popularne tematy: oprogramowanie

Aktualizacja do Android P — lista smartfonów z aktualizacją do Androida 9.0

Jak wiecie, Google pędzi z Androidem bardzo szybko, wygląda to, jak gdyby ciągle lecieli z górki, wówczas gdy użytkownicy ciągle mają pod górkę.

Około sierpnia 2017r Google oficjalnie wypuściło pełną wersję Androida Oreo. Lista urządzeń jednak nie była zbyt długa, jak to z początku wiele portali pisało. Do teraz kilka smartfonów stoi pod znakiem zapytania, jeśli chodzi o aktualizację do Androida 8.0, nie mówiąc już o wersji Android 8.1.Ciekawi jesteście ile procent na rynku ma poszczególna wersja Androida ? Ja także byłem, dlatego zaglądając na 

Publiczny kod za publiczne pieniądze. Dlaczego w Polsce się to nie uda?

Roku Linuksa na desktopach nie ma i zapewne jeszcze przez bardzo długi czas zawołanie to będzie wyłącznie okazją do - zazwyczaj kiepskich - żartów, powtarzanych głównie przez osoby niechętne Linuksowi bądź użytkowników tegoż ostatniego, którzy przy tym charakteryzują się zdrowym dystansem do zagadnienia ekspansji “Pingwina” na komputerach osobistych.

reklama

Microsoft ponownie usprawnia elementy dodane we wcześniejszych kompilacjach, czyli Windows 10 17686

Kompilacja 17682 nie rozpieściła Insiderów swoją objętością, przez co i mój wpis został dość chłodno przyjęty. Mało rozbudowane, wtórne i nudne – tak podsumować można obie te rzeczy. Prawdopodobnie nie inaczej będzie w przypadku kolejnej odsłony z tego cyklu, a być może nawet gorzej – w końcu nowości w wydaniu

Huawei okłamało użytkowników Huawei P9?!

Huawei jak każda inna firma popełnia czasami pomyłki, co jest rzeczą ludzką, ale mówienie o czymś nie sprawdzając wcześniej wymagań danego elementu, świadczy moim zdaniem o braku zainteresowania ludźmi jako użytkownikami, którzy na co dzień korzystają z ich urządzeń.

Zacznijmy od początku. Pod wpisem, w którym pisałem o tym, że były flagowiec Huawei P9 miał dostać Androida Oreo

O tym jak Microsoft próbował tworzyć własne telefony, cz. I

Witam po przerwie spowodowanej wyjazdem, załatwianiem kilku ważnych spraw, przez które musiałem na chwilę przestać blogować, ale też myśleniem, jaki wpis napisać. Postanowiłem dzisiaj, że rozpocznę krótką serię poświęconą historii mobilnego Windowsa, przejęciu przez Microsofta Nokii i klęsce mobilnego Windowsa. Będzie ona robiona przy okazji z serią poradników dotyczących tworzenia stron internetowych na Wordpressie. No to zaczynajmy.

Dzisiaj będzie o Windowsie CE i jego odmianach.

reklama

Adguard uczyni Androida wielkim ponownie

Android był, jest i nadal będzie kojarzony z niepowtarzalną u nikogo innego (zwłaszcza na iOSie...) wolnością. Nie byłby więc sobą, gdyby na niego nie powstało skuteczne rozwiązanie do blokowania reklam oraz śledzących skryptów - Adguard.

Bez jakiegokolwiek cienia wątpliwości można stwierdzić, że mimo tego Android nadal jest wybrakowany w konkurencję parającą się skutecznym blokowaniem reklam. Wszelkie przeglądarki, w tym Brave, Opera czy Bromite, nie zapewniają wystarczającej skuteczności, ponieważ mają wbudowanych relatywnie niewiele list filtrów.

W oczekiwaniu na premierę gry Metro Exodus... ale jak to się wszystko zaczęło? (Uwaga - spoilery)

Z serią gier Metro jestem bardzo mocno związany, choć nie było mi jeszcze dane dokończyć czytania wszystkich książek. Za ojca serii odpowiada Dmitrij Głuchowski - rosyjski pisarz, radiowiec, korespondent wojenny. W 2005 roku wydał on książkę pod tytułem "Metro 2033" która wbijała się w ramy post-apokaliptycznej fantastyki. Jej premiera spotkała się z bardzo gorącym przyjęciem a autor zaczął myśleć nad kolejnymi częściami. W międzyczasie studio 4A Games uzyskało zgodę na stworzenie gry komputerowej opartej stricte na książce, pod bacznym okiem samego twórcy.

reklama

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda, czyli brak większych nowości w Windows 10 17682

Osoby regularnie instalujące testowe kompilacje Windows 10 (lub czytające o nich) na pewno już dawno zauważyły, że przez większość czasu wprowadzają one zaledwie drobne rzeczy. Tylko pojedyncze wydania są nieco obszerniejsze, co przy cotygodniowej częstotliwości ich udostępniania nie jest niczym zaskakującym. Jak nie trudno się domyślić po takim wstępie, najnowsza odsłona (17682) niczym nie zaintryguje.

Słuchanie YouTube w tle - sposoby na odtwarzanie YouTube w tle

Słuchanie muzyki w tle z aplikacji YouTube nie jest możliwe, nie wiadomo dlaczego Google nie chce dać takiej możliwości, a jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o... reklamy, przecież reklamy mogłyby być także jako audio, bez wideo.

Tak czy inaczej, popularny YouTube nie ma opcji słuchania swoich ulubionych kawałków w tle, co powoduje ogromną falę hejtu w kierunku Google za taki stan rzeczy. Na szczęście są sposoby, aby temu zaradzić.