popularne tematy: urządzenia mobilne

W 2021 roku w mediach społecznościowych spędzimy 420 mln lat

W roku, kiedy Australia zostaje odcięta od ważnych funkcji na FB. W roku, kiedy inne kraje myślą by podążać podobną ścieżką, którą przetarła Australia. W roku, kiedy popularna akcja #deletefacebook rośnie w siłę. W tym roku będziemy spędzać jeszcze więcej czasu w social media. Tak przynajmniej mówią statystyki i analizy. Nigdy nie można traktować ich jako pewnik, ale warto przyjrzeć się liczbom, bo są ciekawe.

Tak samo ciekawie i przyciągająco brzmi tytuł wpisu. Nie jest mój, tak zaczyna się tekst, który pojawił się na stronie ZDNet.

Wybrano domyślny system operacyjny w smartfonach PinePhone.

Na głównej grafice widzicie, że chodzi o system Manjaro ARM. PINE64 ogłosiła, że właśnie ta dystrybucja Linuxa będzie główną aktorką w ich smartfonach.

Na początku lutego firma PINE64 ogłosiła koniec programu Community Edition i od tamtej pory czekaliśmy na kolejne wieści. Teraz już wiemy, że chodzi o Manjaro ARM ze środowiskiem graficznym KDE Plasma Mobile. Czy to jest dobra decyzja? Według mnie tak, ale wiele osób może się ze mną nie zgodzić. Wiele osób liczyło na system Ubuntu Touch i z jednej strony nie dziwię się takim roszczeniom.

Komputery dla graczy: Acer Predator Orion z nowymi kartami graficznymi z serii RTX już w sprzedaży!

Niedawno recenzowałem na blogu stacjonarny komputer dla graczy Acer Nitro N50-610. Model ten wraz z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami, tzw. gotowcami, uzupełnia dzisiejsze braki na zapotrzebowanie komponentów sprzętowych. Przez pandemię oraz wymuszoną przez rząd i pracodawców pracę zdalną, rozpoczęło się wykupowanie na potęgę części komputerowych.

IRIScan Desk 5 Pro - mobilny skaner z wieloma zaletami i jedną konkretną wadą

Niedawno na moim warsztacie pojawiło się całkiem interesujące urządzenie. Początkowo myślałem, że otrzymałem do testów mobilną lampkę, ale jak się okazało tytułowy IRIScan Desk 5 Pro był skanerem mobilnym. Miałem już do czynienia z takowymi urządzeniami, ale ich jakość i dość nikłe możliwości, pozostawały w dalekim tyle za skromnymi, ale klasycznymi skanerami. Przez 2 tygodnie miałem okazję sprawdzić, czy jest to sprzęt godny polecenia, prawdziwie mobilny i pełen możliwości. 

FantAsia: test tabletu Alldocube iPlay 40. Świetna (niemal) wszystkomająca propozycja ze średniej półki

Gdy sięgniemy pamięcią kilka lat wstecz do czasu tzw. boomu na tablety w Polsce i potem prześledzimy stopniowe ich upowszechnianie się, produkty pod marką Cube zdecydowanie miały swoich fanów. Co się z producentem stało? Z biegiem czasu istniejąca od 2004 roku firma zwyczajnie się przemianowała, co wbrew pozorom bardzo częste w Chinach. Obecnie funkcjonuje jako Alldocube, dalej wypuszczając ciekawe urządzenia w dobrej cenie.

Android 11 jeszcze na dobre się nie zadomowił, a tu już 12 wersja puka do drzwi deweloperów – przegląd zmian w Developer Preview 1

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, 18 lutego 2021 roku udostępniono pierwszą deweloperską odsłonę Androida 12. Sprezentowano również oficjalny harmonogram, zgodnie z którym ujrzymy trzy wygadania poglądowe skierowane do twórców aplikacji, po czym użytkownicy otrzymają 4 bety (z czego ostatnia ma być tzw.

Xiaomi Mi 10 T Pro: nadal bardzo rozsądny wybór w tej cenie, choć jedna rzecz boli

Z kupnem telefonu, jest całkiem podobnie, jak z zakupem telewizora. Poza flagowcami, które z reguły na premierę są niedorzecznie drogie, w większości pozostałych przedziałów cenowych nie ma modeli idealnych, a każdy zakup jest obarczony jakiegoś rodzaju kompromisem. I tak jest też z Xiaomi Mi 10 T Pro.

Xiaomi Mi 10 T Pro to bardzo rozsądnie wyceniony smartfon z wyższej półki w ofercie chińskiego giganta. To zarazem jeden z najtańszych flagowców na rynku. Dzięki najnowszemu w 2020 r.

Xiaomi Mi Watch - smart zegarek dla aktywnych, którym niestraszny brak NFC

Elektronika ubieralna ostatnimi czasy nie zaskakuje już niczym nowym. Rynek zalewają urządzenia, które od lat - jak mantra - są powtarzalne i nic rewolucyjnego do tej materii nie wnoszą. Oczywiście pojawiają się drobne przecieki o cyfrowych ekranach okularów czy inteligentnej bieliźnie ładującej akumulatory smartfonów za pomocą moczu, ale będzie to swoista nisza niż szeroko pojęta sprzedaż.

Moja historia z kupowaniem używanego telefonu na Allegro Lokalnie – jak przepłaciłem za 3-letniego exflagowca.

Zanim przejdę do sedna warto wspomnieć, iż ten tekst nie ma na celu znieważania Allegro, osoby, od której kupiłem telefon ani nikogo innego. Jest to po prostu ostrzeżenie przed popełnieniem mojego błędu.

Po kilku latach korzystania z telefonów z niskiej albo średniej półki cenowej (Redmi 5A, Xiaomi Mi A2 Lite, Motorola One i Honor 7) postanowiłem w końcu spróbować czegoś z flagowców, lecz jako biedny uczeń technikum ze wsi nie mogłem sobie pozwolić na nic w budżecie większym niż 400 złotych.

DJI OM4 - dodatkowa stabilizacja dla twojego smartfona, nareszcie mieści się w kieszeni!

Kiedyś do zwykłego blogowania korzystałem jedynie z dobrodziejstw technologicznych smartfonów. Robiłem zdjęcia, nagrywałem filmy i tworzyłem z nich materiały multimedialne, które wykorzystywałem w szeroko pojętej promocji. Mimo iż w dniu dzisiejszym korzystam z zaawansowanych aparatów, posiadających rozbudowane funkcje filmowe, dobrze pamiętam, jak jeszcze kilka lat temu do szczęścia wystarczył mi dobry telefon i stabilizator. 

W dzisiejszym wpisie chciałbym skupić się na urządzeniu, jakim jest DJI OM4