popularne tematy: inne

Linux jako platforma do grania? No spoko, ale i tak pozostanę przy Windowsie. Dlaczego? Wygoda!

Naszły mnie wieczorem drobne przemyślenia. Z racji otwartego bloga oraz możliwości wylania z siebie wiadra żali na tym jakże dyskusyjnym portalu, chciałem się z wami podzielić opinią na temat optymalnego systemu pod pracę, ale i granie w gry wideo. Od młodości jestem czynnym użytkownikiem systemu operacyjnego Windows. Wykorzystuję go do pracy, rozrywki a przede wszystkim - do grania. Miałem tę sposobność spróbować swoich sił w przeróżnych kompilacjach Linuxowych na przestrzeni 20 lat, ale żadna nie kupiła mnie na tyle, by rezygnować z płatnego systemu na darmowy.

Czujnik tlenku węgla (Lanberg SR-1105) jako narzędzie przeciwników automatyzacji inteligentnego domu

Lanberg jest niszową firemką, która stara się zapełnić rynek tanimi, ale wydajnymi rozwiązaniami na poletku sieci internetowej oraz wszelakich akcesoriów z nimi związanych. Mimo że ich główną grupą docelową są narzędzia do rozbudowy serwerowni, sieci komputerowych oraz rozwiązań bezprzewodowych, w ofercie można znaleźć wiele akcesoriów należących do tzw. automatyzacji domów.

Rzut oka na mobilny kompresor od Xiaomi

Trwająca pandemia koronawirusa sprawia, że pojawiają się coraz bardziej nietypowe potrzeby zakupowe, choć oczywiście nie był to główny powód dlaczego zdecydowałem się nabyć Mi Portable Electric Air Pump - mobilny kompresor od Xiaomi. Czy to dobry wybór? Zapraszam do zapoznania się z moimi spostrzeżeniami. 

Peugeot 508 SW HYbrid: Night Vision to przydatny dodatek czy zbędny gadżet?

Jakiś czas temu system Night Vision był dostępny tylko w topowych odmianach samochodów luksusowych. Obecnie ten dodatek znajdziemy w autach popularnych. Przy okazji testu Peugeota 508 SW w odmianie z napędem 1.6 HYbrid 225 PHEV mogłem sprawdzić ten system w praktyce. Przy okazji sprawdziłem również działanie systemu info-rozrywki oraz audio Focal.

Czy Night Vision to zbędny gadżet?

Odpowiem prosto z mostu. Nie, ale system Night Vision doceni bardzo nieliczna grupa odbiorców. To jest nieco tak, jak z hybrydami typu plug-in.

O logice... żeby się w końcu odrodziła (opinia)

Czy ktoś zauważył, co tu się nie zgadza?

Załóżmy, że oprzemy się na zwykłej normalnej logice. Przez około 83 lata dużo się zmieniło na świecie, i nie mówię tylko o skonstruowaniu tranzystorów i układów scalonych. Jeżeli ktoś minimalnie orientuje w historii, to będzie wiedział, że tragicznie utracony Orzeł, o którym mowa, był prawie rówieśnikiem ORP Błyskawicy, która (o ile nie jest remontowana) stoi zacumowana jako okręt-muzeum w porcie w Gdyni. 

Pójdźmy teraz na stronę

Nissan Ariya: Polska premiera ciekawego elektrycznego SUV-a

Elektryczny SUV. Wiem, że wśród wielu miłośników tradycyjnej motoryzacji połączenie tych dwóch słów wywołuje wysypkę i nerwowe tiki, ale taką mamy modę. Ja też jakiś czas temu reagowałem na takie auta alergicznie, ale dopóki na rynku są jeszcze tradycyjne samochody z silnikami V6 i V8, elektryczne SUV-y mogą służyć do spokojnego, relaksującego przemieszczania się. Właśnie tak zapowiada się Nissan Ariya, który właśnie miał swoją polską, statyczna premierę.

I z tym spokojnym, statecznym i relaksującym przemieszczaniem się to nie jest tak do końca.

Test Renault Captur E-Tech: Jak w praktyce spisuje się napęd hybrydowy plug-in?

Elektryfikacja w motoryzacji galopuje w imponującym tempie. Nie ma tygodnia, aby na rynku nie pojawił się nowy model z napędem elektrycznym lub hybrydowym w różnych odmianach. Wielu producentów zapowiada również całkowitą rezygnację z napędów konwencjonalnych. Czy hybrydy są takie złe? Oczywiście nie, choć warto nauczyć się nimi jeździć. Ja miałem okazję jakiś czas temu sprawdzić Renault Captur z napędem hybrydowym typu plug-in. Jak to rozwiązanie spisuje się w mieście i w trasie?

240 mm vs. OC procesora - Kraken Z53 w akcji

Na początku ubiegłego roku wszystkim dobrze znana firma z siedzibą w Kalifornii zaprezentowała dość interesującą dla oka nowinkę. Chodzi oczywiście o chłodzenie typu AiO z wyświetlaczem LCD na bloko-pompie. Dzięki temu, jeśli komuś RGB nie wystarcza do szczęścia to zawsze może poratować się memami atakującymi użytkownika w niekończącej się pętli. Tradycyjnie nazwy chłodzenia NZXT zawsze zaczynały się od litery „X”. Natomiast ich odpowiedniki z wyświetlaczem to seria „Z”. Pod mój testowy młotek do tej pory trafił egzemplarz Z63 oraz Z73, czyli aparatury z radiatorami 280 i 360 mm.

Jimmy H9 Pro, bezprzewodowy, pionowy odkurzacz do zadań specjalnych w akcji

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Dzieje się tak, ze względu na ich łatwiejszą eksploatację, niższą wagę i uniwersalność. Stanowią też świetne uzupełnienie kiedy naszym głównym odkurzaczem jest urządzenie samojezdne. Podłogami zajmuje się robot natomiast innymi wyzwaniami właśnie taki bezprzewodowy sprzęt. Poznajcie

Cooler Master MasterBox NR200 (czarna) - pierwsze wrażenia z obudowy typu miniTower

Miniaturowe obudowy komputerowe są już na rynku od jakiegoś czasu, ale dosłownie od połowy zeszłego roku, obchodzą istny renesans. W związku z coraz widoczniej postępującym rozwojem miniaturyzacji komponentów komputerowych i ich odpowiedniego okrajania, wielkie i masywne konstrukty, zastępowane są przez mniejsze i o wiele smuklejsze obudowy. Wspomniana w tytule obudowa Cooler Master MasterBox NR200 to obudowa adresowana dla entuzjastów, właśnie takich niewielkich pecetów.