r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Blokus Free - Attack, Block & Defend 1.2.0

Strona główna iOS Gry Logiczne i karciane

Blokus Free - Attack, Block & Defend to mobilne wydanie popularnej, choć mało znanej w naszym kraju gry planszowej. Jej proste zasady i mechanika sprawiają, że bardzo dobrze sprawdza się na ekranach dotykowych.

Rozgrywka w Blokus może budzić skojarzenia z Tetrisem. W grze dysponujemy podobnymi klockami, a naszym zadanie polega na ich odpowiednim układaniu. W zabawie bierze udział od 2 do 4 graczy. Każdy dysponuje 21 klockami w przypisanym do siebie kolorze. Pierwszy z nich umieszczamy zawsze w jednym z 4 narożników planszy, kolejne mogą się z nim stykać tylko rogami. Strategia opiera się na tym, by rozmieszczając klocki jak największą część ekranu zapełnić swoimi, a przy okazji odciąć pole dla pozostałych graczy.

r   e   k   l   a   m   a

W wersji mobilnej dysponujemy samouczkiem, który wprowadzić nas w zasady Blokus. Dodatkowo z poziomu opcji mamy dostęp do skróconej instrukcji. Nie zabrakło także podpowiedzi i innych ułatwień, które zdobywamy jako nagrody, bądź też za pomocą mikropłatności. Elementy te psują przyjemnością z gry. W Blokus znajdziemy także integrację z Facebookiem, która pozwala na rywalizację ze znajomymi.

Na śmiałków czekają 3 tryby gry: rywalizacja z komputerem, z żywym przeciwnikiem online i z żywym przeciwnikiem na jednym telefonie. Jeżeli chodzi o wykonanie, jest solidne i skromne. Nie znajdziemy tu zbędnych animacji i efektów. Gra jest dostępna w wersji darmowej z reklamami oraz płatnej. Obie zawierają mikropłatności.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Blokus – doskonała rodzinna strategia… taki Tetris, tylko na odwrót

22
ROZRYWKA 25.12.2014 | Anna Rymsza

Blokus nie jest bardzo popularną grą, ale posiadacze PlayStation mogli się z nią zetknąć. Gra powstała jakieś 14 lat temu i bardzo długo była dostępna w Sieci. W 2009 roku trafiła w ręce firmy Mattel, która wydała Blokusa w postaci bardzo dobrze wykonanej planszówki. Gra ma jedną zasadę, której opanowanie nawet dzieciom przychodzi łatwo, i jeden cel – dominację na planszy. Blokus został wynaleziony przez Bernarda Tavitiana – matematyka, projektanta gier i inżyniera. Pierwsze wydania planszowe ukazywały się nakładem francuskiego wydawnictwa Sekkoïa, a równolegle były dostępne w Sieci…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.