Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: urządzenia mobilne

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 4) - małe video

Hej, 

Postanowiłem pokazać na video jak działa moja aplikacja. 

Czekam na wasze komentarze :)

Dziś pewnie uda sie zaimplementować sytuację odwrotną do tej wczorajszej, czyli kasuję powiadomienie na komórce i chcę żeby zniknęło również z mojego komputera. 

Oczywiście będę dalej wrzucał postępy prac nad projektem na dobre programy. 

Do następnego :)  

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 3)

Hej, 

Mały status projektu, o którym pisałem w dwóch poprzednich wpisach.

BlackBullet ma już swój hosting i działa to całkiem dobrze. Jeszcze brakuje domeny i SSL żeby było bezpiecznie, ale i ten problem wkrótce się rozwiąże. 

Dwa z trzech komponentów są juz dostępne na githubie. Backend jeszcze nie, bo muszę z kodu usunąć wrażliwe dane. 

APLICACJA DESKTOPOWA

Pocketbook Touch HD 2 — czytnik idealny?

We wcześniejszym wpisie opisałem dlaczego wybrałem Pocketbook Touch HD 2, a dziś pora na recenzję urządzenia.

Od czasu, gdy rozpakowałem czytnik minął miesiąc. W tym czasie zaliczyłem na nim dwie (już trzy) książki w formacie epub, jeden plik pdf, kilka sesji z Sudoku :), trochę testowałem oprogramowanie i inne formaty (doc, pdf, mobi) oraz jedno ładowanie.

Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 2)

Witam serdecznie!

Niecałe dwa tygodnie temu opublikowałem mały wpis o moim małym weekendowym projekcie, mającym na celu zintegrowanie androida z linuksem. 

Wpis spotkał się z OGROMNYM zainteresowaniem ( 3 komentarze ;) ) więc jest sens pisać. ( hue hue hue)

Dziś w końcu udało mi się znaleźć chwilę, na kontynuowanie tego eksperymentu. Efety są na tyle zadowalające, że postanowiłem napisać drugi wpis w tym temacie. 

Ostatnio wspominałem, że brakuje klienta desktopowego.

Recenzja powerbanku Sony CP-E6 — równie dobry jak ładny?

Zakup powerbanku, choć planowany od bardzo dawna, odkładałem aż do lata ubiegłego roku gdy w końcu, po miesiącach poszukiwań, analiz różnych testów i recenzji wybrałem wideorejestrator do samochodu.... no, może nie do końca wideorejestrator, ale to temat na inny wpis. W moje ręce trafił wtedy jednak tytułowy powerbank i to właśnie jemu poświęcam ten wpis - czy za ciekawym designem i dobrym wykonaniem w parze idzie też skuteczność ogniw? Zapraszam do recenzji po 6 miesiącach częstego użytkowania. 

Zestaw, wykonanie 

Było tego dużo ale warto się nad tym pochylić... czyli alternatywy dla aplikacji Facebooka

Odkąd istnieje Facebook niemal każdy z nas używa go na telefonie. Ok, nie każdy, i nie na telefonie a smartfonie. Nie mniej aplikacja jest mega popularna i nadal wielu użytkowników Facebooka korzysta z oficjalnej aplikacji wiedząc jedynie o jednym jego zamienniku w postaci Facebooka Lite. Osobiście niemalże od zawsze miałem główną aplikację do przeglądania serwisu, jednak od pewnego czasu jak właściwa aplikacja zaczęła puchnąć jak pozostawione do wyrośnięcia ciasto drożdżowe postanowiłem poszukać czegoś innego.

Mobilne przeżycia Chomika — cz. 1

Od dawna próbowałem się zmotywować i znaleźć powód do napisania takiego tekstu. Nieco przybliżyć mój punkt widzenia i moje szerokie doświadczenia z obu stron tej niekończącej się walki, gdzie z jednej strony - zwolennicy Apple, zaś z drugiej – Google i właściwie cała reszta świata. Ta walka ciągnie się nie tylko od premiery pierwszego iPhone’a, ale sięga początków komputerów osobistych, tak więc mniej więcej lat ‘80.