Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: linux

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 4) - małe video

Hej, 

Postanowiłem pokazać na video jak działa moja aplikacja. 

Czekam na wasze komentarze :)

Dziś pewnie uda sie zaimplementować sytuację odwrotną do tej wczorajszej, czyli kasuję powiadomienie na komórce i chcę żeby zniknęło również z mojego komputera. 

Oczywiście będę dalej wrzucał postępy prac nad projektem na dobre programy. 

Do następnego :)  

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 3)

Hej, 

Mały status projektu, o którym pisałem w dwóch poprzednich wpisach.

BlackBullet ma już swój hosting i działa to całkiem dobrze. Jeszcze brakuje domeny i SSL żeby było bezpiecznie, ale i ten problem wkrótce się rozwiąże. 

Dwa z trzech komponentów są juz dostępne na githubie. Backend jeszcze nie, bo muszę z kodu usunąć wrażliwe dane. 

APLICACJA DESKTOPOWA

Bash(ujący) w zbożu cz.1 - Zaczynamy

Bash - zaczynamy

Powłoka bash to jedna z najpopularniejszych powłok systemów uniksowych. Jest też domyślną powłoką w wielu dystrybucjach GNU/Linux a także w systemie macOS. Dostępna jest również w systemie Windows dla środowiska Cygwin i MinGW.

W systemie Windows odpowiednikiem "bash" (może źle to powiedziałem, ale czymś podobnym co wszyscy pewnie znają) jest konsola CMD lub Powershell (o tu już lepiej) w wersjach systemu Windows od XP SP2 i następnych.

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 2)

Witam serdecznie!

Niecałe dwa tygodnie temu opublikowałem mały wpis o moim małym weekendowym projekcie, mającym na celu zintegrowanie androida z linuksem. 

Wpis spotkał się z OGROMNYM zainteresowaniem ( 3 komentarze ;) ) więc jest sens pisać. ( hue hue hue)

Dziś w końcu udało mi się znaleźć chwilę, na kontynuowanie tego eksperymentu. Efety są na tyle zadowalające, że postanowiłem napisać drugi wpis w tym temacie. 

Ostatnio wspominałem, że brakuje klienta desktopowego.

Nowa wersja Postęp: Wielcy ludzie i prawa obywatelskie

Właśnie przed chwilą udostępniłem nową wersję Postęp (ang. Progress). Zmiany są raczej kosmetyczne. Dodanie obsługi wielkich ludzi i Prawa obywatelskie (ang. Civics). Kod wielkich ludzi nie sprawia problemów, choć jest nie kompletny. Kod Civics jest bardziej kompletny, lecz sprawia więcej problemów.

Wielcy ludzie są mechanizmem znanym od Cywilizacji IV - no dobrze, w trójce wprowadzono armie. Polega on na tym, że co jakiś czas pojawia się jakaś osoba z listą akcji do wyboru.

Integracja androida z Linuksem po mojemu

Czasem jest tak, że w oprogramowaniu nam czegoś brakuje. Albo nie ma aplikacji, której byśmy chcieli, albo jest, ale nie do końca spełnia nasze oczekiwania, albo coś nam nie pasuje. 

Zwykle mamy trzy drogi: rozglądać sie za alternatywami ( tu mogą się przydać dobre programy btw.), albo poprosić twórców o zmiany, albo.... napisać "se" samemu. 

No więc ja wybrałem trzecią drogę. Otóż mam taką zachciankę: chciałbym na pulpicie mojego linuksa widzieć powiadomienia, które mam na komórce.

Za co lubię środowisko K Desktop Environment?

Kde, Unity, Mate to są moje ulubione środwowiska graficzne i trochę jest mi szkoda, że Unity zostało zastąpione GNOME w przypadku Ubuntu, które ani jest ładne, ani niewygodne. Pierwsze spotkanie z KDE datuje na premierę wersji 11.10 Ubuntu. Unity po premierze Ubuntu 11.10 na poprzednim komputerze działało jak z krew nosa i trzeba było znaleźć alternatywę. Taa jasne spadłem wtedy z deszczu pod rynnę z Kubuntu 11.10, który działał, jak chciał.

Z pamiętnika z życia programisty FLOSS: Postęp

Jako, że moje poprzednie projekty spotkały się z brakiem zainteresowania, to postanowiłem zmienić trochę kierunek. Zamiast się skupiać na przydatnych do programowania bibliotekach i tym podobnych oraz rzeczach o dyskusyjnej przydatności (innowacyjnych; tworzonych w celu zbadania rynku), postanowiłem skupić się na aplikacjach dla końcowego użytkownika, które mogą odnieść sukces. Nie odbierzcie tego źle - stare projekty również będą kontynuowane, jednak poświęcę im mniej czasu.

Pierwszą nową aplikacją jest Postęp (ang.

Początki z Linuksem, koniec mandriva linux co dalej?... część 3

Koniec Mandriva Linux co dalej?

Mandriva 2011 przez wielu uważana jako wersja dość nie udana chociaż osobiście nie miałem z nią za dużych problemów.

Niestety było to ostatnie wydanie tej dystrybucji. Jeszcze kilka miesięcy korzystałem z tej dystrybucji, później zdecydowałem przesiąść się na coś innego tylko co?

Sporo czasu zajęło mi poszukiwanie czegoś dla mnie w każdej dystrybucji było coś co mi nie pasowało. W końcu w moje ręce wpadł Ubuntu, który nawet by został na dysku gdyby nie to... unity.