Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: porady

IQOS vs papieros — szkodliwe, mniej szkodliwe czy nieszkodliwe?

Na pytanie:

Czy palenie tytoniu jest szkodliwe?

- nie ma innej odpowiedzi niż

tak.

Jednak pojawia się pewien problem w postaci słowa "palenie".Kto pali (lub przebywa z palaczami) ten wie czym to "śmierdzi" a czy ma świadomość co dzieje się w jego organizmie? Nie będę robił wykładu o szkodliwości palenia, bo nie o to chodzi. Świadomi palacze wiedzą, że trują siebie i swoje najbliższe otoczenie.Są jednak firmy w tej dziedzinie, które potrafią pokazać przełomowe wynalazki, które mogą wpłynąć na obniżenie szkodliwości stosowania wyrobów tytoniowych.Wiecie (pytanie do palaczy) że e-papieros ma trochę dłuższą historię niż większości się zdaje? Zanim europejski rynek zalała fala wszelkiej maści e-papierosów, pewna amerykańska firma w latach 60 pokazała „Premiere”, który okazał się zupełną klęską, totalnie zignorowany przez potencjalnych użytkowników.Jednak ta amerykańska firma, potentat w branży tytoniowej nie zasypiała gruszek w popiele i w 2014 roku wprowadziła pilotażowo swoją kolejną nowość na rynek japoński w Nagoi oraz włoski w Mediolanie, do tej pory prawie 1,5 miliona palaczy zrezygnowało z papierosów na rzecz tej nowości.

O czym mowa?

Studia: Podstawy Informatyki — systemy liczbowe

Nadszedł w końcu ten czas, kiedy kończy się szkoła średnia i rozpoczyna się nowy okres życia – studia. Wydawałoby się, że w czasie studiów na aktywności takie jak blog będzie o wiele mniej czasu. Ale jest (przynajmniej teraz i w moim wypadku) dokładnie na odwrót.. W związku z tym pomyślałem, że niezłym pomysłem byłoby opisywanie jak największej ilości zagadnień pojawiających się na studiach na łamach tego bloga. W tym miejscu będę zajmował się jedynie działami nieco ściślej związanymi z IT. Reszta przedmiotów, takich jak fizyka, jest umieszczona tutaj.

Od czego zaczniemy? Jeśli w tej chwili kojarzysz cokolwiek z materii IT, już sam tytuł powinien ci co nieco wyjaśnić sprawę. Otóż, będziemy zajmowali się systemami liczbowymi, ich przekształceniami oraz sposobem ich zapisu w pamięci komputera.

Nie ma co zwlekać. Do dzieła!

Zdejmij tego smartwatcha! Czyli moda męska a bycie geekiem

W życiu nadchodzi taki okres, gdzie nagle zauważasz że coś się zmieniło, że już bliżej Ci 30 niż 20 lat. Dużo częściej sięgasz po Focusa niż CD-Action, zamiast myśleć o rozwijaniu swojej postaci w mmorpg’u, myślisz o rozwijaniu samego siebie, abonament na World of Warcraft zamieniasz na karnet na siłownię, a dziewczynę zamiast do maka, zabierasz na prawdziwą kolację.

Starzejemy się? Nope, dorastamy? Dojrzewamy? Coś bardziej w tym stylu. Taką zmianę też przechodzi mój blog na dp. Zamiast avatara z anime teraz możesz widzieć moją facjatę, zamiast tekstów o kolejnej grze coraz więcej uwagi będę poświęcał nowym technologiom, jak i też rozwijaniu samego siebie.

No dobra, ale już nie przynudzam dłużej. Wiesz jak to teraz będzie wyglądało, to czas na właściwy wpis. Dzisiaj przyjrzymy się mojemu osobistemu TOP 7 NOPE! - rzeczy które weszły do życia dzięki rozwojowi elektroniki, a które… no… nie są czymś ok dla faceta, który chce pokazać że zna się na nowych technologiach, ale też wie jak NIE wyglądać niczym informatyk z piwnicy.Ważna uwaga – informacje tutaj zawarte są moją opinią, żadną prawdą najwyższą, nie musisz się z nimi zgadzać (nawet dobrze jest mieć swoje zdanie), nie są one też żadnymi nakazami.

