popularne tematy: programowanie

Duże monitory do pracy (UHD 4K, UWQHD, WQHD, ...)

Postaram się zawrzeć garść doświadczeń i odpowiedzi na, które ja sam nie mogłem znaleźć odpowiedzi przymierzając się do zamiany swoich dwóch monitorów na jeden większy.

Wielkość, proporcje, rozdzielczość ...

Obecnie posiadam 28 calowy monitor UHD 4K i mogę powiedzieć, że minimalna odległość od ekranu, który zapewnia komfortowe warunki to 75cm, przy niższej płaski ekran wygląda po prostu dziwnie (ekran ma 63cm szerokości). Analogicznie szersze ekrany będą wymagały większych odległości.

Marek Futrega — enigmatyczny twórca serwisu Kurnik.pl

O Kurniku słyszała prawdopodobnie każda osoba lubiąca wzajemną rywalizację w grach logicznych online, niezależnie od tego czy jest z Polski albo z zagranicy. Nie da się bowiem ukryć, że serwis ten osiągnął międzynarodowy sukces, efektem czego po dziś dzień regularnie użytkuje go niemałe grono osób ze wszystkich kontynentów. Jest tak od blisko dwóch dekad, a to najlepiej świadczy o ponadczasowości Kurnika. Jednakże nijak ma się to do popularności twórcy tego serwisu Marka Futregi, który z każdym kolejnym rokiem staje się coraz bardziej anonimową postacią.

Ying Cracker — urokliwa strażniczka bezpieczeństwa cybernetycznego z mroczną przeszłością

Bohaterka tej biografii to piękna kobieta pochodząca z Chin, która mimo młodego wieku swoje już przeżyła. I jak to mówią: „z niejednego pieca chleb jadła”. Ying do tego jest bardzo tajemniczą osobą, która bardzo strzeże swojej prywatności. Życiorysy takich nieszablonowych postaci są natomiast najciekawsze w czytaniu. Zatem bez zbędnych ceregieli zapraszam Was do kilkuminutowej lektury.

Początki

Chinka urodziła się w 1990 roku w Szanghaju. Jej pseudonim występuje w trzech formach piśmienniczych, takich jak: Ying Cracker, YingCracker i Ying Kracker.

Testowanie to nieco zapomniana już sztuka ?

Czytałem ostatnio o teście ciążowym, który zamiast 20 centów amerykańskich kosztuje 7 dolarów i robi dokładnie to samo (tzn. pozwala na jedno badanie), ale... wynik wyświetla na ekranie LCD zamiast w postaci kreseczek. Co ciekawe, maszynka w środku może mieć obliczeniową porównywalną lub większą niż pierwszy IBM PC i zawiera takie elementy jak mikroprocesor, bateria, itp. (Crysis na tym nie pójdzie, ale

Hans Reiser — demoniczny guru Linuksa

Historia ta dotyczy bardzo znanej osoby w świecie deweloperów i użytkowników oprogramowania open source. Reiser bowiem dzięki stworzeniu dwóch znakomitych systemów plików dla Linuksa przez pół dekady był jednym z najbardziej topowych programistów. Potrwałoby to zapewne dłużej, jednakże 14 lat temu dokonał straszliwego czynu, który na zawsze zamknął jego karierę programistyczną. Wiem, zrobiło się tajemniczo i niepokojąco, ale taka posępna aura towarzyszy Reiserowi od zawsze.

Dodawanie napisów na YouTube poprawia pozycjonowanie filmików (SEO)

Odpowiednie pozycjonowanie filmików (SEO) jest niewątpliwie niezbędną umiejętnością dla osób chcących, żeby ich wideo zostało obejrzane przez jak największą liczbę osób.

Mark Robertson podzielił się ze swoimi czytelnikami historią na ten temat. Otóż w październiku 2009 roku Mike Lees (czytelnik ReelSEO i założyciel Captionworld) wysłał do niego maila, w którym wyjawił, iż jego filmy wideo na YouTube zostały pogrupowane według terminów znalezionych tylko i wyłącznie w jego napisach kodowanych oraz niekodowanych.