popularne tematy: hobby

Aktywny subwoofer i nowoczesna wiedza dla niego oraz ta z elegancko ilustrowanego magazynu

Natrafiłem w poczekalni na magazyn z tytułem na okładce: "Bas z pudła. Konfrontacja 14 subwooferów aktywnych (500-10 000 zł). W środku jest tekst z podtytułem: "Subwoofer aktywny to nieodłączny element każdego współczesnego systemu AV. Był jednak czas, że tymi specyficznymi głośnikami interesowali się melomani i posiadacze zestawów stereofonicznych. Postanowiliśmy się przyjrzeć, jaką jakość oferują dostępne na rynku konstrukcje i czy są pomiędzy nimi istotne różnice. Pod lupę trafiło 14 modeli z bardzo szerokiego przedziału cenowego.

Duchy (opowiadanie, fantastyka+technika)

Jedno z moich opowiadań z 2018, przy którym recenzenci wskazywali, że jest za bardzo techniczne. Jestem ciekaw, czy podobne rzeczy mogą zainteresować czytelników tego portalu... Kilka przekleństw, do tego całość proszę potraktować z lekkim przymrużeniem oka...

— Co tam masz tym razem? — Pytanie padło z ust młodego policjanta Zdzisława, który właśnie wrócił ze szkolenia w Legionowie i oczekiwał nowych zadań od starszego kolegi Zenona.

— Maszyna zero tym razem była w Warszawie. Serwer znajdował się w jednej z placówek ZUS–u.

Wasteland 3 - mroźne Kolorado kolebką post-apo RPG [rzut okiem]

Mimo iż miałem możliwość rozegrania, pierwszej odsłony gry Wasteland z 1988 roku, to po prostu odrzuciła mnie jej uboga oprawa graficzna i dość toporne sterowanie. Gdy ukazały się pierwsze wzmianki o drugiej odsłonie, z wielką chęcią zacząłem zacierać rączki z ochotą wyczekując kolejnego post-apo, po ciepło przyjętej serii Falloutów. Byłem wtedy gotowy na dynamiczny rozwój wypadków i poprowadzenie w sposób dorosły, różnorodnej grupy towarzyszy. Udało mi się ją przejść, odkryć wielkie połacie pustkowi Arizony, wgniatając wrogów w przesączony krwią piach.

GameSir VX2 AimSwitch — Klawiatura i Mysz na PS4, XBOX, Switch i PC!

Zakup konsoli ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwym plusem jest cena, nowa konsola to wydatek za który często nie kupimy nawet solidnej karty graficznej do PC, a przecież na samej karcie graficznej nie pogramy. Ponieważ wychowałem się na grach pecetowych, i przyzwyczaiłem do precyzji którą zapewniało połączenie myszki i klawiatury minusem dla mnie zawsze była konieczność grania na gamepadzie, zwłaszcza w strzelanki. Teraz już takich problemów praktycznie nie ma, nowe konsole obsługują myszki i klawiatury, a na rynku pojawiają się specjalne adaptery i kontrolery.

Iron Harvest - zmechanizowana Republika Polanii, zmienia oblicze wojny [recenzja + KONKURS]

Gry Iron Harvest chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To strategiczny tytuł, stworzony na dobrze przyjętych schematach taktycznych i rozgrywający się w czasie rzeczywistym. Studio KING Art Games stworzyło unikalny, dieselpunkowy klimat przełomu lat XIX/XX, w którym potężne machiny wojenne wspierają swą siłą ognia, pomniejsze jednostki piechoty.

Genesis Vanad 500 - organizer biurkowy dla graczy [Pierwsze wrażenia]

Marka Genesis znana jest przede wszystkim z wypuszczania na rynek myszy, klawiatur oraz zestawów słuchawkowych dla zapalonych graczy. Celują także w szerokiej gamy akcesoria, idealnie uzupełniając takowe braki na biurkach swoich fanów. Miałem możliwość przetestowania wielu z nich, począwszy od podkładek materiałowych, kierownice a skończywszy na samym biurku producenta.

Microsoft bardzo lubi dreptać w miejscu, czyli przegląd nowości w kompilacjach 20185, 20190, 20197 oraz 20201

Nikogo nie zaskoczę stwierdzeniem, że od dłuższego czasu niewiele zmienia się w Windows 10. Sam Microsoft nie bardzo ma się czym pochwalić, na co wskazują niezbyt rozbudowane wpisy blogowe, niejednokrotnie wypchane informacjami o aktualizacjach dla wbudowanych w system aplikacji – inaczej nie mieliby o czym pisać.