popularne tematy: inne

Zabierz babci problem, czyli jak zdalnie pomóc biednej białogłowie

Czy pamięta ktoś Prosiaka?

W dzisiejszych czasach królują komórki, tablety i inne potwory, a ja postanowiłem napisać dwa słowa o problemie, który mnie spotkał w nocy o północy. I choć babcia nie była babcią, północ północą, a problem problemem, to warto wskazać jedno z jego rozwiązań.

Problem: potrzeba zdalnego skonfigurowania telefonu, który na szczęście miał dostęp do internetu. W tym konkretnym przypadku na tymże telefonie nie było żadnych tajnych (czytaj: ciekawych) danych.

Rozwiązanie:

Nubia Watch — zajawka przyszłości?

Nubia nie poddaje się i dzielnie walczy o swój pomysł na designerski zegarek z elastycznym ekranem. Rok temu został zaprezentowany smartfon-zegarek Nubia Alpha, który okazał się tylko fajną ciekawostką, bo nie mógł konkurować ze standardowymi słuchawkami - kwestia przyzwyczajeń i wygody. W końcu cały czas traktujemy smartwatche jako przedłużenie smartfona, a nie autonomiczny gadżet.

Dlatego też producent, w kolejnym kroku, postanowił wykroić funkcję telefonu - odchudzić nieco urządzenie i spróbować sił ponownie. Tak powstał Nubia Watch, którego

Stało się... nie ma wyścigu na cyferki, a średniaki będą mogły najwięcej

Mamy już za sobą tegoroczne święto czcieli wielkiego japka, a mnie z wszystkich prezentacji uktwiło w pamięci kilka rzeczy...

  1. różnica w wydajności nowych iPadów podawana była względem poprzedniego modelu... urządzenia, nie procesora (co automatycznie powodowało, że liczby były większe)
  2. powtarzano, że ktoś tam bez urządzeń Apple już by nie żył (podświadome szerzenie strachu)
  3. nie odświeżono iPada mini i nie pojawiły się nowe iPhony

Natec Trevi Wireless — powerbank z ładowaniem bezprzewodowym

Natec kojarzony jest przede wszystkim z tanimi rozwiązaniami urządzeń konsumenckich, elektroniką użytkową, ale również akcesoriami komputerowymi. Niegdyś marka była kojarzona z niskiej jakości urządzeń, ale przystępnej ceny, zaczęła zdobywać zainteresowanie konsumentów swą niebywałą przystępnością. Ich produkty z roku na rok zdają się lepiej wykonywane, a i funkcjonalność staje się o wiele lepsza. Dotychczas na blogu miałem możliwość przetestowania kilku z nich i do najlepszych rozwiązań zaliczam m.in. myszki wertykalne

Duchy (opowiadanie, fantastyka+technika)

Jedno z moich opowiadań z 2018, przy którym recenzenci wskazywali, że jest za bardzo techniczne. Jestem ciekaw, czy podobne rzeczy mogą zainteresować czytelników tego portalu... Kilka przekleństw, do tego całość proszę potraktować z lekkim przymrużeniem oka...

— Co tam masz tym razem? — Pytanie padło z ust młodego policjanta Zdzisława, który właśnie wrócił ze szkolenia w Legionowie i oczekiwał nowych zadań od starszego kolegi Zenona.

— Maszyna zero tym razem była w Warszawie. Serwer znajdował się w jednej z placówek ZUS–u.

Ying Cracker — urokliwa strażniczka bezpieczeństwa cybernetycznego z mroczną przeszłością

Bohaterka tej biografii to piękna kobieta pochodząca z Chin, która mimo młodego wieku swoje już przeżyła. I jak to mówią: „z niejednego pieca chleb jadła”. Ying do tego jest bardzo tajemniczą osobą, która bardzo strzeże swojej prywatności. Życiorysy takich nieszablonowych postaci są natomiast najciekawsze w czytaniu. Zatem bez zbędnych ceregieli zapraszam Was do kilkuminutowej lektury.

Początki

Chinka urodziła się w 1990 roku w Szanghaju. Jej pseudonim występuje w trzech formach piśmienniczych, takich jak: Ying Cracker, YingCracker i Ying Kracker.