popularne tematy: porady

Aplikacje szachowe na Androida i iOS — odsłona trzecia

Długie zimowe wieczory sprzyjają do gry w szachy. Z drugiej strony nie każdy ma okazję do gry z żywym przeciwnikiem na drewnianej szachownicy. Dlatego też dobrą alternatywą jest rozegranie partii szachów na smartfonie. Tym bardziej że wszystkie z opisanych tutaj aplikacji dostępne są za darmo. Dobrane zaś są według zasady dla każdego coś dobrego. Więc można na nich grać z komputerem lub innymi graczami online, jak i uczyć się podstaw gry. Aplikacje te oferują również możliwość gry w szachy błyskawiczne (tzw. blitz). O tyle to ważne, że 30 grudnia 2018 r.

Wymuszanie aktualizacji Huawei P20/Pro — aktualizacja do Androida Pie (9)

Huawei i ich sposób rozsyłania aktualizacji jest dosyć dziwny. W sumie słowo "dziwny" brzmi tutaj zbyt delikatnie i zamiast tego słowa, powinno być coś bardziej agresywnego. Oszczędzę Huawei, bo ostatnio dostaje baty od innych, więc ja nie będę dla nich złośliwy. 

Nie mogę złego napisać, bo mi znów update nie przyjdzie albo znów pogorszą aparat w Huawei P20.

Dobra, dobra.

Outlet — kupuj taniej (z wadami ?)

Każdy chciałby kupować możliwie najtaniej, możliwie najlepsze jakościowo rzeczy. Niestety, jedno z drugim niejednokrotnie się wyklucza, bo albo cena, albo jakość - musisz wybrać jedno.

Jednakże jest takie coś jak sprzedaż produktów "outlet". O co chodzi ? Czym to się je ?

Postaram się Wam przybliżyć to pojęcie nieco bliżej i na szybko wyszukać ciekawe oferty na potwierdzenie tego, że używane i lekko "uszkodzone" sprzęty można zdobyć po bardzo niskich cenach.

Outlet - co to takiego ?

Patrząc na

Najczęściej kupowane karty pamięci microSD (4GB - 400GB)

Wszystko się zmienia, świat idzie do przodu, a ludzie kupują coraz to więcej. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy strony dając możliwość segregowania produktów od "najczęściej kupowanych" nie oszukują kupujących ? Czy to nie jest tak, że sprzedają to, co im pasuje, a cyferki kupna/sprzedaży nie są rzeczywistymi wynikami ?

Najczęściej kupowane karty microSD - przegląd 24 sklepów online

Na lupę wziąłem karty microSD w pojemności od 4GB do aż 400GB.

Tracer Torn — budżetowa mysz dla graczy

Nie wiem jak Wam, ale mi Tracer zawsze będzie kojarzył się z głośnikami, torbami/plecakami i akcesoriami komputerowymi. Pamiętam jak dziś eskapadę z moim ojcem po wymarzone zestaw 2.1 do mojego blaszaka. Te kilkanaście lat temu nie dysponowałem dużym budżetem, więc atrakcyjny cenowo sprzęt od Tracera był moim celem. Służyły mi dość długo. Teraz pewnie już spoczywają na cmentarzu elektroniki użytkowej, jednak Tracer utkwił mi jako tania marka, która swoją jakością powinna zadowolić poczciwego Kowalskiego, czy Nowaka.

Szybkie i proste pobieranie rozmowy z Messengera (Facebook)

Facebook nie daje możliwości na szybkie pobranie rozmowy z daną osobą. Musimy się trochę nagimnastykować albo znaleźć sposób by rozmowa została cała skopiowana.

Nie jest to takie trudne, jeśli zna się pewien trick.

Pobieranie rozmowy z Messengera

1. Wejdź na Facebooka w swojej ulubionej przeglądarce (na PC/laptopie) poprzez mobilną stronę - m.facebook.com

2. Teraz kliknij na klawiaturze jednocześnie CTRL+SHIFT+J.

Wyłączanie zabezpieczeń Google Play Protect

Google wprowadza zabezpieczenia i zabezpieczenia i... chyba nas robią czasami w kulki.

Google prawdopodobnie skanuje każdą aplikację u siebie na serwerach, tak aby użytkownik dostał już czystą aplikację bez żadnych niespodzianek. Prawdopodobnie, ponieważ w systemie Android, a dokładniej aplikacji Sklep Play mamy opcję "Google Play Protect".

Google Play Protect

Google udostępnia opcję Google Play Protect, dzięki której aplikacje będą skanowane pod kątem niebezpieczeństw na naszym urządzeniu...

LBRY — czyli odskocznia od YouTube

Teraźniejsze problemy

Dzisiejszy internet zdominowany jest przez gigantów takich jak Google, Facebook, Amazon etc. Codziennie przez ich serwery przelatują setki różnych danych pokroju zdjęć, filmów. Ale czy wiemy co się dzieje z tymi danymi? Czy na pewno są one pod naszą kontrolą? Dowiecie się tego czytając dalej.

Dlaczego zrezygnowałem z YouTuba?

Nie wiem kiedy to tak dokładnie było, ale pewnego dnia wprowadziło nowe wymagania dotyczące zarabiania na YouTube.

Dodawanie strony do białej listy - Nie blokuj reklam

Wiele ludzi blokuje reklamy, gdyż często przeszkadzają one w codziennym przeglądaniu stron internetowych. Są strony, które dosłownie, aby móc oglądać trzeba użyć dodatku blokującego reklamy - nie da się inaczej... webmasterzy chyba też blokowali.

Sam blokuję reklamy, więc rozumiem ludzi, którzy to czynią. Jednakże nie wrzucajmy całego internetu do jednego worka. Nie wszystkie portale/serwisy mają tych reklam na tyle dużo, że trzeba je blokować, uszanujmy pracę innych i nie blokujmy reklam tak, gdzie one nie przeszkadzają.

Nie chcę tutaj nikomu się podlizywać, ale

Ambiofonia dla wieczornego odtwarzania muzyki w bloku mieszkalnym - krok w kierunku Dolby Atmos

Zestaw referencyjny umożliwia mi robienie testów odsłuchowych, by poznać optymalne możliwości sprzętu i oprogramowania. Później mogę z tego szeroko korzystać, by jak najlepiej ustawić inny sprzęt. Nie znaczy to oczywiście, że do testów używam jedynego słusznego zestawu, bo każdy ma jakieś inne potrzeby.

Łatwiej zrozumieć to na przykładzie monitorów studyjnych ASP