popularne tematy: inne

Grepuje w pracy po godzinach

Jest godzina 21:12. Wszyscy dawno wyszli z biura. Zostałem tylko ja na posterunku. Już dawno zapomniałem o rodzinie i przyjaciołach, gdyż zmuszony jestem szukać odpowiedzi na trywialne pytania z ekosystemu Ubuntu, na które odpowiedzi znają tylko adepci Terminala grepujący przez sen zawiłe zaklęcia otwierające zaawansowane kalkulatory czy aktualizujące biblioteki repozytoriów. 

Sieć LAN 

Mam w biurze chyba z 5 stanowisk. Na każdym dumnie pręży się największy spyware w dziejach "Windows 10".

I przyszła koronka, i nastała normalność...

Oprogramowanie

Rozszerzone wsparcie dla Microsoft Office 2010 właśnie się kończy i część firm budzi się za przeproszeniem z ręką w nocniku. Wcześniej to samo przeżywaliśmy chociażby z Windows 7 i Windows XP, podobny "problem" jest też widoczny z kolejnymi wydaniami Androida i wieloma innymi produktami.

Pomyślmy teraz chwilę o roku 2010.

Co się przyda na tzw. home office, czyli kilka słów o Logitech Zone Wireless

Jak już pisałem wcześniej, w dobie pandemii koronawirusa musieliśmy dość szybko zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia i w miarę możliwości dostosować się do zmieniającego się świata. Konieczne się stało, by duża część z nas mogła pracować z domu na tzw. home office, by ograniczyć ewentualność kolejnych zarażeń. Jak to mawiali Starożytni, nietypowe czasy wymagają nietypowych rozwiązań i musimy zmienić nasze przyzwyczajenia oraz nawyki, by dać radę funkcjonować w tym jakże trudnym okresie.

Mniej papieru, więcej treści. Test IRIScan Desk 5 Pro

Dziś chciałbym powrócić do tematu marki Iris, będącej częścią grupy Canon. Bogata oferta nietypowych akcesoriów do skanowania dokumentów oferowana przez firmę wpisuje się raczej w pewnego rodzaju niszę. Nie inaczej jest z urządzeniem IRIScan Desk 5 Pro, łączącym kilka funkcji w jednym.

Desk 5 Pro to poręczny skaner z funkcją kamerki internetowej. Brzmi przewrotnie? Poczekajcie na dalsze rewelacje. Urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach: „Pro” i zwykłej. Różnią się one nie tylko pewnym dodatkiem w pudełku, ale i parametrami pracy.

notiOne GPS (PLUS) - pełni możliwości, podręczny lokalizator GPS

Pierwsze urządzenia notiOne wspominam bardzo dobrze, mimo że ich funkcjonalność pozostawiała sporo do życzenia. Wyposażenie lokalizatorów w łączność bezprzewodową po Bluetooth stawało się problemem, gdy w pobliżu zabrakło urządzenia ze stosowaną aplikacją producenta lub pośrednią - Yanosik. Mimo wszystko urządzenia stały się hitem jakich mało, co określa sprzedaż na poziomie 60 000 sztuk i zadowalające wyniki, takie jak odnalezione auta i rowery. 

Dotychczas miałem możliwość przetestowania w praktyce modeli

Klawiatura a la gamepad. Test Cooler Master MK850

Jeśli gaming to twoja pasja to istnieje duże prawdopodobieństwo, że korzystasz naprzemiennie z sprawdzonego duetu myszy i klawiatury oraz co jakiś czas sięgasz po gamepada. Wszakże klawiatura z myszką to uniwersalne rozwiązanie acz nie zawsze sprawdza się idealnie. Za przykład niech posłużą gry wyścigowe, wszelkiej maści zręcznościówki tudzież różnorakie symulacje. Tym sposobem na scenę wchodzi sprzęt od Cooler Master o nazwie MK850, mający z powodzeniem imitować analogowe przyciski kontrolera konsoli do gier. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić, co prezentuje nowa funkcja.

Premiera Drupal 9 już z nami. Oto lista nowości

3 czerwca 2020 roku oficjalnie światło dzienne ujrzała nowa, już dziewiąta, wersja jednego z najbardziej bezpiecznych systemów CMS na rynku, czyli Drupala. Wydanie Drupala 9 wniosło wiele zmian technologicznych, jednak czy oznaczają one rewolucję dla użytkowników tego oprogramowania? Jakie zmiany przyniósł Drupal 9? 

Zmiana cyklu wydawniczego

Na początek warto wspomnieć o wprowadzeniu nowego cyklu wydawniczego, co jest sporym unowocześnieniem.

Bliskie spotkanie z PowerWalker VI 800 CSW FR

Tymczasowo pod moją opiekę trafił nowiutki UPS marki PowerWalker, a dokładnie model VI 800 CSW FR. Nie zwlekając zbyt długo postanowiłem sprawdzić, czym charakteryzuje się sprzęt i co potrafi w realnych warunkach bojowych. Jest to o tyle ciekawy temat, ponieważ sprzęt wyceniono na około sześćset siedemdziesiąt złotych. Seria PowerWalker VI CSW to wysoko pozycjonowane modele typu Line Interactive. Przedstawiony na zdjęciach produkt skrojono z myślą o komputerach, notebookach, wszelakich urządzeniach biurowych od monitorów po NAS-y. Gaming to także pole jego ekspertyzy.