popularne tematy: inne

Piekło zamarzło - CD-Action bez płyty

Lata świetlne temu, kiedy byłem jeszcze gówniakiem, biegało się do kiosku po nowy si-di-ekszyn z dwiema płytami CD! Oj, co to było za cudo, nie dość, że dostawało się pełną wersję gry to jeszcze dema, w które młuciło się godzinami, bo hajsu na pełne wersje nie było. No a potem były jeszcze e-ziny i śmieszne obrazki dodawane na płycie, a nawet tapety! Wyobrażasz to sobie? Kupujesz czasopismo o grach a tam dają na płycie zestaw tapet i nagle twój Windows 98 SE (albo 95) nabiera nowego stylu.

mini recenzja mini rzeczy Hotzlot2018

Hotzlot 2018 zakończył się, uczestnicy wrócili do domów, a wraz z nimi kilka małych rzeczy otrzymanych od sponsorów i partnerów tegorocznego spotkania. Można narzekać, że w tym roku wyjątkowo nikt dostał samochodu, mieszkania, 500+, latarki ulubionego komunikatora albo chociaż krowy... ale na otarcie łez:

- podkładka pod mysz M12 Genesis od firmy Impact S.A

- opakowanie na karty SD/microSD od firmy Transcend

- Ninja Wallet Card Genesis od firmy Impact S.A

- Gumowy portfel na karty kredytowe od firmy FIBARO

Hejt Electron.js — analiza przypadku

Wojenki pomiędzy zwolennikami różnych języków programowania są bardzo częste. Nie trzeba szukać specjalnie długo, aby znaleźć tonę komentarzy o tym, dlaczego język A jest lepszy od języka B, lub na odwrót. Nie jest to złe. Dzięki przeczytaniu takiej dyskusji początkujący wie, czego warto się obecnie uczyć. Zwykle krytyką obrywały rozwiązania mniej wydajne, mające jakieś poważne wady. Obecnie takim „chłopcem do bicia” stał się Javascript i wszelkie frameworki na nim bazujące, takie jak Electron. Kolejne miejsce na podium „hejterów” zajmuje silnik do tworzenia gier – Unity.

Samsung C49J89 — ultra panoramiczny monitor dla szerokich biurek

Dotychczas miałem na warsztacie kilka monitorów dla graczy oraz nowoczesnych telewizorów. Zazwyczaj były to modele charakteryzujące się futurystycznym podejściem do tematu wyświetlanych treści lub posiadały po prostu bardzo przystępną specyfikację. Na początku marca tego roku miałem przyjemność przetestować zakrzywiony monitor dla graczy marki Samsung.

Czy zarobki informatyków mogą być wyższe? Mogą — płacowy boom w branży IT.

Liczyłbyś na podwyżkę zarabiając kilkanaście tysięcy złotych? Programiści oczekują, że ich wynagrodzenie podniesie się o kilkadziesiąt procent. Z danych opublikowanych przez portal z ogłoszeniami o pracę No Fluff Jobs wynika, że oczekiwania dotyczące wzrostu płac w branży kształtują się na poziomie od 25 do aż 44%. Jak to możliwe? Wszystko dlatego, że na rynku pracy wciąż brakuje tysięcy specjalistów w tej dziedzinie.

Znaczenie pracy programisty wzrasta z roku na rok.

Smartfony – kocham i nienawidzę

Świat urządzeń mobilnych jest tak samo pozytywny i ciekawy, co żałosny i nudny. Producenci dostarczają nam coraz ładniejsze sprzęty, które starczają na coraz krócej. Zmieniając coraz mniej, wciskają nam że zmienili wszystko, oczekując od nas zmiany smartphone’a najlepiej co roku. Z drugiej strony dostarczają nam coraz wygodniejsze rozwiązania ułatwiające nam życie. W życiu nic nie jest zero-jedynkowe, nie inaczej jest z smartphonami. Która strona jednak przeważa? Na początek posolimy…

Wszechobecne szkło

Erę klasycznych telefonów wszyscy pamiętamy.

Czym złącze Lightning jest lepsze od USB-C?

Tyle razy była rozmowa dużych firm o tym, aby przejść na jedno złącze we wszystkich smartfonach. Niestety niektórzy nadal trzymają się starego microUSB, a jest i firma Apple, która wypina się tyłkiem na wszystkich, stosując nadal złącze lightning w swoich urzadzeniach.

Dlaczego Apple tak broni lightning i nie chce przejść na USB-C ? Czy tutaj chodzi tylko o pieniądze, gdyż użytkownicy są zmuszeni kupować specjalne kable czy o coś innego ? 

Lightning czy USB-C ?

Ligtning - posiada jedynie Apple i to ta firma jest właścicielem tego złącza.

Najbardziej popularny smartfon w Polsce jest ze stajni Huawei

Każda z firm produkująca smartfony chce, aby ich produkt był na językach wszystkich osób, aby był najpopularniejszy, najczęściej kupowany i działał bezawaryjnie, tak by użytkownicy nie mieli żadnych zastrzeżeń. 

Jedną z takich firm jest Huawei, ciągle swoje urządzenia stara się udoskonalać, choć jeśli chodzi o aktualizacje, to średnio im to wychodzi.

Najpopularniejszy smartfon na Polskim rynku to Huawei Mate 10 Lite

Dobrze czytasz, najpopularniejszym smatfonem w Polsce w pierwszej połowie obecnego roku (2018) nie jest żaden flagowiec, tylko