popularne tematy: internet

Podsumowanie miesiąca na blogu DP - lipiec 2020

Witam w kolejnym podsumowaniu miesiąca na stronie głównej bloga DP. Z dzisiejszego wpisu standardowo dowiemy się ile tekstów trafiło na główną, jak dużo komentarzy udało im się zgromadzić oraz którzy spośród blogerów okazali się najbardziej płodni w ubiegłym miesiąc. 

A teraz nie przedłużając już zapoznajmy się z danymi za lipiec pozyskanymi za pomocą wtyczki 

Dodawanie napisów na YouTube poprawia pozycjonowanie filmików (SEO)

Odpowiednie pozycjonowanie filmików (SEO) jest niewątpliwie niezbędną umiejętnością dla osób chcących, żeby ich wideo zostało obejrzane przez jak największą liczbę osób.

Mark Robertson podzielił się ze swoimi czytelnikami historią na ten temat. Otóż w październiku 2009 roku Mike Lees (czytelnik ReelSEO i założyciel Captionworld) wysłał do niego maila, w którym wyjawił, iż jego filmy wideo na YouTube zostały pogrupowane według terminów znalezionych tylko i wyłącznie w jego napisach kodowanych oraz niekodowanych.

Anonimowość – niebezpieczna fikcja

Zmieniałem tapety w pokoju. Coś poszło nie tak, bo pionowe brzegi tapet, na jakieś 2-3mm, nie chciały się nijak przykleić. Przetestowałem cztery różne kleje i nic to nie dało. Ze swoich „przygód” zwierzyłem się trojgu krewnym w wiadomościach WhatsApp

Kilka godzin później, w serwisie czytelniczym Lubimy Czytać, zobaczyłem reklamę niemieckich klejów do tapet.

Koleżanka szykuje się do zmiany telefonu. Produkty Apple jej się nie podobają, a że nie ma w zasadzie większych ograniczeń cenowych, to pytała, czego ma szukać, w czym wybierać. E-mailem

Wymóg ciągłego bycia online czyli jak tu nie oszaleć

Ostatnio zauważyłem, że coraz częściej jest wymagane praktycznie przez wszystko do bycia cały czas w trybie online – program na komputerze – wymaga pobrania treści z internetu, aplikacja na telefonie – bądź online jeśli chcesz w ogóle z niej móc korzystać, korzystanie z jakiejś informacji – musisz mieć e-mail/profil zaufany/elektroniczny podpis/elektroniczny dowód osobisty itp.

Poprawność polityczna

Dziś przy piątkowej kawie postanowiłem zrobić to czego inni się boją, ruszyć temat poprawności politycznej i cenzury w internetach.

Zacznijmy cytując Wikipedię*:Poprawność Polityczna to sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego deklarowanym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec członków mniejszości, w szczególności wobec grup dyskryminowanych.

O ile można się zgadzać lub nie z samym "niemówieniem" prawdy w imię dyskryminowanych mniejszości, o tyle na pewno dyskusyjne jest samo dyskryminowanie...

Darmowe platformy blogowe: która z nich jest najlepsza? Sprawdziłem na własnym przykładzie

Jak wiadomo bloger, żeby mógł publikować swoje wpisy, potrzebuje do tego platformy blogowej. Jednak nie każdy chce płacić sporej kasy za domenę i hosting, aby mieć w pełni autorską stronę z adresem internetowym o końcówce pl. Choćby dlatego, że w zdecydowanej większości swoje pisanie odbiera typowo rozrywkowo, nie pobierając za opublikowane teksty żadnych pieniędzy. To siłą rzeczy zmusza takiego blogera do użytkowania którejś z darmowych platform blogowych, których w naszym kraju jeszcze trochę się ostało.

Polskie strony z tekstami piosenek. Od Groove do Tekstowo

Każdy, kto słucha bardziej uważnie piosenek zwraca uwagę na ich tekst. Albowiem warstwa liryczna danego utworu w głównej mierze decyduje o formie jego przekazu, gdyż muzyka tworzy sam klimat. W głębszym przestudiowaniu polskich i zagranicznych utworów niewątpliwie pomagają strony z tekstami i tłumaczeniami piosenek, które tutaj poniżej przedstawiłem. 

Groove

Jest prowadzone przez wielotysięczną społeczność fanów muzyki, którzy chcą wiedzieć, o czym są kawałki, których słuchają.