popularne tematy: porady

Elektroniczny Offroad dla najmłodszych z okazji pierwszej komunii? Lepsze to niż uzależniające ekrany!

Nieubłaganie zbliża się "sezon" komunijny. Rodzice, wujkowie i babcie szturmują sklepy z elektroniką w poszukiwaniu sprzętów dla swoich pociech. Na ustach wszystkich są drogie telefony, laptopy, aparaty ... a gdzie te czasy gdy rower albo zegarek, określał i tak zawyżony stopień luksusu? Wiem że społeczeństwo idzie z duchem czasu, ale wg. mnie nie ma przykładu bardziej zmarnowanego pomysłu na prezent, niż kupienie dla 9 latka ogłupiającego smartfonu.

SSD na dopalaczach — przyspieszanie dysku SSD

Mając dysk SSD, nie chcemy nawet słyszeć, o przesiadce z powrotem na HDD. Co jest zrozumiałe, bo jest to ogromny skok wydajnościowy. Jednak chyba każdy z nas chciałby, aby jego sprzęt był możliwie najszybszy i bezawaryjny przez cały okres jego eksploatacji. 

Dysk SSD z biegiem czasu zaczyna chodzić wolniej z różnych względów. Nawet na starcie możemy nie osiągnąć jego pełnej wydajności, o czym nie będziemy nawet wiedzieć.

reklama

Kopiowanie i klonowanie aplikacji na Androidzie oraz dostosowanie aplikacji do własnych potrzeb

Czasami przychodzi potrzeba wykorzystania drugiej aplikacji, ale drugiej takiej samej przecież nie da się zainstalować. Android od pewnego czasu pozwala na tzw. aplikacje bliźniacze, jednakże ich ilość jest strasznie mała.

Co zrobić, aby obejść to ograniczenie ? Wystarczy skopiować/sklonować aplikację i zainstalować jako drugą, nie ma z tym żadnych problemów z programami, które opiszę poniżej.

App Cloner - kopiowanie aplikacji z kilkoma opcjami

Aplikacja

Robienie panoramy smartfonem — wybór najlepszej aplikacji na Androida

Są dni, w których mnóstwo ludzi wyjeżdża odpocząć lub po prostu spędzić czas inaczej niż zazwyczaj. Często wykonują przy tym mnóstwo zdjęć, by uwiecznić te chwile i pochwalić się widokami. Czasami, aby coś pokazać potrzeba nam szerokiego obiektywu, który uchwyci to, co widzimy wokół siebie.... ale czy chcemy kupować specjalny smartfon z szerokokątnym obiektywem ? A gdyby tak zrobić panoramę smartfonem nie mając komputera przy sobie ?

Sam byłem ciekaw jak na mocy obliczeniowej i dostępnej pamięci RAM w obecnych smartfonach będzie sprawować się wykonywanie panoram.

reklama

Pomocnik blogera DobreProgramy — aplikacja na system Windows

Od czego tu zacząć... hmm. Nie jestem zbyt dobry w pisaniu, nigdy nie lubiłem pisać i rozpisywać się czy to w sms, czy na forum, czy innym miejscu. Dobra, ale co to ma do tytułu ? Kolejny ClickBait ? Oczywiście ;)

A tak poważnie to chciałem przedstawić Wam aplikację instalowaną na Windowsa za pomocą sklepu Microsoftu (Microsoft Store). Dzięki tej aplikacji w prosty sposób można zobaczyć statystyki poszczególnych wpisów, nie wchodząc w każdy z osobna.

Oszczędzanie baterii w Androidzie — maksymalne wydłużenie pracy smarfona. Część 2 (aplikacje)

W pierwszy części wpisu dotyczącego oszczędzania baterii w smartfonie podałem sposoby zaoszczędzanie nierzadko kilku procent baterii poprzez ustawienia systemowe. W tej części natomiast chciałem ukazać sposoby na oszczędzanie baterii poprzez wyłączenie zbędnych opcji w aplikacjach, które powodują większe wykorzystanie baterii.Czy faktycznie jakaś opcja jest zbędna, zdecyduj sam. Ja pokazuję i proponuję na swoim przykładzie.

Wcześniej wspomniany wpis nosi tytuł "

reklama

Program naprawczy MacBook Pro i inne programy serwisowe Apple

20 kwietnia Apple uruchomiło program wymiany baterii w niektórych MacBooka Pro bez Touchbara. Jednak to nie jedyny program związany z bezpłatnymi naprawami usterek i wad w produktach Apple. Pomyślałem sobie, że może warto przypomnieć i wyjaśnić kilka, ciągle aktywnych programów serwisowych Apple.

MacBook i MacBook Pro

Zacznijmy więc od najświeższego, czyli programu wymiany baterii w MacBooku Pro bez Touchbara.