popularne tematy: porady

Gorąca „wiertarka”

No i cyk. Ciemność na ekranie choć dioda monitora mruga. Radeon HD7850 cichutko zgasł nie grając na odchodne żadną cewką i bez dymka na pożegnanie. Pozostawił po sobie dobre wspomnienia i nadal kręcący się wentylatorek…

Umarł król, niech żyje król. Choć z wyglądu i uposażenia to raczej żebrak, ale ktoś obowiązki wyświetlania tego i tamtego musiał przejąć. Przejął je dyżurny rezerwista w postaci cieniutkiego Quadro NVS 315. I choć brakuje mu wiele do poprzednika, to pod względem gabarytów jest dla mnie ideałem karty graficznej.

Najnowsze trendy w tworzeniu stron internetowych

W tym wpisie postaram się krótko zsyntetyzować najnowsze trendy w tworzeniu stron www. Dlaczego warto znać nowe techniki tworzenia stron? Nowoczesność i wzorce, z którymi stykamy się na co dzień są przez nas pozytywnie kojarzone.

Oczywiście nie należy "ślepo" za nimi podążać i na siłę stosować wymienionych rozwiązań. Nadrzędnym celem jest przede wszystkim zapewnienie użytkownikowi ogólnie rozumianej wygody. W ostatnich latach w centrum uwagi są użytkownicy technologi mobilnych a przede wszystkim osoby korzystające z przeglądarki w telefonie.

Jaki laptop kupić do 300 złotych? Moja subiektywna lista sprawdzonych notebooków i Chromebooków

Jestem zwolennikiem użytkowania starszych laptopów. W dzisiejszych stricte konsumenckich czasach, gdzie przyjęło się wymieniać sprzęt jak najczęściej, stwierdzenie to wielu osobom może wydawać się dziwacznym, nieżyciowym wręcz zadziwiającym. Fakty są jednak takie, że setkom tysięcy mieszkańców Polski nawet ponad dziesięcioletnie notebooki bardzo dobrze służą. Zatem jak to się ma do sytuacji panującej na rynku laptopów i potrzeb ogółu użytkowników?

Trendy a wymagania

Teraz na topie są

5G, Android TV i Spotify nie stworzono dla naszego relaksu — podobnie jak facebook

Spotify jest dla jednych czymś absolutnie niezbędnym, a dla innych symbolem złej jakość. Wielokrotnie już poruszałem temat tego serwisu muzycznego, lecz pojawił się nowy wątek. Koleżanka zamieściła na facebook "news", że nagrania z jej płyty są na Spotify. Zdziwiłem się, że tak długo o tym nie wiedziała. Na terenach byłej Czechosłowacji nie jest anonimową osobą. Była wokalistką zespołu, który miał wiele hitów. Na jej temat pojawiają się nadal ploteczki w kolorowej prasie i sporo napisano o jej solowej płycie.

Łowca Okazji: 5-urodziny Gearbest zbliżają się wielkimi krokami!

Piąte urodziny Gearbest już za tydzień, ale od ponad dwóch tygodni w tym największych chińskim sklepie internetowym widać zmiany. Zarówno aplikacja mobilna i skórka serwisu zostały mocno odświeżone.

Gearbest zmienił barwy na jaśniejsze - bardziej kontrastowe. Logo serwisu także uległo metamorfozie - zębatki odeszły w zapomnienie, a zastąpił je “koszykowy uśmiech”, który z pewnością odzwierciedla zadowolonych klientów ;)

Pierwszy raz ktoś włamał mi się na konto, a nawet dwa

Tragedia! A na serio, to mogło skończyć się o wiele gorzej. Ale po kolei...

Jakoś w ostatni weekend nagle zauważyłem na telefonie powiadomienie o nowej poczcie. Otworzyłem je i w kliencie pocztowym zastałem... nic ciekawego. Zero nowej poczty. Dziwne. Każda normalna osoba stwierdziłaby, że ma omamy albo to "jakiś kolejny głupi błąd", który można zignorować i oddalić się w celu dalszej bezmyślnej wegetacji.

Ale że jestem kompletnym nerdem i nie mam życia, to wiem że rzeczy nie dzieją się bez powodu.

IQOS 3 Multi

IQOS 3 Multi, to najmłodsze dziecko z rodziny Philip Morris, które służy do podgrzewania wkładów tytoniowych. Swoją premierę miało co prawda już w ubiegłym roku, jednak całkiem niedawno wpadło w moje ręce.

Czy Reballing ma jeszcze sens? A może lepiej zainwestować w nową kartę graficzną?

Czym w ogóle jest reballing? Otóż najprościej mówiąc, reballing jest operacją wylutowania układu BGA oraz przylutowania go ponownie. 

Układy BGA są montowane na małych kulkach z cyny, które są przylutowane do układu i do płyty głównej laptopa, lub karty graficznej. 

Kiedy stosuje się reballing? Gdy mamy problem z wyświetlaniem obrazu np.