Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: internet

Tęczowe flagi w świecie nielegalnych liczb, czyli dziś będzie o kryptografii

Wyskrobuję już resztki z dna beczki z napisem „historie do opisania na blogu”, stąd śmielej poszukuję inspiracji, skutkujących wpisami coraz bardziej odmiennymi od dotychczasowych. Ponieważ skonfrontowany z dnem zawsze dziarsko sięgam po łopatę, pozwolę sobie na domieszki z pozatechnologicznych dziedzin, leżących w zasięgu moich pretensjonalnych zainteresowań. Rozminę się dzięki temu zupełnie z grupą docelową niniejszej strony i w dodatku zrobię to z uśmiechem na twarzy. Zacznijmy więc.

Żyję w społecznej bańce. Zaczęło się to już dawno temu, wskutek pójścia do szkoły dla dzieci bogatych rodziców. Od tego czasu egzystuję w surrealistycznym odseparowaniu od wyznawców wielu obecnych form szaleństwa, w tym tego ustrojowego, skutkiem czego ze zdziwieniem wyglądam za okno, a wiadomości czytam wręcz z lękiem. Jestem przyzwyczajony do nieco mniejszego lęku przed uśmiechem, niż ten, który staje się obecnie modny i nie odczuwam promowanej pośrednio dumy z bycia smutnym i rozgoryczonym. Nie uśmiecham się raczej dlatego, że robią się od tego zmarszczki. Ale tęczowych flag i tak nie lubię. Nie lubię ich rzecz jasna z powodów całkowicie pozamerytorycznych, w swym niezdrowym rozmiłowaniu w poszukiwaniu inspirującej formy, zawsze kosztem treści.

Asus RT-AC1200G+ - Router idealny? Nie do końca

WitajcieDługo planowałem zakup routera i po przeczytaniu opinii w internecie okazało się że w miare udanym modelem jest właśnie Asus RT-AC1200G+. Oferuje on wszystko czego potrzebuje tzn. Wifi w standardzie AC, USB do podłączenia pendrive oraz możliwość udostępnienia swoich plików w internecie pod specjalnym adresem który przyznaje Asus.A wiec słowem wstępu zapoznajmy się ze specyfikacją techniczną urządzenia:

Procesor Broadcom BCM47189 (900 MHz)Pamięć Flash 16 MBPamięć RAM 128 MBSwitch Broadcom BCM47189Obsługiwane pasma 2x2:2 802.11ac 866Mbps (5GHz BCM47189) + 802.11n 300Mbps (2.4GHz BCM43217)Porty sieciowe 4 x RJ45 10/100/1000 LAN 1 x RJ45 10/100/1000 WANPorty USB 1 x USB 2.0Wymiary 207 x 148 x 35 mmAnteny 4 x zewnętrzne 5 dBiObsługiwane standardy IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, IPv4, IPv6

A teraz czas na moje przygody:

Kupiłem router w sklepie Euro za kwotę 319zł. Podniecony w domu rozpakowałem urządzenie. Moim oczom pokazał się czarny router z czterema nie odłączanymi antenami. Podłączyłem wszystko uruchomiłem przeglądarkę i automatycznie pokazał się komunikat o nowej wersji firmware dostępnej na stronie Asusa.

Licznik Blogowy 2017 — niezbędnik blogera (Chrome/Opera/Firefox)

Nadeszła ta chwila. Po wielu latach oficjalnie światło dziennie ujrzała finalna wersja Licznika Blogowego. Dodatku do przeglądarki www, który pozwala na zbieranie danych o każdym blogu na portalu (nawet bez logowania!) i przedstawieniu statystyk w formie tekstowej i graficznej.

Historia

Historia Licznika Blogowego sięga roku 2014. Wówczas to na początku roku powstaje dodatek do Chrome, który zbiera dane odnośnie wyświetleń wszystkich wpisów blogowych zalogowanej osoby. W przeciągu najbliższych miesięcy wtyczka otrzymuje możliwość instalacji na przeglądarkach Firefox i Opera, a także tworzenie wykresów na podstawie zebranych danych.

Niestety w przeciągu lat portal przeszedł na https, a możliwość instalacji wtyczek spoza marketu stała się utrudniona lub nawet niemożliwa na wspieranych przeglądarkach. W ostatnim czasie otrzymałem sporo zapytań odnośnie reaktywacji wtyczki i przyszedł ten czas, aby zaprezentować finalną wersję.

