popularne tematy: porady

e-commerce w dobie kryzysu i epidemii

Do napisania tego tekstu skłonili mnie... klienci - a raczej prawdziwy boom klientów. Poza byciem sobie hobbystycznie i irytująco (dla niektórych) akwarystą, miłośnikiem motoryzacji i brand-marketing managerem... zajmuję się (a raczej ja i moja firma) szeroko pojętym "handlem internetowym" jak się to ładnie nazywa. Obalę przy okazji kilka mitów i błędnych założeń.

Sklep internetowy - to nie tylko dojna krowa z nieograniczonym zapasem mleka.

Test pokarmów w płatkach - będzie na ostro!

Jeden z używanych przeze mnie pokarmów (bo Rybków jest trochę), to pokarm w płatkach. W zasadzie używam tylko 2 - jeden to Tropical, drugi to Sera:

Co dla mnie jest istotne?

Ano to, żeby się topiły powili - tak żeby to co żre przy tafli się najadło, to co po środku pływa... i żeby zostało coś tam dla tych na dole.

Tu widać jak się topi - mój test szklankowy... bez alkoholu. Nota bene wczoraj mi zniknęła małpka... gorzkiej żołądkowej - dziecka o to nie podejrzewam, psów też...

Nitryfikacyjne bakteriusy i cykl azotowy dla leniwych. Start akwarium.

Zaraz się tu znowu nasłucham mądrości ludowych rodem "na 3 zdrowaśki do pieca" no ale jednak... słów kilka o chemii akwariowej.

To czego ja używam *(nie tylko przy starcie akwarium) jest dość mocno (jeśli nie bardzo mocno) ograniczone.

To jeden zestaw.

- wlej do filtra stability

- wlej do filtra prime

- wlej do wody pristine

Cacy - szybko, bo już po kilku dniach akwarium cacy, gotowe.

Drugi zestaw - szybszy i skuteczniejszy, niebezpieczny dla mniej wprawionych (należy ściśle stosować się do instrukcji):

Audio z nowym standardem dla bezprzewodowej transmisji

Czekają nas spore zmiany w temacie odtwarzania muzyki. Zahaczyłam już kilka razy o tym z hasłem Atmos, lecz nigdy się nie zagłębiałem, bo rozwiązania oferowane są dla systemów wbudowanych. Chodzi o działalność WiSA Association i protokół mający zapewnić wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk audio. Teraz jest okazja, by nieco zagłębić się w ten temat, gdy tutaj w serwisie

Awaria systemu CO2 w akwarium - co robić, jak żyć. Jak ratować życie żyjątek akwariowych.

Na wstępie powiem, że pierwszy raz coś takiego przeżyłem na własnej skórze. Posłuszeństwa odmówił precyzyjny zawór na butli z CO2. Innymi słowy mówiąc - stężenie CO2 szybko zrobiło się 3-4x większe niż powinno. Czym to grozi chyba mówić nie muszę.

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze, ale głównie z przypadku. Gdyby nie to, że rano nie chciało mi się odebrać paczki z paczkomaty...

Powiew świeżego powietrza: testy wentylatorów CM

Dziś na tapet wezmę temat mało popularny acz z punktu widzenia komputerowego entuzjasty bardzo istotny. Mianowicie pod moją opiekę trafiły wentylatory 120 mm marki Cooler Master. Każdy z posiadanych egzemplarzy różni się wykonaniem, kulturą pracy oraz oferowanymi możliwościami „personalizacji”. Postaram się porównać pięć modeli w różnych przedziałach cenowych, celem znalezienia przysłowiowego złotego środka dla użytkownika.

Zestaw wentylatorów w PC pełni dwojaką rolę.

Łowca Okazji: 6-urodziny Gearbest!

Trudno dzisiaj myśleć o czymkolwiek innym, niż sytuacja, w jakiej znalazła się Europa. Jednak patrząc Chiny, w tunelu jest światło i świeci dość jasno. Tam powoli wszystko wraca do normy, ludzie wrócili do biur i życie toczy się dalej. Gearbest także wstrzymał na jakiś czas wysyłki swoich towarów, a pracowników odesłał do domów. Niespełna miesiąc temu informowałem, że chiński gigant ruszył ponownie z realizacją zamówień.

Porównaj wydajność .NET Framework vs .NET Core vs .NET 5

Microsoft obecnie skupił się już na najnowszym runtime .NET Core i NET 5. Jednakże zapewne wielu deweloperów nadal działa na starym .NET Frameworku. Czy warto migrować/przesiadać się na .NET Core? Od strony wydajnościowej - TAK i to jak najszybciej!

O mitycznym przyspieszeniu w runtime .NET Core w porównaniu do .NET Framework pisano już wiele. Oczywiście suche wynik zapewne powiedzą więcej niż tysiące słów i zachwytów. Każdy zainteresowany może wejść na GitHuba:

Filmy i seriale online — za darmo i legalnie

Z powodu koronawirusa przebywamy teraz w domowym zaciszu, mając więcej czasu na nadrobienie zaległości kulturalnych. W związku z tym postanowiłem stworzyć listę z darmowymi filmami i serialami, które można obejrzeć całkowicie legalnie. W jej poczet wchodzi oferta kilku bardzo znanych serwisów VoD, dających możliwość bezpłatnego obejrzenia tysięcy filmów oraz kilkuset seriali. Ich zróżnicowany poziom gatunkowy i artystyczny jest godny polecania każdej osobie lubiącej seanse filmowe i serialowe.

Modularny zasilacz 850W NZXT serii C pod lupą

Firma z siedzibą w Kalifornii znana jest głównie z produkcji wszelkiej maści obudów komputerowych oraz uznanych chłodzeń typu All-in-One z serii Kraken. W portfolio NZXT znajdziemy jednak dużo więcej sprzętu dla komputerowych nerdów, jak choćby zasilacze w standardzie ATX. O jednostkach serii oznaczonej literą „E”, pisałem przy okazji analizowania modelu E650.