Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: inne

Tęczowe flagi w świecie nielegalnych liczb, czyli dziś będzie o kryptografii

Wyskrobuję już resztki z dna beczki z napisem „historie do opisania na blogu”, stąd śmielej poszukuję inspiracji, skutkujących wpisami coraz bardziej odmiennymi od dotychczasowych. Ponieważ skonfrontowany z dnem zawsze dziarsko sięgam po łopatę, pozwolę sobie na domieszki z pozatechnologicznych dziedzin, leżących w zasięgu moich pretensjonalnych zainteresowań. Rozminę się dzięki temu zupełnie z grupą docelową niniejszej strony i w dodatku zrobię to z uśmiechem na twarzy. Zacznijmy więc.

Żyję w społecznej bańce. Zaczęło się to już dawno temu, wskutek pójścia do szkoły dla dzieci bogatych rodziców. Od tego czasu egzystuję w surrealistycznym odseparowaniu od wyznawców wielu obecnych form szaleństwa, w tym tego ustrojowego, skutkiem czego ze zdziwieniem wyglądam za okno, a wiadomości czytam wręcz z lękiem. Jestem przyzwyczajony do nieco mniejszego lęku przed uśmiechem, niż ten, który staje się obecnie modny i nie odczuwam promowanej pośrednio dumy z bycia smutnym i rozgoryczonym. Nie uśmiecham się raczej dlatego, że robią się od tego zmarszczki. Ale tęczowych flag i tak nie lubię. Nie lubię ich rzecz jasna z powodów całkowicie pozamerytorycznych, w swym niezdrowym rozmiłowaniu w poszukiwaniu inspirującej formy, zawsze kosztem treści.

Recenzja wybranych programów do pracy online

Udało mi się w niedalekim czasie stworzyć kolejny wpis. Dzisiaj o oprogramowaniu, a wszystko jako recenzja kilku programów online. Wybrałem te bardzo dobrze znane i kilka nowinek. Wszystko miałem okazję testować samodzielnie.

Dziennik elektroniczny Librus

Na pierwszy rzut beretem idzie dziennik elektroniczny. Jest kilka możliwości zdecydowania się dla szkół z tego udogodnienia, ale ja miałem "największą okazję" pracować na Librusie i o nim napiszę kilka słów. Po pierwsze program, który wkroczył do szkół i rozprzestrzenił się jak błyskawica, a wiadomo, że jak coś wejdzie do szkoły, to wyjść nie może. Oczywiście mam nadzieję, że nie dotyczy to uczniów.

Wracając do tematu, kupując Librusa dla szkoły, ktoś musi wprowadzić wszystkich uczniów. Trochę uciążliwe, bo kto przepisze teraz z wersji papierowej wszystkie dane. No, ale kiedyś trzeba zacząć. Powiedzmy, że każdy się spiął i już posiada wszystkie dane. Teraz czas zacząć pracę. Stworzenie kont nauczycieli, wszystkie ustawienia, no i plany lekcji. Trochę jednak pracy zanim zaczniemy swobodnie pracować. Nie jest to do końca praca jednorazowa, ale w następnym roku powinno być jej mniej.

Zacznijmy w końcu pracować na tym programie.

10 ciekawostek z Internetu

Wybrałem dzisiaj na początek 10 ciekawostek lub zabawnych dla mnie informacji. Część może już gdzieś przeczytaliście, ale postaram wstawić do każdego link i krótki mój opis.

Łóżko, które ścieli się samo

Dla mnie ścielenie łóżka to udręka. Artykuł, który podesłałem pokazuje, że istnieją osoby, którym przeszkadza to na tyle, że wymyślili kołdrę, która sama się rozkłada. Szkoda, że nie ma samo zakładającej się pościeli.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/smartduvet-breeze-lozko-ktore-scie...

Koszulka z częstotliwością oddechu

Może koszulka, która monitoruje częstotliwość oddechu, to dla większości gadżet. Ja pomyślałem o tym, że mógłby się przydać osobom, którym trzeba monitorować oddech, a uciążliwe byłoby ciągle być podpiętym do aparatury. Na ile skuteczne, niestety nie miałem okazji przetestować.

http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-stworzyli-koszulke-ktora-monit...

Asus RT-AC1200G+ - Router idealny? Nie do końca

WitajcieDługo planowałem zakup routera i po przeczytaniu opinii w internecie okazało się że w miare udanym modelem jest właśnie Asus RT-AC1200G+. Oferuje on wszystko czego potrzebuje tzn. Wifi w standardzie AC, USB do podłączenia pendrive oraz możliwość udostępnienia swoich plików w internecie pod specjalnym adresem który przyznaje Asus.A wiec słowem wstępu zapoznajmy się ze specyfikacją techniczną urządzenia:

Procesor Broadcom BCM47189 (900 MHz)Pamięć Flash 16 MBPamięć RAM 128 MBSwitch Broadcom BCM47189Obsługiwane pasma 2x2:2 802.11ac 866Mbps (5GHz BCM47189) + 802.11n 300Mbps (2.4GHz BCM43217)Porty sieciowe 4 x RJ45 10/100/1000 LAN 1 x RJ45 10/100/1000 WANPorty USB 1 x USB 2.0Wymiary 207 x 148 x 35 mmAnteny 4 x zewnętrzne 5 dBiObsługiwane standardy IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, IPv4, IPv6

A teraz czas na moje przygody:

Kupiłem router w sklepie Euro za kwotę 319zł. Podniecony w domu rozpakowałem urządzenie. Moim oczom pokazał się czarny router z czterema nie odłączanymi antenami. Podłączyłem wszystko uruchomiłem przeglądarkę i automatycznie pokazał się komunikat o nowej wersji firmware dostępnej na stronie Asusa.

