popularne tematy: sprzęt

Outlet — kupuj taniej (z wadami ?)

Każdy chciałby kupować możliwie najtaniej, możliwie najlepsze jakościowo rzeczy. Niestety, jedno z drugim niejednokrotnie się wyklucza, bo albo cena, albo jakość - musisz wybrać jedno.

Jednakże jest takie coś jak sprzedaż produktów "outlet". O co chodzi ? Czym to się je ?

Postaram się Wam przybliżyć to pojęcie nieco bliżej i na szybko wyszukać ciekawe oferty na potwierdzenie tego, że używane i lekko "uszkodzone" sprzęty można zdobyć po bardzo niskich cenach.

Outlet - co to takiego ?

Patrząc na

Najczęściej kupowane karty pamięci microSD (4GB - 400GB)

Wszystko się zmienia, świat idzie do przodu, a ludzie kupują coraz to więcej. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy strony dając możliwość segregowania produktów od "najczęściej kupowanych" nie oszukują kupujących ? Czy to nie jest tak, że sprzedają to, co im pasuje, a cyferki kupna/sprzedaży nie są rzeczywistymi wynikami ?

Najczęściej kupowane karty microSD - przegląd 24 sklepów online

Na lupę wziąłem karty microSD w pojemności od 4GB do aż 400GB.

Tracer Torn — budżetowa mysz dla graczy

Nie wiem jak Wam, ale mi Tracer zawsze będzie kojarzył się z głośnikami, torbami/plecakami i akcesoriami komputerowymi. Pamiętam jak dziś eskapadę z moim ojcem po wymarzone zestaw 2.1 do mojego blaszaka. Te kilkanaście lat temu nie dysponowałem dużym budżetem, więc atrakcyjny cenowo sprzęt od Tracera był moim celem. Służyły mi dość długo. Teraz pewnie już spoczywają na cmentarzu elektroniki użytkowej, jednak Tracer utkwił mi jako tania marka, która swoją jakością powinna zadowolić poczciwego Kowalskiego, czy Nowaka.

Instalowanie aplikacji spoza sklepu Google.

Google próbuje zabezpieczyć swój system z każdej strony. To dobrze, bo możemy czuć się bardziej bezpieczni, niż to miało miejsce na dużo starszych wersjach systemu Android.

Oczywiście nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i myślenia. Nigdy nie klikaj w "Zezwól", "Ok" itp. bez czytania zawartości komunikatu, tym bardziej, jeśli instalujemy aplikacje spoza sklepu Google.

Wygodne granie na iPhone SE – test Logitech Powershell

Obciążony życiem szarego obywatela z pracą, studiami, różnymi hobby konsekwentnie spychałem granie ze stałej czynności organizowanej w domowym zaciszu do skromnego wypełniacza wolnych chwil podczas dnia. Do tego celu najlepiej sprawdza się urządzenie, które zawsze mamy przy sobie - rzecz jasna smartphone. W moim przypadku jest to najmniejszy "współczesny" smartphone - iPhone SE. Zadałem sobie pytanie: Czy da się pogodzić 4 cale z wygodą grania?

OnePlus — narodziny legendy?

Założone pod koniec 2013 roku przedsiębiorstwo OnePlus, staje się obecnie coraz bardziej rozpoznawalne na globalnych rynkach. Odpowiada za to przemyślana strategia i dobre ulokowanie się w pewnej, nie do końca zagospodarowanej niszy. Prześledźmy co dokładnie przyczynia się do niemałej popularności tej marki i co w przyszłości może pozwolić jej zdobyć jeszcze większą rzeszę fanów.

Świetny marketing

OnePlus już od początku postawił na świetny marketing, głównie w sieci.

Test Xiaomi Mi MIX 3 – lidera wśród "bezramkowców"

Ponad dwa lata temu czołowi producenci dostali jasny sygnał, że rozwój designu smartfonów mocno musi zacząć przyspieszać. To wszystko za sprawą Xiaomi Mi MIX, którego uważa się za pierwszego prawdziwego flagowego „bezramkowca”. Owszem, były już próby stworzenia czegoś podobnego (Sharp Aquos Crystal), ale nie było to ani flagowe, ani masowo dostępne. MIX pierwszej generacji zmienił w tej kwestii wszystko. Po pierwsze był to produkt można by rzec luksusowy, będąc przy okazji dostępnym dla każdego.

Konfiguracja Manjaro Linux na Lenovo ThinkPad T430s

Nareszcie udało mi się ogarnąć na podstawie wielu poradników swój laptop, czyli całkiem nowy nabytek Lenovo ThinkPad T430s. Ów poradnik skierowany jest do osób, które chcą wygodnie pracować na komputerze z dowolnym systemem Linux przez jak najdłuższy czas na baterii. Zastosowane tutaj ustawienia raczej niczego w waszych komputerach nie rozwali, ale za to brać odpowiedzialności nie mogę.

Na początek jaki komputer posiadam wraz z podzespołami.