Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: porady

Wymiana baterii w iPhone. Co warto wiedzieć

Jednym z ostatnich, najgorętszych tematów w sieci, to kwestia wymiany baterii w telefonach Apple. Zdawać by się mogło, że na ten temat powiedziano niemal wszystko. Ja jednak chciałem się z wami podzielić pewnymi informacjami, które z plotek zamieniają się w "fakty objawione". 

Apple zdecydowało się na obniżenie cen baterii dla klientów, którzy potrzebują wymienić je w swoim telefonie. Decyzja ta, zupełnie błędnie, nazywana jest "programem wymiany baterii". Nie jest to "program", ale okresowe obniżenia ceny na konkretne podzespoły.

Internet potrzebny jak światło

Z racji wykonywanego zawodu związanego z internetem chciałbym przybliżyć czytelnikom temat o którym ogólnie wszystko wiemy ale diabeł tkwi w szczegółach.

Na co dzień podłączam w domach internet i większość klientów nie dopytuje jak z niego korzystać ale zdarza się że jest to pierwsze w życiu spotkanie klienta z wirtualnym światem i jestem zasypywany gradem pytań. W związku z tym wszystkim szukającym pomocy i odpowiedzi na nurtujące pytania spieszę z odpowiedzią.

 Bezpieczeństwo

CyberLab — wirtualne cyber laboratorium. Część 4

Tytułem wstępu

Witajcie ponownie,w poprzednim odcinku nasze działania zakończyliśmy na etapie, w którym uzyskaliśmy dostęp do WebGUI PfSense. Jak mogliście zaobserwować proces instalacji jest niezwykle prosty i intuicyjny. Teraz nadszedł czas na bliższe poznanie naszego labowego routera/firewalla oraz na rozpoczęcie konfiguracji.

Jeśli ktoś przeprowadził instalację z wersji starszej niż 2.4.2 to ekran logowania różni się od tego przedstawionego na screenach w poprzedniej części CyberLAB.

Czy wymiana baterii faktycznie przyspieszy nam iPhone’a?

Od kilku dni internet huczy na temat niegodziwego postępowania Apple związanego z celowym spowalnianiem telefonów wówczas, gdy bateria urządzenia jest już zużyta. Oczywiście zdania są mocno podzielne. Jedni mówią, że tak naprawdę nic się nie dzieje, bo przecież użytkownik nawet o tym nie wie, inny składają pozwy zbiorowe, domagając się od Apple odszkodowania... często w jakiś abstrakcyjnie wysokich kwotach.

CyberLab — wirtualne cyber laboratorium. Część 3

W poprzednim odcinku BIRDGED pokłóciła się z NAT, Host-only opuścił nas twierdząc, że i tak nikomu nie jest tutaj potrzebny, a dysk uszczuplił się o 10GB, aby być bardziej FIT...

Zaraz, zaraz, WRÓĆ... to chyba nie ta bajka....

Witajcie w kolejnym odcinku CyberLab'u!!!

Zaczynamy z instalacją pierwszej maszyny z systemem PfSense. Na początku screen z ustawieniami naszej maszyny, żeby było łatwiej, a później omówię istotne ustawienia.

Strategia życiowo-biznesowa, także DP

Oczywiście różnych strategii w życiu i biznesie znaleźć i zastosować można całe mnóstwo, ale mnie tym razem interesuje jedna tylko, uniwersalna, zawsze pojawiająca się w polityce, interesach i prawie zawsze w życiu. Zasada przez większość Polaków zupełnie nieznana, a jeśli nawet ktoś ją nam uświadomi, to najczęściej wypieramy i negujemy jej istnienie lub znaczenie.