Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: oprogramowanie

Oswoić pingwina z zamkniętymi oczami czyli dostępność Linuxa dla niewidomych

Linux jest uważany przez wiele osób niewidomych, za egzotyczny, nieprzystępny dla nich system, którym nie warto się zajmować. Jednak ma on w wielu dystrybucjach wbudowany czytnik ekranowy Orca, obsługujący wiele popularnych środowisk graficznych i powłoki tekstowe. Dostępność programów jest zazwyczaj dobra.Bywają jednak takie, które mają za mało tekstu, a za dużo grafiki, aby można je było używać ze screenreaderem. Jednak można poszukać alternatywy, a w repozytoriach dystrybucji znajdują się programy, których możemy bezpłatnie używać.

„Zwykły użytkownik”, a Tails OS — dlaczego go używa?

Na początek rozważmy, kim jest osoba pisząca tego bloga. Jest to niewyróżniający się z tłumu zwykły młody człowiek, który, jak większość rówieśników, korzysta z dobrodziejstw współczesnej technologii. Ma konta na mainstreamowych portalach, jak np. Facebook, Google, Spotify. Zdarzyło mi się przeczytać komentarz, który głosił, iż ludzie używający Facebooka nie mają żadnego szacunku dla swojej prywatności.

Redstone 4 zapowiada się na dość ciekawe uaktualnienie, czyli przegląd nowości w kompilacji 17035

Osoby regularnie czytające mojego bloga (oraz Insiderzy sami w sobie) zapewne już dawno zdały sobie sprawę, że w Redstone 4 położono duży nacisk na implementację Fluent Design. W zasadzie nie ma kompilacji, która nie uaktualniła by jakiejś składowej interfejsu Windows 10. Poza tym, w miarę upływu czasu pojawia się w nich coraz więcej nowości, zwłaszcza względem tego, co obserwowaliśmy przed premierą Fall Creators Update.

Club Management Center - Centrum dowodzenia klubem sportowym

Wstęp

Jesteśmy twórcami platformy dla klubów sportowych pod nazwą Club Management Center. Chcieliśmy pochwalić się naszą pracą licząc jednocześnie na kilka słów zwrotnych oceniających pomysł. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

O czym mowa ? 

Club Management Center to niedawno powstała platforma dla wszelkiego rodzaju klubów sportowych. Obejmująca swoim działaniem kluby małe jak i te większe, z rozbudowanym systemem zarządzania. Pozwala ona na swobodną kontrolę całych klubów / zawodników / trenerów.

Dodawanie skrótów w GNOME / Unity / Ubuntu Dash do ręcznie zainstalowanych aplikacji

Witam.

Na wstępie chciałbym wyjaśnić o co tak właściwie chodzi w skrótach, które będziemy dzisiaj dodawać.

Instalując pakiety .deb lub .rpm pod Linuxem, dostajemy zwykle w prezencie ikonkę, która ląduje w naszym menu z aplikacjami. W przypadku środowiska GNOME lub Unity jest to tak zwany Dash. Wygląda on trochę jak siatka aplikacji znana z systemu Android. Z poziomu tego menu możemy uruchamiać wybrane aplikacje – co tu dużo tłumaczyć. Kiedy jednak pod Linuxem instalujemy programy w sposób ręczny tzn.

Zaginiony eWorld Apple

Początkiem lat dziewięćdziesiątych globalna sieć zaczyna się coraz bardziej dynamicznie rozrastać. Nie tylko łatwiej otrzymać do niej dostęp, ale też rośnie ilość przekazywanych przez internet informacji.

Choć niewiele osób może się wówczas cieszyć szybkim, szerokopasmowym dostępem do globalnej sieci, ilość zestawów komputerowych łączących się z internetem za pośrednictwem modemu, bardzo szybko wzrasta. Nie inaczej jest w świecie Apple, gdzie coraz częściej jednym z urządzeń zewnętrznych niezbędnym do codziennej pracy jest modem.

Felietonik: Gram w Star Wars Battlefront 2 i jestę Hardkorem! Płacę, wymagam, wygrywam!

Jestem graczem od wielu lat i na przestrzeni tego czasu miałem smutną przyjemność, zobaczyć na własne oczy jak kształtuje się w branży wirtualnej rozgrywki proceder zwany teraz potocznie mikropłatnościami. Pal licho jeśli dotyczą one elementów wizualnych w grze, ale jak ewidentnie zmieniają rozgrywkę na korzyść kupującego to mnie krew zalewa.

Początki z Battlefrontem

Pamiętam że gdy kończyłem liceum, miałem możliwość zagrania w pierwszą wersję gry Battlefront.

Zhakuj sobie Pasjansa

Drogi czytelniku, jeśli szukasz porad jak spreparować najlepszego pośród Windowsowych Pasjansów tak aby działał na Windows 10, chcesz dodać do menu opcje schowane dotychczas w tzw. „głębokim ukryciu” lub nawet podmienić kilka bitmap – to lepiej trafić nie mogłeś.

Poradnik opiera się na wersji Pasjansa, którego można znaleźć w każdym 64 bitowym Windows 7 Home Premium z SP1. Podejrzewam, że jest taki sam we wszystkich dystrybucjach tego systemu, ale na wszelki wypadek precyzuję na czym pracowałem.

Android dla wymagających [cz. 1]

Nie da się ukryć, że rynek smartfonów został zdominowany przez słuchawki napędzane Androidem. System ten, choć wciąż nie idealny, ma zarazem wiele zalet, a wśród nich możliwość daleko idącej konfiguracji. Większości użytkowników wystarczy zapewne podstawowy zestaw aplikacji dostarczany już z systemem, ale co zrobić, gdy mamy większe wymagania? Wystarczy choćby dokompletować odpowiednie oprogramowanie i tym właśnie się zajmiemy.