popularne tematy: serwery

Subskrypcje lansu nastoletniego YouTubera

Postęp technologiczny i popularyzacja Internetu stworzyły własne wyodrębnione postawy, a nawet zawody, które tak naprawdę tylko w wirtualnej przestrzeni mogą ze sobą koegzystować. I właśnie jednym z nich jest ciągle nowe zjawisko występujące w Internecie, chodzi tutaj oczywiście o youtubera. Jego nazwa jak wiadomo, wywodzi się od największego serwisu muzycznego YouTube, w którym youtuber zajmuje się nagrywaniem własnych filmików wideo.

Co to Jabber?

Ten wpis będzie taki sobie.Zaczynajmy: Co to Jabber? Gdzie go znalezć? Jest on na dobre programy? odpowiedz jest prosta jak słońce: Jabber (XMPP) to otwarty protokół komunikacji w czasie rzeczywistym. Za jego pomocą możesz nie tylko rozmawiać ze znajomymi, ale również błyskawicznie otrzymywać powiadomienia z naszego portalu i forum wprost na Twój komunikator. Jedyne, czego potrzebujesz to adres JID.

Moja nowa jednostka i dalsze plany dotyczące bloga

Na wstępie wpisu chciałbym przeprosić Was za ciszę na blogu. Obecnie jestem na etapie składania swojej jednostki do pracy, ale zanim będę używał go w celach, w których go zakupiłem, postanowiłem przetestować 4 systemy operacyjne, na których można postawić domowy serwer NAS. Oczywiście, efekty testów zostaną przedstawione w formie postów na tymże blogu oraz na moim kanale na YouTube. W serii tej zaprezentuję:

  • Instalację każdego systemu
  • Konfigurację systemu
  • Możliwości systemu
  • Użytkowanie go
  • Galeria systemu

Kurnik.pl — kontrowersyjna legenda gier online

Strony, które już istniały, nie podobały mi się estetycznie i funkcjonalnie - opowiada Marek Futrega. - Pełno w nich było dekoracji, bajerów. A przecież facet grający w brydża czy szachy nie potrzebuje esów floresów na monitorze, bo chce się skupić tylko na grze. To przecież zupełnie inni użytkownicy niż dzieci czy młodzież. Zabrałem się więc do roboty i pół roku później powstała strona zatytułowana "Kurnik".

Debian jessie – Podstawowa konfiguracja drbd

DRBD czyli Distributed Replicated Block Device jest rozwiązaniem programowym umożliwiającym replikację urządzeń blokowych takich jak dyski twarde, partycje, woluminy logiczne z wykorzystaniem sieci.Konfiguracja oparta jest o system Debian jessie, utworzone urządzenie działa w trybie active-passive

Operacje wykonywane na każdym z serwerów

1) Tworzymy partycje -w moim przypadku to /dev/sda3 o rozmiarze 50 GB i typie Linux (kod 83)

/dev/sda3 42008576 147028965 105020390 50.1G 83 Linux

Microsoft Orleans - aktorski świat w chmurze

Na początku było...

Po baaardzo długiej przerwie postanowiłem powrócić. Inspiracją stał się dla mnie blog devstyle.pl, na którym usłyszałem o konkursie Daj się poznać. W tym roku odbędzie się już 3 edycja konkursu inspirującego początkujących w świecie blogerki i młodych programistów. Celem jest rozpoczęcia przygody z tworzeniem oprogramowania open source (otwarte źródła) oraz blogowaniem.

Debian 9 zamrożony

Witam. Pierwszy mój krótki wpis.

Stało się coś ważnego 6 lutego a już bardzo ważnego w świecie Linuksa co nie było opisane, co mnie bardzo dziwi.Mowa o kolejnym wydaniu bardzo popularnej dystrybucji. Jedna ze starszych dystrybucji "Debian" ma zamrożoną kolejną wersję czyli 9 o nazwie Stretch. Nazwa pochodzi od ośmiornicy z Toy Story 3.

Kolejne wydanie tej serwerowej dystrybucji wyszło z testów, i nie będą wdrażane nowsze wersje pakietów lecz tylko naprawa błędów i łatki bezpieczeństwa.