popularne tematy: hobby

Zady i walety filtrów zewnętrznych SunSun 303B i 602B

Obiecałem wam test filtra Sera UVC-XTREME 1200 - a więc bardzo wydajnego i zaawansowanego filtra o pojemności 11 litrów. Filtr jest w trakcie testów - pierwsze wrażenia rzuciły mnie po prostu na kolana - krótko mówiąc taniego Sunsuna 303B rozłożył na łopatki już w przedbiegach.

Wróćmy jednak do tego 303B i przy okazji omówmy 602B - a więc oba marki SunSun - występują pod wieloma innymi indeksami (przywłaszczonymi przez domorosłych importerów - jak choćby HW 303B).

Jak na załączonym obrazku widać - filtr posiada już wszystkie akcesoria w komplecie.

Pierwsze akwarium dla opornych - od podstaw + smart przystawki.

Dużo osób zasypało mnie pytaniami odnośnie tego jak sobie założyć pierwsze akwarium. Nie jestem ekspertem, w ostatnim czasie założyłem ich zaledwie kilka (w tym krewetkaria).

Proszę, zupełnie niedawno robiłem coś takiego (na wariata to mało powiedziane - o tym we wpisie):

Zacznę więc od podstawy - jeśli chcemy porządnie, nie będzie najtaniej na świecie. Jeśli to pierwsze akwarium - liczymy się z tym, że będzie potrzebna nadmierna filtracja.

Budżetowa elegancja. Test obudowy Irid 353 ARGB

Genesis ponownie zaskoczył mnie pozytywnie a to w kontekście tak niszowej (i co tu dużo mówić budżetowej) marki nie zdarza się zbyt często. Jednym słowem cytując klasyka: i feel a disturbance in the force. Bo co innego mogę powiedzieć o obudowie wciąż mało znanego producenta, której nie mam obaw polecić, jako zamiennika dla wyraźnie droższych i bardziej uznanych modeli. Ha! Szczerze kiedyś nie miałbym nawet sam oporów, aby przepakować swojego blaszaka do nowej puszki sygnowanej logiem Genesis.

Ritual: Crown of Horns — western, fantasy horror z polskim akcentem

Pod koniec zeszłego roku swoją premierę miała gra Ritual: Crown of Horns, domyślnie wydana na komputery osobiste z systemem Windows oraz konsolkę przenośną, Nintendo Switch. Za produkcję odpowiada polskie studio Draw Distance, znane między innymi z fenomenalnego Serial Cleaner, o którym zresztą pisałem na łamach bloga.

Nie ma co się łudzić, że nowa produkcja może iść w parze tytułom klasy AAA.

Porównanie lamp do wzrostu roślin - SUNSUN i AQUAEL

Test jak najbardziej subiektywny, oparty zarówno na parametrach podanych przez producenta (tu mała podpowiedź - piszemy "strumień świetlny" i wyrażamy go w "lumenach" - a nie "lumeny"), jak i na użytkowaniu lamp w akwariach w których dominują rośliny (4 akwaria, 3 osoby).

Na początek może suche dane techniczne, z których już można wyciągnąć jakieś wnioski:

Podsumowanie miesiąca na blogu DP - luty 2020

Witam w kolejnym wpisie z cyklu podsumowanie miesiąca. Z dalszej części tego tekstu dowiemy się ile artykułów trafiło na główną bloga DP w zeszłym miesiącu. Sprawdzimy także ilu autorów publikowało swoje teksty oraz jak wiele komentarzy one zgromadziły. Nie przedłużając już przejdźmy do właściwej części tekstu.

Na początek standardowo ogólna tabela z zebranymi przeze mnie danymi - są one aktualne na dzień 07.03.2020:

Pokrywa akwariowa z nocnym oświetleniem LED i belką LED - krok po kroku

Witam wszystkich,

szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż tak dużego odzewu w sprawie płyt i oświetlenia i kwestii technicznych - aczkolwiek żona zmusiła mnie do zrobienia płyty akwariowej do jej krewetkarium. W zasadzie to nie żona, tylko to co wyhodowała pieczołowicie - ważki (!!!) które zeżarły część krewetek i ślimaki liczone w setkach (wystarczyły 3 tygodnie kiedy to sama się zajmowała akwarium). Skorzystałem więc z okazji i zrobiłem poradnik krok po kroku dla każdego, kto chciałby taką płytę sobie zrobić.

Logitech MX Master 3 — gdy montażysta wymaga dokładności

Z marką Logitech jestem mocno zaprzyjaźniony od dobrych kilku lat. Naprzemiennie korzystałem z wielu jej urządzeń, choć najczęściej tych pełniących funkcję wskazującą. Mowa oczywiście o myszkach, które wyróżniały się na tle konkurencji swoją jakością wykonania oraz możliwościami. Po objęciu przeze mnie funkcji montażysty filmowego, szybko zauważyłem, że M100 nie będzie mym najlepszym kompanem.

Mimo że przebrnęliśmy razem z wieloma filmami, wielokrotnie miałem wrażenie, że potrzebuję czegoś lepszego.

Playstation 2 po 20 latach. Okiem laika.

Witajcie. Ze względu na fakt że czarnulka skończyła niedawno 20 lat postanowiłem dołożyć cegiełkę do morza artykułów na urodziny tej konsoli.

Będzie to jednak artykuł nieco inny niż większość, ponieważ napisany został on z perspektywy osoby która konsoli w czasach jej świetności nie posiadała.

Oczywiście wiedziałem że takie coś jak PS2 istnieje, aczkolwiek pierwszy kontakt na żywo z tą konsolą miałem w 2014 roku.