przełomie lat 80. i 90. tworzyła radziecka Elektronika. Fakty są takie, że jej modele były pierwszymi ogólnodostępnymi przenośnymi konsolami na terenie Polski. Więc na ruskich gierkach większość Polek i Polaków w owym czasie po raz pierwszy miała możliwość grania zawsze i gdziekolwiek im się chciało, np. w podróży, czy kolejce do lekarza.

Nintendo Game & Watch — zacny klan przenośnych konsol. Historia, supergry i spuścizna

Rok 2020 jest szczególnym czasem dla osób ceniących przenośne konsole Game & Watch. W kwietniu bowiem minęło 40 lat, kiedy pierwsza z nich zadebiutowała na rynku. 13 listopada natomiast z okazji 35. rocznicy powstania Super Mario Bros. firma Nintendo przedstawiła nowy model konsoli Game & Watch z kolorowym wyświetlaczem. Zawiera ona dwie wersje kultowej platformówki wydane na konsolę NES, a także odnowioną grę Ball.

Nova Drift - mieszanka Rougelike z klasycznym Asteroids to przepis na sukces!

Z mojego dzieciństwa często przewijały się wspomnienia z wakacji, w których wraz z rodzinką, spędzaliśmy nad n/n jeziorem. Jako młodzik - nie miałem jeszcze komputera, choć uwielbiałem przesiadywać w lokalach posiadających tzw. automaty do grania. W tym okresie zakolegowałem się z Metal Slug oraz pierwszym Mortal Kombat, wydając swoje kieszonkowe na długie godziny grania. Wtedy też po raz pierwszy zakochałem się w pierwotnej grze komputerowej - idealnej partnerce, która nie tylko brała ode mnie złote monety, ale i odwdzięczała się czymś więcej. Tak poznałem Asteroids (