popularne tematy: hobby

Zasada Pareta na blogu DP - luty 2019

Witam w moim kolejnym wpisie. Dzisiaj zajmiemy się podsumowaniem działalności blogowej w najkrótszym miesiącu roku - lutym. Na początku chciałbym wspomnieć o tym, że ciągle dostosowuje formułę pisanych przeze mnie podsumowań i postanowiłem wprowadzić do niej kilka zmian:

  • Oprócz ilości wpisów będę analizował także łączną liczbę komentarzy, które zebrały wpisy danego blogera.
  • Odświeżyłem nieco artykuł, w którym objaśniam Zasadę Pareta.

Ponad dwa tygodnie i sześć testowych wydań Windows 10, a zmian wciąż jak na lekarstwo – przegląd zmian poczynionych od ostatniego mojego wpisu

Osoby śledzące ostatnie poczynania Microsoftu na pewno zauważyły, że Windows 10 jakby nie jest już oczkiem w głowie firmy. Oczywiście to nie tak, że rozwój został wstrzymany lub co najmniej maksymalnie ograniczony. Wydania wypuszczane poprzez szybki krąg aktualizacji siłą rzeczy nie będą w żaden sposób przełomowe, gdyż są już bardzo blisko otrzymania statusu stabilnej, „konsumenckiej” odsłony. Dlatego też powstał kolejny, jeszcze bliższy wewnętrznym testom kanał – Skip Ahead.

Zasada Pareta na blogu DP — styczeń 2019

Witam wszystkich w moim kolejnym wpisie. W dzisiejszym tekście przeprowadzimy pewną analizę ilościową wpisów, które ukazały się na stronie głównej bloga DP w styczniu 2019 roku.

Zasada Pareta

Na temat samej zasady oraz sposobu sprawdzania jej prawdziwości więcej pisałem w maju zeszłego roku także wszystkich zainteresowanych szczegółami odsyłam do tego wpisu. Tutaj przypomnę tylko, że najbardziej podstawowa treść

Xiaomi Mi Band 3 po kilku dniach użytkowania

Niedawno zakupiłem sobie smart opaskę - Xiaomi Mi Band 3. Ciekawy byłem tego rodzaju sprzętu i uznałem, że ten model nada się dość dobrze jako zapoznanie ze światem inteligentnych gadżetów.Znalazłem dość sporo opinii, mówiących że w tej półce cenowej jest to najlepszy wybór.

A więc zaczynamy

Opaskę kupiłem w sklepie stacjonarnym. Stwierdziłem, że nie bardzo chce mi się tym razem

Koniec z blogerką na DP, przechodzę na prywatę!

Z portalem jestem dość mocno związany od ponad 10 lat. Kiedy jeden z moich kolegów ze studium informatycznego, polecił mi zarejestrowanie się na sub-portalu DP - Gamikaze.pl nie sądziłem, że od tego momentu zacznie się moja blogerska historia. Niestety, ale nasz portal długo nie przetrwał i ostatecznie został wcielony do DP. Po wykruszeniu się większości gwardii graczy, ocalałe jednostki które współpracowały z dawną redakcją umożliwiły mi w dalszym ciągu pisanie na blogu treści związanych z grami.

Far Cry: New Dawn — recenzja niespełnionego dodatku

Jako że całkiem niedawno swoją światową premierę miała kolejna część serii Far Cry, musiałem sprawdzić w praktyce czy nowa odsłona będzie w stanie dorównać mocno grywalnej podstawce. Far Cry New Dawn jest kontynuacją poprzednika i rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach znanych nam z Far Cry 5, kiedy to na tereny hrabstwa Hope w stanie Montana, spadają bomby atomowe.

Blaupunkt FXS 01 — telefon wielkości karty kredytowej

Postęp technologiczny w obecnych czasach wymusza na producentach telefonów duże ekrany, wydajne procesory oraz wysokiej klasy optykę. Pomału odchodzi się od produkcji poręcznych słuchawek na rzecz czytelniejszego, a zarazem większego wyświetlacza. Osoby przyzwyczajone do mniejszych niż 5 cali ekranów, mają duży problem podczas poszukiwań nowego telefonu. Na szczęście na rynku wciąż istnieją klasyczne telefony oferujące mniejsze ekrany i w większym stopniu dostosowane pod osoby, które nie potrzebują technologicznych bajerów. W ostatnim wpisie poruszałem kwestię 

Czy Reballing ma jeszcze sens? A może lepiej zainwestować w nową kartę graficzną?

Czym w ogóle jest reballing? Otóż najprościej mówiąc, reballing jest operacją wylutowania układu BGA oraz przylutowania go ponownie. 

Układy BGA są montowane na małych kulkach z cyny, które są przylutowane do układu i do płyty głównej laptopa, lub karty graficznej. 

Kiedy stosuje się reballing? Gdy mamy problem z wyświetlaniem obrazu np.

Wersja 19H1 wciąż się tworzy, a 19H2 jest tajemnicą – tymczasem Microsoft udostępnia testową aktualizację 20H1

Uaktualnienie o roboczej nazwie 19H1 jest już na ostatniej prostej przed premierą, która wypaść powinna jeszcze przed kwietniem (o ile nie powtórzy zeszłorocznego cyrku). W związku z tym niedawno ponownie otwarto zapisy do kanału Skip Ahead i co raczej nikogo nie powinno dziwić, bardzo szybko zapełniono listę chętnych. Po tej zmianie oczekiwano rychłego udostępnienia testowego 19H2, lecz ostatecznie do tego nie doszło.