Najbardziej popularne strony internetowe poświęcone tematyce piłkarskiej

Piękna pogoda na zewnątrz z każdym kolejnym dniem przybliżająca nas coraz bliżej do lata spowodowała, że postanowiłem poruszyć tematykę bardziej „lajtową” związaną w tym przypadku z piłką nożną. Szczególnie że w Polsce to pod względem popularności sport numer jeden, posiadający wielką rzeszę kibiców. A jak wiadomo kibic, żeby poszerzać, swoją wiedzę piłkarską musi ją mieć skąd czerpać. W czasach przed internetowych, kiedy ludzie jeszcze czytali czasopisma i gazety, temu służyły magazyny piłkarskie tj. Piłka Nożna, Tempo, Przegląd Sportowy, Sportowiec czy Tygodnik Kibica. Od dobrych 10 lat, kiedy to tradycyjna papierowa forma czytania przechodzi do lamusa, zastąpiły je różnego rodzaju portale, witryny oraz serwisy informacyjne o tematyce piłkarskiej dostępne w Internecie.

Netflix vs Showmax vs HBO

W Internecie mamy stronę uplix, która pozwala wyszukać materiały video, jednak całość jest nieuszeregowana. Postanowiłem stworzyć wykaz seriali dostępnych u trzech najwięszych serwisów streamingowych w Polsce podając na samej górze te najbardziej znane i cenione, potem klasyczne, które są zakończone a na koniec mniej znane pozycje.

Aplikacje Potrzebne Koniecznie, część 1 — podróż po Polsce

I non stop siedzą i coś klikają na tych telefonach, słuchaweczki na uszach i nie widzą świata poza ekranem.

Tak zapewne wyglądałaby rozmową Pań "młodych duchem" w tramwaju bądź autobusie na widok młodej osoby. Mimo, że chwilami przestajemy dostrzegać, że oprócz wirtualnego świata, istnieje ten ważniejszy, bo przecież w nim się rodzimy i umieramy, świat wirtualny ma być tylko dodatkiem. Wiem, że osoby "młode duchem" widzą w tym czyste zło, ale wydaje mi się, że smartfony dają nam też dużo dobrego. Prawda nigdy nie leży po jednej stronie, a smartfon nie jest złem tak z zasady. Czy zatem może on być przydatnym narzędziem pracy czy rozrywki? W dużej mierze moje wpisy powstają na tablecie, rzadziej na komputerze. Ciekawe co zrobimy, by uwiecznić ważną chwilę, gdy nie mamy aparatu fotograficznego? Wstęp tego wpisu powstaje analogowo, z tego względu, że nie mogę w miejscu, w którym jestem, używać elektroniki. Taka drobna odmiana. Smartfon nie raz pomógł mi w wielu sytuacjach i właśnie o tym będzie ta seria wpisów. Sklep z aplikacjami umożliwia pobranie wielu programów w tak dziecinnie prosty sposób, że każdy sobie z tym poradzi. Aplikacje bywają różne.

SONY a optymalizacja systemu

Jak każdy z nas wie , Android jak i inne systemy mają problem z defragmentacją i optymalizacją , gdzie SONY nagle zaczęło dużą fale aktualizacij . Mowa dajmy na to nie flagowego np. SONY E5 . Owy telefon ma : Mediateka MT6735 (4x 1,30Ghz) i do tego 1,5 Gb ramu i 16 Gb pamięci wewnętrznej , a android 7.0 mógłby na nim pracować śmiało . Sony chcąc ratować się przed falą krytyki , że nie będzie na ten telefon Androida 7.0 zaczęło nagle wypuszczać updaty , które mają go zoptymalizować , zamiast udostępnić binaria dla nowszego Androida by developerzy z XDA itp. zrobili sami aktualizację no i roota . Co do reszty nie tylko ten smartfon , ale i inne nawet i flagowe otrzymają aktualizację optymalizujące system . Co do przykładowego powyższego modelu , update który się zapowiada będzie miał oznaczenie 37.0.A.2.183 , gdzie obecny build to 37.0.A.2.156 , update ten zapowiada się za 26 dni , a następny za ok 110 dni od wprowadzenia updatu 183. Miejmy nadzieje , że Sony jak i inni producenci w końcu poprawią ten system , lecz poza tym do tej pory nie wiadomo , co dokładnie jest w 183 ... :) . 

