popularne tematy: internet

Sałatka ziemniaczana i iMac, czyli crowdfunding to zło

Ci, którzy znają mnie bliżej, wiedzą, że niczym się tak nie brzydzę jak ludzkim lenistwem i wyciąganiem ręki, bo DEJ, bo mam horo curke. Od kiedy tylko wyprowadziłam się z domu rodzinnego to pracuję na swoje utrzymanie i nie płaczę, że nie stać mnie na iMaca. Kiedy więc widzę zbiórki tego rodzaju albo obserwuję ludzi wpłacających pieniądze na zrobienie sałatki ziemniaczanej dla beki, to zaczynam wątpić w rozum i godność naszego społeczeństwa.

Bitcoin – schemat Ponziego, rewolucja w finansach czy zwykła ewolucja?

Manifest Satoshi’ego Nakamoto definiuje bitcoina jak pełnoprawny środek płatniczy, jednak wciąż nie brakuje osób twierdzących co innego i z zaciekłością godną samego W.I. Lenina pragnących wytłumaczyć fanom kryptowalut jak niestosowne jest ich zachowanie.

Zbierzmy zatem najpowszechniejsze twierdzenia przeciwników cyfrowych walut i zmierzmy je z faktami.

Bitcoin to piramida finansowa.

Nie, ani Bitcoin, ani Ethereum czy nawet Dogecoin nie spełniają warunków definicji piramidy finansowej, która brzmi:

VPlayer — dinozaur wśród polskich playerów

Program ten należał do elity naszych odtwarzaczy plików wideo, choć cieszył się nieznacznie mniejszą popularnością od ALLPlayera, BESTplayera i SubEdit-Playera. Nie oznacza to jednak, że VPlayer w czasie swojej świetności przegrywał z tą trójką pod względem oferowanych możliwości. Co więcej, jako jeden z pierwszych rodzimych playerów był w stanie obsługiwać wyświetlanie napisów do odtwarzanych filmów.

Mariusz Składanowski — wyluzowany twórca serwisu Demotywatory.pl i wielu jemu podobnych

Jest to historia człowieka, który w przemyślny sposób stworzył w Polsce imperium serwisów rozrywkowych, na czele z kultowymi już Demotywatorami. Składanowski ma więc wielkie zasługi, jednak na siłę nie szuka poklasku, dlatego też nie jest powszechnie znany. Wypada więc choć trochę to zmienić, a ta biografia powinna w tym pomóc. Zatem jeżeli chcecie dowiedzieć się coś więcej o dokonaniach Mariusza Składanowskiego, przeczytajcie ten tekst. Myślę, że tę kilkuminutową lekturę uznacie za dobrze spożytkowany czas.

Powrót Fotera, czyli najkonkretniejszy bank darmowych zdjęć znów działa w najlepsze

8 dni temu opublikowałem na blogu artykuł pt. „Nie działają zasoby zdjęciowe na Foter. Czy to koniec słynnego banku z darmowymi zdjęciami?”. Przyznam, że w tym czasie byłem pełen obaw czy ten bank zdjęć na nowo zacznie działać. Wszak jego wyszukiwarka była bezużyteczna już od blisko tygodnia, zatem sytuacja była mało wesoła.

Słowem wyjaśnienia

Jednak w dniu wydania tej publikacji skomentował ją na moim fanpage'u

NK.pl szykuje się do automatycznego usuwania nieaktywnych kont

Na stronie logowania pojawił się krótki komunikat informujący, że od 17 maja 2021 roku obowiązywać będzie zmieniony regulamin serwisu NK.pl (dawna Nasza-Klasa).

Poza jakimiś nowymi płatnymi usługami (goście, goście plus, super zdjęcie itd.) administratorzy serwisu należącego do grupy Ringier Axel Springer Polska planują skupić się na, cytuję:

wprowadzeniu automatycznego usuwania nieaktywnych Kont, do których Użytkownik nie logował się powyżej 24 miesięcy

Co tłumaczą w następujący sposób:

Nie działają zasoby zdjęciowe na Foter. Czy to koniec słynnego banku z darmowymi zdjęciami?

Nazwa tego serwisu zapewne jest znana osobom, które do swojej pracy potrzebują nieodpłatnie zdjęć dostępnych na licencjach Creative Commons. Są one o tyle przydatne, że gdy prowadzi się działalność niezarobkową, to można je kopiować i rozpowszechniać bez naruszenia praw autorskich. Foter przez wiele lat oferował olbrzymie zasoby tego typu fotografii — według zasady dla każdego coś dobrego.

... Messenger, WhatsApp, Signal - prywatność i komunikacja w trudnych czasach

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami dyskusji dotyczącej prywatności i bezpieczeństwa w komunikacji elektronicznej. Po zmianie regulaminu dla użytkowników komunikatora, jakim jest WhatsApp, wręcz rozpętała się burza. Wiele osób zamieniło go na Signal czy też Telegram, które w krótkim czasie dzięki temu zyskały ogromną popularność.

Jednak po kolei…

Na początku był