popularne tematy: oprogramowanie

Treningi, ćwiczenia i aktywności – zostań ekspertem Huawei z GT Watch

Nie ulega wątpliwości, że wpis o takim tytule będzie wisienką na torcie pośród wszystkich dotychczas opublikowanych. W końcu GT Watch Active, jak sama nazwa wskazuje, kierowany jest do osób ceniących sobie aktywność fizyczną i to niezależnie od jej postaci. Teorię z tego zakresu wyłożyłem przy okazji wpisów traktujących o możliwościach wykorzystywanego oprogramowania oraz

Historia systemu MS-DOS

Już na wstępie zaznaczę, że to miał być krótki materiał o coraz bardziej zapomnianym systemie, ale okazało się, że geneza powstania DOS-a jest tak zawiła, że pomimo tych ~trzydziestu tysięcy znaków (czy trzydziestu pięciu minut wideo), nie mam pewności czy nie pominąłem czegoś istotnego – ale, od czego mamy sekcję komentarzy, jeśli faktycznie coś przeoczyłem, nie trzymajcie tej wiedzy tylko dla siebie, podzielcie się nią ze wszystkimi, za co z góry dziękuję.

W tym materiale pod lupę biorę system operacyjny MS-DOS.

Huawei P30 Lite - średniak o potencjale fotograficznym?

Huawei kiedyś robił średniej jakości telefony. Średnio wyglądające, bardzo średnio działające i z bardzo średnim oprogramowaniem. Było to jednak kilka lat temu. W ostatnim czasie ze zdumieniem się przyglądałem wynikom sprzedaży producenta i stwierdziłem, że chyba zaczęli robić całkiem niezłe telefony ze średniej i wyższej półki. No cóż, żeby to ostatecznie zweryfikować zażyczyłem sobie do testów którąś z P30'tek. Dostałem P30 Lite.

Ale musicie coś wiedzieć. Jestem użytkownikiem iOS. Nigdy nie lubiłem Androida i nigdy nie udało mi się go zbyt długo używać.

Programy informatyka! Czyli niezbędne programy po formacie kompa

Wstęp warto pominąć i przejść do wartościowszej części bloga 

Jeśli jesteś osobą słabą psychicznie lub masz problemy z nerwicą nie czytaj dalej. Nie biorę odpowiedzialności za powstałe szkody wynikające z niewłaściwego zrozumienia mojego wpisu ;) Ostatnio stanąłem przed przed wielką zmianą a mianowicie przesiadka na najnowszą wersje systemu ze stajni MS. Wstrzymywałem się ile mogłem pozostając wierny tylko jednej, jedynej prawowitej siódemce. Jak to mówią trzeba iść z duchem czasu więc i ja skusiłem się na update.

Microsoft Launcher i Your Phone Companion — jak Microsoft przejmuje Androida

Minęło trochę czasu od mojego ostatniego wpisu, ale przychodzi taki kiedy nie ma o czym, lub kiedy, pisać oraz taki kiedy jest o czym napisać i jest czas żeby to napisać. A dzisiaj będzie o tym, jak Microsoft tylną furtką wchodzi i wygryza Google z jego własnego systemu.

Obie aplikacje zawarłem w jednym poście, więc może on być nieco dłuższy. Zapraszam oczywiście do przeczytania całego, ale jeśli interesuje Was tylko jedna z tych aplikacji, to po nagłówkach dojdziecie do celu :P

Huawei ma zniknąć z półek sklepowych! Już niedługo.

Huawei, czyli marka, która się zajmuje produkcją telefonów, tabletów, smartwatchów, i laptopów, ma wycofać z swojego rynku telefony. Czyli telefony co kupimy od chińskich debiutów, nie będą mieli Androida 9.0, bądź 10. Androida zastąpi system Huawei Hong Meng, co ,,Podobno" ma wsparcie dla aplikacji systemów Android, takich jak Facebook, Asphalt Nitro, i inne. Nowe telefony Huawei nie będą mieli Wi-Fi, więc koniecznie będzie korzystanie wyłącznie z DANYCH KOMÓRKOWYCH. Nie będzie miał też slotu na karty pamięci mSD.

Retrociśnienie cz. 5 — powrót

Swego czasu popełniłem na łamach DP serię tekstów dotyczących rynku retro komputerów, retro części i w zasadzie retro wszystkiego co można kupić do maszyn firmy Commodore. Skupiłem się głównie na Amidze oraz C-64, jako, że znam te platformy zarówno z młodzieżowych doświadczeń jak i sympatii po latach.

Dla chętnych zamieszczam spis treści serii Retrociśnienie choć lojalnie uprzedzam, że ostatni artykuł z tej listy opublikowałem w marcu 2018 więc całość jest już mocno nadszarpnięta czasem a przez to nieaktualna.

Mechanizmy i funkcje systemu operacyjnego – zostań ekspertem Huawei z GT Watch

Od czego by tu zacząć? W sumie nie wiem, ale spróbujmy w ten sposób – ostatnio „narzekałem” na brak Android Wear w testowanym przeze mnie zegarku. Wiadomo, lepiej mieć w miarę ustandaryzowany produkt, tym bardziej, że daje on ciut większe możliwości niż wykorzystywane tutaj cudo. Niedługo potem pojawiły się informacje o niespodziewanym ruchu ze strony USA wymierzonym w Huawei, co nieco ostudziło moje początkowe żale. Jasne, niby prawo nie działa wstecz, ale nigdy nie wiadomo na co tam „za wielką wodą” wpadną.