Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: internet

Jak to wszystko się zaczęło i kim jest Andra

To mój pierwszy wpis na blogu, więc wypada się przedstawić. Mam na imię Mateusz i pracuję jako programista od 3 lat. Nowoczesne technologie fascynują mnie od dziecka, a w wieku 15 lat zaczęła się moja przygoda z programowaniem. Już jako dziecko, a potem nastolatek, wiedziałem co chcę w życiu robić i co jest moim celem: najpierw studia informatyczne, a następnie kariera programisty gier.

Mity globalnego Internetu

Uff. Udało się przeżyć pierwszą sesję. Można zatem wrócić do blogowania. Zapraszam do lektury :) 

Z Internetu korzystamy codziennie. Ta sieć oplata nasze codzienne życie niczym pająk, coraz większą siecią powiązań. Jeszcze niedawno do Internetu podłączone były tylko komputery. Potrafiły one otwierać ubogie strony Internetowe serwowane przez serwery. Modem 56kb/s w swoim czasie był szczytem marzeń. Pojedynczy użytkownik generował bardzo niewielki ruch sieciowy. (Osobiście nie pamiętam tych czasów, ale tak mówi historia :)). Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła.

Scam — czyli wyłudzanie na podstawie CS:GO

Definicja:

Scam (wym. ) – oszustwo polegające na wzbudzeniu u kogoś zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy lub innych składników majątku.

Tyle wstępem, a w realu?

W realu jest jeszcze ciekawiej. Grywam czasem w Counter-Strike: Global Offensive, idzie mi całkiem nieźle. Moja ranga oscyluje między Legendary Eagle Master a Master Guardian I.

NETGEAR WGR 614 prezentacja routera

W tym filmie zaprezentuje router NETGEAR WGR614 . Jest to już dość stary model routera. Technologia połączenia bezprzewodowego WiFi również nie spełnia obecnych norma. Jednak jak wszystkie produkty firmy NETGEAR router jest bardzo dobrze wykonany i wielu użytkownik ma go jeszcze w swoich domach.

  

Ilja Żytomirski — nieodżałowany współtwórca Diaspory

Ilja Żytomirski — był genialnym rosyjsko-amerykańskim programistą i przedsiębiorcą, który stał się powszechnie znany z bycia współzałożycielem sieci społecznościowej Diaspora. Żytomirski napisał również darmowe oprogramowanie Diaspory, będące „kołem napędowym” tego projektu. Diaspora jako open-source'owa alternatywa dla Facebooka — miała być pierwszym serwisem społecznościowym, o którego sile decydują tylko użytkownicy. Niewątpliwie był to bardzo szczytny cel, ale ostatecznie nie wypalił.

Rynek nazw domeny .pl – Q3 2017

http://www.wht.pl/rynek-nazw-domeny-pl-q3-2017/

Raport za trzeci kwartał 2017 roku, dotyczący rynku domen w Polsce, NASK opublikował w dniu 23 listopada 2017 roku. Czytamy w nim, że na koniec września 2017 roku liczba aktywnych nazw w domenie .pl wynosiła prawie 2,6 mln, oraz ponownie, że z dużym zadowoleniem odnotowano fakt stałego wzrostu liczby abonentów domeny .pl – w tym okresie przybyło ich ponad 5,5 tys.

Na koniec września br.

Harry Kane i LEAGOO zaprezentują pierwszy na świecie smartfon z Androidem i wyświetlaczem notch?

Minęło kilka miesięcy, odkąd Apple wydał iPhone’a X, który znany jest ze swojej kontrowersyjnej innowacji zwanej notch- trochę dziwnego, ale odważnego wycięcia ekranu w górnej części. Teraz na początku 2018 roku, po kilku miesiącach okazało się, że dla większości użytkowników to dziwne „wycięcie” jest prawie niezauważalne podczas codziennego użytkowania, a coraz większa liczba aplikacji dostosowuje się do niego.