popularne tematy: inne

Test chłodzenia Deepcool AS500

Chłodzenie AS500 to nowinka w ofercie marki Deepcool. Jest to klasyczny cooler doprawiony odrobiną RGB i wyposażony w jeden wentylator o średnicy stu czterdziestu milimetrów. Skupiając się na kilku scenariuszach postanowiłem przetestować sprzęt na platformie AM4 uzbrojonej w procesor Ryzen 5 3600. Jeśli ciekawi Was potencjał nowego chłodzenia to zapraszam do lektury wpisu.

Pierwsze wrażenie

Po rozpakowaniu pudła do rąk użytkownika trafia cooler oraz pakiet akcesoriów.

Zegarek jak kałasznikow

Wstęp zacznę od smartwatch-y pisząc krótkie NIE ! Nie bo bateria ! I to tylko tyle co mam do powiedzenia o nowoczesnych zegarkach .

Znasz może to powiedzenie że, broń Kałasznikowa podniesiona z piachu będzie działała! podniesiona z wody , będzie działała ! podniesiona z najgorszego błota i mułu będzie działała !!! Czy odczuwasz to samo używając starego , porysowanego zegarka ?

W swoim życiu miałem zaledwie trzy zegarki Japońskiej firmy Casio .

Test klawiatury Cooler Master SK621

Rynek klawiatur mechanicznych pęka w szwach od różnorodnych ofert. Dzięki szerszemu zainteresowaniu elektroniczną rozrywką amatorów tego typu rozwiązań przybywa. Długo wyczekiwana przez branżowych pismaków seria klawiatur SK miała łączyć cechy sprzętu minimalistycznego, wygodnego w użytku i przede wszystkim funkcjonalnego. Najmniejsza z rodziny SK621 to produkt na tyle kompaktowy, ze powinni zainteresować się nią użytkownicy będący częściej w ruchu aniżeli spędzający długie godziny w zaciszu własnego gabinetu tudzież biura. Sprawdźmy zatem jak ma się teoria do praktyki.

Czas na headset. Test Cooler master MH752

W zeszłym roku na rynku zadebiutowały dwie pary słuchawek od Cooler Master. Producent zaznacza, że są to produkty, którym poświęcono wiele uwagi. Jak wiadomo konkurencja nie śpi. Zwłaszcza w segmencie powyżej trzystu złotych, gdzie konsumenci mogą (i powinni) mieć już dość wysoko postawione wymagania. Pewnie tego nie wiecie, ale względem słuchawek jestem dość wybrednym odbiorcą, dlatego testowany zestaw MH752 nie będzie mieć lekko. Bez zbędnego przedłużania zapraszam Was do testu headsetu, mającego aspiracje do pełnienia nieco szerszego zakresu zadań aniżeli wyłącznie gry komputerowe.

Test obudowy Irid 503

Perforowany front, hartowane szkło, czarne zaślepki na przewody i cztery wentylatory ARGB. Zdaniem Genesis to wystarczy, aby zmienić zwykłe pudło na komponenty w wyborne dzieło sztuki. Na sztuce się nie znam kompletnie, ale na obudowach już tak. Dlatego dziś sprawdzam, co przedstawia sobą skrzynka Irid 503, którą swoją premierę miała gdzieś na początku roku 2020. Oczekiwania są duże, bowiem produkt pierwotnie wyceniono na około 350 zł, choć rzecz jasna aktualnie znajdziemy już dużo atrakcyjniejsze oferty.

Test obudowy Deepcool Macube 110

Marka Deepcool nie próżnuje. W efekcie na rynku debiutuje nowa obudowa, tym razem skierowana w niższy segment cenowy. Macube 110 to bardzo prosta skrzynka, posiadająca jednak trochę ciekawych rozwiązań wpływających na przyjemny odbiór estetyczny komputera. Bez zbędnego przedłużania przejdźmy do konkretów.

Pierwsze wrażenia

Wymiary obudowy Macube 110 wynoszą odpowiednio 400 x 431 x 225 mm. Waga na oko nie przekracza 4,5 kg, z czego większość ciężaru przypada na hartowane szkło panelu bocznego. Demontaż obudowy nie trwa długo.

Nokia 105 – czwarta odsłona taniego telefonu komórkowego

Nokia 105 króluje na rynku tanich telefonów komórkowych nieprzerwanie od 2013 roku. Na początku produkowała Nokia, a następnie Microsoft. Od 2017 roku Nokię 105 produkuje HMD Global. Sto-piątka była projektowana do prostych zadań jak dzwonienie- wysyłanie wiadomości tekstowych i tyle. Dziś na łamach swojego bloga chciałbym przedstawić swoją opinię na temat prostej Nokii. 

Unboxing

Do trzech razy sztuka: mały test NZXT N7 Z490

NZXT znów zaskoczyło. Właśnie zadebiutowała nowa autorska płyta główna oparta o intelowski chipset Z490. Jest to trzecie podejście kalifornijskiej marki na tym polu. Wszakże w swoim portfolio posiada już płyty oparte o chipsety Z370 i Z390. Były to konstrukcje zdecydowanie ciekawe, szczególnie, jeśli ktoś zamierzał złożyć cały zestaw PC w spójnej estetyce. Niestety od strony technicznej obie konstrukcje nie błyszczały, dlatego trudno było im podjąć wyrównaną walkę z doświadczonymi zawodnikami pokroju Asus czy Gigabyte.