popularne tematy: oprogramowanie

Android Q Beta 4 – sporo usprawnień dotychczas zaimplementowanych mechanizmów oraz kilka interesujących nowości

Google konsekwentnie trzyma się opublikowanego początkiem marca planu wydawniczego odnoszącego się do Androida Q. W związku z tym, w zeszłym tygodniu opublikowano jego czwartą testową odsłonę, które wniosło sporo poprawek i udoskonaleń dla dotychczas zaimplementowanych mechanizmów oraz funkcji. Nie zabrakło również kilku nowości, choć nie wszystkie z nich są widoczne na pierwszy rzut oka – z niewyjaśnionych powodów zdecydowano się je ukryć przed testerami.

Kolejny miesiąc za nami, więc wypadało zebrać i opisać udostępnione nowości – Windows 10 w kompilacji 18898, 18908, 18912 oraz 18917

Wpisy z zakresu kolejnych testowych wydań Windows 10 już od dawna nie są w żaden sposób ekscytujące, a odstępy pomiędzy nimi się jakby wydłużają. Nowości jest jak na lekarstwo, więc muszę nieco odczekać na ich większą partię, a gdy już ich trochę uzbieram, to nawet wtedy ciężko znaleźć coś powalającego na kolana.

No ale cóż, tak to bywa – przejdźmy do konkretów, tj. opisu oszałamiających nowości w kompilacjach

Treningi, ćwiczenia i aktywności – zostań ekspertem Huawei z GT Watch

Nie ulega wątpliwości, że wpis o takim tytule będzie wisienką na torcie pośród wszystkich dotychczas opublikowanych. W końcu GT Watch Active, jak sama nazwa wskazuje, kierowany jest do osób ceniących sobie aktywność fizyczną i to niezależnie od jej postaci. Teorię z tego zakresu wyłożyłem przy okazji wpisów traktujących o możliwościach wykorzystywanego oprogramowania oraz

Historia systemu MS-DOS

Już na wstępie zaznaczę, że to miał być krótki materiał o coraz bardziej zapomnianym systemie, ale okazało się, że geneza powstania DOS-a jest tak zawiła, że pomimo tych ~trzydziestu tysięcy znaków (czy trzydziestu pięciu minut wideo), nie mam pewności czy nie pominąłem czegoś istotnego – ale, od czego mamy sekcję komentarzy, jeśli faktycznie coś przeoczyłem, nie trzymajcie tej wiedzy tylko dla siebie, podzielcie się nią ze wszystkimi, za co z góry dziękuję.

W tym materiale pod lupę biorę system operacyjny MS-DOS.

Huawei P30 Lite - średniak o potencjale fotograficznym?

Huawei kiedyś robił średniej jakości telefony. Średnio wyglądające, bardzo średnio działające i z bardzo średnim oprogramowaniem. Było to jednak kilka lat temu. W ostatnim czasie ze zdumieniem się przyglądałem wynikom sprzedaży producenta i stwierdziłem, że chyba zaczęli robić całkiem niezłe telefony ze średniej i wyższej półki. No cóż, żeby to ostatecznie zweryfikować zażyczyłem sobie do testów którąś z P30'tek. Dostałem P30 Lite.

Ale musicie coś wiedzieć. Jestem użytkownikiem iOS. Nigdy nie lubiłem Androida i nigdy nie udało mi się go zbyt długo używać.

Programy informatyka! Czyli niezbędne programy po formacie kompa

Wstęp warto pominąć i przejść do wartościowszej części bloga 

Jeśli jesteś osobą słabą psychicznie lub masz problemy z nerwicą nie czytaj dalej. Nie biorę odpowiedzialności za powstałe szkody wynikające z niewłaściwego zrozumienia mojego wpisu ;) Ostatnio stanąłem przed przed wielką zmianą a mianowicie przesiadka na najnowszą wersje systemu ze stajni MS. Wstrzymywałem się ile mogłem pozostając wierny tylko jednej, jedynej prawowitej siódemce. Jak to mówią trzeba iść z duchem czasu więc i ja skusiłem się na update.

Microsoft Launcher i Your Phone Companion — jak Microsoft przejmuje Androida

Minęło trochę czasu od mojego ostatniego wpisu, ale przychodzi taki kiedy nie ma o czym, lub kiedy, pisać oraz taki kiedy jest o czym napisać i jest czas żeby to napisać. A dzisiaj będzie o tym, jak Microsoft tylną furtką wchodzi i wygryza Google z jego własnego systemu.

Obie aplikacje zawarłem w jednym poście, więc może on być nieco dłuższy. Zapraszam oczywiście do przeczytania całego, ale jeśli interesuje Was tylko jedna z tych aplikacji, to po nagłówkach dojdziecie do celu :P

Huawei ma zniknąć z półek sklepowych! Już niedługo.

Huawei, czyli marka, która się zajmuje produkcją telefonów, tabletów, smartwatchów, i laptopów, ma wycofać z swojego rynku telefony. Czyli telefony co kupimy od chińskich debiutów, nie będą mieli Androida 9.0, bądź 10. Androida zastąpi system Huawei Hong Meng, co ,,Podobno" ma wsparcie dla aplikacji systemów Android, takich jak Facebook, Asphalt Nitro, i inne. Nowe telefony Huawei nie będą mieli Wi-Fi, więc koniecznie będzie korzystanie wyłącznie z DANYCH KOMÓRKOWYCH. Nie będzie miał też slotu na karty pamięci mSD.