r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Blogi mają już 170 lat ;-)

Strona główna Aktualności

Takie doniesienie można znaleźć na rosyjskiej witrynie internetowej Lenta.ru, według której Internet, a w szczególności blogi, zostały wymyślone w 1837 roku przez rosyjskiego księcia, Władimira Odojewskiego. Rosyjski arystokrata, który żył w latach 1803-1869, jest autorem książki "Rok 4338", w której opisał futurystyczną wizję swojego kraju po upływie 2,5 tys. lat.

Według lektury, w przyszłości wszystkie domy miały być połączone specjalną siecią magnetycznych telegrafów, które umożliwiałby szybką komunikację. Każdy z domowników mógłby wówczas publikować swój pamiętnik oraz biuletyn, a następnie rozsyłać go wśród znajomych. Zdaniem księcia, nowy sposób komunikacji zastąpiłby regularną korespondencję, szczególnie w kwestii wiadomości rodzinnych oraz różnego rodzaju zaproszeń.

Książka przepowiada również, że Ziemia znajdzie się na torze kolizyjnym z kometą, a jedynym ratunkiem będą rosyjskie rakiety, które zestrzelą nadlatujący obiekt. Autor książki nie przewidział jednak zmiany ustroju w swoim kraju, gdyż założył, że w 44 wieku Rosja nadal będzie rządzona przez carów.

Zainteresowanych "Rokiem 4338" informujemy, że pozycja ta została wydana w polskim przekładzie, nakładem Wydawnictwa Poznańskiego w 1987 r., jako jedno z opowiadań science fiction w ramach antologii Potomkowie Słońca.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.