popularne tematy: internet

Obowiązkowe Funkcje Internetowej Platformy Transferu Plików

Wraz z nadejściem ery cyfrowej dane przechowywane są przez firmy i osoby prywatne w formie kopii elektronicznych. Kilka lat temu, w kontekście udostępniania tych plików, technologia nie była tak rozwinięta jak dzisiaj. Obecnie istnieje wiele platform internetowych, zarówno płatnych, jak i darmowych, które oferują możliwość przesyłania plików przez Internet. Ta funkcja jest również dostępna dla dużych plików.

Jednakże wiele platform oferujących darmowe przesyłanie dużych plików

DarkW.pl — sukcesor czy imitator DarkWarez.pl?

Pisałem już w artykule pt. DarkWarez.pl w stanie zawieszenia. Pozostał tylko mroczny napis „Host ..., że return DW nastąpi w niedalekim czasie. No i wykrakałem! Nastąpiło to nawet wcześniej, niż mogło się wydawać, bo już 10 września 2018 r. rozpoczął otwartą rejestrację DarkW.pl — serwis, którego forum z samego założenia ma być wiernym odzwierciedleniem tego z DarkWarez.pl.

Ciężki początek

Safety first — odnalezienie telefonu za pomocą usługi Android Find

Pewnego słonecznego dnia w parku zaginęła komórka, osoba, która ją znalazła postanowiła mężowi pokrzyżować plany i zażądać pieniędzy. Gdyby nie ten fakt, sprawy potoczyły by się inaczej.

Według prawa polskiego osoba, która znajdzie np. portfel i zwróci go prawowitemu właścicielowi należy się jej 10% znaleźnego. Ważne są tutaj słowa kluczowe jak: "gdzie możemy się umówić by Pan/Pani odebrał swoją zgubę" i "dogadajmy się co do nagrody".

WebP czyli format zdjęć internetowych prosto od Google

O co chodzi z tym WebP? Otóż jest to format zapisu zdjęć, który jest obecnie rozwijany przez Google.

Po co kolejny format?

Pewnie zapytasz, po co nam kolejny format, skoro mamy PNG, JPEG, które zdawałoby się rozwiązują wszystkie problemy z kompresją zdjęć? Otóż WebP łączy zalety PNG i JPG. Nie wierzysz? No to jeszcze dodam że obsługuje animację podobnie jak GIF!

Zaletą WebP jest np. to, że obsługuje przezroczystość podobnie jak PNG - z kanałem alfa. Generuje pliki ważące mniej w porównaniu do stratnej kompresji JPEG:

Zdjęcie JPEG ważące

Alliexpres — na celowniku fiskusa

Być może weekend rozleniwił wszystkich łącznie z redakcją, tym bardziej że to ostatni tych wakacji, więc niechcący zrobię krecią robotę tym wpisem... ale cóż. XD

Niewątpliwie dla wszystkich gadżeciarzy ta nowina jest dość istotna. Od kilku dni doczytać się już można na kilku portalach, w tym między innymi w "Pulsie Biznesu" oraz "

Test Asustor AS6404T – domowy serwer na zawołanie

Domowe serwery danych zyskują na coraz większej popularności. Na przykładzie modelu AS6404T przekonamy się, jak wygląda konfiguracja takiego urządzenia oraz jak możemy je wykorzystać, na co dzień.

Domowe serwery danych, nazywane potocznie NAS (Network Access Server) to w istocie zminiaturyzowany komputer. Posiada płytę główną, procesor, układ graficzny oraz pamięć i całą masę komponentów zwiększających funkcjonalność. Najważniejszą rolę odgrywają dyski twarde, na których będziemy przechowywać informacje.

Łowca okazji: wrześniowa wyprzedaż w sklepie Gearbest.com

Dziewiąty miesiąc roku to okres, w którym uczniowie i ich rodzice kupują artykuły szkolne i inne klamoty na nadchodzący rok szkolny. W końcu nasze pociechy wracają do szkoły i muszą zabłysnąć, a to nowym tornistrem, czy tabletem — oba są na T.

Żaden ze sklepów nie chce stracić okazji, aby zarobić i oferują promocję oznaczane w serwisach społecznościowych tagiem #backtoschool.

Gearbest nie czuje klimatu powrotu do szkolnej ławki, ale czuje pieniądze swoich klientów, dlatego na początek września organizuje wyprzedaż pod tytułem

Telewizja — czy ktoś ją jeszcze pamięta?

Dobry dzień!

Miło mi powitać was na kolejnym blogowym wpisie, który to zapewne czytacie na ekranach smartfonów, tabletów, laptopów czy monitorów od PC - mówiąc prościej, na tym, na czym teraz konsumuje się treści medialne.

Możecie jednak nie wiedzieć, ale nie zawsze tak było. Dawno temu istniały jeszcze inne formy konsumpcji cyfrowej treści. Jednym z nich była telewizja.

Wiem wiem, możecie jeszcze coś tam o niej pamiętać. Wszak mamy już 2018 roku, ale niektórzy dalej twierdzą że #nadalpamiętamy i #riptv.

DarkWarez.pl w stanie zawieszenia. Pozostał tylko mroczny napis „Host Error”

Najciekawszych odkryć dokonujemy przypadkiem. Tak też było, kiedy to po kilku tygodniowej absencji ot tak postanowiłem zaglądnąć na forum DarkWarez.pl. Jednak po wystąpieniu błędu „Error 523” okazało się to niewykonalne. Pomyślałem wtedy, że to tylko chwilowa awaria DarkWarez'owego serwera. Wydawało się to o tyle prawdopodobne, że problemy z serwerem na DarkWarez.pl zdarzały się wielokrotnie. Kierowany jednak ciekawością szybko w necie odkryłem, że od 13 sierpnia 2018 roku