popularne tematy: hobby

Sharp HT-SBW460 — soundbar z Dolby Atmos

Nie tak dawno otrzymałem na testy soundbar marki Sharp, model HT-SBW460. Na co dzień nie korzystam w domu z takich rozwiązań, więc jeszcze większe było moje zaciekawienie jak taki sprzęt przyjmie się w małym mieszkanku. Zazwyczaj takie głośniki instaluje się w dużych, otwartych salonach pod ogromnymi bryłami telewizorów, by jak najpełniej oddawały brzmienie z emitowanych na kineskopie filmów czy audycji radiowych.

W moim przypadku jest zgoła inaczej.

ZX Spectrum współcześnie

Podczas wpisów poświęconych numerom „Bajtka” z 1985 roku dość często pojawia się komputer, od którego wielu z nas zaczynało swoją przygodę — ZX Spectrum. Jego historii nie będę opisywał i odsyłam do moich wpisów dotyczących historii firmy Sinclair. Powiązanie z serią znajdziecie na końcu. Jednak czasem się pojawiają pytania, jak pobawić się Spectrum współcześnie.

Rzeczą najbardziej oczywistą, jest propozycja zakupu używanego komputera ZX Spectrum, którego ceny relatywnie nie zmuszają do sprzedania nerki.

Nowości w Bonsole (1)

Od ostatniego wpisu na temat Bonsole niewiele się zmieniło w tym programie. Dodałem tryb ducha dla programów klienckich, wstępną pętlę obsługi zdarzeń, zmiany w arkuszach stylów (xsl), możliwość korzystania z narzędzi programisty w programie Bonsole.

Od tej pory aplikacja może oczekiwać na zdarzenia. Jest specjalny rodzaj uri, którego składnia jest taka:

app: prefiks parametry_programu .

Prefiks może wskazywać, że chodzi nam o komunikat zdefiniowany przez programistę aplikacji, bądź jakiś standardowy, jak np.

Tydzień w wielkich firmach

Właśnie dotarło do mnie od jak wielu lat zaglądam już na stronę główną DP, a stało się to za sprawą tego, że w końcu zauważyłem, że od dłuższego czasu w aktualnościach nie pojawiają się już teksty zatytułowane "Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach". Jako, że zawsze bardzo lubiłem przeczytać sobie to zbiorcze podsumowanie tygodnia, postanowiłem sprawdzić, kiedy pojawiło się jego ostatnie wydanie. Spodziewałem się, ze było to może rok, no maksymalnie 2 lata temu. Jednak bardzo mocno zaskoczyło mnie to, że ostatni

Wehikuł czasu z Bajtkiem — 1985 część trzecia

Trzeci numer „Bajtka” w 1985 roku pojawił się w listopadzie i jak widać… Zostało im jeszcze trochę niebieskiej farby na tytuł. Można by powiedzieć dość przewrotnie, że numer ten mógłby być legendarny. Znalazła się o nim informacja w grze na ZX Spectrum z 2017 roku (tak, na Spectrum ciągle powstają gry!!) - "Tajemnica Carmen Strasse 35". 

No dobra, przejdźmy do meritum wpisu, a więc przeglądamy trzeci numer "Bajtka" znaleziony na kanapie profesora von Brauna.

Test pokarmów w płatkach - będzie na ostro!

Jeden z używanych przeze mnie pokarmów (bo Rybków jest trochę), to pokarm w płatkach. W zasadzie używam tylko 2 - jeden to Tropical, drugi to Sera:

Co dla mnie jest istotne?

Ano to, żeby się topiły powili - tak żeby to co żre przy tafli się najadło, to co po środku pływa... i żeby zostało coś tam dla tych na dole.

Tu widać jak się topi - mój test szklankowy... bez alkoholu. Nota bene wczoraj mi zniknęła małpka... gorzkiej żołądkowej - dziecka o to nie podejrzewam, psów też...

Nitryfikacyjne bakteriusy i cykl azotowy dla leniwych. Start akwarium.

Zaraz się tu znowu nasłucham mądrości ludowych rodem "na 3 zdrowaśki do pieca" no ale jednak... słów kilka o chemii akwariowej.

To czego ja używam *(nie tylko przy starcie akwarium) jest dość mocno (jeśli nie bardzo mocno) ograniczone.

To jeden zestaw.

- wlej do filtra stability

- wlej do filtra prime

- wlej do wody pristine

Cacy - szybko, bo już po kilku dniach akwarium cacy, gotowe.

Drugi zestaw - szybszy i skuteczniejszy, niebezpieczny dla mniej wprawionych (należy ściśle stosować się do instrukcji):

Logitech BRIO 4K — biznesowa kamerka internetowa

Miałem już na pokładzie kilka kamerek internetowych przeróżnych producentów, ale tylko z urządzeń marki Logitech jestem najbardziej zadowolony. Mogę w nich liczyć na wysoką jakość wykonania, małą i nierzucającą się w oczy konstrukcję oraz bogate oprogramowanie pozwalające jak najlepiej skonfigurować obraz pod własne preferencje. Miałem na stanie m.in Logitech C922 Pro Stream

Scenowe starocie - Vision by Oxygen

Zabrzmi to nieco przewrotnie ale szalejący w Polsce (i na świecie) koronawirus spowodował, że zyskałem sporo wolnego czasu. Czasu, który oczywiście mogę zmarnować na kolejny amiscenowy wpis na łamach Dobrych Programów. 

Jako, że odwołano wszelkie możliwe rozgrywki sportowe, chwile, które spędzałem przed telewizorem spędzam teraz... nadal przed telewizorem, tyle tylko, że nie oglądam relacji sportowych a stare, trochę już zakurzone produkcje scenowe :) 

No i naturalnie jedynie te, które uda mi się uruchomić na mojej leciwej już ale prawdziwej A1200...

Test i recenzja - SERA CRYSTAL CLEAR + PREFILTR SERA- medium filtracyjne nowej generacji

Teoretycznie rzecz biorąc... w mediach filtracyjnych wydawałoby się nie można nic ciekawego wymyślić. No i w skrócie - szczena mi opadła do gleby samej, tak jak gdyby stanęła przede mną nowa lśniąca 850 w wersji GT albo naga Monica Bellucci (szczerze to chyba nie wiedziałbym co wybrać... gdybym mógł zatrzymać tylko jedno - no dobra... żonę już mam ;p a wszystkie kobiety to zło :D mógłbym ją zabrać na przejażdżkę co najwyżej... Bellucci, nie żonę :D). No tak... o czym to ja - SERA CC *(dobrze że nie SS).

Waciki takie... tylko takie nie białe waciki.