Najwyższy wodospad na świecie

Największy wodospadzik na naszej ziemi to bez wątpienia Salto del Angel znajdujący się w Ameryce. Ciecz spada kilkoma strumieniami. Najdłuższy pojedynczy promień wodny mierzy 807 metrów. Łączna długość wodogrzmotu wynosi prawie jeden kilometr, a mianowicie 979 metrów. Salto del Angel znajduje się na potoku Corrao w nieprzystępnej wenezuelskiej dżungli.Znajdujący się w Wenezueli wodospad opada kilkoma strugami. Najdłuższy pojedynczy uskok osiąga 807 metrów.Został znaleziony w 1935 r. przez urodzonego w Ameryce lotnika Jamesa Angel nazywanego dodatkowo jako Jimmie Angel, który oblatywał niedalekie obszary w poszukiwaniu skarbu. Zaintrygowany niebotycznym hukiem opadającej wody zobaczył wodospad. Przed Amerykaninem jako pierwszy wodogrzmot odkrył Ernesto Sanchez la Cruz w 1910 r. Jednak jedynie Jimmy Angel zwrócił uwagę całego świata. Z tego powodu też wodospad obwołano jego imieniem: po hiszpańsku nosi ono nazwę „Salto del Angel”. Amerykanin skarbu co prawda nie odnalazł, za to dzięki temu odkryciu stał się popularny na cały świecie.Wodospad Angel jest najsłynniejszą atrakcją w tym obszarze, do którego wyruszają tysiące turystów z całego świata.

E3 2017 moja wizja najważniejszych targów gracza!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Electronic Entertainment Expo, czyli E3 i muszę przyznać, że ta odsłona zapowiada się niezwykle interesująco. Jak co roku do Los Angeles zawitają giganci z branży gier elektronicznych, a ja osobiście czekam na ogłoszenie kilku tytułów. Zaznaczę, że są to moje oczekiwania i mogą nie mieć nic wspólnego z tym, co am się wydarzy.

Star Wars: Knights of the Old Republic III

Od premiery pierwszej części KotOR'a minęło już prawie 15 lat, po drodze oferując nam KotOR II, w którą spędziłem najwięcej czasu. W 2013 roku studio Obsidian Entertainment poinformowało o pracach na trzecią częścią kultowej gry, jednak po jakimś czasie projekt nie uzyskał aprobaty LucasArt i ostatecznie umarł śmiercią naturalną.

Dziś, gdy prawa do marki Star Wars posiada Disney być może uda się stworzyć grę na miarę pierwszego i drugiego KotOR'a, a kiedy jak nie podczas E3 będzie lepszy moment żeby to ogłosić?

God of War

Pierwszy raz z spotkałem się z marką God of War uznałem ją za jedną z ciekawszych gier tego typu. Silnik, historia i klimat gry nakłoniły mnie do zakupu pierwszej konsoli PS3, a później, głównie dla GoW - PSP. Od wielu lat czekam na kolejną część tej świetnej gry.

Telefony z zapomnianej szuflady, część 4. Nokio, dokąd poszłaś?

Nokia to firma słynąca z jakości wykonania telefonów i możliwości, które dawała użytkownikom. Ponadto ich urządzenia posiadały funkcje, o których krążą legendy. Nokia 3310 była niezniszczalna i podobno śmiało można było ją wykorzystywać jako substytut młotka. Trzymanie Nokii w kieszeni dawało +50 do lansu. Tylko, że tak było na początku XXI w., bo rzecz jasna myślę o starszej wersji Nokii. Obecnie próżno szukać materiałów na temat tego urządzenia, gdyż Internet jest zdominowany przez artykuły o nowej „rewolucyjnej” Nokii 3310. Zatem czym różni się Nokia 3310 od Nokii 3310? Chyba lepiej spytać, co je łączy. Tutaj lista raczej będzie krótka. Wszyscy z napięciem oczekiwali tej premiery, bo telefon miał być następcą kultowego urządzenia, a okazało się, że przegrywa w przedbiegach nawet z najniższymi modelami klasycznych telefonów. Do moich rąk trafiło urządzenie młodsze od Nokii 3310 i starsze od Nokii 3310 – Nokia N97 mini. Proponuję zatem podróż w czasie do 2009 r.

Nokia N97 mini to urządzenie z serii multimedialnej. Posiada duży 3,2 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 640x360. Nad nim znajdziemy czujnik światła, czujnik zbliżeniowy oraz kamerę do wideorozmów.