popularne tematy: hobby

Audio ze standardem WiSA Association zaawansuje w czasch #zostanwdomu

#zostanwdomu sprzyja w temacie odtwarzania muzyki. Czekają nas także zmiany za sprawą działalność WiSA ze standardem mającym zapewnić wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk audio. Chwilowo to tylko oferta systemów wbudowanych, ale stanie się częścią ewolucji PC. Zahaczyłam już kilka razy o tym z hasłem Atmos, lecz się nie zagłębiałem. Okazję, by zagłębić się w ten temat daje news pt

Aktualizacje Windows 10, czyli przegląd nowości w kompilacjach 19577, 19582, 19587 oraz 19592

Nie wiem jak to wygląda w Waszym przypadku, ale mi ta kwarantanna daje się mocno we znaki. Pracy zarobkowej nie ma (tyle dobrego, że dziewczyna może wykonywać robotę zdalną), a co było do zrobienia w domu, wykonałem już dawno. Jeśli ta sytuacja przedłuży się poza planowany 11 kwietnia, to prędzej wykończy mnie to siedzenie „w miejscu”, niż ten nieszczęsny wirus.

Test i recenzja automatycznego karmidła SERA feed A plus

Recenzja to może dużo powiedziane, bo w zasadzie nie wiem jak będzie się sprawował na dłuższą metę. Nie mniej jednak... jest.

Zdecydowałem się na ten konkretny mogel właściwie tylko z 2 powodów (i z powodów... a raczej zalet, których nie dostrzegłem u konkurencji w tej klasie cenowej). W zasadzie skończyło się na porównaniu Eheima i Sery. Wybrałem ten:

Powód najważniejszy dla mnie osobiście - karmik sery jako jeden z ledwie kilku znalezionych (i jedyny z rozpoznawalnym logiem - reszta to produkty od "dearfriendów") posiadał

Awaria systemu CO2 w akwarium - co robić, jak żyć. Jak ratować życie żyjątek akwariowych.

Na wstępie powiem, że pierwszy raz coś takiego przeżyłem na własnej skórze. Posłuszeństwa odmówił precyzyjny zawór na butli z CO2. Innymi słowy mówiąc - stężenie CO2 szybko zrobiło się 3-4x większe niż powinno. Czym to grozi chyba mówić nie muszę.

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze, ale głównie z przypadku. Gdyby nie to, że rano nie chciało mi się odebrać paczki z paczkomaty...

Kawiarnie zamknięte, fani Apple bez możliwości ekspozycji Macbooka przy sojowym latte "Tak się nie da żyć"

Głównymi poszkodowanymi przez obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa wcale nie byli właściciele lokali gastronomicznych. To tak naprawdę fani Apple, nieustannie eksponujący się z urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem w lokalnych kawiarniach przechodzą największy kryzys. Pozostali bez możliwości pokazywania światu swoich Macbooków podczas spożywania sojowego latte.

"Tydzień przed kupiłem najnowszego Macbooka Pro" - żali się dla redakcji czytelnik.

Komputery na Węgrzech — część 1 węgierski Graal

W sobotę wraz z „Bajtkiem” wspomniałem o tym, że informatyka na Węgrzech rozwijała się nieco bardziej dynamicznie niż w Polsce. We wpisie pojawił się węgierski komputer PRIMO, którego historia i konstrukcja zasłużyła na osobne wspomnienie, a więc zapraszam na Węgry.

Na wstępie muszę pewną rzecz wyjaśnić. Badanie węgierskiej drogi do PRIMO było tak pasjonujące, że ów wpis strasznie urósł, więc musiałem go podzielić na dwie części.

Recenzja zestawu dla początkujących - SERA - ALGOVEC UV + filtr BIOACTIVE 130

Na wstępie powiem tylko tyle, że SERA mi za nic nie płaci (w sumie to szkoda :D)... co gorsze to ja zapłaciłem za dwa filtry ich produkcji i kilka innych ;p Oceniam jedynie to co posiadam i porównuję do innych filtrów.

Jeśli komuś czytać się specjalnie nie chce - to zestaw dla mniej doświadczonych akwarystów, który pomoże im utrzymać należyty stan wody i podłoża.

Suma wszystkich strachów - Recenzja filtra kubełkowego - SERA PROFESSIONAL UVC XTREME 1200

Jak niektórzy wiedzą (i za co spora część pała do mnie "sympatią") mam dość techniczne podejście do akwarium i sporą część pracy "zrzucam" na sprzęt - który ma pracować i myśleć za mnie po odpowiednim ustawieniu.

Nie powiem, żeby ręka mi nie drżała kiedy wydawałem 1001 PLN na filtr. Zdecydowałem się jednak powierzyć sporą część "upierdliwości" związanej z filtracją firmie SERA. Dlaczego nie JBL? Dlaczego nie EHEIM? No więc...

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master. Symulator kierownika lochu [recenzja] +Konkurs!

Wiele jest tytułów na rynku elektronicznej rozrywki, zahaczających o szeroko pojętą tematykę zarządzania lochem. Należy tu wspomnieć klasyka typu Dungeon Keeper czy nie tak dawny War for the Overworld, które od pewnego czasu idą w zapomnienie przez rosnącą popularność gier postawionych na walki turowe. Idealnym przykładem takiej gry jest popularny Darkest Dungeon

Pierwsze wydanie Bonsole.

Po wielu znojach z próbą wykorzystania Gecko, jako silnika Bonsole, postanowiłem wykorzystać WebKit2 w wersji GTK+. Po jednym dniu pracy (i trochę dzisiejszego), wszystko zaczyna działać.

Czym jest Bonsole

Bonsole to zestaw narzędzi, który ma pomóc dodawać do narzędzi cui tryb bardziej przyjemny dla oka. W dodatku, jak libgreattao, daje możliwość użytkownikowi wpływania na prezentację. Bonsole jest przeglądarką internetową, która ma wyświetlać programy uruchomione na naszym komputerze. Niby nic rewelacyjnego, ale jednak...