popularne tematy: porady

Czytamy licencję - Apple

Jestem prawie pewien, że każdy czytający ten wpis jak widzi prośbę o zaakceptowanie licencji bez czytania klika Akceptuj. Sam tak często robię. Jednak na jakie warunki się zgadzamy? Postanowiłem to sprawdzić.

Recenzja

Nie wiem czy można recenzować tego typu arcydzieła, ale postaram się to zrobić. Na początku postanowiłem przeczytać licencję Windowsa 10 Home. Licencja firmy Microsoft jest napisana dokładnie tak jak ich systemy - fatalnie. Często sobie zaprzecza i używa słów, które w ogóle nie pasują do sytuacji.

Analog i cyfra w symbiozie dla optymalnego odtwarzania muzyki z PC

Normalną rzeczą jest, iż nie każdy wie, że w procesie zapisu nagrań z muzyką lepiej sprawdza się technika cyfrowa, a analogowa przy odtwarzaniu. Wielu kreujących się na ekspertów także tego nie zrozumiało, a ich bezkrytyczne podejście do analogu świadczy, że nie znają jego słabych stron. Orędownicy cyfry nie mają łatwiej. Trudno im być na bieżąco z ograniczeniami, gdy tak wiele jest intensywnie korygowane. Cyfra jest zero-jedynkowa, lecz w temacie odtwarzania muzyki takie upraszczanie nie ma sensu. Potrzebna jest różnorodna wiedza i nierzadko dość zaawansowana.

Linux na początek. Można inaczej.

Nie odzywałem się od dawna w temacie. Ale to zachłyśnięcie się Mintem/Ubuntu. Nie mam pojęcia z czego to wynika.

Ciężki jak Windows, z masą dziwnych zależności i na siłę chcący być czymś czym nie jest.

Będzie prostym językiem bez wnikania w niuanse linuxowe

Przedstawiam Państwu PcLinuxOS

Distro działające od ok. 20 lat Autorskie pakiety, lub zerżnięte od innych (open source)

Dla niezaznajomionych z tematem, nie jest oparte na niczym - projekt autorski

tzw independent. W logo jest byczek.

KOSPET Rock — zmierzy puls nawet u nieboszczyka ;)

Kospet to kolejna marka, która na rynek wprowadza tanie „smart zegarki”, z ceną nieprzekraczającą 150 zł. Czy mogą stać się one łakomym kąskiem dla ludzi, którzy nie chcą mieć na nadgarstku MiBanda od Xiaomi?

W pudełku, z zegarkiem Kospet Rock, znajdziemy przewód do ładowania, dodatkową folię ochronną na ekran (jedna fabrycznie jest już naklejona) i instrukcję obsługi. Zestaw aktualnie jest wyceniany na około 37 $.

Framebuffer console na telefonie z Androidem (Snapdragonie)

Prawdopodobnie większość osób interesujących się linuksem wie o tym, że podczas bootowania system ten wyświetla komunikaty o zidentyfikowanym sprzęcie, systemach plików itd. Możliwe jest uzyskanie takiego samego efektu na urządzeniach z androidem (lub innych urządzeniach opartych o SoC MSM). Nie zawsze jest to proste. 

Sony E1 (MSM8x10) z Linux 3.4.113, funkcja kernel_init rozpoczyna inicjalizację urządzeń, później uruchamia skrypt określony poprzez parametr init=, tak jak widać na zdjęciu, jest pewien problem w mdss_fb_probe

Po co?

MacBooki z M1 w praktyce, różnice pomiędzy Air a Pro, który model kupić i na co zwrócić uwagę

MacBooki oparte na układzie M1 są na rynku już od ponad 3 miesięcy, mimo to nadal na grupach poświęconych Apple pojawia się mnóstwo pytań na ich temat. Jak sprawują się w praktyce, który model kupić - Air czy Pro, w jakiej konfiguracji i gdzie. Postanowiłem wszystko to zebrać w jeden wpis, bazując na moich doświadczeniach - najpierw z MacBookiem Air M1, a obecnie Pro M1.

MINIX NEO J50C-4 MAX — mini komputer w sam raz do nauki zdalnej

Moje pierwsze starcie z marką MINIX miało miejsce siedem lat temu, kiedy to do domowego „test labu" trafił Androidowy NEO X7 mini — napędzany procesorem RockChip RK3188 i posiadający 2 GB RAM. MINIX przez ten czas powiększył swoje portfolio o urządzenia wyposażone także w procesory Intela, które umożliwiają działanie pod kontrolą systemu Microsoftu.

Z Mini PC jest różnie, jeśli zainwestujemy w rozwiązania typu NUC, które nie są tanie, to możemy je dowolnie skonfigurować: procesor, ram, dysk.

TicWatch Pro 3 GPS — taki zegarek z WearOS można polubić

W ubiegłym roku udało mi się przetestować TicWatch Pro 2020, który okazał się niezbyt udany. Model ten nie różnił się mocno od swojego poprzednika z 2018. Wszystkie elementy zegarka: obudowa, procesor, funkcje, a nawet pasek pozostały bez zmian. Zwiększono tylko pamięć wbudowaną i ram. To nie wystarczyło, aby taką mierną reedycją coś zwojować. Aktualnie nie można już go kupić, i dobrze. W jego miejsce zaś wskoczył TicWatch Pro 3

6.0.9071 to ciekawy sterownik dla optymalnego odtwarzania muzyki z popularnymi DSP

Testuję chyba najbardziej wygodny sterownik dla uzyskania w domu optymalnej jakości odtwarzania muzyki z PC - bez manualnej konfiguracji. Sprawia wrażenie, że potrafi dostosować się do np TV użytego w roli ekranu i wolnostojących głośników hi-fi z analogowym podłączeniem. Sprawdza się także dobrze dla siedzących przy biurku i do odtwarzania muzyki z internetowych strumieni.

We wprowadzeniu użyłem skrót myślowy, który z pewnością niejednokrotnie popełniłem wcześniej. Nie chodzi oczywiście o brzmienie sprzętu RTV. Nie to jest interesujące. Chcemy słuchać muzyki.

Poleasingowy iPad w rękach Albatrosa – czy warto kupić?

Tablet jest rzeczą, która powoli staje się rzeczą zapomnianą. Jednak są tacy fani jak ja, którzy potrzebują kompaktowego urządzenia do pracy, przeglądania neta i odpisania szybko na maila, oraz wypełnienia obowiązków zdalnego studenta. Przez prawie sześć lat takim sprzętem była Toshiba Encore II, czyli tani tablet z Windowsem 8.1. Ten sprzęt wytrzymał codzienne noszenie w plecaku pomiędzy podręcznikami, a zeszytami w czasach, kiedy chodziłem do technikum. Jednak zaznaczył się ząb czasu.