popularne tematy: porady

Płomień i samolot — nowe reakcje na Facebook

Facebook to portal, który bez wątpienia jest najbardziej znanym portalem, przez chyba każdego kto ma internet, a także przez tych, którzy go nie posiadają. Tak naprawdę to trudno o nim (portalu Facebook) nie usłyszeć. 

Tytułowy portal posiada wiele opcji, którymi próbuje przyciągnąć do siebie coraz to więcej ludzi i zachęca do aktywności, dając możliwość publikowania wpisów, zdjęć, wideo, organizowania grup, imprez, komentowania i wiele więcej mniej lub bardziej ciekawych funkcji/opcji.

Specjalista ds. IT — Brother u lekarza, czyli problemy z pobieraniem kartek w MFC 7820n

Witam w kolejnej przygodzie z drukarkami Brother, tym razem do doktora trafiło urządzenie wielofunkcyjne MFC 7820n. Pewnego dnia zostałem zaalarmowany przez zespół magazynowy, że drukarka się zasupła. Standardowa przepytywanka rozmówcy odnośnie szczegółów, wykluczyła mataczenie i brak elementarnej wiedzy w zakresie obsługi sprzętu. Udałem się więc do pacjentki w celu oględzin. Objawy choroby były wyraźne, a było to pobieranie kilku kartek na raz, a następnie zatrzymanie druku gdy kolejny arkusz wpychał się do bębna.

Jak zrobić żeby Youtube działało w tle ? (brak reklam )

Jak zrobić, żeby Youtube działało w tle ? Najprostszym rozwiązaniem jest alternatywna apka do Youtube o nazwie Newpipe. Jest to apka o otwartym kodzie źródłowym znajduje się w sklepie Fdroid jest cały czas rozwijana ostatnio np autor dodał opcję i można teraz słuchać muzyki również na Soundloud. Ciekawe funkcję jakie posiada newpipe jest np odtwarzanie samej muzyki w tle bez odtwarzania obrazu= oszczędność baterii jak i internetu. Posiada również opcję pobierania z Youtube.

Szybkie porównanie 1: SoftPerfect RAM Disk vs OSFMount

Jakiś czas temu złożyłem stację roboczą głównie do prac związanych z modelami 3D. 

32 GB zainstalowanej pamięci 10600R to dość spora ilość, której nie jestem w stanie wykorzystać dlatego część postanowiłem przeznaczyć na RAMDisk, który trochę przyspieszył by pracę z rozbudowanymi modelami. 

Wybrałem dwa darmowe, nadal rozwijane programy, które (podobno) nie mają żadnych ograniczeń:

- SoftPerfect RAM Disk 4.0.7

- OSFMount 2.0.1001

A pilot leci(wy) w torze odtwarzania muzyki z PC, jak w domowym kinie?

HTPC nie jest specjalnie interesujące dla melomana, bo wyższy koszt systemu nie jest adekwatny do tego co jest w ofercie z muzyką na bazie tej technologii. Atmos może to zmienić i ostatnio często do tego nawiązuję. Trafiłem tu w serwisie na wpis o kinie domowym i stwierdziłem, że jest inspirujący. Wielu miało podobne zdanie. Zainspirował on ciekawą wymianę poglądów, którą warto kontynuować z oddzielnym wpisem.

Pilot, jego znaczenie słusznie podkreślono w tym wpisie o kinie domowym. Wyraźnie widać, że się w tym sprawdza.

Uzyskujemy lepszą jakość dźwięku i pozycjonowania w grach — wstrzykujemy OpenAL/HRTF przez dsound.dll

Biblioteki Creative Alchemy, dsoal, Inditect Sound, 3D SoundBack, Xear3D EX.

Czyli jak przywrócić efekty dawnej sprzętowej akceleracji audio nadal obecnej części składowej pakietu DirectX - DirectSound za pomocą bibliotek dsound.dll (i wstrzyknąć OpenAL/+HRTF) a także zasadność stosowania tych bibliotek w nowszych tytułach 

Przywracanie EAX w starszych grach + upgrade eax.dll do wersji 4.0 w dowolnym tytule z EAX wersji starszej). Do tego kilka słów o OpenAL, problemach z działaniem, a także odpalaniem HRTF.

Docker part three — Grafana, MySQL, sysbench

Testowanie jakiegoś obiektu elementu i patrzenie na surowe dane może nie przemówić do nas za bardzo. Najlepiej posłużyć się tu jakąś graficzna reprezentacją danych, któa przedstawi nam dane w sposób wizualny. Ułatwi to analizę i pomoże wyciągnąć odpowiednie wnioski. Ja jestem themamuth i zapraszam was na trzecia cześć wpisu o wykorzystaniu kontenerów.

Previously in docker

W poprzednim moim wpisie zatrzymaliśmy się na uruchomieniu testu na naszej bazie danych z wykorzystaniem oltp_insert.lue w narzędziu sysbench.

Magix Video Pro X — tak w skrócie

Wśród programów do montażu video rzadko wspomina się o edytorach f-my Magix z rodziny Movie Edit Pro i Video Pro X. Szkoda bo to bardzo ciekawe i dość intuicyjne programy. Na dodatek najdroższa wersja Pro X na tle innych edytorów cenowo wypada dość interesująco. Szczególnie gdy zobaczymy ofertę Vegas-a Pro 15, który obecnie jest w posiadaniu f-my Magix. Generalnie sytuacja jest dość ciekawa. W Pro X od razu dostajemy wszystko za ok 1400 zł. Znowu Vegas Pro został rozbity „na atomy” i w najbardziej rozbudowanej wersji jego cena wynosi już 3400 zł !!! Moim zdaniem przesadzili.

Doogee — nowe smartfony oficjalnie w Polsce

Wśród wielu marek smartfonów dostępnych na naszym rynku od czasu do czasu pojawiają się przedstawiciele nowych, które próbują znaleźć swoje miejsce.

Jak będzie tym razem?

Zapowiada się ciekawie.

Smartfony marki Doogee są już oficjalnie dostępne w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju jest spółka MB Mobile. Urządzenia projektowane w Hiszpanii, a produkowane w Chinach cechują się innowacyjnością, dobrymi parametrami technicznymi oraz znakomitą proporcją ceny do jakości.