popularne tematy: oprogramowanie

Project Warlock — kwintesencja staroszkolnego FPS powraca!

To że rynek gier typu Indie zalewa ostatnio wzmożona fala premier, nie jest już tak dziwne jak to miało miejsce kilka lat wstecz. To zasługa m.in prostego stworzenia i łatwego wydania takowej produkcji na rynek. A na tym ukazują się sentymentalne wersje, dobrze znanych tytułów z przeszłości. Co prawda niekiedy wychodzi z nich niedopracowany produkt typu Ion Maiden, lub próba stworzenia bardzo dynamicznej strzelanki pokroju

Akustyka i indywidualne dopasowanie przy odtwarzaniu muzyki z Windows 10 i Dolby

Znana od lat marka Dolby może z Windows 10 mieć istotny wpływ na korzystanie w domu z PC od odtwarzania muzyki. Niedawno pojawiła się tutaj w wortalu informacja, że kultowy Winamp powróci, a treść oraz obfitość komentarzy pokazuje, jak wiele może zmienić jeden program. Zaskoczył z pewnością nawet twórców PC i mp3.

Windows XP otworzył przed laty PC na multimedia dla szerokiego grona odbiorców.

Obłąkany mesjasz i jego Świątynia Jerozolimska

O tym, że obłęd często towarzyszy geniuszowi, mogliśmy zobaczyć w jednym z lepszych filmów z początku tego tysiąclecia "Piękny Umysł", gdzie poznaliśmy dramatyczne losy Johnego Nasha, który chorując na schizofrenię paranoidalną zdołał zmienić losy psychologii, ekonomii i samej matematyki, tworząc fundamenty dla teorii gier. Może życie Terry'ego A. Davisa mogłoby być podobnym materiałem na scenariusz, gdyby podobnie jak bohater tego hollywoodzkiego hitu, poznał na swojej drodze kogoś komu by na nim zależało.

Lewap Software

LewapSoftware , LewapSoft - czyli programy mojej produkcji i opis mojego programowania, zapraszam na -> http://lewapsoft.pl/ dodatkowo są tam różne informacje np. o nauce języków obcych, o programowaniu i inne. (Były) będą też testy on-line wykonane w PHP i MySQL lecz na razie nie działają ponieważ muszę je dostosować do nowej technologii frameworka AngularJS

Co to jest za nazwa "Lewap" ? - to moje imię Paweł odwrotnie:

Dekompresja i montowanie obrazów Clonezilli

Clonezilla jest otwarto źródłową, darmową i jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) alternatywą dla płatnych programów do wykonywania i przywracania kopii całych pamięci masowych lub tylko ich partycji. Jest to tak naprawdę dystrybucja Linuksowa, która wykorzystuje zestaw skryptów i narzędzi takich jak np. partclone czy znany wszystkim dd. A skoro tak, to w przeciwieństwie do komercyjnych odpowiedników, sam format obrazów nie jest własnościowy i można go zamontować na dowolnej innej dystrybucji.

Krótki test dysku Micron 1100 3D NAND

Dysk zakupiłem w sklepie X-Kom. Dysk ten polecany jest również przez redakcję Dobreprogramy.

W pudełku znalazłem ramkę, która zwiększa rozmiar dysku z 7 mm na 9,5 mm.

Polecam wpis na moim blogu: Jak skonfigurować system Windows dla dysku SSD - Poradnik (który może nie wystarczyć)

Podaję również link do opisu producenta (zdjęcia, parametry, itp) :

https://www.micron.com/products/solid-state-storage/product-lines/1100...

Subiektywne porównanie MIUI 10 i Androida 9, czyli dlaczego korzystam z tego pierwszego, mimo, że wciąż kusi mnie ten drugi

Odkąd tylko pamiętam (licząc od czasu, kiedy zacząłem interesować się modyfikacjami) grupa użytkowników Androida podzielona jest na dwa główne obozy (w sumie tyczy się to nie tylko tego systemu) - tzw. techniczni i tzw. nietechniczni. Ci drudzy kupują co im polecą znajomi lub sprzedawca w sklepie, korzystają z tego co zapewniają producenci i generalnie niczym się nie przejmują.

Recenzja chińskiego "prawie-flagowca" Maze Alpha X

Po tym jak ostatni telefon umarł śmiercią naturalną, czyli zwyczajnie padła płyta główna- musiałem ustalić wytyczne i wymagania związane z nowym towarzyszem dnia. Wymagania te są proste, a jednocześnie trudne do spełnienia naraz dla 80% mądrych telefonów.

Oto one:

1. W związku z modą i moimi upodobaniami nowy towarzysz egzystencji musi mieć bezramkowy wyświetlacz- w miarę proste założenie.

2. Musi także mieć zaokrąglone rogi- żadne praktyczne zastosowanie, bardziej utrudnienie, aczkolwiek wizualnie mi się podoba.

3. Minimum 4GB RAM, najlepiej 6.

Windows 7, Kaby Lake i droga na Golgotę

Kupno komputera w dzisiejszych czasach to jeden z większych dylematów dla „tradycjonalistów”, którzy raz że są uwiązani do oprogramowania dla Windows, a dwa że niepokornie nie godzą się na schizofrenię interfejsów, brak sensownej kontroli nad aktualizacjami, wieczny poligon doświadczalny rolling release, obskurny wygląd, a jakby tego było mało to także szpiegowanie – oczywiście – Windowsa 10.

Wpis zbiorczy, a zmian wciąż niewiele – Windows 10 w testowych kompilacjach 18242, 18247, 18252

Ostatnich kilka tygodni było okresem, w którym Microsoft kładł szczególny nacisk na dopieszczenie październikowego uaktualniania Windows 10. Skutkowało to zmniejszonym nakładem pracy przeznaczonym na rozwój testowego 19H1, co bardzo dobrze było widać w poszczególnych kompilacjach. Wprowadzały one naprawdę niewiele zmian, przez co postanowiłem ciut odczekać i zebrać ich więcej. Od mojego ostatniego wpisu minął już prawie miesiąc (13 września), a mimo to sytuacja w ogóle się nie poprawiła. W tym czasie wypuszczono 3 odsłony (