Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: porady

Kupujemy Maca Mini

Ostatnio dość często spotykam się z pytaniami na temat zakupu Maca Mini. Jaka konfiguracja ? Jakie ceny ? I czy warto brać ten model pod uwagę ?

Mac Mini to najtańszy w ofercie Apple komputer stacjonarny. Stanowi on kontynuację linii budżetowych i kompaktowych komputerów stacjonarnych, które powinny świetnie sprawdzać się w domu, w szkole i w biurach. W mojej ocenie to właśnie ten model niesie w sobie ducha komputerów Apple I i Apple II czy późniejszej linii Macintoshy LC.

W 2005 roku pojawił się pierwszy komputer Mac Mini.

Dzielenie pisemne

Dzielenie pisemne, to dla wielu prosta sprawa, ale jak przyjdzie do podzielenia liczb pisemnie, a nie na kalkulatorze lub komputerze, to wielu polega... dlaczego? Bo coś co było proste w latach szkolnych, z czasem jest zapominane, a dzielenie to nie dodawanie.

Stąd stworzyłem prosty poradnik dla tych, co muszą się nauczyć dzielić (uczniowie) lub dla rodziców, którzy muszą sobie przypomnieć, jak to było, by móc wytłumaczyć dzieciom :)

Małe przypomnienie przyda się każdemu z nas ;). 

Mnożenie pisemne

Mnożenie pisemne, niby proste, a jednak czasem nawet dorosły, wszystko wiedzący ma z tym problem, podobnie jak z dzieleniem.

Stworzyłem prosty poradnik, dzięki któremu bez problemu przypomnisz sobie, jak to było z tym mnożeniem pisemnym w słupku.

Takie małe przypomnienie dla każdego z nas, czy to ucznia, który dopiero się uczy, czy też rodzica, który musi dziecku wytłumaczyć mnożenie, by zrozumiało.

 

Własne biuro projektowe? od czego zacząć? jak pozyskać pieniądze na start?

Czy kiedykolwiek poczułeś, że praca na etacie przestała satysfakcjonować, projekty już dawno przestały być ambitne i kreatywne, a Ty tylko czekasz na koniec dniówki i odliczasz do weekendu? Czy przyszła Ci wtedy do głowy myśl o założeniu własnej działalności, wykreowaniu swojej wizji pracy o elastycznych godzinach? Brzmi fajnie, ale zazwyczaj w takich momentach przychodzą od razu wątpliwości… Skąd wziąć środki na start…? Jak to wszystko załatwić…? I czy w ogóle zarobię na początku, chociaż na ZUS?! Jest na to kilka sposób…

Skąd wziąć środki na start?

Opis funkcji w routerze NETGEAR WGR614

Byłem ostatnio u jednego z klientów i zauważyłem ma w domu router NETGEAR WGR614. Kiedy zapytałem Go jak się sprawuje, stwierdził, że nie miał lepszego. 

W związku z tym postanowiłem napisać ten post jak również nakręcić filmik, ponieważ sporo tych routerów może być jeszcze w użytku. 

Co prawda sam router nie spełnia wymagać współczesnych uzytkowników, można go jeszcze zakupić na stronie https://goo.gl/sPFWob

Ja osobiście nigdy na urządzenia NETGEAR nie narzekałem.

Jak przywrócić usuniętą partycję dysku w Systemie Windows? AOMEI Partition Assistant

Jeżeli przypadkiem skasujesz partycję dysku, to czasem jest spory dramat dla właściciela komputera, a jest na to metoda, bo fizycznie dane nie zostały usunięte i można spróbować przywrócić usuniętą partycję. Wystarczy skorzystać z darmowego programu AOMEI Partition Assistant do zarządzania partycjami i dyskami, by móc przywrócić usunięte partycje. Zobacz, jak samodzielnie możesz przywrócić partycje na dysku, w przypadku, gdy je usunąłeś.

Mam nadzieję, że ten poradnik Tobie pomoże.

Jak zmienić literę dysku w systemie Windows XP VISTA 7 8 10 ?

Zobacz, jak zrobić porządek z literami swoich dysków i napędów w systemie Windows za pomocą zarządzania komputerem. Często jest tak, że mamy dysk systemowy C i dodatkowa partycja zamiast mieć literę dysku D, posiada E i nie jest to korzystne.Wystarczy zmienić literę dysku CD-ROM na F i potem dysku z E na D i następnie CD-ROM z F na E i gotowe :)

Korzystałeś kiedyś z tej opcji zmiany liter dysków w systemie w Windows ?