Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: programowanie

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 4) - małe video

Hej, 

Postanowiłem pokazać na video jak działa moja aplikacja. 

Czekam na wasze komentarze :)

Dziś pewnie uda sie zaimplementować sytuację odwrotną do tej wczorajszej, czyli kasuję powiadomienie na komórce i chcę żeby zniknęło również z mojego komputera. 

Oczywiście będę dalej wrzucał postępy prac nad projektem na dobre programy. 

Do następnego :)  

Bash(ujący) w zbożu cz.1 - Zaczynamy

Bash - zaczynamy

Powłoka bash to jedna z najpopularniejszych powłok systemów uniksowych. Jest też domyślną powłoką w wielu dystrybucjach GNU/Linux a także w systemie macOS. Dostępna jest również w systemie Windows dla środowiska Cygwin i MinGW.

W systemie Windows odpowiednikiem "bash" (może źle to powiedziałem, ale czymś podobnym co wszyscy pewnie znają) jest konsola CMD lub Powershell (o tu już lepiej) w wersjach systemu Windows od XP SP2 i następnych.

Remake klasycznych platformówek wciąż w modzie. Recenzja Wonder Boy: The Dragon's Trap w HD!

Nadszedł upragniony przez nas wszystkich weekend. W związku z rozpoczynającym się w dniu dzisiejszym dniem laby od pracy, postanowiłem dla Was napisać recenzję bardzo udanego remake'u, gry platformowej w którą miałem możliwość zagrać kilka lat temu. Oczywiście mowa o tytułowym wspaniałym chłopcu który podczas jednej z misji zamienia się w smoka ...

Powrót do dzieciństwa 

Niewiele pamiętam z tamtych lat spędzonych przy dawnych grach, tym bardziej ciężko było mi sobie przypomnieć jak wyglądał pierwowzór.

Integracja androida z Linuksem po mojemu

Czasem jest tak, że w oprogramowaniu nam czegoś brakuje. Albo nie ma aplikacji, której byśmy chcieli, albo jest, ale nie do końca spełnia nasze oczekiwania, albo coś nam nie pasuje. 

Zwykle mamy trzy drogi: rozglądać sie za alternatywami ( tu mogą się przydać dobre programy btw.), albo poprosić twórców o zmiany, albo.... napisać "se" samemu. 

No więc ja wybrałem trzecią drogę. Otóż mam taką zachciankę: chciałbym na pulpicie mojego linuksa widzieć powiadomienia, które mam na komórce.

Kris Kaspersky — najbardziej uprzejmy haker naszych czasów

Historia życia Krisa Kasperskiego — światowej sławy programisty, zważywszy na niespotykane koleje losu, mogłaby posłużyć jako scenariusz dla najlepszych reżyserów kina psychologicznego. Kris Kaspersky był postacią zaiste niepowtarzalną, której nie da się porównać z żadną inną personą świata IT. Utalentowany dziennikarz, pisarz i haker, który odmówił pracy w Google, pomógł rządowi USA w zwalczaniu pornografii dziecięcej, a w miejscu pracy trzymał naładowany pistolet i paczkę marihuany.

Weekend z odgrzebywaniem starego kodu.

W weekend niedawno postanowiem dokonać małej poprawki w mojej grze którą robiłem 3 lata temu na androida. Poprawka mała - usunięcie paru linijek kodu i do tego poprawka zwiazana z bezpieczeństwem. Oto rekonstrukcja zapisków:

( Tu jest link jakby kto pytał: link) 

Dzień 1. 

Wpis 1

Już jakiś czas nosiłem się z tym zamiarem - zawsze jakoś brakowało czasu. Dziś w końcu machę tą poprawkę. Tak naprawdę to jest drobnostka w kodzie - góra 10 minut. 

Wpis 2

Źródła ściągniete.

6 powodów dla których warto poznać Angulara

Angular jest to frontendowy framework, służący do budowania stron określanych mianem single page application. W prostych słowach, cała mechanika strony ładowana jest na raz, po czym następuje już tylko wymiana samych danych z serwerem (o ile dana strona tego wymaga).

Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy w kółko przesyłać wspólnych partii kodu HTML (np.: menu główne) podczas nawigacji po stronie.

Zazwyczaj stabilnie, lecz tym razem ewidentnie coś nie wyszło – przegląd nowości w „niemogącejsięzainstalować“ kompilacji 17040

Microsoft nie ustaje w staraniach stworzenia systemu idealnego, który stanowiłby idealny, wręcz oczywisty, wybór dla każdego konsumenta. W związku z tym Windows 10 rozwija się względnie dynamicznie, choć nie zawsze w jednoznacznie określonym kierunku. Dobrym tego przykładem jest jego interfejs, którego wizja zmienia się na inną przed całościową implementacją poprzedniej. Mniejsza jednak o to te drobne niedogodności, gdyż wypada się wreszcie odnieść do najnowszego wydania, oznaczonego

Jak znaleźć pracę w branży gier?

O pracy w gamedevie marzy coraz więcej osób – kuszą zarówno zarobki, jak i możliwość połączenia hobby z pracą. Na co zatem zwrócić uwagę podczas tworzenia aplikacji, której celem jest podbicie branży?

Ucz się i twórz

Rozpocznij od zdobycia doświadczenia i niezbędnych umiejętności. Jeśli jesteś programistą, możesz rozpocząć od nauki jakiegoś popularnego silnika.