Pomocny trójkąt

Wielu z Was na co dzień programuje, pisze formuły w Excel, rysuję w AutoCad czy też parametryzuje rodzinę Revit. W każdym z tych przypadków bardzo przydatne okazują się zależności, które występują w trójkącie prostokątnym.

Aby ułatwić odnajdywanie potrzebnych własności stworzyłem małą tabelę, która w tym pomaga. Podstawowe

  • Pole - P=0.5*a*b
 

Zaskakujące motywy MIUI 8

Moje wszystkie dotychczasowe artykuły o MIUI w jednym miejscu (PDF) » lub (EPUB) »

-------------------------

W poprzednim poście wspomniałem o zaskakujących motywach MIUI, w których tkwi całkiem spory potencjał nadania Androidowi wyglądu wysoce odpowiadającego Naszym preferencjom. Niejednokrotnie chwaliłem też możliwość nałożenia "ciemnej skórki" na wiele elementów. Dziś chciałbym zilustrować ów kreatywny potencjał w formie krótkiego fotograficznego przeglądu.

Na sam początek chciałbym zaprezentować Tobie Androida w "ciemnej skórce" - co w praktyce robi Mi ogromną różnicę i jest szczególnie ważne w przypadku kluczowych elementów (jak wspomniany telefon, czy androidowe menu). W odniesieniu do Mojego gustu fantastycznie to wygląda - w galerii

Pierwszy miesiąc z MIUI 8 — co okazało się najistotniejsze?

Moje wszystkie dotychczasowe artykuły o MIUI w jednym miejscu (PDF) » lub (EPUB) »

-------------------------

Przyglądając się bliżej nakładce MIUI 8 zastanawiałem się, które z jej funkcji okażą się szczególnie przydatne na dłuższą metę. Przypuszczam, iż bez względu na to jak dogłębną i wnikliwą jest dana recenzja - codzienna praktyka może być nieocenionym narzędziem w wyłuskiwaniu prawdziwie użytecznych (dla indywidualnego użytkownika) funkcji. Stąd też - mając właśnie za Sobą pierwszy miesiąc używania MIUI 8 - postanowiłem zastanowić się, które z funkcji MIUI najbardziej przysłużyły Mi się w tym czasie. Miesiąc to tak naprawdę nadal dość krótki okres (nad bazową recenzją MIUI 8 pracowałem kilka tygodni), stąd też nadal ciekawi Mnie - jak zmieni się Moja perspektywa po dłuższym czasie (np. pół roku). Póki co, przyjrzyjmy się jednak, co wyłoniło się do tej pory :) .

Specjalista ds. IT — Windows 10 i znikające drukarki oraz tańczące mrówki

GDzień wcześniej przed wyjściem z pracy zauważyłem, że system zaciągnął aktualizacje i jedyną możliwością wyłączenia komputera jest zgoda na ich zainstalowanie. Można co prawda uśpić komputer, ale pomyślałem że niech to się przez noc zainstaluje i będzie spokój. Lepiej mieć to z głowy i nie ryzykować nazbierania całego stosu poprawek, które się będą odkładać na "kopę". Kliknąłem więc "Zainstaluj i zamknij" i poszedłem do domu.

Dzisiaj rano zachodzę do biura i odpalam blaszaka - pojawia się logo, kółeczka , kropeczki i komunikat "Przygotowywanie aktualizacji Ukończono xx% Nie wyłączaj komputera". Do jasnej anielki, przecież po to zostawiłem na noc ten proces, aby się rano nie denerwować i nie czekać na jaśnie wszystko wiedzący aktualizator i tańczące w kręgu mrówki. Wiedziałem że cały dzień już mam z.....zepsuty (pisownia zmieniona). Po zakończeniu tego procesu ujawnił się ekran powitalny i bieżąca data z godziną do pary. Zalogowałem się i udałem w kierunku paska startowego aby dokonać uruchomienia poczty oraz przeglądarki do cyberprzestrzeni.

