popularne tematy: internet

Smartfon — podświadomie uzależniający „zabójca” pozytywnych relacji międzyludzkich

Ostatnio był obchodzony Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego (czyt. smarfona) i nie da się ukryć, że dla wielu osób obchodzenie go nie miało normatywnego uzasadnienia. Byli też i tacy co sam fakt istnienia takiego święta wprowadził w stan irytacji. No bo jak tu nawet jeden dzień nie korzystać ze smarfona, kiedy wszyscy z nich korzystają i to prawie o każdej porze?! Żyjemy w konformistycznych czasach i taka postawa nikogo nie powinna dziwić.

reklama

Blogerzy nieaktywni, blogerami niezapomnianymi, część 2. Kariera na wyciągnięcie ręki

Nowi blogerzy zasypują serwer swoimi lepszej lub gorszej jakości wypocinami. Stara gwardia nie zostaje jednak w tyle. Publikuje i publikuje bez końca. Bardzo mnie to cieszy, lecz ta seria jest o blogerach, którzy z różnych, czasem tylko sobie znanych powodów, przestali publikować nowe wpisy. W pocie czoła szukałem kolejnego pechowca wróć ochotnika, który idealnie wpasowałby się w moją koncepcję. Liczne prośby oraz błagania i jest sukces. Znalazł się bloger, który zostanie opisany w tej części serii.

Naprawiamy dobreprogramy: automatyczne zajawki artykułów na stronie głównej i w listach publikacji

W ostatnim czasie redakcja dobrychprogramów wprowadziła kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu portalu. Jedną z nich było wprowadzenie zupełnie nowego wyglądu strony głównej, co wzbudziło wiele kontrowersji. Niektóre krytyczne komentarze zwracały uwagę na to, że nie są już pokazywane zajawki opublikowanych artykułów, przez co można się domyślać ich treści wyłącznie po tytule. W dobie clickbaitów uznałem, że nie jest to pozytywna zmiana.

reklama

Tę bitwę wygraliśmy — Parlament Europejski przeciwko cenzurze Internetu

Udało się! Chwilowo ryzyko wprowadzenia regulacji szkodliwych dla cytowania treści i tworzenia dzieł w ramach tzw. internetowej kultury remiksu nieco spadło. Mimo nieświadomości wielu europosłów oraz nierzadko bezczelności kilku z nich (w tym z Polski), opinia wyrażona podczas głosowania planernego jest negatywna.

Teraz czas na ciąg dalszy. Rekomendacje komisji JURI oraz głosowania plenarne są "czytaniami", a przed nami ostatnie - oraz ostatnie głosowanie. Jak informuje

Wrocławski protest przeciwko ACTA 2 oczami lewicowca

Kiedy dowiedziałem się, że we Wrocławiu 30.06 ma być protest przeciwko próbom cenzurowania internetu, sięgnąłem do wyszukiwarki, aby sprawdzić gdzie i kiedy dokładnie. Oczywiście trafiłem na Facebooka, skąd dowiedziałem się, że organizatorami są Partia Piratów (bardzo niefortunna nazwa), partia Kukiza, jakieś pomniejsze prawicowe organizacje i kolejne wcielenie Unii Polityki Nierealnej.

Żenada na Rynku, czyli krakowski protest przeciwko cenzurze internetu

Głosem "konserwatystów", eurosceptyków i skrajnej prawicy, Komitet Aktów Prawnych umożliwił dalsze prace nad Dyrektywą dot. Praw Autorskich, w praktyce tworząc w ramach UE mechanizmy prawne pozwalające na filtrowanie i cenzurowanie treści w Internecie. Podobnie jak z amerykańskim systemem absolutnego podsłuchu, nie ma znaczenia, że owe mechanizmy powstają w dobrej wierze (hint: nie powstają), chodzi o ryzyko stworzenia puli narzędzi wpływających na przepływ informacji, niepodlegającej żadnej kontroli.

reklama

Zakupy w internecie — czasami mam ich dość

Internet dał wielką swobodę - kupujemy dziś w Chinach korzystając z Aliexpress lub Gearbest, w wielu polskich sklepach internetowych, a także co by nie mówić, nadal popularnym Allegro. Powodów jest wiele, szczególnie cenowych. Przykładowo jakiś czas temu zamówiłem za 80zł przejściówkę z Chin, która w naszym kraju kosztuje nawet i 200zł. Czysta oszczędność, prawda?

W zasadzie to prawda, jednak po raz drugi zdarzyło mi się, że zakupy internetowe wychodzą mi bokiem. Nie można odmówić im wygody i atrakcyjności cenowej, choć czasami to wyłącznie pozory.

Premiera P9000 Max — smartfon typu rugged z ogromną baterią 9000 mAh!

Firma matka marki Poptel powstała w 2006 roku, stając się globalnym dostawcą inteligentnych urządzeń jak smartfony, czy wearable. Firma działa obecnie w ponad 60 krajach Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Posiada siedem ośrodków badawczo rozwojowych w Zunyi, Shenzhen, Szanghaju, Pekinie, Hangzhou, Xiamen w Chinach i Stanach Zjednoczonych, koncentrując się na pięciu obszarach, komunikacji mobilnej, internecie rzeczy, centrach danych, sztucznej inteligencji i automatyzacji.

Poptel P9000 Max

Poptel P9000 max to pierwszy smartfon wypuszczony pod marką własną Poptel.