popularne tematy: hobby

Młodzież zmienia świat finansów

Kilka tygodni temu, świat finansów z przerażeniem patrzył na to, co robi młodzież z notowaniami giełdowymi sieci sklepów GameStop. Dla przypomnienia, notowania akcji tej firmy od dłuższego okresu regularnie spadały, a wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że GameStop jako firma zmierza bardziej ku bankructwu, niż ku jakiejkolwiek przyszłości, bo o świetlanej to nawet nie ma co marzyć. Za takim postrzeganiem GameStop stało wiele skomplikowanych czynników, jednak najważniejszymi z nich były dość wnikliwe i szczegółowe analizy finansowe i giełdowe.

Android 11 jeszcze na dobre się nie zadomowił, a tu już 12 wersja puka do drzwi deweloperów – przegląd zmian w Developer Preview 1

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, 18 lutego 2021 roku udostępniono pierwszą deweloperską odsłonę Androida 12. Sprezentowano również oficjalny harmonogram, zgodnie z którym ujrzymy trzy wygadania poglądowe skierowane do twórców aplikacji, po czym użytkownicy otrzymają 4 bety (z czego ostatnia ma być tzw.

Everspace 2 nareszcie we wczesnym dostępie. Do premiery jeszcze sporo czasu, ale już jest kosmicznie!

W połowie stycznia we wczesnym dostępie pojawiła się długo wyczekiwana kontynuacja, ciepło przyjętej gry akcji - Everspace 2. Wspominając pierwszą odsłonę tego jakże wciągającego symulatora kosmicznego myśliwca, byłem wielce rozczarowany. Gra oferowała piękną grafikę i możliwości, choć w praktyce kosmos zdawał się być pusty a potencjał rozgrywki, niewykorzystany.

Cooler Master CM310 - średnia półka dla graczy ceniących podświetlenie i niezłej jakości wykonanie

Niedawno wpadła mi na testy pokaźna paczka z urządzeniami wskazującymi marki Cooler Master. Moją uwagę od razu przykuł tytułowy model - CM310, w którym widzę spadkobiercę często używanych przeze mnie gryzoni spod skrzydła A4Tech'a. Myszki te charakteryzowały się swego czasu świetnym wykonaniem i zastosowaniem wysokiej klasy komponentów. Mam nadzieję, iż testowany model nie zawiedzie pod względem jakości wykonania, personalizacji oraz możliwości, przynajmniej adekwatnych do swej niskiej ceny.

Lichtspeer - Germański symulator rzutu włócznią dla wielbicieli zręcznościówek i sporej dawki humoru

O tytułowym Lichtspeer nie miałbym w ogóle żadnego pojęcia, gdyby nie prezentacja wczesnej wersji gry na terenie targów poznańskich z okazji Pyrkon lub PGA - nie jestem pewien, z okazji jakiej imprezy gra była prezentowana, ale z jednej z nich ją zapamiętałem. Była ona osadzona w futurystycznym świecie, w której nasz bohater, dzierżąc potężną włócznię, trzymał na dystans nadciągające chmary wrogów. Od strony mechaniki przypominało to trochę Tower Defence, ale było bardziej ciekawsze i wciągające.

6.0.9071 to ciekawy sterownik dla optymalnego odtwarzania muzyki z popularnymi DSP

Testuję chyba najbardziej wygodny sterownik dla uzyskania w domu optymalnej jakości odtwarzania muzyki z PC - bez manualnej konfiguracji. Sprawia wrażenie, że potrafi dostosować się do np TV użytego w roli ekranu i wolnostojących głośników hi-fi z analogowym podłączeniem. Sprawdza się także dobrze dla siedzących przy biurku i do odtwarzania muzyki z internetowych strumieni.

We wprowadzeniu użyłem skrót myślowy, który z pewnością niejednokrotnie popełniłem wcześniej. Nie chodzi oczywiście o brzmienie sprzętu RTV. Nie to jest interesujące. Chcemy słuchać muzyki.

Deluxe Ski Jump - fenomen cyfrowych skoków narciarskich, mojej młodości

Piękny wakacyjny poranek 4 lipca 1999 roku, fiński programista Jussi Koskela wydaje swoją pierwszą, dużą grę. Symulator skoków narciarskich z bardzo dobrze odwzorowaną fizyką lotów, prostym sterowaniem oraz jak na tamte czasy - przystępnymi wymaganiami. Gra mimo bardzo ciepłego przyjęcia, zgodnie z oczekiwaniami nie spotkała się ze światowym zainteresowaniem. Wszystko zmieniło się wraz z 49 edycją Turnieju Czterech Skoczni i fenomenalnym debiutem naszego zawodnika - Adama Małysza.

SubEdit-Player – legendarny polski odtwarzacz plików wideo z opcją edytora napisów i jego tajemniczy autor

W pierwszej dekadzie XXI wieku Polska miała jedne z najlepszych odtwarzaczy plików filmowych na świecie. Było to zasługą takich programów jak ALLPlayer, BESTplayer, VPlayer, CinemaPlayer i SubEdit-Player. Właśnie ponad 20-letniej historii kultowego już SubEdita będzie dotyczył ten wpis. Nadarza się zresztą ku temu stosowna okazja, bo już od dobrych kilku lat słuch o nim zaginął. Jest to o tyle dziwne, że SubEdit-Player ciągle można użytkować, aczkolwiek trzeba podjąć w tym celu szczególne działania.

DJI OM4 - dodatkowa stabilizacja dla twojego smartfona, nareszcie mieści się w kieszeni!

Kiedyś do zwykłego blogowania korzystałem jedynie z dobrodziejstw technologicznych smartfonów. Robiłem zdjęcia, nagrywałem filmy i tworzyłem z nich materiały multimedialne, które wykorzystywałem w szeroko pojętej promocji. Mimo iż w dniu dzisiejszym korzystam z zaawansowanych aparatów, posiadających rozbudowane funkcje filmowe, dobrze pamiętam, jak jeszcze kilka lat temu do szczęścia wystarczył mi dobry telefon i stabilizator. 

W dzisiejszym wpisie chciałbym skupić się na urządzeniu, jakim jest DJI OM4