Nic nie przejawiało podejrzanych anomalii czy też nadzwyczaj ulepszonych doznań podczas pracy w porównaniu z dniem poprzednim.

Zamrożeni w czasie

Oto i stało się! Nadszedł kres Firefoksa jakiego wszyscy znamy. Wraz z wersją 57, definitywnie przestały działać dodatki napisane z myślą o XUL/XPCOM. W praktyce oznacza to, że Mozilla lekką ręką wyrzuca do śmietnika cały dorobek swoich wiernych użytkowników – tak, bez wyjątku wszystkie dotychczasowe dodatki zamilkną na zawsze, a kto wie czy nawet nie zostaną skasowane. Holokaust nie ominął nawet skórek (tzw. „kompletnych motywów”).

W takim razie, czy nie lepiej przesiąść się na forki, np. Palemoon lub Waterfox? Moim zdaniem nie. Pierwszy pozostał w erze sprzed Australis (co dla wielu jest zaletą, szanuję, ponoć silnik rozwijają już niezależnie od Mozilli) i większość dodatków nie jest z nim kompatybilna. Drugiemu zwyczajnie nie ufam i też nie wiadomo

Turniej Contra, czyli retro zabawa z projektorem Optoma GT5500+

Wcześniejszy wpis był spisem pierwszych wrażeń związanych z testowanym projektorem od Optomy. Było sporo odnośnie tego jak rzutnik sprawuje się w domu przy oglądaniu filmów czy seriali. Postanowiłem jednak przetestować go w grupie, z innymi :)

Lecimy z RetroPie

W naszej firmie od jakiegoś czasu zorganizowaliśmy retro kącik. Jest i oryginalny NES z USA i PolyStation z bazaru i Amiga 500, a także Raspberry Pi z RetroPie. Postanowiłem przynieść testowany projektor na nasz mały śmietniczek, aby pograć w retro-klasyki na dużym ekranie, a także zebrać opinie o projektorze :)

Zasilanie z rzutnika

Do testów posłużył Raspberry Pi z RetroPie. Tutaj już na początku wyszedł olbrzymi plus, jakiego nie zauważyłem wcześniej. Projektor ma USB, które idealnie nadaje się do zasilania. Pozwala to na bezproblemowe podłączanie takich urządzeń jak RPi bez szukania dodatkowych źródeł zasilania, przy jednoczesnej minimalizacji długości kabli.

Cyberlink Director Suite 6 po premierze. Nowe możliwości w domowej edycji wideo

Prawie dwa tygodnie temu na rynku oprogramowania przeznaczonego do zaawansowanej edycji wideo, ukazała się nowa wersja programu Director Suite 6 marki Cyberlink. Niecałe 6 miesięcy temu recenzowałem wcześniejszą wersję tego oprogramowania. Z racji tego że edytor należy do przejrzystych i miarę intuicyjnych, zdecydowałem się przy nim pozostać i do dnia dzisiejszego tworzyć w nim przeróżne filmy. Kolejna wersja oznaczona numerem 6, wprowadza sporo nowości w segmencie edycji jak i korekcji przetworzonych już materiałów filmowych.

W dzisiejszej recenzji poruszę znaczące zmiany jakie nastąpiły wraz z wydaniem kolejnej wersji programu, przy okazji darując sobie ponowne tłumaczenie do czego ten program służy. Osoby które nie do końca kojarzą ten produkt, odsyłam do wcześniejszego wpisu.

Skład pakietu

Cyberlink Director Suite 6 to nie tylko sam edytor wideo, ale również pakiet kilku pomniejszych programów które mogą być, ale muszą być wykorzystywane podczas montażu. W skład powyższego pakietu, wchodzą:

  • PowerDirector 16