popularne tematy: porady

Reolink RLC-820A — kamera bezpieczeństwa PoE

Napisałem już kilka tekstów na temat produktów Reolink. Pod kilkoma z nich pojawiły się komentarze typu „łeee nie ma PoE więc ta kamerka nie ma sensu”. Dlatego też chciałbym się zrehabilitować i dzisiaj przedstawię model RLC-820A PoE.

Reolink RLC-820A to jeden z nowszych modeli w ofercie tego producenta. Kamera oferuje obraz w rozdzielczości 3840x2180 pikseli, czyli po prostu 4K, zachowując sabile 25 fps.

Manifest społecznościowy

  1. Usługi społecznościowe, które swym zasięgiem obejmują więcej aniżeli dziesiątą cześć ludności danego terytorium traktuje się jako usługi powszechne.
  2. Serwis społecznościowy to ten, który dostarcza usług społecznościowych. Nie może on w żaden sposób ograniczać swobody publikacji lub dostępu do treści z innego powodu niż ostateczny, prawomocny wyrok sądu właściwego dla terytorium zamieszkania autora tych treści.
  3. Agregator społecznościowy to ten, który wyświetla dane z serwisów społecznościowych.

Haylou Solar Watch — nie SmartWatch tylko Watch

Recenzja tego zegarka miała pojawić się dużo, dużo wcześniej. Jednak przesyłka z Chin dość ostro zabłądziła i dotarła do mnie ze sporym poślizgiem. W Internetach pełno już wszelakich recenzji wytykających plusy i minusy gadżetu od Haylou.

Często Haylou zestawiany jest z Xiaomi, ponieważ firma jako chiński startup uzyskała finansowanie pierwszego produktu od chińskiego giganta, tym samy wchodząc w skład Xiaomi Ecological Chain. Dla konsumenta znaczy to jedno, że jakość produktu powinna być solidna.

Polecane laptopy używane i poleasingowe - 50 modeli

Problem z najtańszymi nowymi laptopami jest taki, że i tak są za drogie, patrząc na to, co czasem mają do zaoferowania, a pamiętajcie o tym, że tylko bogatych stać na tanie rzeczy, by ciągle do nich dopłacać.

Czasem brak SSD, do tego pamięć 4GB, o zgrozo czasem lutowana (nie zawsze z wolnym slotem na więcej) i w połączeniu z HDD mamy gotowy przepis na katastrofę w pracy biurowej na trochę większej liczbie zakładek w przeglądarce. Do tego kiepska jakość wykonania, wadliwość, i z zalet pozostaje głównie rozmiar, waga lub czas pracy na baterii.

20H2 w ofercie Microsoft i rok Lema to dobra reklama dla zalet domowego serwera muzyki

Rok 2021 może być przełomowym dla nowego formatu z dźwiękiem przestrzennym w Windows. To szansa dla osób, które chcą świadomie zainwestować czas i pieniądze w sprzęt dla domowego odtwarzania muzyki, by moc się w pełni z nią relaksować.

Używam nazwy Audiophile Music Server dla rozwiązania ze standardowym PC, który przystosowany zostaje na potrzeby właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań z muzyką i dobrego sprzętu dla ich odtwarzania.

Darmowe programy do przerabiania zdjęć. Świetne w użytkowaniu i bez potrzeby instalacji

Przedstawiam tu osiem programów, na których w bardzo prosty sposób można przerabiać wybrane zdjęcia. W poczet ich wchodzą działające online: edytory graficzne i zdjęciowe. Mają one zbliżone możliwości jak komercyjne programy tego typu, jednak wszystkie można używać za darmo i nie wymagają instalowania. Myślę, że znajdzie się tutaj wiele osób, którym ten zestaw przynajmniej częściowo przypadnie do gustu.

Alternatywna impreza z uroczystym przyznawaniem nagrody Nobla w transmisji DVB-T2

Szwedzka telewizja nie mogła transmitować w tym roku migawek z balu dla laureatów nagrody Nobla i wyłapać przy tej okazji w sztokholmskim ratuszu ciekawych osób do wywiadów. Reklamowano w zamian przygotowane wcześniej wywiady z nagrodzonymi i bogaty program artystyczny. Planowałem spokojnie spędzić wieczór oglądając te transmisje i być wypoczętym na poranny lot do Trójmiasta. 

Podobny relaks planowało z pewnością bardzo wielu Szwedów.

yeedi 2 hybrid — bystry odkurzacz

W październiku na moją podłogę wjechał autonomiczny odkurzacz Yeedi K650i, sprzątał moje zakamarki jak mógł. Nie można było przyczepić się do pracy szczotek, ani mocy ssania, ponieważ każdy brud na jego drodze był niwelowany. Jednak K650i brakowało pewnej bystrości. Jego ułomność polegała na tak zwanym losowym algorytmie sprzątania, czyli trochę pojeździł w prawo, potem w lewo. A gdy już się najeździł, wracał do bazy, myśląc, że ogarnął mieszkanie…

Użyj tych łatwych programów do edycji zdjęć dla początkujących

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak fotografowie krajobrazu robią spektakularne zdjęcia zachodów słońca, które wyglądają tak magicznie, że są prawie nieziemskie? Albo w jaki sposób fotografowie portretowi są w stanie znaleźć anielskie, pozbawione skazy modele dla swoich fotografowanych osób? Możliwe, że użyli metod przetwarzania końcowego, aby udoskonalić swoje obrazy.

Post-processing jest integralnym aspektem fotografii cyfrowej.