popularne tematy: porady

Odzyskiwanie zdjęć z kart pamięci — test programów do odzyskiwania zdjęć

Wiele osób w różnych częściach internetu spotyka się z problemem przypadkowego skasowania zdjęć. Są i tacy, którzy zdjęcia stracili z innych powodów np.: udziału szkodliwego oprogramowania bądź wadliwych kart pamięci. 

Pamiętaj, aby kupować karty pamięci mając na uwadze, że niektóre z nich to podróbki a są i takie, które nie są podróbkami, ale ich jakość jest mizerna. Aby się przed tym chronić, możesz skorzystać ze wpisu 

Transmiter Xiaomi Roidmi 3S — tani i wart swojej ceny — recenzja

Od zawsze byłem przeciwnikiem transmiterów FM. Te, które do tej pory testowałem nie działały należycie. Monofoniczna transmisja dźwięku, ciągłe zakłócenia w transmisji czy w końcu niska jakość przesyłanego dźwięku skutecznie mnie do nich zniechęcały. Wolałem nagrywać płyty, lub nawet korzystać z kasety-adaptera. Kilka razy jednak przewinęły mi się opinie na temat transmitera Xiaomi Roidmi 2S, które miały znacznie bardziej pozytywny wydźwięk niż standardowe opinie o transmiterach.

WebP czyli format zdjęć internetowych prosto od Google

O co chodzi z tym WebP? Otóż jest to format zapisu zdjęć, który jest obecnie rozwijany przez Google.

Po co kolejny format?

Pewnie zapytasz, po co nam kolejny format, skoro mamy PNG, JPEG, które zdawałoby się rozwiązują wszystkie problemy z kompresją zdjęć? Otóż WebP łączy zalety PNG i JPG. Nie wierzysz? No to jeszcze dodam że obsługuje animację podobnie jak GIF!

Zaletą WebP jest np. to, że obsługuje przezroczystość podobnie jak PNG - z kanałem alfa. Generuje pliki ważące mniej w porównaniu do stratnej kompresji JPEG:

Zdjęcie JPEG ważące

Oclean Air — soniczna szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...

Oclean Air to zupełnie nowa propozycja szczoteczki sonicznej współufundowanej za pośrednictwem Indiegogo, która aktualnie trafia do sprzedaży. Choć Oclean nie jest jeszcze u nas znana, to tylko kwestia czasu. Xiaomi — dokładnie mówiąc Huami wzięło ją pod swoje skrzydła i w niedługim czasie powinna zagościć także u nas. Firma z kampanią na Indiegogo nie startowała na pusto.

Alternatywa — gdzie szukać dobrego i darmowego oprogramowania?

Otwarte oprogramowanie wielokrotnie udowodniło, że dobry program broni się sam. Właściwie każdy znany program należący do zamkniętego oprogramowania posiada swojego otwartego konkurenta. Mimo to problemem wolnego oprogramowania może być mniejsza dostępność, jako że produkty open source nie czerpią korzyści finansowych ze swojej działalności, opierają się głównie o rozgłos ze strony internautów.

Trekz Air — muzyka przekazywana dzięki wibracjom

Podczas gdy większość producentów sprzętu audio upiera się przy technologii, która ma odciąć nas od świata zewnętrznego, wyeliminować wszelkie szumy i pozwolić nam cieszyć się muzyką płynącą z naszego smartfona, AfterShokz idzie zupełnie w odwrotnym kierunku! Oferuje słuchawki z przewodzeniem kostnym.Można by zapytać - po co? Odpowiedź jest prosta - aby zadbać o nasze bezpieczeństwo! Bo nie tylko słuchamy muzyki w domu lub w biurze, ale także poza czterema ścianami, choćby uprawiając sport lub po prostu przemieszczając się z punktu A do punktu B.

Łowca okazji: wrześniowa wyprzedaż w sklepie Gearbest.com

Dziewiąty miesiąc roku to okres, w którym uczniowie i ich rodzice kupują artykuły szkolne i inne klamoty na nadchodzący rok szkolny. W końcu nasze pociechy wracają do szkoły i muszą zabłysnąć, a to nowym tornistrem, czy tabletem — oba są na T.

Żaden ze sklepów nie chce stracić okazji, aby zarobić i oferują promocję oznaczane w serwisach społecznościowych tagiem #backtoschool.

Gearbest nie czuje klimatu powrotu do szkolnej ławki, ale czuje pieniądze swoich klientów, dlatego na początek września organizuje wyprzedaż pod tytułem