Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: oprogramowanie

Sprawa Huaweia

TL:DR Huawei ma silne powiązania z rządem Chin, przez co w USA nikt nie chce sprzedawać ich telefonów głównym kanałem sprzedaży jakim są telekomy.

Huawei jako przedsiębiorstwo

Huawei został założony w 1987 roku przez Ren Zhengfeia, który jest byłym oficerem i inżynierem Chińskiej Ludowej Armii. Zatrudnia ponad 170000 pracowników i operuje na całym świecie jako jedna z wiodących firm komunikacyjnych. Na obecną chwilę czwarty największy producent telefonów.

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 3)

Hej, 

Mały status projektu, o którym pisałem w dwóch poprzednich wpisach.

BlackBullet ma już swój hosting i działa to całkiem dobrze. Jeszcze brakuje domeny i SSL żeby było bezpiecznie, ale i ten problem wkrótce się rozwiąże. 

Dwa z trzech komponentów są juz dostępne na githubie. Backend jeszcze nie, bo muszę z kodu usunąć wrażliwe dane. 

APLICACJA DESKTOPOWA

Mocno zakurzony mechanizm „cichych godzin“ wreszcie doczekał się sporego odświeżenia, czyli Windows 10 w kompilacji 17074

W ostatnich kilku kompilacjach skupiono się na dodawaniu nowych funkcjonalności z zakresu wprowadzania tekstu (i to nie tylko przy pomocy klawiatury). W pewnym sensie było to ciut nużące, tym bardziej, że większość z nich dedykowana była posiadaczom tabletów lub hybryd. Wydaje się jednak, że firma wreszcie osiągnęła to co chciała, ponieważ w końcu zabrała się za coś innego. Dlatego też tym razem na tapetę trafił mechanizm Cichych Godzin, który od dnia swojej premiery nie przeszedł żadnej modyfikacji – co było dość dziwne.

Jeżeli Anki zawsze tworzy odwrotną kartę, ignorując puste pole "Dodaj rewers"...

Gdzieś "po drodze" Moich eksperymentów z tworzeniem Własnych szablonów baz Ankiego natrafiłem na konsternującą sytuację: program zdawał się generować odwrotne karty dla nowych haseł zawsze - bez względu na to, iż zawartość pola "Dodaj rewers" była pusta (standardowo w takiej sytuacji odwrotna karta nie powinna być tworzona). Zaintrygowany, poszperałem nieco i... udało Mi się namierzyć źródło problemu.

Open Live Writer nie uruchamia się.

Niedawno przeprowadziłem świeżą instalację Windows - w czołówce ponownie zainstalowanych programów znalazł się Open Live Writer, którego z powodzeniem używam do blogowania od dłuuuugieeeego czasu (jeszcze za czasów Windows Live Writer'a - jego poprzednika) i który ogromnie ułatwia owe blogowanie(w porównaniu do używania klasycznych paneli administracyjnych w przeglądarce). Po świeżej instalacji spotkała Mnie jednak niemiła niespodzianka: program nie uruchamiał się.

Dostępność Apple a Microsoft, czyli spojrzenie przez Okienka na jabłuszko

Ostatnim razem opisywałem wam wysiłki firmy Apple, podejmowane na rzecz rozwoju dostępności swych produktów dla osób niepełnosprawnych. Jeśli jednak to, o czym wówczas pisałem okazałoby się niewystarczające, lub też chcielibyście od tak po prostu wzbogacić swoją wiedzę w temacie, podrzucam wam linki do dwóch artykułów, w których również podejmuje się to zagadnienie.

Dziś jednak skupię się na tym, co wraz z Windowsem daje namMicrosoft, a daje niestety jak na ten czas niezbyt dużo. O tym jednak w dalszychczęściach niniejszego artykułu.

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 2)

Witam serdecznie!

Niecałe dwa tygodnie temu opublikowałem mały wpis o moim małym weekendowym projekcie, mającym na celu zintegrowanie androida z linuksem. 

Wpis spotkał się z OGROMNYM zainteresowaniem ( 3 komentarze ;) ) więc jest sens pisać. ( hue hue hue)

Dziś w końcu udało mi się znaleźć chwilę, na kontynuowanie tego eksperymentu. Efety są na tyle zadowalające, że postanowiłem napisać drugi wpis w tym temacie. 

Ostatnio wspominałem, że brakuje klienta desktopowego.

Chess Playing Software Programs — uczynią trening szachowy przyjemnością

Z racji tego, że mój artykuł pt. „Free Chess Programs — pozwolą wam odkryć prawdziwą magię gry w szachy” - wzbudził zainteresowanie wielu fanów gier logicznych. Postanowiłem napisać jego kontynuację, szczegółowo opisując kolejne "Top 10" ciekawych programów szachowych. Chciałbym nadmienić, że z dziesięciu opisywanych tutaj programów 6 jest na licencji freeware, a pozostałe są płatne.