popularne tematy: porady

Tworzenie sklepu internetowego - od czego zacząć?

Rozpoczęcie własnej działalności w Internecie nie należy do najprostszych zadań, a lista rzeczy do wykonania często rozciąga się na wiele podpunktów. Szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z handlem online, pewne aspekty mogą przerażać i zniechęcać. Jak przygotować się do stworzenia własnego sklepu internetowego? W poniższym artykule przedstawiliśmy najważniejsze wskazówki, które warto wziąć pod uwagę. 

MacMag — pierwsze polskie pismo dla użytkowników komputerów Apple. Wspomnienie okresu działania

Czy warto poświęcać artykuł pismu, które było zaledwie efemerydą na polskim rynku wydawniczym? W tym przypadku niewątpliwie tak, ponieważ MacMag był najstarszym polskim magazynem dla pasjonatów komputerów z logiem nadgryzionego jabłka. Ale to nie wszystko, albowiem jak na tamtejsze czasy pismo reprezentowało wysoki poziom merytoryczny i w zawartych w nim artykułach dało się wyczuć wielką pasję i siłę przekazu. Więc jak sami widzicie, nie chodzi tutaj o jakiś podrzędny mag-zin, tylko konkretny magazyn dla Apple maniaków.

Monitory - lista 300 modeli 22-49" z parametrami | polecane | od 450zł do 18K zł

Indeks monitorów - lipiec/sierpień 2020 by deton24

z pomocą Krisol

Na samym dole -

Spis modeli wyróżniających się specyfikacją na tle konkurencji (też z tych umieszczonych u góry) by Krisol/Minciu/deton24

Wprowadzenie -

kompendium wiedzy

O tym jak odczytywać oznaczenia parametrów FreeSync:

AMD FreeSync: gwarancja braku rwania obrazu, gwarancja niskich opóźnień.

Jedną ręką w ErgoHeaven #1 — Logitech MX Vertical

Od zawsze uważałem, i uważam nadal, że najlepiej pracuje się w biurze. Nie w domu, nie w parku, ale w biurze. Dlatego nie jestem zadowolony z różnych restrykcji związanych z koronawirusem, a najbardziej tego, że muszę pracować z domu. W związku z tym, że od ponad trzech miesięcy moim biurem stał się salon, to staram się jak mogę, krok po kroku, zwiększyć ergonomiczność i wygodę mojego tymczasowego biura. W końcu nie siedzę tutaj z doskoku, a pełne osiem godzin na etacie.

Wierzę, że te małe kroki w końcu zaprowadzą mnie do upragnionego komfortu.

Dodawanie napisów na YouTube poprawia pozycjonowanie filmików (SEO)

Odpowiednie pozycjonowanie filmików (SEO) jest niewątpliwie niezbędną umiejętnością dla osób chcących, żeby ich wideo zostało obejrzane przez jak największą liczbę osób.

Mark Robertson podzielił się ze swoimi czytelnikami historią na ten temat. Otóż w październiku 2009 roku Mike Lees (czytelnik ReelSEO i założyciel Captionworld) wysłał do niego maila, w którym wyjawił, iż jego filmy wideo na YouTube zostały pogrupowane według terminów znalezionych tylko i wyłącznie w jego napisach kodowanych oraz niekodowanych.

Linux w winie: przepis na aplikacje windowsowe pod Linuksem

Po napisaniu artykułu o stawaniu dość nietypowego NASa spotkałem się z opiniami, że Windowsowe aplikacje należy odpalać pod Windowsem i nie należy wiązać nadziei na uruchamianie ich w środowisku Linuksowym. Niby logiczne, ale moim zdaniem nie jest to do końca prawda. W tym artykule podstawiam się zatem przybliżyć jak obsługiwać Wine i jak uruchamiać aplikacje Windowsowe pod Linuksem. 

Ambicja wiernego odtwarzania muzyki ma inny wymiar przy pakiecie Orange

Pakiet Orange pomógł mi zrozumieć, czemu pozornie nietrudny temat może być niejasny. Miałem u nich wcześniej tylko telefony, bo kablówkę wolałem z UPC, gdzie mieli w ofercie na Polskę szwedzki kanał TV. Dostawcę Internetu wybrałem po sąsiedzku, by w razie jakieś awarii mieć z nimi bezpośredni kontakt. Jednak ta precyzyjnie zaplanowana struktura szybko stała się nieaktualna.

Darmowe platformy blogowe: która z nich jest najlepsza? Sprawdziłem na własnym przykładzie

Jak wiadomo bloger, żeby mógł publikować swoje wpisy, potrzebuje do tego platformy blogowej. Jednak nie każdy chce płacić sporej kasy za domenę i hosting, aby mieć w pełni autorską stronę z adresem internetowym o końcówce pl. Choćby dlatego, że w zdecydowanej większości swoje pisanie odbiera typowo rozrywkowo, nie pobierając za opublikowane teksty żadnych pieniędzy. To siłą rzeczy zmusza takiego blogera do użytkowania którejś z darmowych platform blogowych, których w naszym kraju jeszcze trochę się ostało.