popularne tematy: programowanie

Android Pie (9.0) na Xiaomi Redmi Note 4

Jak dobrze wiadomo, niektórzy producenci w sposób dosyć olewający podchodzą do aktualizacji systemu na nowszy. Wiąże się to z nakładem pracy, a może i zatrudnieniem większej ilości ludzi, dlatego czasami na aktualizacje czekamy bardzo długo.

Oczywiście jest ogromny haczyk w tym, że jak już producent wyda najnowszą wersję systemu na swojego smartfona, to mając urządzenie brandowane (z aplikacjami, tapetami itp.

reklama

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 6

Dzisiaj poopisujemy sobie Hotkeye z użyciem własnych modyfikatorów. 

Poprzedni Epizod znajdziecie - tutaj. A zaczynamy dziś od krótkiego powtórzenia.

Hotkey raz jeszcze

Hotkey zapisujemy stosując dwa dwukropki - kod hotkeya po lewej stronie wywołuje akcję po prawej stronie - może mieć dowolną długość - zawrzeć się w jednej linijce lub opisać rozbudowaną funkcję na 300 wierszy nie licząc podprocedur ;)

Zawód programista, wymarzona praca dla każdego?

Programowanie od jakiegoś czasu jest coraz bardziej poszukiwaną umiejętnością na rynku pracy. Bardzo prosto jest również takim programistą zostać, patrząc na oferty wszelakich kursów czy studiów podyplomowych. Doszło do tego, że można nawet stać się programistą poprzez korespondencyjny kurs na Messengerze... 

Na pewno programowanie jest umiejętnością, która przydać się może każdemu.

Naprawiamy dobreprogramy: automatyczne zajawki artykułów na stronie głównej i w listach publikacji

W ostatnim czasie redakcja dobrychprogramów wprowadziła kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu portalu. Jedną z nich było wprowadzenie zupełnie nowego wyglądu strony głównej, co wzbudziło wiele kontrowersji. Niektóre krytyczne komentarze zwracały uwagę na to, że nie są już pokazywane zajawki opublikowanych artykułów, przez co można się domyślać ich treści wyłącznie po tytule. W dobie clickbaitów uznałem, że nie jest to pozytywna zmiana.

reklama

Informatyk — praca przynosząca spore korzyści

Nie od dziś wiadomo, że zawód informatyka, a szczególnie programisty jest jednym z najbardziej opłacalnych. Sprawdziliśmy zarobki informatyków w pierwszym kwartale 2018. Wynika z niego, że programistom żyje się i żyć będzie naprawdę dobrze z racji dużego zapotrzebowania na specjalistów z tej dziedziny. Ukazuje je raport przygotowany przez No Fluff Jobs, czyli czołowego portalu z ogłoszeniami o pracę dla branży IT.

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 5

Witajcie ponownie

Długa przerwa od ostatniego odcinka spowodowana była najnormalniejszym w świecie urlopem który spędziłem nad polskim morzem. Bez przeciągania wstępu możemy wrócić do zabawy ze skryptami i próbami ułatwienia sobie życia z windowsem dzięki AHK.

Zajrzyj do poprzedniego: Epizod 4

W pierwszym odcinku (wstępie) pokazałem hotstringi.

Witold Lipski — niezapomniany wizjoner polskiej informatyki

Wpis ten jest wspomnieniem Witolda Lipskiego, postaci wielce zasłużonej w dziedzinie polskiej informatyki i matematyki, która jednak nie jest szczególnie znana przeciętnemu zjadaczowi chleba. Lipski może nawet aspirować do miana jednego z największych kreatorów trzech niezwykle ważnych dziedzin nauki: kombinatoryki, teorii wyszukiwania informacji oraz geometrii obliczeniowej.

reklama

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 4

Po dłuższej przerwie wracamy do skryptowania. Jak zaspoilerowałem w jednym z komentarzy rzucimy dziś okiem na sterowanie myszką z poziomu skryptu.

Do czego się to może przydać? Może na przykład żeby kliknąć ikonkę w aplikacji której autor nie przewidział żadnego skrótu klawiszowego? Do rysowania w MS Paint? Czemu nie. Żeby zrobić sobie autoclicker? Jak najbardziej.

Zajrzyj do poprzedniego: Epizod 3

Polecenia

Adrian Lamo — nekrolog wyklętego hakera

W połowie marca tego roku zmarł jeden z najbardziej znanych hakerów i równocześnie jeden z najsławniejszych crackerów ostatniego dwudziestolecia — Adrian Lamo. Znany chyba każdemu interesującemu się zagadnieniami bezpieczeństwa w internecie ze swoich spektakularnych włamań do systemów komputerowych Yahoo!, Microsoft, AOL, National Security Agency i dziennika The New York Times.

Był on postacią, która nawet na ekstremalnej scenie hakerskiej wyróżniała się niesamowitością i niejednoznacznością postępowania.