popularne tematy: inne

Android 9.0 — system nowych możliwości, ubrany w znoszone szaty

Odkąd stałem się dumnym posiadaczem Nokii 7 Plus, nie mogę się nadziwić ile dobrego wniosła marka HMD Global na rynek. Wysoka jakość komponentów użytych podczas produkcji oraz zrezygnowanie z nakładek systemowych to nie jedyne z zalet nowej gamy urządzeń, garściami czerpiących z "dawnych" Nokii. Przy okazji muszę nadmienić iż mój telefon należy do wąskiego grona urządzeń, zakwalifikowanych do programu Android One

Wizyjka przyszłości #1

Obudziła go wibracja na nadgarstku, otwarł oczy i usiadł na skraju łóżka, co wykrył smartwatch na jego ręku, wibracja ustała. Z głośników zaczęła grać muzyka. Wstał i poszedł do łazienki, pod prysznic, na drzwiach kabiny zaczął przeglądać dzisiejsze newsy. Dokończył czytać na lustrze goląc się. Z kuchni dobiegał zapach świeżo zaparzonej kawy przez automatycznie uruchomiony ekspres.

Lemei — czyść ząbki z Lenovo

Oclean Air wywołała ogromną szczotkową rewolucję w moim domu. Szczoteczka, gadżet, który za pomocą aplikacji w smartfonie przypomina o konieczności odświeżenia „paszczy” i po krótkim wywiadzie proponuje metody czyszczenia dedykowane dla aktualnego stanu zdrowia zębów. Po prostu szok — idealny prezent dla każdego ;)

SmartOFF, czyli smartfonowy detoks

Świat technologii jest niesamowity. Pozwala osiągnąć nam rzeczy, które przed laty były niemożliwe. Z mocą internetu możemy się nauczyć praktycznie wszystkiego, w kieszeni nosimy komputery o zdawać by się kiedyś mogło - nieprawdopodobnej mocy obliczeniowej. Nie ma jednak róży bez kolców, rozwój ten przynosi różne zagrożenia. O jednym z nich, który dosięgnął również i mnie chciałbym dziś pomówić. 

Smartfony wraz z ich rozwojem stały się swoistymi ‚centrami’ zarządzania naszym życiem.

Piractwo, a po co to komu? — grafika

Witam Wszystkich serdecznie w kolejnym wpisie z serii Piractwo, a po co to komu? W dzisiejszym odcinku zajmiemy się tematem wykorzystania cudzych grafik we własnych pracach. Ze względu na tematykę jest on kierowany do blogerów (bo czym byłyby wpisy blogowe bez grafik?) oraz chociażby osób przygotowujących różnego rodzaje prezentacje czy to do pracy, czy na studia. 

Źródło grafiki: 

AI i Wszechświat

INNE INTERESUJĄCE TEMATY:

Artificial Intelligence dziś w 2018 roku:

Kiedyś spotkałem się z takim stwierdzeniem jednego z kolegów - "po co komu programiści i pisanie programów, przecież tak wiele programów zostało już napisanych". Jednak dla zaspokojenia specyficznych potrzeb i wymagań wciąż trzeba tworzyć nowe oprogramowanie i dostosowywać je do wymagań. Obecne maszyny nie wymyślą niczego i nie stworzą nic więcej ponad to co zostało im opisane w kodzie.

Cyfrowy wawrzyn

Dla większości ludzi, ponoć tej normalniejszej części populacji, gry są ubogim krewnym książek i filmów. Czymś nieskomplikowanym, kojarzonym z rozrywką dla dzieci, a w każdym razie z czymś niepoważnym. Chwilową odskocznią od dnia codziennego i nowoczesną formą telewizji. Wielu by powiedziało, że tymczasową fanaberią młodszego pokolenia – żadną tam sztuką – a już na pewno marnowaniem czasu. Mało tego, jeszcze nie tak dawno, również grzybnią zła i fabryką psychopatów.

Wbrew pozorom, nie mam zamiaru ani ubolewać nad ludzką ignorancją, ani szarżować na Rosynancie.

Obłąkany mesjasz i jego Świątynia Jerozolimska

O tym, że obłęd często towarzyszy geniuszowi, mogliśmy zobaczyć w jednym z lepszych filmów z początku tego tysiąclecia "Piękny Umysł", gdzie poznaliśmy dramatyczne losy Johnego Nasha, który chorując na schizofrenię paranoidalną zdołał zmienić losy psychologii, ekonomii i samej matematyki, tworząc fundamenty dla teorii gier. Może życie Terry'ego A. Davisa mogłoby być podobnym materiałem na scenariusz, gdyby podobnie jak bohater tego hollywoodzkiego hitu, poznał na swojej drodze kogoś komu by na nim zależało.