popularne tematy: porady

Docker part three — Grafana, MySQL, sysbench

Testowanie jakiegoś obiektu elementu i patrzenie na surowe dane może nie przemówić do nas za bardzo. Najlepiej posłużyć się tu jakąś graficzna reprezentacją danych, któa przedstawi nam dane w sposób wizualny. Ułatwi to analizę i pomoże wyciągnąć odpowiednie wnioski. Ja jestem themamuth i zapraszam was na trzecia cześć wpisu o wykorzystaniu kontenerów.

Previously in docker

W poprzednim moim wpisie zatrzymaliśmy się na uruchomieniu testu na naszej bazie danych z wykorzystaniem oltp_insert.lue w narzędziu sysbench.

Magix Video Pro X — tak w skrócie

Wśród programów do montażu video rzadko wspomina się o edytorach f-my Magix z rodziny Movie Edit Pro i Video Pro X. Szkoda bo to bardzo ciekawe i dość intuicyjne programy. Na dodatek najdroższa wersja Pro X na tle innych edytorów cenowo wypada dość interesująco. Szczególnie gdy zobaczymy ofertę Vegas-a Pro 15, który obecnie jest w posiadaniu f-my Magix. Generalnie sytuacja jest dość ciekawa. W Pro X od razu dostajemy wszystko za ok 1400 zł. Znowu Vegas Pro został rozbity „na atomy” i w najbardziej rozbudowanej wersji jego cena wynosi już 3400 zł !!! Moim zdaniem przesadzili.

reklama

Doogee — nowe smartfony oficjalnie w Polsce

Wśród wielu marek smartfonów dostępnych na naszym rynku od czasu do czasu pojawiają się przedstawiciele nowych, które próbują znaleźć swoje miejsce.

Jak będzie tym razem?

Zapowiada się ciekawie.

Smartfony marki Doogee są już oficjalnie dostępne w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju jest spółka MB Mobile. Urządzenia projektowane w Hiszpanii, a produkowane w Chinach cechują się innowacyjnością, dobrymi parametrami technicznymi oraz znakomitą proporcją ceny do jakości.

[50 modeli] Jaką kupić najtańszą sensowną kartę do grania za 80-130 zł / 200-300-400 zł

Jaką kupić najtańszą sensowną kartę do grania

Hierarchia GPU w przedziale cenowym do 300 zł

Przedstawiam Wam kompletną listę WSZYSTKICH kart graficznych w przedziałach cenowych do dostania na aukcjach poczynając od 80 zł ceny końcowej, a nawet taniej, do ok. 130-150 zł (głównie 1GB), i do ok. 200 zł/300 zł/400 zł. 

Do 150 zł starałem się aby nie brakło ani jednego modelu, który byłby interesujący. 

Przeglądałem sporo testów kart z tamtego okresu.

reklama

Zawód programista, wymarzona praca dla każdego?

Programowanie od jakiegoś czasu jest coraz bardziej poszukiwaną umiejętnością na rynku pracy. Bardzo prosto jest również takim programistą zostać, patrząc na oferty wszelakich kursów czy studiów podyplomowych. Doszło do tego, że można nawet stać się programistą poprzez korespondencyjny kurs na Messengerze... 

Na pewno programowanie jest umiejętnością, która przydać się może każdemu.

Dlaczego polecam Oneplus, to co go wyróżnia

Zawsze miałem i nadal mam wielką sympatię do marki Oneplus. Moim zdaniem ta marka skupia się bardziej na zaawansowanych użytkownikach androida, daje nam niemal czystego androida po drobnych, przydatnych modyfikacjach, również wydajnościowych. Bez zbędnych bajerów, dzięki czemu jest to najszybszy telefon z androidem na rynku, według wielu nawet szybszy od iphone X (gdy zainstalujemy naprawdę wiele aplikacji) .

Następną sprawą, za którą zawsze będę wychwalał oneplusa, jest to, że odblokowanie bootloadera jest proste oraz nie powoduje utraty gwarancji.

Docker part two — Docker-compose, Dockerfile

W poprzednim moim wpisie o docker, zatytułowanym docker part one. W środowisku docker, wspólnie uruchomiliśmy kontener zawierający stronę www z WordPress. Nasz CMS wykorzystywał też bazę danych MySQL, uruchomioną na innym kontenerze. Zastanawiać nas może na ile takie rozwiązanie jest wydajne w porównaniu do środowiska które, to byśmy uruchomili bezpośrednio na naszej maszynie. Bez konteneryzacji czy wirtualizacji. Przyjrzyjmy się zatem testom porównawczym naszego środowiska.

reklama

OpenStack Dashboard — Horizon

OpenStack to środowisko / platforma która, pozwala na stworzenie prywatnej lub publicznej chmury z Cloud Computing. W tym wpisie przyjrzyjmy się dostępnym w OpenStack środowisku WebGUI Dashboard Horizon. 

Jeżeli trafiłeś na ten wpis i też chciałbyś przetestować OpenStack to zapraszam do mojego poprzedniego wpisu gdzie pokażę Ci jak uruchomić takie środowisko w trybie developerskim - DevStack, OpenStack i OpenStack z Kolla na kontenerach

Docker part one

Zaczynamy zabawę z Docker.

W poprzednim moim wpisie poruszyliśmy temat chmury i wirtualizacji. Zaprezentowałem wam jak zainstalować proste środowisko w którym, można tworzyć wirtualne instancje. Maszyny utworzone w takim środowisku jak najbardziej mogą być pełno prawnymi komputerami / systemami operacyjnymi. Wpis blogowy znajdziecie tu: