popularne tematy: inne

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 6

Dzisiaj poopisujemy sobie Hotkeye z użyciem własnych modyfikatorów. 

Poprzedni Epizod znajdziecie - tutaj. A zaczynamy dziś od krótkiego powtórzenia.

Hotkey raz jeszcze

Hotkey zapisujemy stosując dwa dwukropki - kod hotkeya po lewej stronie wywołuje akcję po prawej stronie - może mieć dowolną długość - zawrzeć się w jednej linijce lub opisać rozbudowaną funkcję na 300 wierszy nie licząc podprocedur ;)

reklama

Tyflo…co? Czyli o tyfloinformatyce słów kilka

Tym razem, Ewelina w swoim pierwszym artykule, przybliży wam troszkę pojęcie tyfloinformatyki oraz sylwetkę tyfloinformatyka.Co to jest tyfloinformatyka?

Tyfloinformatyka – jest to dziedzina informatyki, zajmująca się sprzętem i oprogramowaniem przeznaczonym dla osób z dysfunkcją wzroku. To jedna z wielu gałęzi informatyki, której celem jest tworzenie i dostosowywanie oprogramowania, sprzętu, stanowisk pracy do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Porusza również kwestie bezwzrokowej obsługi zarówno oprogramowania jak i sprzętu.

reklama

Xiaomi dla graczy, czyli Mi Gaming Headset to dobry wybór?

Xiaomi jest niczym zabójcza hybryda Philipsa i Samsunga. W głowie ich prezesów świta tylko jeden pomysł: Zalać cały rynek produktami opatrzonym logo Mi, a później przejąć władzę nad światem.

Możecie się śmiać, ale jeszcze kilka lat temu nikt o Xiaomi nie słyszał, teraz myślę, że ona na tyle rozpoznawalna, że słyszał o niej każdy. Ja już od niej się uzależniłem. Między innymi mam już piąty telefon tej firmy, zegarek, kilka lampek, laptop, kamerkę i trzy powerbanki i jeszcze mógłbym wymienić kilka innych mniejszych pozycji. Wszystko tanie i genialnej jakości.

Wrocławski protest przeciwko ACTA 2 oczami lewicowca

Kiedy dowiedziałem się, że we Wrocławiu 30.06 ma być protest przeciwko próbom cenzurowania internetu, sięgnąłem do wyszukiwarki, aby sprawdzić gdzie i kiedy dokładnie. Oczywiście trafiłem na Facebooka, skąd dowiedziałem się, że organizatorami są Partia Piratów (bardzo niefortunna nazwa), partia Kukiza, jakieś pomniejsze prawicowe organizacje i kolejne wcielenie Unii Polityki Nierealnej.

reklama

O przyszłości mojego bloga - wpis informacyjny

Dzień dobry. Dzisiaj postanowiłem zrobić krótki wpis informacyjny na temat przyszłości mojego bloga. W tym wpisie poruszę dwa tematy. Pierwszym będzie pojawianie się wpisów na moim blogu a drugim będą serie. Zacznijmy od wpisów. Wpisy od teraz będę pisać bezterminowo. Postanowiłem zrobić tak, ponieważ w ciągu dnia, mam mało czasu, aby napisać wpis co powoduje opóźnienia. Teraz podam plus i minus tej decyzji. Plusem tej decyzji będzie to, że będę mógł dłużej zająć się pisaniem i poprawą.

Zakupy w internecie — czasami mam ich dość

Internet dał wielką swobodę - kupujemy dziś w Chinach korzystając z Aliexpress lub Gearbest, w wielu polskich sklepach internetowych, a także co by nie mówić, nadal popularnym Allegro. Powodów jest wiele, szczególnie cenowych. Przykładowo jakiś czas temu zamówiłem za 80zł przejściówkę z Chin, która w naszym kraju kosztuje nawet i 200zł. Czysta oszczędność, prawda?

W zasadzie to prawda, jednak po raz drugi zdarzyło mi się, że zakupy internetowe wychodzą mi bokiem. Nie można odmówić im wygody i atrakcyjności cenowej, choć czasami to wyłącznie pozory.