Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: porady

Grzechy producentów notebooków

W tym wpisie wytknę producentom notebooków, uparte trzymanie się starych rozwiązań w niektórych aspektach, pomimo że się nie sprawdzają lub od dłuższego czasu dostępne są na rynku zauważalnie lepsze. Dodam tylko, że razem z wytwórcami notebooków, oceniam także, a może przed wszystkim firmy zajmujące się produkcją elementów składowych mobilnych komputerów. Czynię tak ponieważ nie znając biznesowych ustaleń, ciężko wywnioskować, które modernizacje były tylko skutkiem, a nie przyczyną pozostałych wprowadzonych zmian.

Nokia 105 (2017) - prawdopodobnie najtańszy sensowny telefon

Zazwyczaj większość współczesnych recenzji opiera się o nowinki techniczne. Najnowsze produkty znanych producentów, szybkie smartfony przepełnione funkcjami to chleb powszedni portali technologicznych. Zapominamy jednak, że jest dość spora grupa osób, która z różnych powodów nie chce zakupić sobie mobilnego komputera. 

Powodów jest wiele. Część osób to ludzie starsi, potrzebujący bardzo prostego urządzenia. Używanie dużego smartfona atakującego treściami czy komunikatami zwyczajnie przerasta możliwości takiej osoby.

6 powodów dla których warto poznać Angulara

Angular jest to frontendowy framework, służący do budowania stron określanych mianem single page application. W prostych słowach, cała mechanika strony ładowana jest na raz, po czym następuje już tylko wymiana samych danych z serwerem (o ile dana strona tego wymaga).

Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy w kółko przesyłać wspólnych partii kodu HTML (np.: menu główne) podczas nawigacji po stronie.

Corsair Scimitar Pro, mysz z 17 przyciskami

Dzisiaj wyrwałem kolejną kartkę z kalendarza z napisem „Grudzień”. Nie lubię tego miesiąca. Za oknem zimno, pochmurno i mokro. Dlaczego tak jest? Dlaczego Środkowa Europa jest taka przez 5 miesięcy w roku? Nic z tym nie zrobię. Mogę za to poszukać jakiś pozytywów. Kiedy aura nie nastraja do wyjścia, mam wreszcie czas, aby przyjrzeć się gadżetom, które do mnie zawędrowały lub poszukać nowych — wyjątkowych. W końcu na blogu musi się coś dziać. Ostatnio mam dużą wkrętkę na sprzęt dla graczy. Dzisiaj zaprezentuję coś naprawdę kosmicznego — Corsair Scimitar Pro.

Bitcoin rośnie, a bańka właśnie zaczęła pękać!

Nota prawna

Poniższy artykuł stanowi połączenie snów, fantazji oraz wyobrażeń autora. Tekst ten oraz umieszczone pod nim komentarze w żadnym razie nie stanowią rekomendacji ani nawet porady inwestycyjnej.

Wstęp

Z poprzedniego wpisu dowiedzieliśmy się dlaczego dolar jest akademickim przykładem bańki spekulacyjnej. Dziś dowiemy się dlaczego tego nie dostrzegamy oraz skąd wiemy, że ta bańka właśnie pęka.

Zmiana profilu sieciowego w Windows 10 Pro

Posiadamy w firmie kilka maszyn z Windows10Pro. Na jednej z nich, po aktualizacjach Microsoftu, użytkownik zgłosił brak połączenia internetowego. Rzeczywiście, mimo, że kabel był fizycznie wpięty w gniazdko, komputer odpowiadał na zapytania w sieci LAN, to jednak dostęp do Internetu był niemożliwy. 

Pierwsze co mi przyszło do głowy to wymuszona zmiana profilu sieciowego.  Podobne objawy spotkałem bowiem już kiedyś w przypadku maszyny z WindowsServer2012, co zresztą streściłem w osobnym

Terminal Ninja - co zabrać ze sobą do Dojo - TMUX

Od jakiegoś czasu wzmożenie używam konsoli. Postanowiłem, że gdzie to tylko możliwebędę używał tego sposobu interakcji z komputerami. Często jestto wyzwanie, które utrudnia realizację pewnych zadań, jednaknagroda jest nie byle jaka – odznaka hakera wycięta z buraka!Coś co GUI mogłem zrobić kilkoma kliknięciami tu przysparzaczasem nie lada problemów.Jednak jest w tym coś magicznego, wpewien sposób staje się bliższy problemom, które te całeoprogramowanie zainstalowane na maszynach próbuje za nasrozwiązać.

Techniczna blabla: poznaj AMD

Kojarzycie AMD? To taka dziwna firma, której siedziba mieści się w Sunnyvale na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. AMD to naprawdę dziwne firma, która podejmuje dziwne ruchy, przy czym zazwyczaj nie dba o to, aby je odpowiednio przedstawić ludziom. Ot, raz na jakiś czas wpadają na jakiś pomysł, stwierdzają że zrewolucjonizuje on rozgrywkę na PC, wdrażają go, a następnie biorą się za coś innego, zupełnie olewając promowanie swoich rozwiązań. I tak co jakiś czas, koło się zamyka, a ja stukam się w czoło. Yep, jest dziwnie.

Gryzoń od Genesis, czyli Xenon 400 - niedroga mysz dla graczy

Przyznam się otwarcie i bez bicia, że zawodowym graczem nie jestem. Przechodzę gry na poziomie normalnym, a w rozgrywkach internetowych częściej dostaje headshota, niż zgarniam jakiegokolwiek fraga. Takie życie, co zrobić. Jednak to mnie nie zniechęca, więc gram. Nie wiem, czy pamiętacie, ale nawet zrobiłem na blogu jedną recenzję gry.

Dlatego teraz pójdę o krok dalej i zaprezentuje wam nowego członka swojego gamingowego teamu.