popularne tematy: inne

Promocje 06/2018

Jak wiemy obecna połowa roku jest dobra dla wielu firm , gdzie te zarobiły już krocie na klasycznym kowalskim sprzedając mu swoje usługi . Mało kto wie , że za te same usługi można zapłacić mniej gdyż różne firmy przygotowały promocje a część złośliwych ,,agentów,, przypadkiem mogła je pominąć . Wpis jest jedynie informacją i ja na tym nie zarabiam ani nie robię reklamy !! Poniżej prezentuje listę popularnych firm dających promocję na swoje usługi , gdzie możemy zaoszczędzić trochę kasy :

Jak Vectra S.A. utrudnia rezygnację ze swoich usług

Podpisując nową umowę z operatorem telekomunikacyjnym zazwyczaj oferuje nam się dodatkowe pakiety "w prezencie", darmowe przez pewien okres czasu, a później płatne, chyba, że z nich zrezygnujemy. Mechanizm stary jak świat i opierający się na tym, że albo komuś nie będzie się zwyczajnie chciało zrezygnować, albo ktoś się do usługi przyzwyczai i podejmie decyzję, że będzie za nią dalej płacił. Jedyne, z czego w życiu po darmowym okresie próbnym nie zrezygnowałem, to Spotify. Jeżeli już jednak rezygnowałem, to nigdy nie było z tym problemu.

reklama

Extreme Media NPB-1224 — wysoko pojemnościowy powerbank w problematycznie niskiej cenie

Kilka tygodni temu mój znajomy poprosił mnie bym pomógł mu wybrać odpowiedni powerbank. Jego cel był jasny - duża pojemność i jak najmniejsza cena. Nie był zainteresowany szybkim ładowaniem, latarką lub znanym na świecie producentem. Biorąc pod uwagę taką specyfikację wymagań, zdecydowałem że najlepszym wyjściem będzie złożenie zamówienia bezpośrednio z Chin, ale jak się okazało - za dużo czasu nie otrzymałem. Skubaniec oznajmił mi że w przeciągu tygodnia wyjeżdża w kilkudniową trasę rowerową w góry i potrzebuje na gwałt dobrego ogniwa.

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 5

Witajcie ponownie

Długa przerwa od ostatniego odcinka spowodowana była najnormalniejszym w świecie urlopem który spędziłem nad polskim morzem. Bez przeciągania wstępu możemy wrócić do zabawy ze skryptami i próbami ułatwienia sobie życia z windowsem dzięki AHK.

Zajrzyj do poprzedniego: Epizod 4

W pierwszym odcinku (wstępie) pokazałem hotstringi. Nie rozwodziłem się nad nimi zbytnio z tego względu że, osobiście ich nie używam.

Najdziwniejsze i najgłupsze aplikacje na Androida — część 4 i kolejne 5 pokręconych aplikacji

Na początku myślałem, że nie ma szans na znalezienie tylu beznadziejnych i "głupich" aplikacji na system Android. Myliłem się, jest ich całe mnóstwo.

Rozumiem dokształcanie się, próba sprawdzenia, czy aplikacja działa na wszystkich urządzeniach itp. jednakże nie zmienia to faktu, że aby wymyślić pewne aplikacje, trzeba oglądnąć sporo nieudanych meczów piłkarskich reprezentacji Polski... takie mundialowe nawiązanie.

Najdziwniejsze i najgłupsze aplikacje na Androida - część 4

reklama

Zmiany w wypłatach z Euronetu dla kart Revolut i Curve.

Od ostatniego czasu właściciele niniejszych kart zaczynają uskarżać się na prowizję podczas wypłacania pieniędzy przy użyciu bankomatów sieci Euronet. Jednakże owa opłata nie jest znowu taka mała. Mianowicie firma odpowiedzialna za jedne z najpopularniejszych, niepowiązanych z instytucjami bankowym, bankomatów pobiera od klientów posiadających karty Revolut i Curve nawet kilkadziesiąt procent wysokości kwoty transakcji.

Znany jest przykład jednego z poszkodowanych, który wypłacając pięćdziesiąt złotych został „uszczuplony” o dodatkowe trzynaście zł.

IBM ThinkPad 600 — ojciec serii T

Zapewne każdy interesujący się komputerami kojarzy lub sam miał przyjemność korzystać z laptopów ThinkPad. Obecnie są one podzielone na wiele serii: E, L, X czy P (dawniej W) ale to seria T od wielu lat utrzymuje status elity. Oczywiście, taki podział nie istniał od samego początku "myślących notatników".

Odrobina historii

Na początku wszystkie modele (wtedy jeszcze IBM) ThinkPad posiadały wyłącznie "nudną" numeracje i oznaczenia, niestety kompletnie nie zachowując kolejności.

Zużyte tusze i tonery - co z nimi robić?

Cześć!

Co robicie ze zużytymi tuszami i tonerami? Spytałem już kilka osób na forum i większość z Was wyrzuca je do śmieci, ale to błąd! Zużyte kartridże, podobnie jak leki czy żarówki, to odpady niebezpieczne, degradujące nasze środowisko!!!

Co więc robić ze zużytymi tonerami i tuszami? Zmienić nawyki, zarobić lub pomóc!1. Oddaj tusze i tonery do fundacji charytatywnej i pomóż podopiecznym2. Oddaj je do sklepu lub skupu i przy okazji zarób parę groszy3.

reklama

Plantronics BackBeat Go 600 — nieźle brzmiące, bezprzewodowe słuchawki nauszne

Niedawno otrzymałem na czas testów słuchawki bezprzewodowe marki Plantronics. Jest to pierwszy model tej firmy z którym miałem do tej pory do czynienia. BackBeat Go 600 to średnia półka słuchawek nausznych która zdaje się gonić modele z wyższej półki, co można zauważyć w wysokiej klasie wykonania sprzętu oraz oferowanej przez producenta specyfikacji urządzenia. Słuchawki te wspierają łączność bezprzewodową ale oferują również możliwość działania na kablu. Miałem możliwość się nimi trochę pobawić i muszę przyznać że wrażenia są na spory plus.

Quelima SQ12 – test miniaturowej kamery HD za 50 zł

Kilka miesięcy temu natknąłem się na ofertę miniaturowej kamery Quelima SQ12. Zainteresowały mnie jej niewielkie wymiary i waga, deklarowana jakość nagrań w FullHD oraz niska cena - około 50 zł. Choć rozsądek podpowiadał, że wiele po takiej kamerce nie należy się spodziewać, postanowiłem z ciekawości sprawdzić jej możliwości.

Budowa i jakość wykonania

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu kamery z tandetnego opakowania jest zaskakująco dobre.