popularne tematy: inne

Test Xiaomi Mi MIX 3 – lidera wśród "bezramkowców"

Ponad dwa lata temu czołowi producenci dostali jasny sygnał, że rozwój designu smartfonów mocno musi zacząć przyspieszać. To wszystko za sprawą Xiaomi Mi MIX, którego uważa się za pierwszego prawdziwego flagowego „bezramkowca”. Owszem, były już próby stworzenia czegoś podobnego (Sharp Aquos Crystal), ale nie było to ani flagowe, ani masowo dostępne. MIX pierwszej generacji zmienił w tej kwestii wszystko. Po pierwsze był to produkt można by rzec luksusowy, będąc przy okazji dostępnym dla każdego.

Popularyzacja nauki — TOP 10 serwisów po raz drugi

Witam w moim pierwszym wpisie w 2019 roku. W dzisiejszym tekście chciałbym kontynuować wątek, który poruszyłem w artykule Popularyzacja nauki - TOP 10 serwisów i przedstawić kolejną dziesiątkę wartych uwagi stron popularnonaukowych. W poprzednim wpisie na wstępie dość mocno narzekałem na rosnącą w mediach popularność różnych pseudonaukowych bredni takich jak istnienie

Blog DP — podsumowanie mojej działalności w 2018 roku. Statystyki i przemyślenia

Minęło już kilkadziesiąt godzin od zakończenia 2018 roku. Jest to więc ostatnia pora, żeby zrobić podsumowanie swojej twórczości blogowej za okres tamtego rocznych 365 dni. Swoją drogą jest to mój pierwszych wpis tego typu na dobrych programach, a piszę tutaj regularnie od dwóch lat. Przy niektórych piszących tutaj blogowych weteranach to bardzo krótki okres czasu. Jednak ja wychodzę z założenia, że nie liczy się sam staż pisania, ale to, co się piszę. A tutaj śmiem twierdzić, że nie mam się czego wstydzić. 

Noworoczny odsłuch Audictus Winner i Dreamer

Nowym Rok postanowiłem zainaugurować przeglądem słuchawek Audictus. Marka może jeszcze mało znana, bo młoda. Na rynku istnieje niespełna dwa lata, ale co najważniejsze jest w stu procentach polska. Producentem jest firma Impakt S.A. Ja pierwszy raz o Audictus przeczytałem przy okazji przeglądania relacji z ubiegłorocznego HotZlotu, w którym nie mogłem uczestniczyć. Audictus na swojej stronie wspomina

Ponoworoczne refleksje o tym jak ludzie przestali „normalnie” do siebie pisać

Zastanawialiście się może, dlaczego w XXI wieku ludzie prawie nie piszą do siebie listów, a życzenia świąteczne wysyła się tylko drogą esemesową lub e-mailową? Zapewne większość z Was odpowie, że taka jest kolej rzeczy i ludzie podążają z duchem postępu. Bez wątpienia tak jest — tylko czy to wszystko zmierza w dobrym kierunku? Ja myślę, że jednak nie.

Wyprowadzony w pole — geek na wsi

Za górami, za lasami...

Właściwie nie aż tak daleko, bo wyprowadzka na wieś oddaloną 20 km od miasta wojewódzkiego, to przecież "rzut kamieniem". 3 km od kilkutysięcznego miasteczka, to perspektywa jeszcze lepsza, bo jak się uprę, to na zakupy pieszo nawet dojdę. To wszystko nie było ważne, bo przecież żyjemy w globalnej wiosce i bez względu na miejsce mam dostęp do całego świata. Czy aby na pewno i czy zawsze warto być on-line?

Nie ma w sieci, czyli nie istnieje

To niesamowite jak czasy się zmieniają.

Podsumowanie roku 2018 oraz plan na 2019

Witam Was w ostatnim tegorocznym wpisie mojego autorstwa. W dzisiejszym tekście chciałbym przedstawić garść statystyk, które posłużą za podsumowanie mojej dotychczasowej blogowej działalności oraz pokrótce opisać blogowe plany na nadchodzący 2019 rok. 

Podsumowanie roku 2018

Na początek taka mała uwaga: wszystkie dane jakimi będę się posługiwał w dalszej części tego wpisu pochodzą z godziny 15:05 dnia 30 grudnia 2018 roku.

Jak podaje niezastąpiona aplikacja

Pod choinką był Battlefield V? Oto co możesz z tym faktem zrobić

Najnormalniej w świecie rozśmieszył mnie ostatnio fakt ckliwych nagłówków na portalach technologicznych, zaledwie dzień po Bożonarodzeniowym szaleństwie. Mowa oczywiście o artykułach dotykających problemów z jakimi musi borykać się każdy nowy użytkownik urządzeń które znalazły się u niego pod choinką. Telefon z Androidem, tablet a może laptop dla graczy? Nie martw się, pomożemy - przeczytaj nasz wpis a dowiesz się z niego, jak najwydajniej zapełnić go treścią...

Poradnik zakupowy Commodore 64

Kupując poczciwego Commodorka, łatwo przepłacić, lub trafić na Allegrowych Januszy biznesu, próbujących sprzedać wam zajechane egzemplarze po zawyżonych cenach. Dlatego zdecydowałem się na stworzenie tego poradnika zakupowego. Oto ranking najlepszych modeli C64 (Z perepektywy pasjonata)

Czego unikać?

Polecam trzymać się z dała od modelu Commodore 64 Games System (GS). Ta nieudana próba przerobienia Commodorka na konsolę jest mało kompatybilna, rzadka, oraz bardzo przepłacona. Gry można wczytywać tylko z kartridży, a sam komputer nie posiada klawiatury.