Księga Rodzaju 1,11-13

"Potem rzekł Bóg: Niech się zazieleni ziemia" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji dla zieleni "zieloną trawą," Czyli rodzaj informacji o jednej częstotliwości wibracji w formie energetycznej, "wydająca nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji " i drzewem owocowym" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji z produktem rodzaju zamieszczonej informacji," rodzącym według rodzaju" Czyli zamieszczonej informacji swojej "owoc," Czyli produkt rodzaju zamieszczonej informacji, "w którym jest jego nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji "na ziemi " Czyli rodzaj zamieszczonej informacji! "I tak się stało" jak powiedział Bóg.

Sposób na wyśrodkowanie zegarka w MIUI 8

MIUI to nakładka systemowa a właściwie system instalowany na telefonach od Xiaomi.

W tym krótkim wpisie chciałbym przedstawić jak wyśrodkować godzinę na górnym pasku. Zatem do dzieła!

Przygotowanie

Aby móc wyśrodkować zegarek potrzebujesz wgrać moda (modyfikację) systemu. Do tego potrzebujesz
 • MIUI 8
 • smartfon Xiaomi
 • TWRP
Jeżeli nie spełniasz warunków, nie możesz tego zrobić. Dwa pierwsze można spełnić kupując nowsze urządzenie od Xiaomi. Trzeci natomiast czyli TWRP należy wgrać na swój telefon. Jeśli twój telefon nie posiada TWRP i nie wiesz jak się za to zabrać to polecam poradnik na miuipolska.pl. Jeżeli nie potrafisz tego zrobić to zrezygnuj, jeżeli natomiast rozumiesz dużo to możesz zabrać się do pracy. Przy okazji kiedy już odblokujesz bootloader i wgrasz TWRP możesz zainstalowac xiaomi.eu czyli system lepszy od MIUI Global domyślnie instalowanego na telefonach czy syfMIUI. Kiedy wszystko gotowe możesz zabrać się do właściwej instalacji

Właściwa instalacja

  Stworzenie świata Księga Rodzaju 1,1-10

  "I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.

  "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię" Czyli stworzył Bóg twórczą myślą wirową formę energii dla nieba i ziemi(Teoria wiru Kelvina oraz eksperyment R.Jahn i B. Dunne z Princeton University udowadniający naukowo, że myśl wpływa na materię) "A ziemia była pustkowiem i chaosem, ciemność była nad otchłanią,"Czyli w wirowej formie energii nie była zamieszczona informacja," a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód" Synonim wirowej formy energii, nad którą unosił się Duch Boży, czyli myśli Boga - wiedza o całości ( duch- energia psych., umysł świadomość, Encyklopedia Popularna PWN)"I rzekł Bóg:" Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji. "Niech stanie się światłość" Czyli wiedza dla całości i o całości -wszechinformacja - nośnik informacji dla całości i o całości zamieszczony w wirowej formie energii.

  Nie umiem w Snapchat – wywiad ze samym sobą

  Od kilku lat byłem aktywnym użytkownikiem aplikacji Snapchat. Obecnie jestem pasywnym członkiem społeczeństwa opisywanej aplikacji, który bardziej ogląda czyjeś relacje z różnych czynności życiowych, niż wrzuca godziny materiałów na serwery tejże aplikacji. Dziś w swoim artykule chciałbym przedstawić, co obecnie odpycha mnie od tej platformy, a co powinno być poprawione.

  Wywiad ze samym sobą

  Autorze drogiego bloga o co chodziło w „Nie umiem w Snapchat”?

  Powiem szczerze, że po dłuższej przerwie spowodowanej tym że korzystałem z telefonu, który miał platformę Windows Phone powróciłem ponownie do Androida. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem po rozpakowaniu telefonu była instalacja Snapchata. I nastał kryzys, który trwa do dziś, a właściwie codziennie odpowiadam na pytanie w swoim umyślę „Co mam tam publikować?” zawsze te pytanie prowadzi do błędnej odpowiedzi. Przeważnie to co publikuje powoduje złość i odpowiadanie na głupie pytania obserwujących.

  Dlaczego chcesz skasować konto?

  Jest wiele problemów powodujących dyskomfort, z korzystania tej aplikacji. Na początek powiem, że ta aplikacja z wersji na wersje jest bardzo ociężała dla pamięci operacyjnej i baterii mojego urządzenia.

  Netflix vs Showmax vs HBO

  W Internecie mamy stronę uplix, która pozwala wyszukać materiały video, jednak całość jest nieuszeregowana. Postanowiłem stworzyć wykaz seriali dostępnych u trzech najwięszych serwisów streamingowych w Polsce podając na samej górze te najbardziej znane i cenione, potem klasyczne, które są zakończone a na koniec mniej znane pozycje.

  Od lustrzanki do kompaktu, czyli jak zatrząsł się mój fotograficzny świat

  Kto mnie poznał bliżej ten wie, że moim dodatkowym hobby jest fotografia. Udało mi się ją jakoś wcisnąć między gry komputerowe, recenzje sprzętów i wypoczynek na rowerze. Jakby się dokładnie zastanowić, to rozpocząłem przygodę z fotografią dopiero w wieku 14 lat. Rodzice do uwieczniania chwil z wakacyjnych wyjazdów, korzystali z kliszowca od firmy Kodak. Mimo że jako tako pamiętam korpus urządzenia, to nie jestem jednoznacznie w stanie wskazać jaki to był model. W końcu wypstrykało się przez te lata dziesiątki klisz, aż doczekałem się emocjonującej zmiany na lepsze. Rodzice zakupili cyfrówkę ...